• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Pont az a dilemma, hogy hogyan lehetne ezt a jólétet világszinten, fenntarthatóan üzemeltetni. Sanszos, hogy sehogy, és sztem ezért érdekes Lányi meglátása. Abból az is következik, hogy ezeknek a civilizációs funkcióknak a megtartását nem szabad teljesen a politikai-gazdasági elitre bízni.
Ez a pol-gazd elit csak egyetlen dologban van ránk szorulva: a hatalmat eldöntő szavazáskor. Aki győz, attól kezdve királyként viselkedik és dönt mindenről, nem kérdeznek bennünket és a szakértők közül is leginkább csak azokat, akik saját véleményüket alátámasztják.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Jogos, nem idéztem pontosan.

Ami viszont a haszonélvezést illeti: én a nagyobb jacuzzit és drágább vacsit, kokaint, luxust már nem tartom "nagyobb" haszonélvezetnek. Az európai kényelmi civilizációnk alapcsomagja (kb. lakhatás, a meleg víz, villany, kaja, mobilitás, egészségügy, oktatás, kultúra) sztem a Maslow-piramis elégséges részét lefedik ahhoz, hogy kb. mindenkit nagy haszonélvezőnek tekinthessünk.

Pont az a dilemma, hogy hogyan lehetne ezt a jólétet világszinten, fenntarthatóan üzemeltetni. Sanszos, hogy sehogy, és sztem ezért érdekes Lányi meglátása. Abból az is következik, hogy ezeknek a civilizációs funkcióknak a megtartását nem szabad teljesen a politikai-gazdasági elitre bízni.

Nincs itt semmiféle dilemma. A föld egész lakossága elférne lökdösődés nélkül egy nagyobb magyar megye területén és 250- 2500 nm földterületről 1/1 arányú energia bevitel- kihozatali arány mellett a mai technikai színvonalon minden különösebb csoda nélkül élelmezhető lenne egy ember. Az energiafelhasználásunk döntő többsége egyrészt teljesen felesleges pazarlás másrészt az egyetlen indoka a felhasználásnak a nagyobb haszon ami viszont nem ebbe a szegmensbe fordítódik vissza. A Maslow piramis minden erőlködés nélkül lefedhető lenne a jelenlegi szinten a természet mainál jóval kisebb terhelésével.
"A szegényeket jól tudnák lakatni. A gazdagok étvágyát nem tudjuk kielégíteni."

Szt. Teréz
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Nincs itt semmiféle dilemma. A föld egész lakossága elférne lökdösődés nélkül egy nagyobb magyar megye területén és 250- 2500 nm földterületről 1/1 arányú energia bevitel- kihozatali arány mellett a mai technikai színvonalon minden különösebb csoda nélkül élelmezhető lenne egy ember. Az energiafelhasználásunk döntő többsége egyrészt teljesen felesleges pazarlás másrészt az egyetlen indoka a felhasználásnak a nagyobb haszon ami viszont nem ebbe a szegmensbe fordítódik vissza. A Maslow piramis minden erőlködés nélkül lefedhető lenne a jelenlegi szinten a természet mainál jóval kisebb terhelésével.
"A szegényeket jól tudnák lakatni. A gazdagok étvágyát nem tudjuk kielégíteni."
Szt. Teréz
Nahát, pont leírtad a dilemmát, és hozzétettél még egyet: hogy férne el 7.7 milliárd ember pl. Békésben? (És békésen? :)) Vagy a mostani 347.058-as békési létszám lenne kb. a Föld teljes lakossága?

De igazad van a pazarlásban és a harácsolásban is. Sztem a civilizációnk ezért bukásra ítélt, mert "önfelzabáló-típusú" úton jár. Az egész egy gigantikus korrupciós piramis, még a legalján élők is elegánsan átsiklanak afelett, hogy rabszolgák varrták a divatos tornacipőjüket. Mélyen meg vagyok győződve róla, hogy bármilyen értelmes változás csak a felelős egyének és közösségek szintjéről jöhet. Ahelyett, hogy behülyítenénk – ahogy a rendszer diktálja –, inkább megokosítanunk kellene egymást. Újfajta, értékeken alapuló gazdaság- és hatalomszemléletet kell tanulnunk, hogy ebből a válságból kimásszunk. (Tudom, hogy idealista, zöld szőrös, kis izé vagyok egy odú mélyéről.)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 764
14 706
113

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 517
113
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Nahát, pont leírtad a dilemmát, és hozzétettél még egyet: hogy férne el 7.7 milliárd ember pl. Békésben? (És békésen? :)) Vagy a mostani 347.058-as békési létszám lenne kb. a Föld teljes lakossága?

De igazad van a pazarlásban és a harácsolásban is. Sztem a civilizációnk ezért bukásra ítélt, mert "önfelzabáló-típusú" úton jár. Az egész egy gigantikus korrupciós piramis, még a legalján élők is elegánsan átsiklanak afelett, hogy rabszolgák varrták a divatos tornacipőjüket. Mélyen meg vagyok győződve róla, hogy bármilyen értelmes változás csak a felelős egyének és közösségek szintjéről jöhet. Ahelyett, hogy behülyítenénk – ahogy a rendszer diktálja –, inkább megokosítanunk kellene egymást. Újfajta, értékeken alapuló gazdaság- és hatalomszemléletet kell tanulnunk, hogy ebből a válságból kimásszunk. (Tudom, hogy idealista, zöld szőrös, kis izé vagyok egy odú mélyéről.)

Egy ember állva, ülve, fekve 1 négyzetméter területen elfér.
Bármilyen értelmes változás csak akkor jöhetne ha minden egyed és minden közösség azonos érdekérvényesítési képességekkel és lehetőségekkel rendelkezne. A felzabálás során ugyanis mások életterét, erőforrásai zabáljuk fel akik ez ellen nem tudnak védekezni.
Majd amikor ezzel végeztünk és elkezdjük felzabálni a sajátunkat akkor fogunk korlátokba ütközni.
Így omlanak össze a birodalmak.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ez a világ eddigi történetének legzseniálisabb szélhámossága, végtelen mennyiségű pénz sem lesz elég, amit odaadunk a világ legkorruptabb szervezetének, hogy megfelelően szétossza ‘kutatásokra’ (= ingyenélő aktivistáknak) és megújuló erőforrásokra (=ipari lobbicsoportoknak)

https://index.hu/gazdasag/penzbeszel/2019/11/01/mennyi_penz_kell_a_klimavaltozas_megallitasahoz/

Nem ez lesz az első. Amikor a megtakarításokat az adott időpillanatban már nem lehet működőképesnek látszó beruházásokba, materiális javakba fektetni, pénzügyi lufikat sem lehet már semmiből sem fújni és látszik, hogy közel a katasztrofális leértékelődés akkor értéktelen javak, szolgáltatások teljesen indokolatlan reklámozásával, kötelezővé tételével elveszik a megtakarítóktól. És természetesen ezen új ötletek alapján odaadják másoknak.
Ez ennek következtében másoknál halmozódik majd fel újra és jöhet a következő kör.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 936
113
71239580_2577316285657860_8679497424764403712_o5d89157987.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A környezet védelme elképzelhetetlen a politika értelmének helyreállítása nélkül – állítja Lányi András. A filozófus, ökopolitikus szerint a mostani évtizedeket az utókor mint az elvesztegetett időket fogja emlegetni, amikor még lehetett volna cselekedni, mégsem cselekedtünk. S hogy miért nem? Lányi sorra veszi kényelmes mentségeinket és kifogásainkat. A szöveg vitaindítóként hangzott el 2019. október 31-én a Felelős értelmiség nevet viselő kezdeményezés környezet- és klímapolitikai vitafórumán, amelynek a Válasz Online is médiapartnere volt. Az ott elhangzott szöveg „nyomtatásban” itt és most jelenik meg először.
Állítom: az ökológiai katasztrófa csupán tünete a modern ipari civilizáció válságának. Nem a környezetünkkel, de igenis a tudásunkkal lehet valami baj: a jóról és a rosszról alkotott fogalmainkkal. Ahogyan őseink a természet vak erőit rettegték és imádták, úgy féljük és tiszteljük mi, ma élő emberek, a tudományos-technológiai haladás által ránk szabadított vak erőket. Hiszünk a megmásíthatatlan gazdasági szükségszerűségben, ahogy a régi görögök hittek a végzet hatalmában. Gazdálkodásnak az utódaink örökségével űzött lelkiismeretlen pazarlást nevezzük és jólétnek nevezzük azt az állapotot, amikor létforrásainkat a legnagyobb tömegben és a legsebesebben változtatjuk át hulladékká. És: szabadságnak nevezzük a függőséget a technológia szolgáltatásaitól, amelyek az emberi képességek és az emberi kiválóság helyébe lépnek.
A mostani évtizedeket az utókor mint az elvesztegetett évtizedeket fogja emlegetni, amikor még lehetett volna cselekedni, mégsem cselekedtünk. Tudtuk, mit kellene tenni a veszély mérséklése érdekében, mégse tettük; a bátortalan, felemás kezdeményezések nem álltak arányban a változatlan erővel zajló természetrombolás nagyságrendjével. Mi lehetett végzetes tétlenségünk magyarázata, miért ál- és pótcselekvésekkel hitegettük magunkat? Erre lesznek kíváncsiak, akik utánunk jönnek, s erre a kérdésre keresem most a választ magam is. Vegyük sorra tehát kényelmes mentségeinket és kifogásainkat!
Hét remek kifogás, miért ne tegyünk semmit a klímakatasztrófa ellen
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ennek a cikknek az első részét (A globális felmelegedésre a válasz Afrikában van) másfél éve írtam. Megírtam, négyszázezren (!) olvasták, majd többségünk nem csinált semmit - én sem. Azóta is csak a sodródás megy. Ebben a cikkben arról írok, mi az, ami felé sodródunk.
(Kedves trolljaim! Nem fogjátok tudni rámfogni, hogy Greta Thunberg vette el az eszemet. Az első részt 2018 márciusában írtam, Greta pedig fél évvel később, 2018. augusztusában aktivizálódott. Tehát már előtte is hülye voltam �)

Na lássuk: mitől kell félnünk igazán a klímaválzotás kapcsán? Valamifajta ismeretlen láncreakciótól. Ezt honnan tudom? Klímakutatóktól.
Van egy pár biológus ismerősöm, akik manapság riadt tekintettel járnak a világban, és armageddonra készülve erőltetett tempóban önellátásra rendezkednek be. Mint anno nagyanyám, aki televette a padlást mosóporral. Vagy Hofi Géza, aki televette a fürdőkádat benzinnel (4:13-nál). Egyelőre albán betonbunkert nem építenek, de… Mondtam nekik, stukkert is vegyenek, mondták, meglesz az is. Na de mitől rettegnek konkrétan? Hát megkérdeztem.
Nos, nem az 1,5-2 Celsius fokos melegedéstől, hanem valami olyan láncreakciótól, ami beláthatatlan változásokat okoz az időjárásban. Mert ha csak annyi történne, hogy 1,5 Celsius fokkal felmegy az átlaghőmérséklet, vidáman termelnék a narancsot a kiskertben, oszt jónapot. De mi van, ha nem csak ennyi történik? Hanem még mi?
Klímarettegők
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Ennek a cikknek az első részét (A globális felmelegedésre a válasz Afrikában van) másfél éve írtam. Megírtam, négyszázezren (!) olvasták, majd többségünk nem csinált semmit - én sem. Azóta is csak a sodródás megy. Ebben a cikkben arról írok, mi az, ami felé sodródunk.
(Kedves trolljaim! Nem fogjátok tudni rámfogni, hogy Greta Thunberg vette el az eszemet. Az első részt 2018 márciusában írtam, Greta pedig fél évvel később, 2018. augusztusában aktivizálódott. Tehát már előtte is hülye voltam �)

Na lássuk: mitől kell félnünk igazán a klímaválzotás kapcsán? Valamifajta ismeretlen láncreakciótól. Ezt honnan tudom? Klímakutatóktól.
Van egy pár biológus ismerősöm, akik manapság riadt tekintettel járnak a világban, és armageddonra készülve erőltetett tempóban önellátásra rendezkednek be. Mint anno nagyanyám, aki televette a padlást mosóporral. Vagy Hofi Géza, aki televette a fürdőkádat benzinnel (4:13-nál). Egyelőre albán betonbunkert nem építenek, de… Mondtam nekik, stukkert is vegyenek, mondták, meglesz az is. Na de mitől rettegnek konkrétan? Hát megkérdeztem.
Nos, nem az 1,5-2 Celsius fokos melegedéstől, hanem valami olyan láncreakciótól, ami beláthatatlan változásokat okoz az időjárásban. Mert ha csak annyi történne, hogy 1,5 Celsius fokkal felmegy az átlaghőmérséklet, vidáman termelnék a narancsot a kiskertben, oszt jónapot. De mi van, ha nem csak ennyi történik? Hanem még mi?
Klímarettegők

Nem lesz semmilyen megfutás. Nyugodtság van!
Észre kellene venni már, hogy ez az egész klímahiszti egyszerre egy terelés, egy politikai termék, politikai agenda, hatalommegragadási technika, társadalmi mérnökség (valláspótlék) és nem utolsó sorban pedig KŐKEMÉNY GEOPOLITIKA, de semmi több!
A valós helyzet az az, hogy a földi éghajlat a történelem folyamán emberi behatástól függetlenül is folyamatosan változott és változik, mozgásban van!
Ennek ELSŐDLEGESEN és LEGNAGYOBB MÉRTÉKBEN kozmikus okai vannak! Így volt ez a múltban is, és így lesz a jövőben is! Az éghajlat egy dinamikus jelenség, mivel a Föld is egy dinamikus közeg, nem pedig statikus.
Jelenleg 10 000 egységnyi levegő molekulából majdnem 4db!, azaz NÉGYES DARAB számnyit tesz ki a CO2. Aki azt gondolja, hogy a CO2 mennyiségének ilyen elenyésző mértékben (és ennek változása) bármi érdemi hatással van az éghajlatra az TÉVED! Ha meg azt is elhiszi még, hogyha visszafogom a CO2 eregetést és ettől hidegebb lesz, akkor pedig még nagyobbat TÉVED!
Kíváncsi leszek, hogy a következő évtizedben beköszöntő hirtelen és markáns lehűlés, - amit a lanyhuló naptevékenység eredményez majd, s például a 2020-as évek közepétől kezdődően újra évente fog telenként a Duna befagyni - milyen meghasonlást vagy köpönyegfordítást fog kiváltani a "klímavallás" híveiben???!
Tonhalhegy Gréta főpapnővel és híveivel mi lesz vajon???
https://electroverse.net/the-sun-has-been-spotless-for-224-days-in-2019/
..
https://www.spaceweather.com/
..
+
még annyi kiegészítés, hogy kiváló lakmuszpapírul szolgál az a tény, hogy az Egyesült Államok nem követi a "globális klíma agendát" arra, hogy ezt az új vallást valójában melyik háttér és titkosszolgálati tégelyben keverték ki! Nem véletlenül lépnek ki!!!
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nem lesz semmilyen megfutás. Nyugodtság van!
Észre kellene venni már, hogy ez az egész klímahiszti egyszerre egy terelés, egy politikai termék, politikai agenda, hatalommegragadási technika, társadalmi mérnökség (valláspótlék) és nem utolsó sorban pedig KŐKEMÉNY GEOPOLITIKA, de semmi több!
A valós helyzet az az, hogy a földi éghajlat a történelem folyamán emberi behatástól függetlenül is folyamatosan változott és változik, mozgásban van!
Ennek ELSŐDLEGESEN és LEGNAGYOBB MÉRTÉKBEN kozmikus okai vannak! Így volt ez a múltban is, és így lesz a jövőben is! Az éghajlat egy dinamikus jelenség, mivel a Föld is egy dinamikus közeg, nem pedig statikus.
Jelenleg 10 000 egységnyi levegő molekulából majdnem 4db!, azaz NÉGYES DARAB számnyit tesz ki a CO2. Aki azt gondolja, hogy a CO2 mennyiségének ilyen elenyésző mértékben (és ennek változása) bármi érdemi hatással van az éghajlatra az TÉVED! Ha meg azt is elhiszi még, hogyha visszafogom a CO2 eregetést és ettől hidegebb lesz, akkor pedig még nagyobbat TÉVED!
Kíváncsi leszek, hogy a következő évtizedben beköszöntő hirtelen és markáns lehűlés, - amit a lanyhuló naptevékenység eredményez majd, s például a 2020-as évek közepétől kezdődően újra évente fog telenként a Duna befagyni - milyen meghasonlást vagy köpönyegfordítást fog kiváltani a "klímavallás" híveiben???!
Tonhalhegy Gréta főpapnővel és híveivel mi lesz vajon???
https://electroverse.net/the-sun-has-been-spotless-for-224-days-in-2019/
..
https://www.spaceweather.com/
..
+
még annyi kiegészítés, hogy kiváló lakmuszpapírul szolgál az a tény, hogy az Egyesült Államok nem követi a "globális klíma agendát" arra, hogy ezt az új vallást valójában melyik háttér és titkosszolgálati tégelyben keverték ki! Nem véletlenül lépnek ki!!!


Ha nálam vizsgán ilyeneket mondanál, az eléggé az elégtelen szintet jelentene. Most azt, hogy geopolitikai aktorok ráépülnek a klímaváltozás tényére hagyjuk, ebben szinte mindenki egyetért itt a fórumon, és abban a tekintetben vizsgálva, hogy nem lesz klíma megfutás irreleváns!

Rossz hírem van, lesz klíma megfutás, méghozzá a permafrosztból egyre gyorsabb ütemben felszabaduló metán (CH4) miatt! A politikai szemüveget le kell venni, és mindig a lényegre kell koncentrálni. Majd ha kijön az IPCC új, kb. '21 -ben várható összefoglaló klímajelentése, ott fog nagyon sok ember nagyokat pislogni. Legalább is az új jelentés alapjait képező kb. 1-1,5 éve futtatott új, az Arktiszon felszabaduló metánt is megfelelő súlyozással figyelembe vevő klímamodellek kb. 1 hónapja publikált előzetes modell eredményei alapján! Sokakat mellbe fognak vágni ezek az eredmények, és az ezeken alapuló tudományos eredmények és majd megszülető előrejelzések, még úgy is, hogy az IPCC mindig is PC, és alultervezett következtetéseket tesz közzé a végleges jelentéseiben. Ugye az ENSZ tagállamok azért erőteljesen beleszólnak a végső szövegbe, mert az előzetes kb. nyers változat mindig szókimondóbb, mint a végül publikálásra kerülő.

Itt ez a bő 6 éves TED előadás, magyar felirattal a témában:
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
„A tudósoknak erkölcsi kötelességük egyértelműen figyelmeztetni az emberiséget bármilyen katasztrofális fenyegetésre, (...) ezért mi, a világ több mint 11 ezer tudósa tisztán és egybehangzóan kijelentjük, hogy a Föld bolygó klímavészhelyzettel néz szembe” – fogalmaz a BioScience nevű folyóiratban megjelent kiáltvány, amely néhány látványos grafikon és pár közérthetően megfogalmazott bekezdés kíséretében figyelmeztet a veszélyre.
Az állásfoglalás időzítése két okból is aktuális: az idei évre esett a világ első klímakonferenciájának 40. évfordulója (ezt a Meteorológiai Világszervezet rendezte Genfben, 1979 februárjában), valamint az Egyesült Államok most hétfőn tájékoztatta formálisan is az Egyesült Nemzetek Szervezetét, hogy kilép a klímaváltozás hatásainak mérséklését segítő párizsi egyezményből.
A szöveg szerint már az 1979-es konferencián megegyeztek a világ nemzetei, hogy az éghajlatváltozás hatásait fel kell térképezni, és minél előbb cselekedni kell, de később több nemzetközi megállapodás is született a Föld megmentésére: az 1992-es riói egyezmény, az 1997-es kiotói jegyzőkönyv, végül a 2015-ben aláírt párizsi klímaegyezmény.
„Mindezek ellenére az üvegházhatású gázok kibocsátása még mindig gyorsan nő, egyre károsabb hatásokkal a Föld éghajlatára. Jelentősen meg kell növelnünk a bioszféránk védelme érdekében tett erőfeszítéseinket, hogy elkerüljük a klímaváltozás okozta elmondhatatlan szenvedést.”
A világ 11 ezer tudósa kiáltványban könyörög, hogy vegyük komolyan a klímaváltozást
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Ha nálam vizsgán ilyeneket mondanál, az eléggé az elégtelen szintet jelentene. Most azt, hogy geopolitikai aktorok ráépülnek a klímaváltozás tényére hagyjuk, ebben szinte mindenki egyetért itt a fórumon, és abban a tekintetben vizsgálva, hogy nem lesz klíma megfutás irreleváns!

Rossz hírem van, lesz klíma megfutás, méghozzá a permafrosztból egyre gyorsabb ütemben felszabaduló metán (CH4) miatt! A politikai szemüveget le kell venni, és mindig a lényegre kell koncentrálni. Majd ha kijön az IPCC új, kb. '21 -ben várható összefoglaló klímajelentése, ott fog nagyon sok ember nagyokat pislogni. Legalább is az új jelentés alapjait képező kb. 1-1,5 éve futtatott új, az Arktiszon felszabaduló metánt is megfelelő súlyozással figyelembe vevő klímamodellek kb. 1 hónapja publikált előzetes modell eredményei alapján! Sokakat mellbe fognak vágni ezek az eredmények, és az ezeken alapuló tudományos eredmények és majd megszülető előrejelzések, még úgy is, hogy az IPCC mindig is PC, és alultervezett következtetéseket tesz közzé a végleges jelentéseiben. Ugye az ENSZ tagállamok azért erőteljesen beleszólnak a végső szövegbe, mert az előzetes kb. nyers változat mindig szókimondóbb, mint a végül publikálásra kerülő.

Itt ez a bő 6 éves TED előadás, magyar felirattal a témában:

"Ha nálam vizsgán ilyeneket mondanál, az eléggé az elégtelen szintet jelentene."
Az akkor meglehetősen szomorú!
Egy jó oktató a kritikus, elemző gondolkodást díjazza, s nem pedig bünteti!!

"Rossz hírem van, lesz klíma megfutás, méghozzá a permafrosztból egyre gyorsabb ütemben felszabaduló metán (CH4) miatt!"
Nézd, nem akarlak kitéríteni "a klíma-(megfutás)hitedből", s nem is akarom megfordítani a gondolkodásmódodat. S nem célom senkit sem az álláspontomról meggyőzni egyébként.
..
csak annyit akarok jelezni, hogy a CH4 előfordulása a légkörben még a 4 egység/10.000 CO2 előfordulásnál is nagyságrendileg kisebb!
Ez lexikon adat:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Levegő#/media/Fájl:Atmosphere_gas_proportions.svg
S ugyanaz érvényes amúgy a metán légköri mennyisége versus kozmikus hatások relációra, mint amit a CO2 kapcsán bátorkodtam megemlíteni. Nevezetesen hangyapöcsnyi a jelentősége az utóbbihoz képest! Arról nem is beszélve, ha egy lehűlési korszak kapujában állunk, amire alapos okunk van következtetni a felboruló napciklus-adatokból, akkor mitől is szabadulna ki a szibériai permafrosztból bármi is, amikor éppen az várható, hogy mégjobban megfagy majd????
https://electroverse.net/regions-of...r-largest-november-snow-totals-ever-recorded/
..
Az IPPC mint hivatkozási alap meg meglehetősen "necces" pestiesen szólva, hiszen bizonyíthatóan rengeteget manipuláltak, nem ritkán csaltak az adatokkal és adatsorokkal csak hogy megfeleljenek az éppen aktuális és divatos (értsd elfogadott) akadémiai álláspontoknak és az azokat anyagilag is pénzelő és eltartó politikai hatalomgyakorlóknak!
Ha van időd és kellő kíváncsiságod, akkor kibogarászhatod az ezzel a témával (éghajlati adatmanipuláció) foglalkozó tudományos igényességű posztokat:
http://klimahiszteria.blogspot.com/
..
Összefoglalva az egészet, 10-12 év múlva térjünk vissza erre a témára ezen a fórumon, hogy le lehessen vonni következtetéseket!!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
„A tudósoknak erkölcsi kötelességük egyértelműen figyelmeztetni az emberiséget bármilyen katasztrofális fenyegetésre, (...) ezért mi, a világ több mint 11 ezer tudósa tisztán és egybehangzóan kijelentjük, hogy a Föld bolygó klímavészhelyzettel néz szembe” – fogalmaz a BioScience nevű folyóiratban megjelent kiáltvány, amely néhány látványos grafikon és pár közérthetően megfogalmazott bekezdés kíséretében figyelmeztet a veszélyre.
Az állásfoglalás időzítése két okból is aktuális: az idei évre esett a világ első klímakonferenciájának 40. évfordulója (ezt a Meteorológiai Világszervezet rendezte Genfben, 1979 februárjában), valamint az Egyesült Államok most hétfőn tájékoztatta formálisan is az Egyesült Nemzetek Szervezetét, hogy kilép a klímaváltozás hatásainak mérséklését segítő párizsi egyezményből.
A szöveg szerint már az 1979-es konferencián megegyeztek a világ nemzetei, hogy az éghajlatváltozás hatásait fel kell térképezni, és minél előbb cselekedni kell, de később több nemzetközi megállapodás is született a Föld megmentésére: az 1992-es riói egyezmény, az 1997-es kiotói jegyzőkönyv, végül a 2015-ben aláírt párizsi klímaegyezmény.
„Mindezek ellenére az üvegházhatású gázok kibocsátása még mindig gyorsan nő, egyre károsabb hatásokkal a Föld éghajlatára. Jelentősen meg kell növelnünk a bioszféránk védelme érdekében tett erőfeszítéseinket, hogy elkerüljük a klímaváltozás okozta elmondhatatlan szenvedést.”
A világ 11 ezer tudósa kiáltványban könyörög, hogy vegyük komolyan a klímaváltozást
..
Ez szimpla propaganda! 11.000 tudós! jajjj...
..
Kérlek próbáld meg azt elemezni, hogy ezek és műhelyeik, honnan kapják az anyagi javakat (pénz)! És tedd fel a kérdést, hogy vajon lehet e ennek hatása arra, hogy mi lesz a kutatási végtermék, ami az asztalra kerül!
Az egész egy geopolitikai harc, sakkjátszma és biznisz!
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 764
14 706
113