[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Akkor mi ez a nagy geofizikai méricskélés itt az egész Dél-Dunántúlon?

Tervezett uránbánya Pécs-nyugat és Kővágószöllősnél,
Máza-Váralja-dél Mecseki szénmező északi része, (magyar szénvagyon felmérése és hasznosítása szempontjából kiemelt terület)
Komló-Pécs kelet Mecseki szénkészlet kutatófúrások.

Továbbá bezárt bányatelepek karszt vízre gyakorolt hatása (Majdnem egész Mecsek, és somogyi dombság déli része) (Kővágószölős meg volt uránbányában található víz szivattyúzása, és sugármentesítése)

Somogyi dombság, kelet Zalai dombság Olajkutató fúrások

M9-es autópálya tervezett vonalának mentén meg autópálya kőzettalapzatának felmérése, (Nagykanizsa-Kaposvár-Szekszárd vonalon, Pécsi leágazással)
Pécs-Budapest vasúti vonal felújításához is történik felmérés.

Egyenlőre ennyi jutott így gyorsan eszembe.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Ez a terkep ugy hulyeseg ahogy van.

Komplett sivatagok meg a nagy vizvalaszto hegyseget is nemet laktavideknek mutatja. Olyan mintha a szaharatallitanak be nemetlaktanak.
A lakatlan területek is valamelyik államhoz tartoznak. Egyébként tényleg megtévesztő, inkább diagrammal ábrázolták volna, az pontosabb képet ad.
Gúnyos megvetéssel kortyolok bele a cseh sörömbe... :)
Na jó, a Millert én is szeretem de nálam a sör cseh, minden más utána következik. Ajánlom mindenkinek Csehországot, eleve pénztárcabarátabb és hozzánk közelebb álló mint más távolabbi helyek, a sörfőzés meg náluk olyan szintű népsport mint itthon a pálinkafőzés, sőt inkább nagyobb. Minden házisörük folyékony arany.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
A lakatlan területek is valamelyik államhoz tartoznak. Egyébként tényleg megtévesztő, inkább diagrammal ábrázolták volna, az pontosabb képet ad.

Gúnyos megvetéssel kortyolok bele a cseh sörömbe... :)
Na jó, a Millert én is szeretem de nálam a sör cseh, minden más utána következik. Ajánlom mindenkinek Csehországot, eleve pénztárcabarátabb és hozzánk közelebb álló mint más távolabbi helyek, a sörfőzés meg náluk olyan szintű népsport mint itthon a pálinkafőzés, sőt inkább nagyobb. Minden házisörük folyékony arany.
Persze azért én is több Staroprament guritottam le,mint Millert. :D
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Hm....
Egy fake news miatt berendelték az amerikai nagykövetség ideiglenes ügyvivőjét
https://magyarnemzet.hu/kulfold/egy...i-nagykovetseg-ideiglenes-ugyvivojet-7485776/
Látod,ezért hívom az ilyen Kent féléket nácinak. Szerintük leragadtunk a19. sz.-ban 20. sz. elején, ergo szellemileg kissé gyengék vagyunk,nem érjük fel ésszel a modern világot= untermensch.
Sajna a nyugati világra ez rettentően jellemző. Volt egy brit faszi aki megkérdezte tőlem,hogy igaz-e az,hogy a magyar népesség 80%-a mezőgazdaságban dolgozik,amcsi doku filmben hallotta(2016-ban történt,ha jól emlékszem). Nem hittem el,rákerestem,és tényleg,de már nem emlékszem a készítőkre.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
us-navy-subs-2018-1-1523478629.jpg
https://hips.hearstapps.com/hmg-prod.s3.amazonaws.com/images/us-navy-subs-2018-1-1523478629.jpg
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Pár hónapja volt hír, hogy Trump szeretne fizettetni azokkal az országokkal, ahol állandó amerikai katonai jelenlét van. Többek közt ezért is ágáltam/-tunk az állandó magyarországi tartózkodásuk ellen. És talán ezért nem hívtuk le a Kecskemétre szánt az 50 milliót idén, de sajnos azt írták a hírek, hogy az usa jövőre is beteszi ezt az összeget a pentagon költségvetésébe... o_O
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 009
113

Pár hónapja volt hír, hogy Trump szeretne fizettetni azokkal az országokkal, ahol állandó amerikai katonai jelenlét van. Többek közt ezért is ágáltam/-tunk az állandó magyarországi tartózkodásuk ellen. És talán ezért nem hívtuk le a Kecskemétre szánt az 50 milliót idén, de sajnos azt írták a hírek, hogy az usa jövőre is beteszi ezt az összeget a pentagon költségvetésébe... o_O

Tipikus jele a birodalmak végóráinak, hogy a katonai túlterjeszkedést a belső gazdasági és politikai válságok miatt egyre kevésbé tudják finanszírozni.
Az ilyen húzások nemcsak ennek, saját gyengeségének jelei, hanem azért is aggasztó, mert a vezetés láthatóan annyira zavarodottá vált, hogy már saját propagandáját (igazából a ti érdeketek, hogy itt legyünk nem a miénk) is elhiszi.