[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 413
4 447
113
Figyelj, eddig én úgy tudtam, hogy üzleti-kereskedelmi szerződéseket írtak alá, nagy barátunkhoz az USA-hoz hasonlóan, akik (többek között!!) még az űrhajózási hordozórakétákat is az oroszoktól veszik - minden barátságtalanság és egymásra köpködés ellenére! Szóval én úgy tünik végzetesen tájékozatlan vagyok, így arra kérlek, írj már ide egy linket a napokban aláírt friss orosz-magyar barátsági szerződésről amit szerinted "Vengrijában" írtak alá.
Nezd, mint elozo hozzaszolasomban kifejtettem, mindossze meg szeretnem erteni hazank politikai kulturajat. Ertem en hogy neked semmi bajod hogy egyik nap mosolygunk ra, rakovetkezo nap meg elkuldjuk a pokolba. Viszont nekem ez szemet szur. Tudni akarom hogy ez mitol normalis hetkoznapi dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 994
113
Nezd, mint elozo hozzaszolasomban kifejtettem, mindossze meg szeretnem erteni hazank politikai kulturajat. Ertem en hogy neked semmi bajod hogy egyik nap mosolygunk ra, rakovetkezo nap meg elkuldjuk a pokolba. Viszont nekem ez szemet szur. Tudni akarom hogy ez mitol normalis hetkoznapi dolog.
Folyamatosan tolod itt a 60 éve is - az átlag lakosság körében- bicskanyitogató prop szövegeket aztán ilyen dolgokon kiakadsz?
(Mellesleg szólj már a másik kollégádnak akinek ékezetes billentyűzete van, hogy adja kölcsön amikor nincs műszakban)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nezd, mint elozo hozzaszolasomban kifejtettem, mindossze meg szeretnem erteni hazank politikai kulturajat. Ertem en hogy neked semmi bajod hogy egyik nap mosolygunk ra, rakovetkezo nap meg elkuldjuk a pokolba. Viszont nekem ez szemet szur. Tudni akarom hogy ez mitol normalis hetkoznapi dolog.
Te végzetesen félreértesz valamit, olyan mint politikai kultúra nem létezik (hacsak az nem, hogy mosolyognak arra akit hátba akarnak szúrni, de ezt én nem nevezném kultúrának, max szokásnak)!! Vagy kultúra, vagy politika van!! Mivel itt nem személyes szimpátiákról van szó hanem országok érdekeiről és kapcsolatairól, a politikában ez a "normális, hétköznapi dolog" (vagy legalábbis a megszokott).
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 413
4 447
113
Nem megy, hiába pöckölöm, tuszkolom, taszajtom.
Nézzük fordítva:

Magyarország kormányfője az egyik méretesebb keleti államba egy kis pénz és politikai elfogadottság reményében ellátogat ahol vidám hangulatban telik az egész szerda.
Másnap ez a keleti tagállam az Eurázsiai szövetséggel egyetértésben kinyilatkozza hogy aggódik Vengrija demokrácia szufficite miatt ezért amint alkalma lesz rá megkínálja egy Topollal. (plusz védjék meg a kisebbségét punktum)
Hogy értékelné a kormány vagy az istenadta nép ezt a szerdai napot?
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Nem megy, hiába pöckölöm, tuszkolom, taszajtom.
Nézzük fordítva:

Magyarország kormányfője az egyik méretesebb keleti államba egy kis pénz és politikai elfogadottság reményében ellátogat ahol vidám hangulatban telik az egész szerda.
Másnap ez a keleti tagállam az Eurázsiai szövetséggel egyetértésben kinyilatkozza hogy aggódik Vengrija demokrácia szufficite miatt ezért amint alkalma lesz rá megkínálja egy Topollal. (plusz védjék meg a kisebbségét punktum)
Hogy értékelné a kormány vagy az istenadta nép ezt a szerdai napot?
A fiktív példádra nem válaszolva, hanem konkrét orosz-magyarra.
A ruszkik jól tudják, hogy mi az EU-NATO csapatban játszunk. Sohasem lesz velünk olyan a viszony, mint a szerbekkel. De tudják, hogy mi a németekhez hasonlóan a gazdasági politikai párbeszéd hívei vagyunk velük kapcsolatban, szemben az USA, lengyel, román konfrontatív állásponttal.
Ráadásul a stabil kormánytöbbség miatt, mi jobban kibeszélhetünk mint a németek.
A NATO nyilatkozat kapcsán látják, hogy tökösek vagyunk, és kiállunk magunkért, nem birkaként bégetjük a többségi álláspontot. Viszont van egy ésszerű határ amit nem lépünk át.
Szóval a jövőben is kiemelten számolnak velünk.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nem megy, hiába pöckölöm, tuszkolom, taszajtom.
Nézzük fordítva:

Magyarország kormányfője az egyik méretesebb keleti államba egy kis pénz és politikai elfogadottság reményében ellátogat ahol vidám hangulatban telik az egész szerda.
Másnap ez a keleti tagállam az Eurázsiai szövetséggel egyetértésben kinyilatkozza hogy aggódik Vengrija demokrácia szufficite miatt ezért amint alkalma lesz rá megkínálja egy Topollal. (plusz védjék meg a kisebbségét punktum)
Hogy értékelné a kormány vagy az istenadta nép ezt a szerdai napot?
Légyszi idézd már, ez a nagy keleti állam mikor foglalkozott más országok demokrácia-szintjével, ha ott nem bántották a helyi orosz kisebbséget?!! Ráadásul miféle orosz kisebbséget kellene nálunk megvédeni?!!
Ja, és lehetőleg ne keverd a Szovjetúniót a mai Oroszországgal, hacsak nem azonosítod Hitler Németországát is a maival ....
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 000
113

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 049
2 743
113
Srácok! Véget ért a kampàny -hála a magasságosnak- mindenki győzőtt, mindenki meg van elégedve. Legyetek már ti is boldogok!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
"A magyar kormány jelöltje felkészült biztosa lesz az EU-bővítésnek és szomszédságpolitikának – nyilatkozta a hvg.hu-nak hétfői budapesti látogatása előtt Heiko Maas német külügyminiszter."

Ez akkor eldőlt. Mi kapjuk ezt a portfoliót és meg lesz szavazva. A német külügyminiszter SPD-es szoci, tehát innen nézve a sötét oldalon van, mégis támogatja.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
"A magyar kormány jelöltje felkészült biztosa lesz az EU-bővítésnek és szomszédságpolitikának – nyilatkozta a hvg.hu-nak hétfői budapesti látogatása előtt Heiko Maas német külügyminiszter."

Ez akkor eldőlt. Mi kapjuk ezt a portfoliót és meg lesz szavazva. A német külügyminiszter SPD-es szoci, tehát innen nézve a sötét oldalon van, mégis támogatja.
Azért jellemző erre az interjúra, hogy a hvg fúrja a kormányt és ezáltal a nemzeti érdekeket is, miközben a szoci német külügyminiszter védi azt.

Egy példa:

" hvg.hu: Az új Európai Bizottságba a magyar kormány jelölheti a „második külügyminisztert”, vagyis a szomszédságpolitikáért és EU-bővítésért felelő biztost. Ez az ellenkezője az orbáni Törökország-politika miatti büntetésnek. Ezzel a poszttal csak bátorítják a különutas magyar diplomáciát.

H. M.: Ursula von der Leyen már szeptemberben javaslatot tett a biztosi portfóliók elosztására.

Az új magyar jelölt, Várhelyi Olivér EU-nagykövetként jól kiismeri magát az uniós bővítési és szomszédsági politikával.

A Nyugat-Balkán sikeres integrációjának stratégiai jelentősége van az Európai Unió számára – ebben a pontban egyetértek a magyar kormánnyal, és remélem, hogy a jövendő biztos előbbre viszi az ügyet. Ezen a területen gyorsan kell konkrét előrehaladást elérnünk, és megkezdeni a csatlakozási tárgyalásokat Albániával és Észak-Macedóniával. A regionális megbékélés és együttműködés szempontjából döntő jelentőségű a hiteles csatlakozási perspektíva. És csak így tudjuk fenntartani a nyomást, hogy további reformokat vezessenek be, hogy visszaszoruljon a szervezett bűnözés és a korrupció."

https://m.hvg.hu/itthon/20191104Nem...krol_en_nem_igy_ertettem_a_kancellar_asszonyt