A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Egy összehasonlító lövészetet azért lehet megért volna.
A Török ATGM ek ellégé Spike koppincsok.
(IR-man on the loop)
honnan tudod hogy nem volt ? :D amúgy kíváncsi lettem volna /lennék én is mi történik pontosan a valóságban ha egymás mellé rakjuk a két eszközt egy "csatára".
A törökök kopizása pedig amúgy elég fura dolog, valamit jól kopiznak valamit meg ... hát , kevésbé jól :D hogy az ATGM melyikbe esik nagy kérdés
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár
T

Törölt tag 1586

Guest
honnan tudod hogy nem volt ? :D amúgy kíváncsi lettem volna /lennék én is mi történik pontosan a valóságban ha egymás mellé rakjuk a két eszközt egy "csatára".
Hàt ha nem is csatára de egy azonos időpontban, távolságra, különböző célok ellen (LOS, NLOS) képzett (gyári) személyzettel kb. 10-10 lövés jó lett volna, hogy objektíven össze lehessen hasonlítani az eszközöket.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Hàt ha nem is csatára de egy azonos időpontban, távolságra, különböző célok ellen (LOS, NLOS) képzett (gyári) személyzettel kb. 10-10 lövés jó lett volna, hogy objektíven össze lehessen hasonlítani az eszközöket.
szerintem a legnagyobb gond a képzett személyzettel lenne/lett volna , illetve lehet hogy 10-10 lövés nem lenne elég szerintem de hát ki tudja ugye
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Katar is Jelcint vett. Pl.: Leo2, PZH2000, Nasams 2, mellett! :rolleyes:
Vehetett volna BÁÁÁRMIT! ;)Mondjuk az izlésükre nem panaszkodhatunk. :p
Szóval ha megtörténik a szállítás - a kalkulált - 20-30db erejéig, akkor azokat remélem széthajtják. Ha bevállnak, akkor hajrá. Ha meg nem akkor sincs tragédia...
Katar a szaúdiak vezetésével büntiben van,
koma , mégegyszer , nem véletlen mondjuk sok török cuccra hogy szar , Te tényleg azt gondolod hogy csak a Yalcint teszteltük????nem , nem csak a yalcinról beszélek, csak mégegyszer , minősített infó , senki nem fogod neked tudni normálisabb/diplomatikusabb választ adni mint kb ami a neten fent van mert nagyon segg be lesz rakva aki kiad bármit egy üzletről/nem megvalósult üzeltről , KNBSZ nem véletlenül van... , hidd el nem azért nem mondd senki semmit mert Veled akarnak kitolni
(kiegészítés : ha még csak én mondanám azt mondom hogy megértem , de többen mondjuk , olyanok akik használták ,csapatpróbáztak vele/velük hogy nem jó , nem hiszem hogy ezt nem lehet már divatfikázásnak hívni , amúgy is mi értelme a divatfikázásnak??? ha valamit fikáznak de a valóságban bebizonyítja hogy egy király technika/vas akkor az aki fikázta eléggé pofára esik , ez itt nem történt meg szerintem )
Nem kell ennyire túlértékelni a helyzetet, koma!
Te folyamatosan a Yalcinról beszélsz, én meg általánosságban, a török haditechnikáról. Arról, hogy voltak-e rossz tapasztalatok korábbi üzletek során, esetleg nyilvános teszteredmények (nem csak a nálunk szóba jöhető típusokról), stb. vagy mire alapozzák itt sokan a fikázást? Erre kaptam azt a választ, hogy a Yalcin kicsi = török hadiipar szar. Rendben. Akkor részemről lezártam a témát.
U.i.: Ebből az egyszerű kérdésből nyugodtan kihagyhattad volna a KNBSZ-t.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 212
119 854
113
Katar a szaúdiak vezetésével büntiben van,

Nem kell ennyire túlértékelni a helyzetet, koma!
Te folyamatosan a Yalcinról beszélsz, én meg általánosságban, a török haditechnikáról. Arról, hogy voltak-e rossz tapasztalatok korábbi üzletek során, esetleg nyilvános teszteredmények (nem csak a nálunk szóba jöhető típusokról), stb. vagy mire alapozzák itt sokan a fikázást? Erre kaptam azt a választ, hogy a Yalcin kicsi = török hadiipar szar. Rendben. Akkor részemről lezártam a témát.
U.i.: Ebből az egyszerű kérdésből nyugodtan kihagyhattad volna a KNBSZ-t.
Nem csak a yalcint teszteltük az elmúlt években és egyiket se vettük meg mit nem lehet ezen megérteni?
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Nem csak a yalcint teszteltük az elmúlt években és egyiket se vettük meg mit nem lehet ezen megérteni?

Szerintem ez a pár millió pár darab török vasért csak felesleges pénzkidobás. Én személy szerint JLTV-t vagy Couger-t vennék, viszonylag nagy számban. Lenne egy kérdésem: mégis mi lenne nekünk az ideális MRAP jármű? Sokszor elhangzott már a Dingo neve is, hát én nem tudom... Nekem úgy nem olyan katonás jelenség , persze, nem azt mondom, hogy rossz lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 251
113
Nem csak a yalcint teszteltük az elmúlt években és egyiket se vettük meg mit nem lehet ezen megérteni?
És azt lehet tudni, hogy milyen másik eszközök voltak tesztelésen, amik végül is nem váltak be?
Nem futó projektekre gondolok, hanem mondjuk kézifegyverekre, CG4 alternatívákra, helikopterekre, nehéztechnikára? Szóval olyanokra amelyeknek már megvan az egyértelmű nyertese. És ha nem ők lettek a befutók, akkor miért nem?
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Szerintem ez a pár millió pár darab török vasért csak felesleges pénzkidobás. Én személy szerint JLTV-t vagy Couger-t vennék, viszonylag nagy számban. Lenne egy kérdésem: mégis mi lenne nekünk az ideális MRAP jármű? Sokszor elhangzott már a Dingo neve is, hát én nem tudom... Nekem úgy nem olyan katonás jelenség , persze, nem azt mondom, hogy rossz lehet.

A németektől ami jöhetne alap 4x4-nek az az AMPV, MRAP-nak meg a Survivor R vagy a Dingo 2HD. Mind a 2 ~14 tonna alaptömegű, védelmük azonos. Survivorba egy picit erősebb és nyomatékosabb MAN motor van. Az alapja is egy MAN. A Dingo 2 HD meg egy Unimog Mercedes motorral. Videókon nekem úgy tűnt, hogy a Survivor R picit ügyesebben mozog terepen, beépített környezetben kevésbé érződik nehézkesnek.
AMPV
64892423aaf81e56daa326454a4c71c9-700.jpg

Survivor R
RMMV-Survivor-R-Polizei-NRW.jpg

1l-image-82.jpg

Dingo 2 HD
KMW_DINGO2_-0795_HD_r.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: therob and tonyo

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Nem csak a yalcint teszteltük az elmúlt években és egyiket se vettük meg mit nem lehet ezen megérteni?
Tudom, hogy nem vettünk török technikát. Az érdekelt volna, -de mér feladtam, csak leírom, ha félreérthető voltam-, hogy mi a baj a török technikával általánosságban? Tűzvez. rendszerek, irányított, nem ir. rakéták, helikopterek, UAV-k stb. Megbízhatatlanok, rövid élettartam, nem azt kapják, amit vártak? Derült ki vmelyik országgal kötött üzletből hasonló vagy simán az a baj, hogy török?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 899
113
Tudom, hogy nem vettünk török technikát. Az érdekelt volna, -de mér feladtam, csak leírom, ha félreérthető voltam-, hogy mi a baj a török technikával általánosságban? Tűzvez. rendszerek, irányított, nem ir. rakéták, helikopterek, UAV-k stb. Megbízhatatlanok, rövid élettartam, nem azt kapják, amit vártak? Derült ki vmelyik országgal kötött üzletből hasonló vagy simán az a baj, hogy török?

Röviden: Titok.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 212
119 854
113
Tudom, hogy nem vettünk török technikát. Az érdekelt volna, -de mér feladtam, csak leírom, ha félreérthető voltam-, hogy mi a baj a török technikával általánosságban? Tűzvez. rendszerek, irányított, nem ir. rakéták, helikopterek, UAV-k stb. Megbízhatatlanok, rövid élettartam, nem azt kapják, amit vártak? Derült ki vmelyik országgal kötött üzletből hasonló vagy simán az a baj, hogy török?
Nem hozta a versenytársak által kínált szintet semmilyen tekintetében. A török cuccoknak annyi az előnye, hogy viszonylag modern és viszonylag olcsó. És nagyjából ennyi. Afrikában nagyon fasza de amúgy inkább bármi mást helyette.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 212
119 854
113
És azt lehet tudni, hogy milyen másik eszközök voltak tesztelésen, amik végül is nem váltak be?
Nem futó projektekre gondolok, hanem mondjuk kézifegyverekre, CG4 alternatívákra, helikopterekre, nehéztechnikára? Szóval olyanokra amelyeknek már megvan az egyértelmű nyertese. És ha nem ők lettek a befutók, akkor miért nem?
A teszteken részt vett dolgok sem nyilvánosak sajnos.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus
T

Törölt tag 1586

Guest
Zord- AirPower blog
Szerbia megrendelte a Pantsyr-S rendszeret...
https://legiero.blog.hu/2019/10/08/airpowernews_79_2019_okt/full_commentlist/1#c37772570


BELGRADE, October 24. /TASS/. Serbian President Aleksandar Vucic has said he will soon inspect a Russian-made Pantsyr-S surface-to-air missile/gun system after Belgrade has placed an order for it.

"An S-400 [long-range air defense missile system] is in our country because of the drills. And tomorrow I will go to look at it. Also, I am going to examine a Pantsyr-S system on Saturday [October 26]. We have placed an order for it," the Serbian president said.


Russia’s Defense Ministry said in a statement on Thursday that a battalion of S-400 surface-to-air missile systems and a battery of Pantsyr-S anti-aircraft missile/gun launchers had redeployed to Serbia to take part in the drills for the first time on the territory of a foreign state.

"The Russian air defense units with S-400 surface-to-air missile systems and Pantsyr-S anti-aircraft missile/gun launchers have been airlifted by Russian military transport planes to the territory of Serbia to take part in the second stage of the Slavic Shield-2019 joint Russian-Serbian air defense exercise," the ministry said.


The S-400 battalion and the Pantsyr battery will "take part in the drills on the territory of a foreign state for the first time," the ministry emphasized.

The S-400 and Pantsyr-S air defense missile systems will be deployed at the Batajnica air base in Serbia and will join the Russian-Serbian air defense grouping of forces. The Russian and Serbian air defense troops will practice detecting, tracking, identifying and destroying the entire range of a notional enemy’s air targets.

The Slavic Shield-2019 Russian-Serbian drills are running for the first time and consist of two stages. The first stage took place in September at the Russian Aerospace Force’s combat training center in the southern Astrakhan Region. The second stage is running in Serbia on October 23-29.

The Serbian Defense Ministry reported earlier on Thursday that the drills were running at two practice ranges and "numerous firings" were planned during the maneuvers.

The Pantsyr-S1 (NATO reporting name: SA-22 Greyhound) is a ground-based self-propelled surface-to-air missile/gun system designed to shield military and civilian facilities, including long-range air defense systems, from all modern and future air attack weapons."

Megjegyzés tőlem: Az az érzésem hogy Z2026 ide vagy oda, kezdünk leszakadni a szomszédoktól...
A hír kapcsán azt hiszem fontos megjegyezni
- hogy az ún."légierőnk" semmilyen formában nincs felkészülve egy Pantsyrhoz hasonló légvédelem elleni harcra;
- amíg a Pantsyr aktív addig bármely légi eszköznek a hatókörzetébe repülni = öngyilkossági kísérlet
- a megrendelt helikoptereink közül a H145M-en tutira nem lesz RWR, a H225M-en talán…
- ha lenne SIGINT gépünk, a gyakorlat kiváló lehetőség lett volna a tanulmányozni a határainkhoz közeli S400-at. A Pantsyrt úgy tűnik lesz időnk később is megfigyelni...