A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Még mindig nem jelent ránk veszélyt egyik szomszéduk sem
A haderő fejlesztésünk biztos lehetsz benne, hogy feszültséget kelt bennük, illetve ha az elcsatolt területeket megpendítenéd nekik pl. EU-s elvek alapján mondjuk egy autonómia kérdését, akkor konkrétan összezárnának.. ne csak a mai helyzetből indulj ki.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Ennek így lenne értelme?
Sziasztok,

a 20-30db pont arra elég, hogy erdogannak elmondhassák, látod mi akarjuk , veszünk is , de előbb kipróbáljuk milyen is.
A nyugat felé meg mondhatjuk: ne hüjéskedjetek már..vettünk 30 terepjárot oszt mi van?:) gondolom a nagyköveteknek már megy a duma a vacsikon...
azt nézzétek miből veszünk 200-300db-ot.:)

Erdogan otthon elmondhatja: látjátok nem vagyunk kizárva europából (cserébe elmondanak 1-2 dolgot az f16v-ről, stb...esetleg lőszergyár...(mint az egyik legnagyobb a világon) :)))
stb..rengeteg indok lehet.

mondok egy hajmeresztőt.. szétszedik a currusnál darabokra és fejlesztik a kommondort..:)
vagy.. külföldi misszióra kiküldik, hagyják szétlőni..oszt ennyi.
vagy..megkapja a belügy valami cigánylázadásra készülve (lásd szlovákok)
vagy és ez még hajmeresztőbb, továbbadjuk valami harmadik államnak...(nem ukrajna) hanem pl bosznia, határőrizetre..(ajándékként)ezért a magáncégek bevonása, és ezt sem zárnám ki.
Az a baj hogy nincs semmi konkrétum, és nem is lesz szerintem. A lényeg a légvédelmem és a radarok..aztán repcsik és (nem vagy) további leopardok beszerzése.
Ha a jelenleg zajló dolgok bejönnek, egy közepes kis ország leszünk hadsereg terén is. Ennél többet nem is akar senki sem jelenleg sem a közeljövőben.
Ahhoz hogy bármelyik szomszédos ország ellen mi vagy ellenünk ők, akár többen is akarjon valamit , valami brutális dolognak kellene történnie.
Csehek nem játszanak. szlovákok,horvátok nem játszanak szintén mert senkik hozzánk képest minden tekintetben(kivéve a focit). a románok vergődnek de bele fognak fulladni a dologba pénzügyileg. szerbek az más dolog mert ők támasztpont. Ukrajna meg nem nato..
nekem ez a véleményem..bár nem vagyok sem szakértő sem hozzáértő.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Az pont elég is.

Amikor májusban bemutatták ezt a 2 török 4x4-est , azt nyilatkozták, hogy viszonylag nagy számban lesz rendszeresítve. Szerintem ez a 20-30 db kicsit sántít, ha csak nem veszünk valami mást is, meg a TEK-nek ugyan minek? Vagy az is honvédség? Mondjuk el tudom képzelni, hogy a missziókban bejáratjuk őket. Mert szerintem fogunk venni sok-sok JLTV-t meg Couger-t. Mert ahogy nyilatkozták, már igen szakadt állapotban vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
A haderő fejlesztésünk biztos lehetsz benne, hogy feszültséget kelt bennük, illetve ha az elcsatolt területeket megpendítenéd nekik pl. EU-s elvek alapján mondjuk egy autonómia kérdését, akkor konkrétan összezárnának.. ne csak a mai helyzetből indulj ki.
Eddig a nagy semmi volt a haderőnk, most, hogy a minimumról próbálunk az átlagosra feljönni, nem hiszem, hogy akkora nagy fegyverkezésnek tűnne, románok kivételével talán. Autonómia kérdése, most nézve a katalánok függetlenségi törekvéseit, hát nem lenne egy népszerű dolog az EU-ban, csak egy újabb feszültségi gócot teremtene. Szerintem erre most nincs reális esély.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
A haderő fejlesztésünk biztos lehetsz benne, hogy feszültséget kelt bennük, illetve ha az elcsatolt területeket megpendítenéd nekik pl. EU-s elvek alapján mondjuk egy autonómia kérdését, akkor konkrétan összezárnának.. ne csak a mai helyzetből indulj ki.
1.)nem feltétlen feszültséget kelt csak bennük , rómán fórumokon lehetett anno olyat olvasni mikor bejelentettük a Leokat hogy ha jön Putyin akkor majd a magyar Leok jönnek és legalább erdélyig megvédenek mindenkit
2.)de a jelenből kell kiindúlni nem 100 évvel ezelőttről
Összegzés : egyik szomszédunk SEM tudna támadó háborút indítani ellenünk , leírtam már vagy háromszor hogy miért , szomszédról szomszédra levetítve , kb 100 oldalt lapozz vissza mert kb ennyinként szokott előjönni ez a marhaság és ott lesz kb
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
1.)nem feltétlen feszültséget kelt csak bennük , rómán fórumokon lehetett anno olyat olvasni mikor bejelentettük a Leokat hogy ha jön Putyin akkor majd a magyar Leok jönnek és legalább erdélyig megvédenek mindenkit
2.)de a jelenből kell kiindúlni nem 100 évvel ezelőttről
Összegzés : egyik szomszédunk SEM tudna támadó háborút indítani ellenünk , leírtam már vagy háromszor hogy miért , szomszédról szomszédra levetítve , kb 100 oldalt lapozz vissza mert kb ennyinként szokott előjönni ez a marhaság és ott lesz kb
Önállóan nem de együtt..... Latva szomszedaink szimpatiáját irányunkban. Persze ez csak fantasztikum.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 277
7 738
113
1.)nem feltétlen feszültséget kelt csak bennük , rómán fórumokon lehetett anno olyat olvasni mikor bejelentettük a Leokat hogy ha jön Putyin akkor majd a magyar Leok jönnek és legalább erdélyig megvédenek mindenkit
2.)de a jelenből kell kiindúlni nem 100 évvel ezelőttről
Összegzés : egyik szomszédunk SEM tudna támadó háborút indítani ellenünk , leírtam már vagy háromszor hogy miért , szomszédról szomszédra levetítve , kb 100 oldalt lapozz vissza mert kb ennyinként szokott előjönni ez a marhaság és ott lesz kb
Jaj Istenem, ez a magabiztosság, ezek a már már isteni kinyilatkoztatások... Aztán lehet 2 év múlva mikor valamiért megváltozik a helyzet ugyanilyen magabiztossággal jelented ki az újabb kinyilatkoztatásokat.
Amúgy volt rá már egy két példa, hogy oly szeretett szomszédaink közösen is szeretnének minket megfojtani egy kanál vízben is, ha csak egy iciri-piciri esély van rá.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
együtt? kérlek ezt fejtsd ki nekem.szlovák-román "támadásra" gondolsz vagy szerb-horvát vagy esetleg valami még őrültebb?
Nem gondolok en támadasra. Arra reagaltam hogy szerinted egyik szomszedunk sem tudna tamadó háborút inditani ellenünk. Ha akarnanak együtt tudnának es semmit nem tudnank tenni ellene barmilyen gyengek is a szomszedaink külön-külön. Azert egy ukrajnaval sem vagyunk pariban. Igen tudom szegeny, eladosodott orszag de akkor sem. Persze ismetlem ez az egész csak fantázia.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 822
113
Jaj Istenem, ez a magabiztosság, ezek a már már isteni kinyilatkoztatások... Aztán lehet 2 év múlva mikor valamiért megváltozik a helyzet ugyanilyen magabiztossággal jelented ki az újabb kinyilatkoztatásokat.
Amúgy volt rá már egy két példa, hogy oly szeretett szomszédaink közösen is szeretnének minket megfojtani egy kanál vízben is, ha csak egy iciri-piciri esély van rá.

Csak akkor volt nagy szájuk ha volt mögöttük valaki,vagy osztrák vagy francia vagy a szovjetek...Mögöttünk meg senki.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and Laci1970

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 277
7 738
113
Csak akkor volt nagy szájuk ha volt mögöttük valaki,vagy osztrák vagy francia vagy a szovjetek...Mögöttünk meg senki.
Teljesen mindegy, mai napig is nagyon jól tudnak dörgölődni, akár a románok is nagy Ami barátok hozzánk képest. De én egy szemernyit sem csodálkoznék rajtuk ha ilyesmibe törnék a fejüket. Az hogy úgy-ahogy megmaradtak a határok vagy 70 éve nem jelent semmit.(Bár ha belegondolok azok sem igazán maradtak- német egyesülés, cseh-szlovák szétválás, Jugoszlávia)
S nem is állítom, hogy holnap támadnak vagy valaha is. De ha látnak esélyt, nem fognak vacillálni.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
1.)nem feltétlen feszültséget kelt csak bennük , rómán fórumokon lehetett anno olyat olvasni mikor bejelentettük a Leokat hogy ha jön Putyin akkor majd a magyar Leok jönnek és legalább erdélyig megvédenek mindenkit
2.)de a jelenből kell kiindúlni nem 100 évvel ezelőttről
Összegzés : egyik szomszédunk SEM tudna támadó háborút indítani ellenünk , leírtam már vagy háromszor hogy miért , szomszédról szomszédra levetítve , kb 100 oldalt lapozz vissza mert kb ennyinként szokott előjönni ez a marhaság és ott lesz kb
Nem győztél meg, és nem olvasok vissza semmit, jómagam is látok a pályán, valamint nem is arról beszéltem, hogy de mán' is támadnak minden irányból, hanem azt hogy ha valaha mi háborúba bonyolódunk, az közülük lesz valaki, ez a kis országok háborús racionalitása, a szomszéd ország. Az meg, hogy milyen időközönként jön fel ez a téma az sem érdekel, aki unja ne szóljon hozzá.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
Teljesen mindegy, mai napig is nagyon jól tudnak dörgölődni, akár a románok is nagy Ami barátok hozzánk képest.

Ez az emerikai deal lényege hogy ha már a sok szomszéd benyal nekik azért mi se maradjunk le teljesen. Ez a két milliárdocska meg mondjuk később éves Abrams-Leo találkozók elegek lesznek szerintem a jó viszony ápolására velük is.
 
  • Tetszik
Reactions: Laci1970

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Összegzés : egyik szomszédunk SEM tudna támadó háborút indítani ellenünk , leírtam már vagy háromszor hogy miért , szomszédról szomszédra levetítve , kb 100 oldalt lapozz vissza mert kb ennyinként szokott előjönni ez a marhaság és ott lesz kb
Támadó háborút nem, de van egy kiskapu: Európai Csendőrség. Nem lenne az akkora sci-fi.
Vagy három forgatókönyvet le lehetne írni, hogy vonulhat be pl. románia és Szlovákia.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
Teljesen mindegy, mai napig is nagyon jól tudnak dörgölődni, akár a románok is nagy Ami barátok hozzánk képest. De én egy szemernyit sem csodálkoznék rajtuk ha ilyesmibe törnék a fejüket. Az hogy úgy-ahogy megmaradtak a határok vagy 70 éve nem jelent semmit.(Bár ha belegondolok azok sem igazán maradtak- német egyesülés, cseh-szlovák szétválás, Jugoszlávia)
S nem is állítom, hogy holnap támadnak vagy valaha is. De ha látnak esélyt, nem fognak vacillálni.
:D azt hiszed hogy az amik jobban bíznak a románokban mint bennünk? :D azt ugye tudod hogy a románokban max üzletet látnak , nem szövetségest ? a kettő eléggé más
Nem győztél meg, és nem olvasok vissza semmit, jómagam is látok a pályán, valamint nem is arról beszéltem, hogy de mán' is támadnak minden irányból, hanem azt hogy ha valaha mi háborúba bonyolódunk, az közülük lesz valaki, ez a kis országok háborús racionalitása, a szomszéd ország. Az meg, hogy milyen időközönként jön fel ez a téma az sem érdekel, aki unja ne szóljon hozzá.
de, de rohadtul lehet unni az ilyen hülyéket akik 100 oldalanként azt vizionálják hogy "jAJ majd jön valamelyik szomszéd vagy jönnek együtt és megleszünk cseszve" , azt se tudjátok miről beszéltek , ha azt állítod hogy "látsz a pályán" nem mondanál ilyen értelmetlenségeket , árudl már el akkor ha ennyire látsz a pályán hogy ki az ééédes tököm támadna meg minket? a szlovákok a nagyon jó szívvel 2 dandárjukkal? vagy a románok a 40-50 éves vackaikkal amiket CG kinevet?a románoknak 21-22-ben annyi pénzük nem lesz hogy elsétáljanak a bolt előtt nemhogy kifizessék az ami dolgokat... , sógorék akiknél nem épp a nagy haderős idők járnak és újabb pénzeket akarnak elvonni tőlük? a horvátok akik éppen eltűnő félben vannak és rohadtul van nagyobb gondjuk is mint a haderővel játszadozni? vagy ki a fenére gondolsz? ukránok akik épp 3 felé vívnak háborút majd tuti kéne nekik egy negyedik??? vagy kire gondolsz???? SENKI nincs olyan aki a következő 10-20 évben egyáltalán védekező harcra készen állna , nemhogy majd támadjon , se normális vasak , se elhivatottság , se pénz , se semmi , fogjuk már fel , aki ezt nem látja az nem "lát a pályán"
Nem gondolok en támadasra. Arra reagaltam hogy szerinted egyik szomszedunk sem tudna tamadó háborút inditani ellenünk. Ha akarnanak együtt tudnának es semmit nem tudnank tenni ellene barmilyen gyengek is a szomszedaink külön-külön. Azert egy ukrajnaval sem vagyunk pariban. Igen tudom szegeny, eladosodott orszag de akkor sem. Persze ismetlem ez az egész csak fantázia.
fent leírtam de Neked válaszolnék normálisabban , Ukrajnával az a baj hogy 3 felé vív és fog is még vívni háborút , saját szakadárjai , putyin és a belső politika + mozgolódás Trump felé , igen , ha azt nézzük valóban nem vagyunk párban ami a hadsereget illeti de Ukrajnában se a politikai akarat se a "nép támogatása" nem lenne egy ellenünk vívandó háborúhoz , arról meg nem beszélve hogy NATO és épp Trumppal akarnak jóban lenni , tehát semmiképp sem jöhetnek szóba az Ukránok mint potenciális ellenfél a következő 10-20 évben
Ami a szomszédainkat illeti fent leírtam de ismét leírom Neked kicsit nyugodtabban
Horvátország : épp jóban akar lenni mindenkivel hogy tudjon a belső bajaira gondolni+ a légterük már kb a miénk , régi vasaik is vannak , értelmetlen rájuk úgy gondolni mint ellenfél
Ausztria : neutrális ország , épp most akarnak még több pénzt elvonni a haderőtől és amúgy sem állnak azért annyira jól , lásd nem fejlesztették a Leokat (pedig ajánlat volt rájuk) mert "most másra kell a pénz" , ez ismerős szöveg nem ? ;)
Szerbia : kb az egyetlen ország akikkel meggyűlhet a bajunk de ha velük csete-paté lesz akkor ott már más is közre játszott
Románia : épp Trump seggét nyalják , 30-40-50 éves technikával harcolnának , utánpótlás/logisztika nulla és a gazdaságuk 21-22 ben fog valamikor zuhanni egyet mivel túl van fűtve és hosszabb távon tarthatatlan dolgokat művelnek ( lásd pl államháztartási hiány ) tehát arra nem lesz pénzük hogy mint írtam , elsétáljanak a bolt előtt , és pntosan tudjuk hogyha a gazdaság szarul áll akkor a haderőtől vonnak el először pénzt
Szlovákia: hát, sok sikert hogy nagyon jó szívvel 2 dandárral hatásos támadást indítsanak egy ekkora határon úgy hogy amúgy NATO tagok és épp ők is jóban szeretnének lenni Trumppal
Ukrajna : írtam fentebb
Szlovénia : na , most tényleg , kicsi és normális haderejük van de védekezésre alkalmas , támadni nem igen

+kiegészítés : pontosan el lett mondva NEM egyszer hogy egy háború nem egyik napról a másikra tör ki minden előzmény nélkül , vannak jelei , fel lehet rá készülni (és ha úgy akarjuk-megvan a tényleges akarat- akkor fel lehet/meglehet gyorsítani folyamatokat)
Támadó háborút nem, de van egy kiskapu: Európai Csendőrség. Nem lenne az akkora sci-fi.
Vagy három forgatókönyvet le lehetne írni, hogy vonulhat be pl. románia és Szlovákia.
egyet se lehet felírni , nem olyan a politikai viszony az EU-val , a csendőrséget picit másra találták ki + egyik se tudna holnap bevonulni
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Mennyi Trianonra van még szükségünk, hogy megtanuljuk nem alábecsülni az ellent?
A román politika 100 éve szórakozik velünk, de mi csak nyomjuk a mantrát, hogy Őket senki sem veszi komolyan, csak kihasználják őket, ...,stb, amikor pedig helyzet van, akkor érdekes módon mi vagyunk a farok rossz végén. Szerintem úgy kell készülni, hogy igenis megtámadhatnak; és meg is fognak ha a helyzetet úgy értékelik. Minden más csak önámítás. Gátlástalanok és gyávák egy hatalmas kisebbségi komplexussal, és ez tesz igazán veszélyessé Őket.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
harcra készen[/QUOTE
Mókuska nyugodj le, mert agyadra megy az önteltség.. ha képtelen vagy felfogni amit írtam akkor mégegyszer nem erőltetem... Sok sebből vérzik amit okoskodsz, mert nem a valóságot fedi le teljesen.... az ellenvéleményt meg látom jól kezeled :), ne játszd el a mindenhatót, és így ne is minősítgess kisöreg. És igenis vannak nyíltan ellenséges lépések Mo. ellen pl. Ukrán dandár Munkácsra telepítése, vagy a román hibrid háborús gyakorlat Székelyföldön. Továbbá ahogy te is írod okoska, hogy a következő 10-20 évben, tehát utána akár lehet is számítani rájuk, és a kérdés továbbra sem az idő, hanem a résztvevők voltak egy lehetséges konfliktusban.