Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
És értékes tudást a nyelv mellé mikor szerez az ember
Ha több nyelvet beszélsz, több tudományos munkát tudsz elolvasni, ergo szerezhetsz értékes tudást. Nem mindent publikálnak angolul is, tudományos szövegek fordításához meg kevés a gugli... Így harmincvalahány év távlatából már nekem is kopik az orosz ismeret, de milyen jól jön kedvenc migjeimmel kapcsolatban :hadonaszos:
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 166
7 986
113
Ha több nyelvet beszélsz, több tudományos munkát tudsz elolvasni, ergo szerezhetsz értékes tudást. Nem mindent publikálnak angolul is, tudományos szövegek fordításához meg kevés a gugli... Így harmincvalahány év távlatából már nekem is kopik az orosz ismeret, de milyen jól jön kedvenc migjeimmel kapcsolatban :hadonaszos:
A gyerek oroszul tanul, már harmadik éve. Nem valami acélos, bár a neten a ruszkikat az anyanyelvükön osztja a CSGO.ban. Ma is tanultak az anyukájával - aki véletlenül orosz (és erő) szakos... Az angol emelt szintű próbaérettségit 80+ pontra írta meg, és az élő szöveget sokkal jobban érti már, mint én.
 
  • Tetszik
Reactions: migfun

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 851
15 198
113
Gondolom az elvesztegetett időd nem zavar. Ilyen erővel kb. a telefonkönyvet is belehet magolni, mert hátha egyszer szükséged lesz rá.

Nem zavar, akkor amikor tanulni kellett akkor is legfeljebb közepesen, nem volt a világ vége hogy arra tanultam fél-egy órát. Volt ami érdekelt és volt ami kevésbé, de sosem tudja az ember hogy mire lesz még jó, utólag visszanézve pedig maga a tanulási folyamat adott sokat.

Tanultam valamit, maga a tanulási folyamat is fejleszti a gondolkodási képességet, bővíti a látókörödet, képessé tesz arra hogy egy adott problémát többféleképpen meg tudj közelíteni. Önfegyelmet, alkalmazkodási képességet ad. A tanulás egyben igényt is ad arra hogy több legyél.

A tanulási folyamatot lehet utálni de attól még szükséges és nem csak a (hasznos / haszontalan) lexikális tudásod fejleszti, de az gondolkodásmódot is.

A másik oldalról - arra aki az alap ismereteket sem hajlandó elsajátítani, mert lusta/buta/érdektelen hozzá, arra mit lehet bízni az életben?
 
M

molnibalage

Guest
Egernek, Pannonhalmának nincs történelmi,vagy kultúrális jelentősége? Ne basz! Mondjuk Egert ill.Tokajt összekeverni vaktérképen még OK, mert térképen pillanatok alatt megtalálnák.
De az irodalmunkat, fontos épületeinket, szobrainkat,festményeinket nem ismerni enyhén szólva is érdekes. Persze én sem vágtam mindent a tesztből,de kurva rég éretségiztem,és mondjuk a Árpád-ház családfáját sem tudnám felrajzolni.
Mondjuk fura elképzelései vannak a profnak, de sok mindenben igaza van.
Skubiz rá a videora,ha van időd.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch?v=hU0ZfaawKTI&ved=2ahUKEwitk_KfqO7lAhVFiqQKHd2WCoYQo7QBMAF6BAgAEAQ&usg=AOvVaw3VgTpSnbcZP40PunA9DMEm
Megnéztem a videót. Túl sok értékes nem volt benne, annál több rész, ahol fogtam a fejem...
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Egy régi barátom 17 évesen letette a német középfokút anno a Rigó utcában és utána sehol nem volt esélye használni. 5 év múlva ott tartott, hogy szinte megszólalni nem tudott már németül.

15 év suliban, különóra vagy 10 évig a középiskolai némettanárként dolgozó keletnémet családi barátnál. Ha szembejön bármilyen német szöveg azonnal fordíttatom angolra. Ha német beszélgetés folyik, megértem, de szinte ovis szinten szenvedek vele, gyakran beszéd közben angolra váltok. Ha huzamosabban kint élnék sanszosan könnyebben belerázódnék, könnyebben ment az angol tanulása. Én nagyjából ennyit köszönhetek a sok ezer némettel töltött órának.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 851
15 198
113
Ez most komoly,mellbe szúrt egy embert,aki meghalt,és a büntetése harmadát elengedték?
:eek::oops:

Alapból a lehetőség mindenki esetében megvan rá, hogy 2/3 letöltése után feltételesen szabadlábra mehet, ha nem zárják ki vagy nem bűnszervezetes/visszaeső az illető, plusz benn is viselkedett. Régi Btk alapján még a végrehajtási rezsim szerint alakult a feltételes (2/3-tól 4/5-ig) de ez megszűnt. Alapból minenkinek jár a 2/3. Az értelme meg annyi hogy valamivel elfele kell motíválni a rabokat a benti bűnözéstől (ugyanis ugrik a feltételes) és van aki tényleg javul, benntartani felesleges, káros.

Amit viszont nem értek (utólag könnyű okosnak lenni) hogy miért nem zárták eleve ki a könnyítést feltételest, de gondolom alaposan átrágták.

Viszont ha most még feltételesen volt akkor jó hír hogy a feltételes szabadláb az ugye feltételes. Ha bűnözöl alatta akkor mész vissza és még kapsz egy kicsit, ráadásul jobban meg is zúznak. Sztojka úrnak most van 4,5 év hátralévő, plusz egy fincsi bűnszervezetben üzletszerű halmazat. Ha ismét elítélik, a feltételes kizárt. Egy ideig ki lesz vonva a forgalomból.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Alapból a lehetőség mindenki esetében megvan rá, hogy 2/3 letöltése után feltételesen szabadlábra mehet, ha nem zárják ki vagy nem bűnszervezetes/visszaeső az illető, plusz benn is viselkedett. Régi Btk alapján még a végrehajtási rezsim szerint alakult a feltételes (2/3-tól 4/5-ig) de ez megszűnt. Alapból minenkinek jár a 2/3. Az értelme meg annyi hogy valamivel elfele kell motíválni a rabokat a benti bűnözéstől (ugyanis ugrik a feltételes) és van aki tényleg javul, benntartani felesleges, káros.

Amit viszont nem értek (utólag könnyű okosnak lenni) hogy miért nem zárták eleve ki a könnyítést feltételest, de gondolom alaposan átrágták.

Viszont ha most még feltételesen volt akkor jó hír hogy a feltételes szabadláb az ugye feltételes. Ha bűnözöl alatta akkor mész vissza és még kapsz egy kicsit, ráadásul jobban meg is zúznak. Sztojka úrnak most van 4,5 év hátralévő, plusz egy fincsi bűnszervezetben üzletszerű halmazat. Ha ismét elítélik, a feltételes kizárt. Egy ideig ki lesz vonva a forgalomból.



Azt tudtam, hogy valamennyit elengednek mindenkinek,azt is,hogy amilyen börtönben van, fegyház,vagy börtön,ahhoz képest, de az 1/3-ad nem kevés.
Értem persze, hogy motiválni kell a normális életre a rabokat,de a sikkasztók,közlekedésiek,kisebb lopásoknál gondoltam erre,akkor a minden rab így van.