Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Alakulóban van egy szarzivatar a munkahelyemen, ismer valaki megbízható munkaügyi ügyvédet?

Előre is köszönöm!
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Nincs baj, nem süllyedünk...
https://wmn.hu/ugy/51690-hetek-ota-...-osztalyomban-egy-elkeseredett-tanarno-levele

Hogy ki fog majd tanítani, ha egyszer gyerekem lesz és mire...?

Molni, ha ez megnyugtat, nem lesz gyermeked! Miért? Mire kiszámolod az asszony légellenállását, szülés közbeni áramlástani tényezőit és meghatározod egzakt módon a nőgyógyász árát a fizetésedhez és a jövedelmedhez képest, valamint összehasonlítod az F15-ben megírt beszerzési és bekerülési együtthatókkal, addigra otthagy az asszony! :) :) :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Erre számítottam tőled. A valóság meg ez bogaram...
https://forum.htka.hu/threads/villamosenergia-termelés-energiagazdálkodás.631/page-419#post-602300

Az ilyen egysoros beböfögésekkel fárassz mást...
Olvastam én is, de hányszor kell még elmondani, hogy egyetlen esetből nem szabad általánosítani?... :hadonaszos::D
30 évvel ezelőtt ránk is a visszahívott(?) nyugdíjas tanárok vigyáztak délutánonként.


Az kémia és fizika tanárok hiánya már vagy 30+ éve érik. A piacon az ő tudásuk sokkal keresettebb, illetve eleve nagyon kevesen jelentkeztek ezekre a szakokra, de örülhetsz, mert az utóbbi években ez a trend megfordult. Vagyis mire a gyerekednek kell, addigra lesz tanár. Ilyen rövid idő alatt az erkölcstan tanári képzés sem pörgött fel eléggé, de megnyugodhatsz, lesz belőlük elég.
A számok nem hazudnak. Nézd meg mennyi pedagógus jut a sokkal kevesebb gyerekre. Általánosságban nincs hiány belőlük.
diagram01.jpg


pedagogusokszamakshmti20140901_0.jpg


Vicces milyen könnyen felülsz a hazug fikázásnak. Ha a kormányt köpködik, akkor te mindent azonnal és feltétel nélkül elhiszel. Ciki. Persze nem meglepő... :rolleyes:
 
M

molnibalage

Guest
Olvastam én is, de hányszor kell még elmondani, hogy egyetlen esetből nem szabad általánosítani?... :hadonaszos::D
30 évvel ezelőtt ránk is a visszahívott(?) nyugdíjas tanárok vigyáztak délutánonként.


Az kémia és fizika tanárok hiánya már vagy 30+ éve érik. A piacon az ő tudásuk sokkal keresettebb, illetve eleve nagyon kevesen jelentkeztek ezekre a szakokra, de örülhetsz, mert az utóbbi években ez a trend megfordult. Vagyis mire a gyerekednek kell, addigra lesz tanár. Ilyen rövid idő alatt az erkölcstan tanári képzés sem pörgött fel eléggé, de megnyugodhatsz, lesz belőlük elég.
A számok nem hazudnak. Nézd meg mennyi pedagógus jut a sokkal kevesebb gyerekre. Általánosságban nincs hiány belőlük.
diagram01.jpg


pedagogusokszamakshmti20140901_0.jpg


Vicces milyen könnyen felülsz a hazug fikázásnak. Ha a kormányt köpködik, akkor te mindent azonnal és feltétel nélkül elhiszel. Ciki. Persze nem meglepő... :rolleyes:
A grafikon a területi eloszolás egyenetlenségét nem írja le.
A diagram azt sem írj ale, hogy a jövőben nyugdíjamenők volumene milyen és az utánpótlás sem.
A múltat írja le. Nem a jövőt.
Leülhetsz, egyes.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A grafikon a területi eloszolás egyenetlenségét nem írja le.
Leülhetsz, egyes.
Mi ez a butaság? Ha területileg ábrázolná, akkor is találnál benne hibát. Ezek csak kamukifogások. :rolleyes:


Ne beszélj hülyeségeket Molni! Most vagy bepánikoltál a gyerekcsinálás előtt és kifogást keresel. Vagy csináltál egy gyereket, és csak most esett le, hogy azért az nem lesz olyan egyszerű... Hehe! :D
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 392
113
A Jaszberenyi csoda utan meg mindig vannak emberek akik azt hiszik ez a folyamat megallithato. Hat, ki kell mondani vege. Felebredtunk.
 
M

molnibalage

Guest
Mi ez a butaság? Ha területileg ábrázolná, akkor is találnál benne hibát. Ezek csak kamukifogások. :rolleyes:


Ne beszélj hülyeségeket Molni! Most vagy bepánikoltál a gyerekcsinálás előtt és kifogást keresel. Vagy csináltál egy gyereket, és csak most esett le, hogy azért az nem lesz olyan egyszerű... Hehe! :D
Egyik sem, csak aggódok a jövő miatt. Meg zavar az irritáló ostobaság.

Mert pl. a tanári szakokon belüli eloszlást sem adja meg. Senkit nem érdekel, ha van elég tesi, hittan és erkölcstan tanár, ha nincs matek, fizika és kémia... Ezt sem mutatja meg a diagram. De te fogtál és elosztottál múltbeli értékeket, kihagy változókat és ebből bugyuta módon extrapolálsz és jelentesz ki dolgokat...

Csak a szokásos...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Egyik sem, csak aggódok a jövő miatt. Meg zavar az irritáló ostobaság.

Mert pl. a tanári szakokon belüli eloszlást sem adja meg. Senkit nem érdekel, ha van elég tesi, hittan és erkölcstan tanár, ha nincs matek, fizika és kémia... Ezt sem mutatja meg a diagram. De te fogtál és elosztottál múltbeli értékeket, kihagy változókat és ebből bugyuta módon extrapolálsz és jelentesz ki dolgokat...

Csak a szokásos...
Betettem pár képet és írtam a fiz/kém/erkölcstan tanárhiányról. Bocsmár, hogy a témában nem dobtam neked ide össze egy 100 oldalas phd dolgozatot. Csak kötözködsz, pedig igazam van. :)

(Közben megtaláltam az index főoldalán is a cikket... Basszus, ott minden nap világvége van. Gyomorforgató lett az az újság. :eek:)
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
A grafikon a területi eloszolás egyenetlenségét nem írja le.
A diagram azt sem írj ale, hogy a jövőben nyugdíjamenők volumene milyen és az utánpótlás sem.
A múltat írja le. Nem a jövőt.
Leülhetsz, egyes.
Valóban nem ír le területet. Így nem tudjuk hol van a suli... Milyen iskola is amiről szó van?
Miért nem mennek oda tanárok? Mert azért vannak tanárok...
Mennyi a kissebbségi, stb...? Lokáció is számít. Pl már 20 éve is szolgálati lakást kaptak Buzsákon barátomék, ahol kémia tnő volt az asszony. Mégse bírták a tesókat.
Pl tudod te milyen nőként kémiát tanítani 15-17 éves 7.-es 8.-os cigány fiúknak és lányoknak?
Bevallom én sem. De vagy hivatása van, vagy nincs... Ezt az árnyalatot pl mi sem tudjuk.
Miért nincs gond egy katolikus suliban, egy refiben, vagy vmilyen kisebbségi suliban?

Nem vagyok oktatási szakember, de 90%-ban a felvételiztetést mondanám. A válogatott diákokat.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Egyik ismerősöm kezdő tanárnőként kapott egy 40 fős 7.-es osztályt, fele cigó volt. Az első hónap után otthagyta. Elment egy kis faluba ami arról volt híres, hogy mindenki fehér. Hosszú hosszú éveket húzott ott le tanárnőként és imádta. Talán még most is ott van, nem tudom rég beszéltem vele.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 366
113
Annyira pontatlan ökörség, hogy vitára sem érdemes, csak magadat égeted vele.
Valód adatokért tessék az adott gépek topicjába fáradni, elsősorban az F-35 van nagyon szépen kielemezve több oldalon át.
(BTW ruszki/szír zászló alapból semmi jót nem ígér adatpontosság oldalról nyugati eszközök tekintetében...)

Basszus, telón nem látszott az egy indiai zászló... (na nem mintha azok hitelesebbek lennének)
Makkora fail részemről XD
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Olvastam én is, de hányszor kell még elmondani, hogy egyetlen esetből nem szabad általánosítani?... :hadonaszos::D
30 évvel ezelőtt ránk is a visszahívott(?) nyugdíjas tanárok vigyáztak délutánonként.


Az kémia és fizika tanárok hiánya már vagy 30+ éve érik. A piacon az ő tudásuk sokkal keresettebb, illetve eleve nagyon kevesen jelentkeztek ezekre a szakokra, de örülhetsz, mert az utóbbi években ez a trend megfordult. Vagyis mire a gyerekednek kell, addigra lesz tanár. Ilyen rövid idő alatt az erkölcstan tanári képzés sem pörgött fel eléggé, de megnyugodhatsz, lesz belőlük elég.
A számok nem hazudnak. Nézd meg mennyi pedagógus jut a sokkal kevesebb gyerekre. Általánosságban nincs hiány belőlük.
diagram01.jpg


pedagogusokszamakshmti20140901_0.jpg


Vicces milyen könnyen felülsz a hazug fikázásnak. Ha a kormányt köpködik, akkor te mindent azonnal és feltétel nélkül elhiszel. Ciki. Persze nem meglepő... :rolleyes:

Amíg egy tanár (meg ha htka oldal, egy honvéd) kezdő fizetése alacsonyabb mint egy aldi-pénztárosé, addig -véleményem szerint- nem okés a helyzet, akkor sem ha statisztikában igen.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 567
113
Evo Morales bolívia elnököt azután buktattál meg miután felmondta a 2018 decemberében kötött megállapodást az ACI Systems Alemania (ACISA) német multinacionális céggel a lítium kibányászására.