Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 765
14 712
113
Itt jut eszembe!

https://index.hu/sport/futball/2019...horvath_csaba_zuglo_megkozelites_parkolohely/

“Zöld Budapestet akarunk 68 ezres parkolóval a Puskás arénánál!”
:D

Nyugi majd megoldják. A parkolás lesz a progresszió új mércéje, át kell szervezni. Lehetőleg progresszíven gondolkodó cégekhez, a régi retrográd parkolási társaságoknak mennie kell.

Nem vicc, Zugló példáján már elkezdték több kerületben is a kommunikációt hogy miért kell ‘átszervezni’ a parkolási szerződéseket. Nyilván nem csókoshoz kerül, aztán gyorsan árat is kell emelni ugye mert a működtetési költségek hirtelen elszálltak.. ;)
 
M

molnibalage

Guest
Segítene nekem megmagyarázni bárki, hogy miféle magyarságtudat mércéje, hogy fejből tudod, hogy merre van egy tök jelentéktelen település? Én sem tudom, fejből, hogy Szentes merre van. Még azt sem, hogy kelet vagy nyugat. Miért? Mert soha nem volt vele dolgom és nem érdekelt. Pedig két stand up előadó is onnan van, de ettől sem érdekelt annyira, hogy megnézzem. Gyulát is onnan ismerem csak, hogy ott volt a gólyatáborom a közelben.

Mi ez a baromság már megint? Semmi olyan nem volt az írásban, aminek egy nemzettudati megítéléshez halvány köze lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and zeal

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 765
14 712
113
Nem tudom. Középiskola első osztály, földrajz óra; a "kék" atlasz Magyarország domborzata és Magyarország települései térképeken szereplő összes információt el kellett sajátítani, vaktérképen el kellett tudni helyezni. Itt kezdődött a kettes szint...

Szerintem a vaktérképet mindenki utálta, konkrét élmények hiányában nehéz is bármihez kapcsolni random településneveket amely félig megszűnt cukorgyáráról híres.

Ettől függetlenül nem bánom hogy ezt próbáltak több kevesebb sikerrel belém verni, legalább amikor ne adj Isten arra járok nem csodálkozok rá a helyre hanem valamennyi alap információm már van róla. Földrajz, történelem erről szól.

De inkább egy csomó haszntalannak ismeret amiről később kiderülhet hogy hasznos, mint hogy igazi szakbarbár tahóként éljen le az ember egy életet, az szerintem nagyon nem európai mentalitás.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Nincs baj, nem süllyedünk...
https://wmn.hu/ugy/51690-hetek-ota-...-osztalyomban-egy-elkeseredett-tanarno-levele

Hogy ki fog majd tanítani, ha egyszer gyerekem lesz és mire...?
Sztem a felelős ember egyik alapszabálya, hogy nem bízzuk csak az államra a gyerekeink képzését. Te is fogod tanítani őket, meg a nagyszülők, nagybácsik, nagynénik stb. Sztem a családi tudás nagy érték, és csak úgy lehet valamennyire megőrizni, hogy továbbadjuk. Nehogy már csak marikanénin múljon a gyerek élete. :)
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Sztem a felelős ember egyik alapszabálya, hogy nem bízzuk csak az államra a gyerekeink képzését. Te is fogod tanítani őket, meg a nagyszülők, nagybácsik, nagynénik stb. Sztem a családi tudás nagy érték, és csak úgy lehet valamennyire megőrizni, hogy továbbadjuk. Nehogy már csak marikanénin múljon a gyerek élete. :)


Az enyémek még csak áprilisban születnek, de már azon vakarom a fejem, honnan szedjük össze az évi 1+ milliót a magániskolára a szokásos költségek mellett...
Ikrek egyszerre áldás és átok :D

Nyáron meg mennek majd gyerekvasútra fegyelmet tanulni, de ahhoz 4,5+-os bizonyítvány kell.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Segítene nekem megmagyarázni bárki, hogy miféle magyarságtudat mércéje, hogy fejből tudod, hogy merre van egy tök jelentéktelen település? Én sem tudom, fejből, hogy Szentes merre van. Még azt sem, hogy kelet vagy nyugat. Miért? Mert soha nem volt vele dolgom és nem érdekelt. Pedig két stand up előadó is onnan van, de ettől sem érdekelt annyira, hogy megnézzem. Gyulát is onnan ismerem csak, hogy ott volt a gólyatáborom a közelben.

Mi ez a baromság már megint? Semmi olyan nem volt az írásban, aminek egy nemzettudati megítéléshez halvány köze lenne.
Persze,segítek. Nem egy tök jelentéktelen,hanem sok jelentős település helyét nem ismerik,ill. nem csak településekről volt szó. Senki nem mondta azt,hogy ha nem tudod Bivalybasznád helyét a vaktérképen,akkor rosz magyar vagy. Olvasd el a cikket. Van pozitív dolog is benne. Amúgy Szentes elhelyezkedését is azért nagyjából vágni kénne.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
M

molnibalage

Guest
Persze,segítek. Nem egy tök jelentéktelen,hanem sok jelentős település helyét nem ismerik,ill. nem csak településekről volt szó. Senki nem mondta azt,hogy ha nem tudod Bivalybasznád helyét a vaktérképen,akkor rosz magyar vagy. Olvasd el a cikket. Van pozitív dolog is benne. Amúgy Szentes elhelyezkedését is azért nagyjából vágni kénne.
Miért kéne vágni? Miféle történelmi vagy gazdasági jelentősége van? Semmi.

Anno földrajzból azért kaptam egy ajándék ötöst, mert a tanár mániája volt műholdképeket mutogatni és felismertem kb. mindet. Miért? Mert anno azzal szórakoztam, hogy apuval navigáltam a térképen és megjegyeztem az alakzatokat. De ettől Szentesről fogalmam sincs. De sok más fontosabb dologról meg igen. Be tudnék n+1 más dolgot rajzolni a vaktérképen, de ezt nem. Mert jelentéktelen....

A cikket elolvastam, pozitív dolgot nemigen találtam benne. Ha talán arról szólt volna, hogy a magyar, mint állam fejlődéséről mit nem tudnak, akkor azt mondom, hogy ok. De nem erről szólt.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Miért kéne vágni? Miféle történelmi vagy gazdasági jelentősége van? Semmi.

Anno földrajzból azért kaptam egy ajándék ötöst, mert a tanár mániája volt műholdképeket mutogatni és felismertem kb. mindet. Miért? Mert anno azzal szórakoztam, hogy apuval navigáltam a térképen és megjegyeztem az alakzatokat. De ettől Szentesről fogalmam sincs. De sok más fontosabb dologról meg igen. Be tudnék n+1 más dolgot rajzolni a vaktérképen, de ezt nem. Mert jelentéktelen....

A cikket elolvastam, pozitív dolgot nemigen találtam benne. Ha talán arról szólt volna, hogy a magyar, mint állam fejlődéséről mit nem tudnak, akkor azt mondom, hogy ok. De nem erről szólt.
Egernek, Pannonhalmának nincs történelmi,vagy kultúrális jelentősége? Ne basz! Mondjuk Egert ill.Tokajt összekeverni vaktérképen még OK, mert térképen pillanatok alatt megtalálnák.
De az irodalmunkat, fontos épületeinket, szobrainkat,festményeinket nem ismerni enyhén szólva is érdekes. Persze én sem vágtam mindent a tesztből,de kurva rég éretségiztem,és mondjuk a Árpád-ház családfáját sem tudnám felrajzolni.
Mondjuk fura elképzelései vannak a profnak, de sok mindenben igaza van.
Skubiz rá a videora,ha van időd.
https://www.google.com/url?sa=t&sou...BMAF6BAgAEAQ&usg=AOvVaw3VgTpSnbcZP40PunA9DMEm
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Egernek, Pannonhalmának nincs történelmi,vagy kultúrális jelentősége? Ne basz! Mondjuk Egert ill.Tokajt összekeverni vaktérképen még OK, mert térképen pillanatok alatt megtalálnák.
De az irodalmunkat, fontos épületeinket, szobrainkat,festményeinket nem ismerni enyhén szólva is érdekes. Persze én sem vágtam mindent a tesztből,de kurva rég éretségiztem,és mondjuk a Árpád-ház családfáját sem tudnám felrajzolni.

Mondjuk irodalomból, művészetből én is segghülye vagyok, közben elnavigálok bármelyik megyeszékhelyről bármelyik másikra térkép és autópályahasználat nélkül.
Na jó annyit tudok, hogy Gárdonyi Géza írta az Egri csillagokat, de csak azért mert vagy 10* megnézették velünk azt a qva filmet.
 
M

molnibalage

Guest
Egernek, Pannonhalmának nincs történelmi,vagy kultúrális jelentősége? Ne basz! Mondjuk Egert ill.Tokajt összekeverni vaktérképen még OK, mert térképen pillanatok alatt megtalálnák.
De az irodalmunkat, fontos épületeinket, szobrainkat,festményeinket nem ismerni enyhén szólva is érdekes. Persze én sem vágtam mindent a tesztből,de kurva rég éretségiztem,és mondjuk a Árpád-ház családfáját sem tudnám felrajzolni.
Mondjuk fura elképzelései vannak a profnak, de sok mindenben igaza van.
Skubiz rá a videora,ha van időd.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch?v=hU0ZfaawKTI&ved=2ahUKEwitk_KfqO7lAhVFiqQKHd2WCoYQo7QBMAF6BAgAEAQ&usg=AOvVaw3VgTpSnbcZP40PunA9DMEm
A cikk Szentest is említette...
Pannonhalmát úgy kb. felrajzolom, valahol a Balaton közepétől fentebb északra. De kb. ennyi. Nem Pannonhalma földrajzi helye, hanem kulturális jelentősége a lényeg. Ha azt tudod, akkor kinemszarja le, hogy hol van?

A szobrainkat részt sem értem. Tudom, hogy ki volt Mindszenty bíboros. Felismerném képről vagy a szobrát, ha nem írnák alá? Nem. Nem nem az kinézete a fontos, hanem amit tett. Egy rakás embert nem ismerek arcról, csak névről.

Festmények? Alig néhányat ismerek. Miért? Mert az egész művész világot úgy viccnek tartom, ahol van. Mert attól értékes és ismert egy művész, mert nagyon nagy urak azt mondják rá. Valószínűleg n+1 ismeretlen művész is pont olyan élvezhető vagy minőségű festményt csinált, csak őket a kutya nem ismeri.

Pl. a Mona Lisa ismert az egész világon. Ha belegondolsz miféle extra dolgot tud az a portér a korszakban készült többi portréhoz képest? Ha engem, mint célközönséget kérdezel, akkor válaszom az, hogy semmit. Ha megmutatsz egy festmény téren szűz embernek mellette a korszakból több női vagy férfi portrét szerinted ki fogja emelni azt? Hú, ez egy jó pofa teszt lenne...

A videót majd megnézem.

Igazából az ilyen melldöngetős nagymagyarkodástól megyek a falnak. (Ez nem neked szó, generálisan.) Ilyenkor szoktam azon töprengeni, hogy talán jobb, ha nem is tudja egy külföldi, hogy az vagyok, mert a végén még ezekkel fog azonosítani engem...
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
A cikk Szentest is említette...
Pannonhalmát úgy kb. felrajzolom, valahol a Balaton közepétől fentebb északra. De kb. ennyi. Nem Pannonhalma földrajzi helye, hanem kulturális jelentősége a lényeg. Ha azt tudod, akkor kinemszarja le, hogy hol van?

A szobrainkat részt sem értem. Tudom, hogy ki volt Mindszenty bíboros. Felismerném képről vagy a szobrát, ha nem írnák alá? Nem. Nem nem az kinézete a fontos, hanem amit tett. Egy rakás embert nem ismerek arcról, csak névről.

Festmények? Alig néhányat ismerek. Miért? Mert az egész művész világot úgy viccnek tartom, ahol van. Mert attól értékes és ismert egy művész, mert nagyon nagy urak azt mondják rá. Valószínűleg n+1 ismeretlen művész is pont olyan élvezhető vagy minőségű festményt csinált, csak őket a kutya nem ismeri.

Pl. a Mona Lisa ismert az egész világon. Ha belegondolsz miféle extra dolgot tud az a portér a korszakban készült többi portréhoz képest? Ha engem, mint célközönséget kérdezel, akkor válaszom az, hogy semmit. Ha megmutatsz egy festmény téren szűz embernek mellette a korszakból több női vagy férfi portrét szerinted ki fogja emelni azt? Hú, ez egy jó pofa teszt lenne...

A videót majd megnézem.

Igazából az ilyen melldöngetős nagymagyarkodástól megyek a falnak. (Ez nem neked szó, generálisan.) Ilyenkor szoktam azon töprengeni, hogy talán jobb, ha nem is tudja egy külföldi, hogy az vagyok, mert a végén még ezekkel fog azonosítani engem...
Nem vettem magamra,mert én is rühelem a mindenkinél nagyobb királyok vagyunk,csak az egész világ összeesküdött ellenünk attitűdöt.
Szerintem sincs olyan összefüggés a hazaszeretet ill. általános műveltség között, mint amit az úriember láttatni akar. Évszázadokik írni-olvasni nem tudó emberek áldozták fel magukat a hazájukért a világon mindenüt.
Amit a festészetről gondolsz az leblokkolt egy kicsit. :) Gondolom a reálos elméd miatt van; ,,Nem lehet mérni akkor,hogy a fenébe tudják melyik mennyire értékes?" :)
A teszt tényleg érdekes lenne,mondjuk nem a Mona Lisa lenne a legmegfelelőbb,talán túl ismert,de értelek,és egyet is értek.
Amúgy tényleg vannak kiválló festők,kortárs magyarok is,és nem kerülnek őrült összegbe a műveik.
De a jövő értelmisége ne legyen sekélyes,igenis szükség van egy az átlagnál magasabb műveltségre.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Mondjuk irodalomból, művészetből én is segghülye vagyok, közben elnavigálok bármelyik megyeszékhelyről bármelyik másikra térkép és autópályahasználat nélkül.
Na jó annyit tudok, hogy Gárdonyi Géza írta az Egri csillagokat, de csak azért mert vagy 10* megnézették velünk azt a qva filmet.
Én a nyelvtannal szenvedek, pedig szeretek olvasni. Balett, opera megöl.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Sztem magyarnak lenni menő, és pont az tart egyben egy nemzetet, hogy az istenadta nép sokat tud a saját örökségéről -- de nem feltétlenül kell mindenkinek mindent tudnia. Ha a saját érdeklődési területén ki-ki elég művelt, akkor rendben leszünk, mert ez egy közös tudás. Nekem pl. az irodalom és a zene a kattanásom, de pl. a földrajzhoz mafla vagyok. Amíg van köztünk olyan, aki elkötelezetten kutatja és tudja azt, amit én nem, addig számíthatunk egymás tudására. Manapság ráadásul nem is annyira az adatszerű ismeretanyag számít már, hanem az átlátás. Az Árpád-ház királyait kinézhetjük akárhonnan, de az igazi tudás, hogy melyikük-mit-miért csinált.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto