[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Elkhound

Well-Known Member
2016. május 17.
317
1 556
93
Éééss... akkor most szólj annak több millió török politikai fogolynak, akik akik kamu vádra, kamu eljárásokra bebörtönöztek, hogy szerinted a sátánfajzat Kardigán egy szent !!! :eek: Te Hitlert, Sztálint, a Ducét, Frankot, de talán még Pol Pot-ot is éljeneznéd ha az lenne a helyében. Az egész világ tudja hogy ki ez, kivéve téged. Mond el nekik, hülyék. Mindenki. :eek: Azt nem írom milyen személyiség kell az ilyen látásmódhoz. A minimális emberi jogok törökországban már régen megszűntek, demokrácia csak a választásokon, az ügyészség, bíróság, meg gyakorlatilag minden Kardigán irányítása alatt, a nép rémuralom alatt megfélemlítve. Az egész világ egy mocskos diktátorként tekint rá. Akkor a tiéd feladat, hogy meggyőzd a világot, Kardigán maga a szent világmegváltó. Még soha nem nyomtam meg azt a gombot hogy ignore, szittyánál sem, de nálad megteszem. :cool: Mostantól számomra nem létezel.

A probléma az hogy bár etikailag akár igazad is lehet, de pont az általad felsorolt úriemberek példája mutatja meg a világ valódi működését. Mondjuk nem emlékszem arra a nemzetközi bíróságra aki Sztálint ítélte el. Kedélyes fotóra Jaltából meg igen.
Az hogy hogyan tekintenek valakire, mérsékelten befolyásolja az illető tevékenységét ellenben azzal, hogy hogyan lőnek rá. Aminek meg két feltétele van; tudjál mivel lőni és akarjál. Erdoganra (ahogy Frankora, Pol Potra sem...) akik tudnának, nem akarnak. Ennek tudomásul vétele a realista látásmód.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ez meglepett. :) Állítólag tegnap 5 amerikai járőrt láttak szíria északi sarkában a szír határon járőrözni !!! :eek: Ez Qahtaniyah városától északra, a szír-iraki-török hármas határ környéke a csücsökig. Az is nagyon jó hír lenne, ha irakból legalább egy 80-100km-es szakaszra visszamennének járőrözni (a bázis irak lenne), addig is nyugalom lenne ezen a részen.
https://www.almasdarnews.com/articl...rian-border-since-trumps-withdrawal-decision/

A másik hír, hogy a szír kormány próbálja összefésülni a saját közigazgatásával a kurdokét, beleértve a fegyveres testületeket. Egyenlőre nem nagy a lelkesedés, de nincs kényszer sem, csak ajánlgatnak, tárgyalnak. A kurdok állítólag kitartanak az amikkal az olajkutak őrzése mellett.
https://www.almasdarnews.com/article/kurdish-forces-may-join-syrian-military-media/
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A probléma az hogy bár etikailag akár igazad is lehet, de pont az általad felsorolt úriemberek példája mutatja meg a világ valódi működését. Mondjuk nem emlékszem arra a nemzetközi bíróságra aki Sztálint ítélte el. Kedélyes fotóra Jaltából meg igen.
Az hogy hogyan tekintenek valakire, mérsékelten befolyásolja az illető tevékenységét ellenben azzal, hogy hogyan lőnek rá. Aminek meg két feltétele van; tudjál mivel lőni és akarjál. Erdoganra (ahogy Frankora, Pol Potra sem...) akik tudnának, nem akarnak. Ennek tudomásul vétele a realista látásmód.
OFF !
Hurrá !!! :D:D Akkor javaslom, mostantól egységes üdvrivalgással éljenezzünk MINDEN nihilista diktátort, de elsődlegesen Kardigánt, aki hamarosan érkezik is hozzánk !!! :D:D:D (kis röpködő szivecskéket keresetem, de saajjnos nem találtam:rolleyes::))
Javaslom, hogy Kardigán érkezésére (a saját basánkhoz) rendezzünk kis éljenzős zászlócskákkal integetős sorfalat amerre bevonul majd a városon át. A kivitelezést elleshetjük a DUCE korabeli fényképeiről és filmjeiről, ő nagy tanár volt az ilyen szervezésben, hogy integessenek neki, hogy ünnepeljék. :eek::D:D:D (ui.: remélem még nem késtem el az ötlettel ;) Ja, és a cinizmusom jelen esetben természetes.)
ON !
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 479
14 756
113
Világnézettől, politikai állásfoglalástól függetlenül:
... Tessék már megérteni, hogy a politikában, de végképp a világpolitikában nincs szív alapján politizálás.
Érdekek vannak.
Ezért nem ítélte el senki Sztálint (se)....
Érdekünk, hogy Erdogannal jóban legyünk? Igen.
Érdekünk, hogy Oroszországgal (se) vesszünk össze? Igen.
Érdekünk, hogy Trumplival jóban legyünk? Igen.
A többi csak céltalan mocskolódás. Amikor a mostani "galambjaink" és "emberjogi aktivistáink" voltak hatalmon, ugyanúgy, sőt, még jobban jóban akartak lenni például Putyinnal. Akkor most mire ez a purparlé?
Vegyük már észre végre: NINCS DEMOKRATIKUS BALOLDAL!!!
Vagy baloldali valaki, vagy demokratikus! ÉS nincs!
A baloldal, ha hatalmon volt, SOHA nem volt demokratikus!
A demokratikus meg soha nem volt baloldali....
Szíriával ugyanez a helyzet..... Érdekek, érdekek, érdekek....
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 666
113
OFF !
Hurrá !!! :D:D Akkor javaslom, mostantól egységes üdvrivalgással éljenezzünk MINDEN nihilista diktátort, de elsődlegesen Kardigánt, aki hamarosan érkezik is hozzánk !!! :D:D:D (kis röpködő szivecskéket keresetem, de saajjnos nem találtam:rolleyes::))
Javaslom, hogy Kardigán érkezésére (a saját basánkhoz) rendezzünk kis éljenzős zászlócskákkal integetős sorfalat amerre bevonul majd a városon át. A kivitelezést elleshetjük a DUCE korabeli fényképeiről és filmjeiről, ő nagy tanár volt az ilyen szervezésben, hogy integessenek neki, hogy ünnepeljék. :eek::D:D:D (ui.: remélem még nem késtem el az ötlettel ;) Ja, és a cinizmusom jelen esetben természetes.)
ON !

Oldalakon át hisztiztél, hogy nem kell ide belpol, aztán te magad nem vagy képes egy belpol mentes hozzászólást produkálni. Próbáld meg legalább a saját kérésedet betartani. ;)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Vegyük már észre végre: NINCS DEMOKRATIKUS BALOLDAL!!!
Vagy baloldali valaki, vagy demokratikus! ÉS nincs!
A baloldal, ha hatalmon volt, SOHA nem volt demokratikus!
A demokratikus meg soha nem volt baloldali....
Nem értem, mit keres itt ez a jobboldali-baloldali ideológiai oktatás, netán ez az egész egyáltalán hogy kerül ide ???? Mi van itt ??? Eltévedtem, és valami agitprop tanfolyam van ??? Utoljára mondom el - rühellem mind a baloldali hazudozást és aljasságot, mind a jobboldalit, kivétel nélkül. AZ ÖSSZESET !!! Nekem ne akarja senki megmondani, hogy mit gondoljak, pláne nem akarok ovodai szintű okítást hallani. Akkor át kell nevezni a topicot pld. "ovodai szintű szíria topicknak", és biztosan NEEEM akarok majd ide írni egy szót sem. (mások meg olvasni nem akarják majd, jogosan) Lehet most már rólam szállni nem vagyok én hátasló !!! Aki nem mer meg megcímezni, az szóljon !!! Nem ma kezdtem a világpolitikával foglalkozást, hoztam is olyan anyagot amit csak kevesen tudnak !!! Az meg a másik, amiket én mondok azok megalapozottak, pld. nagyon is jól mondtam előre, hogy Trumpnak nincs mozgástere, kényszerpályán van. Mégis elcseszte, és CSAK ÉN mondtam, hogy US belpolitikai balhé lesz, ráadásul ez már a jövő évi elnökválasztások része !!!!. Aggódik is most Kardigán, hogy gazdaságilag kinyírják, és nem is alaptalanul fél. Ha ez lesz a megoldás Trumpnak a renoméja helyreállítására, gazdaságilag kitekeri Kardigán nyakát !!! Valahogy most néma csend is lett a katonái a pribékjei (SNA) és a háborúja során. Talán megijedt ? Szerintem meg.

Ha már amúgy is ilyen csend van, itt egy tegnapi elemző cikk a témában.
https://www.veteranstoday.com/2019/10/31/fatal-miscalculations-of-turkey-and-triumph-of-damascus/

Gostface ignored. Pont.:)
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Mi a f*szom van ebben a topicban napok óta.... bírom amikor a nagypolitikát érzelmektől vezérelve elemezgetik aki mást mond az meg egy ****.
Inkább nézzétek meg a Tanút és a Yes Minister című sorozatot, illetve romániai újkori történelmét ( régebbi nincs neki, és mégis szépen megnőtt). Talán kicsit segít megtalálni az erkölcs helyét a politikában. Talán...
A kurdokat meg úgyis elfelejti a közvélemény kb úgy 2-3 héttel az események után , mint ahogy ezeket a mindig visszatérő kitiltottakat fogjuk 1-2 hét intenzív fórumrombolás után.... szánalom és köpedelem.
Szóval moderálást kérek a magam és szerintem páran mások nevében is a topicnak vagy akkor le kell zárni pár hétre mert itt érdemi információ napok óta nincs.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Mi a f*szom van ebben a topicban napok óta.... bírom amikor a nagypolitikát érzelmektől vezérelve elemezgetik aki mást mond az meg egy ****.
Aha, tényleg, abban valóban semmi információ NINCS a szíria témáról csak és kizárólag a kocsmai kötözködésed amit te írsz... :eek: ;)

Én viszont veled ellentétben hoztam hármat is... :):)

koppany + Morishima ignorred

Van még valaki ? :)
És kérek egy "takarítást"...
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 396
4 397
113
Ambivalens érzéseim vannak a törökök szíriai jelenlétével kapcsolatban.
Hazánk és a nyugati szövetségesek célja hogy a keleti autoriter államok viszályt szító neokolonializmusát megfékezzük a világban. Most épp Szíria van kitéve ennek a veszélynek.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 666
113
Ambivalens érzéseim vannak a törökök szíriai jelenlétével kapcsolatban.
Hazánk és a nyugati szövetségesek célja hogy a keleti autoriter államok viszályt szító neokolonializmusát megfékezzük a világban. Most épp Szíria van kitéve ennek a veszélynek.

source.gif
source.gif
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Hogy nem lessz sziriai kurd allam csak iraki mibe hat ki a te eletedre?

Az hogy torokorszagot agyonembargozzuk es elhidegulunk tolluk szerinted hogy hatna az eletedre?

Kezdjek altalanossal. Nyaralas. Egy sima horvatorszagi vagy balatoni nyaralas egy par tizessel tobbe fajna neked es csalafodnak.

A birkatenyesztok lehuzhatnak a rolot a nyulasokkal eggyutt.../vegul is csak tizezreket erintene magyarorszagon./

Egy csomo minden megdragulna amit eddig torokorszagtol szereztunk be.

Par szaz vallalkozo az orszagba lehuzhatna a redonyt csak azert mert torokbol nem jon aru.

Es jo par szaz azert huzhatna le mert torokorszagba nem megy aru.
Kkv k

A nagyobb vallalatok egy resze is minimum leepitesre lenne itelve...

A forint melyrepulesbe kezdene.

A nemet ipar es gazdasag jobban megerezne ezt az embargot mint mi. Ok rank haritananak amit tudnak tehat onnan is kapnank egy pofont majd a nemet gazdasag tovabbi lassulasa a piacok borulasa miatt egy ujjabb pofont kapna a magyar gazdasag...

Persze ez egy masfel ev alatt rendezodne es elindulna egy fellendules... Egy egy masfel ev alatt szinten lefutna...

/tudod mit en nem akarok kozel 2-3 evig szopni a sziriai kurdok kapzsisaga miatt.../ ha te igen a te jogod de ne gondold hogy ezzel te vagy a tobsegben...

Nezd meg az orosz reszleges enbargo mekkora gebaszt okozott szamunkra.../akiknek az orosz piac nem vilt annyira jelentos mint a torok mert a gazt es olajat tivabbra is az orosztol veszuk./

Es ez csak a felszin hol van meg a migracio a gazdasag melyebb vizsgalata stb.., amirol nem is beszelek hogy ha torokorszag ciprusra vagy a gorogokre koncentral.../teljesen jogosan tenne hisz az eu kezdene a feszkot embargozassal pucal polgarhaboru kirobbantasanak kiserletevel.../ha a kancellarasszonyt akarna valaki megmerenyelni szoba a forumon lenne am terrrorizmus de ha egy ugyan ugy megvalasztott torok /kancellart,/ az oke teljesen normalis.. /es akkor mi vagyunk elfogultak... Meg mas a fasiszta amikor kulinbseget teszel nemzetiseg alapjan hogy melyik hajon mejik eljen.../

Az a bajod a torokkel hogy torok..., de megis a torokot fasisztazod mikozbe te teszed le a masikat a szarmazasa vegett...


jaj vigyaz...

nehogy valaki beszoljon egy csunyat a szultannak mert ako mint meghalunk...

amugy epp ezert kell a torokoket kidobni minden uzletbol ami europaba van..a sok torok munkassal egyut... ozt okoskodjonak akkor...

nem kipcsakopzni meg osszeveszni fel europaval mert azorban a szultan segget akarja ny@lni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
jaj vigyaz...

nehogy valaki beszoljon egy csunyat a szultannak mert ako mint meghalunk...

amugy epp ezert kell a torokoket kidobni minden uzletbol ami europaba van..a sok torok munkassal egyut... ozt okoskodjonak akkor...

nem kipcsakopzni meg osszeveszni fel europaval mert azorban a szultan segget akarja ny@lni.
Török Áramlat:
300px-T%C3%B6r%C3%B6k_%C3%A1ramlat_2018.jpg

Előbb intézz el egy leágazást Bulgária felé, aztán a kieső exportunknak is találj piacot és utána lehet majd összeveszni a törökkel, de előtte vázold fel, hogy mégis mit nyerhetnénk az ügyön.
Putin a kritikus pillanatban higgadt maradt és nem hisztizett. Ezért cserébe ma ő láthatja el Törökországot szibériai gázzal és nem a közeli muzulmán államok. o_O
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Bajban vagyok, mert már jó ideje bojkottálom a globális gyorséttermeket, így munkaidőben a török kifőzde meg a szír gíroszos között kell választanom. Halal ellen nincs orvosság. :D