Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 041
4 973
113
EHiFHPwW4AAbyPf

Ballisztikus rakétaelhárító rendszerek elleni eszközök. Akkor itt atomtöltetekről van szó, nyíllövedékbe ágyazva?
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 407
4 992
113
Szombat reggel az ember még félkómásan olvasgatja a net alját, akarom mondani a különböző politikai blogokat. Aztán szembe jönnek ilyenek: https://dog-quijote.blog.hu/2019/10/25/fegyverbe_479
Elgondolkodtam rajta, hogy nem kellene indítani egy topikot mondjuk "aki nem ért hozzá és a tanításához is hülye az blogot ír..." címmel? Ott össze lehetne gyűjtani ezeket a "munkákat". Aztán azon is elgondolkodtam, hogy miért nem írok én blogot például az agyi neuronhálózatokról? Mondjuk az, hogy nem értek hozzá nem játszik, mert lám naponta megjelennek ilyen bejegyzések a legkülönfélébb blogokon. Ok, ez az internet, de miért emelik ki címlapra a hülyeséget az Indexen? Ok, ha tovább gondoljuk akkor az újságírás nem sokban különbözik a blog írástól és vissza is jutottunk a fent említett axiómáig. Ja és a kedves szerző a fent idézett blogon: ha megkérhetném olvasgasson híreket, mondjuk itt a htka-n, mondjuk a románok végtelen és megrendíthetetlen barátságáról, vagy az ukránok hasonlóan kiszámítható és stabil rendszeréről...
Ok, nem fog, hiszen ő születése jogán szakértő mindenben; gondolom a focihoz és az orvostudományokhoz is ért a jogról nem is beszélve, mint kishazánk fiainak és lányainak többsége.
 
M

molnibalage

Guest
Szombat reggel az ember még félkómásan olvasgatja a net alját, akarom mondani a különböző politikai blogokat. Aztán szembe jönnek ilyenek: https://dog-quijote.blog.hu/2019/10/25/fegyverbe_479
Elgondolkodtam rajta, hogy nem kellene indítani egy topikot mondjuk "aki nem ért hozzá és a tanításához is hülye az blogot ír..." címmel? Ott össze lehetne gyűjtani ezeket a "munkákat". Aztán azon is elgondolkodtam, hogy miért nem írok én blogot például az agyi neuronhálózatokról? Mondjuk az, hogy nem értek hozzá nem játszik, mert lám naponta megjelennek ilyen bejegyzések a legkülönfélébb blogokon. Ok, ez az internet, de miért emelik ki címlapra a hülyeséget az Indexen? Ok, ha tovább gondoljuk akkor az újságírás nem sokban különbözik a blog írástól és vissza is jutottunk a fent említett axiómáig. Ja és a kedves szerző a fent idézett blogon: ha megkérhetném olvasgasson híreket, mondjuk itt a htka-n, mondjuk a románok végtelen és megrendíthetetlen barátságáról, vagy az ukránok hasonlóan kiszámítható és stabil rendszeréről...
Ok, nem fog, hiszen ő születése jogán szakértő mindenben; gondolom a focihoz és az orvostudományokhoz is ért a jogról nem is beszélve, mint kishazánk fiainak és lányainak többsége.
Persze kommentelni még véletlenül sem lehet ezt a szemetet...
A HTT széria egyébként ilyenekről szól. Tehát aki érez magában elég lendületet, hogy erre az orbitális hülyeségre válaszoljon, nosza. Szerintem kiteszi a HTKA. Én inkább írom tovább a légvédelmis cikket...
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 984
113
@vata

Azt írják a Mandineren ,hogy Bagdadit Idlib tartományban ölték meg egy helikopteres akcióban.
Az a kérdés, hogy hogy kerül USA helikopter Idlibbe?
Esetleg a törökök átengedtek egyet Incirlikből és tudtak róla az oroszok is.
Szerintem az a valószínű hogy kamu az egész ,csak Trumpnak kellett valami pozitív hír, ha
már így elbaltázta a helyzetet.


8 helikopter érkezett To-ból és az egész akció 4 órás volt. Először a helikopterek támadták a terroristák állásait majd a SOF akciózott, rövid tüzharc után Bagdadi felrobbantotta magát ( 2 drón is részt vett az akcióban) Nyilván az oroszokkal koordinálták az akciót, hogy oda repülhessenek(CNN is ezt állítja)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Nekem úgy tanították, hogy civilben nem szabad TQ-t használni mert volt belőle végtagveszteség.

Nem tudom, nem vagyok orvos. Mindenesetre egy mentőorvos panaszkodott miatta. Azt hiszem egyébként a beszélgetés egy motoros balesettel kapcsolatban merült fel. Sok helyen a rendőröknek is tanítják a használatát, és van is nekik a járőrkocsiban.
Picit utánaolvastam, és valóban nem javasolják a használatát, ettől függetlenül több helyen bekerült a mentőautókba is.
Találtam olyan cikket, ahol ütközés után a rendőrök rakták a fickóra, aki bár elvesztette a Tourniquet miatt a lábát, de azért nem vérzett el.
Összességében azt szűrtem le, hogy nagyon-nagyon ritkán lenne rá szükség. Legközelebb megkérdezem a dokitól, hogy az adott motoros balesetnél lett-e volna értelme, ha náluk van, vagy miért hiányolta annyira.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 264
76 818
113
Nem tudom, nem vagyok orvos. Mindenesetre egy mentőorvos panaszkodott miatta. Azt hiszem egyébként a beszélgetés egy motoros balesettel kapcsolatban merült fel. Sok helyen a rendőröknek is tanítják a használatát, és van is nekik a járőrkocsiban.
Picit utánaolvastam, és valóban nem javasolják a használatát, ettől függetlenül több helyen bekerült a mentőautókba is.
Találtam olyan cikket, ahol ütközés után a rendőrök rakták a fickóra, aki bár elvesztette a Tourniquet miatt a lábát, de azért nem vérzett el.
Összességében azt szűrtem le, hogy nagyon-nagyon ritkán lenne rá szükség. Legközelebb megkérdezem a dokitól, hogy az adott motoros balesetnél lett-e volna értelme, ha náluk van, vagy miért hiányolta annyira.

Ha 6 óránál többet van rajtad TQ akkortól áll fenn a végtagvesztés veszélye mert 6 óra után indul be a sejtelhalás.
 
  • Tetszik
Reactions: papi