Sz-400 Triumf / S-400 Triumf / SA-21 Growler (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Sz-400 első sikeres elfogása. Ütközéssel sikerült, harci rész nem is kellett. :D
15259685_1563234740370419_1101716831015308368_o.jpg
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 982
113
Törökök tesztelték az Sz-400 lokátorait az ankarai katonai reptéren.

.
.
Van valami logikus magyarazat arra, hogy miert kellett a legmodernebb legvedelmi rendszert atadni a NATO-nak, meg akkor is ha valamit varialtak vele, exportverzio cimszoval? Egy peldanyt akar egyböl Washingtonba is kuldhettek volna. A törökök nyilvan leboltoljak az USA-val, hogy az F-35 uzlet ujrainditasaert cserebe nezegethetik ök is az orosz cuccot.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 982
113
Ajvé. Nagyon kíváncsi leszek a jenki külpolitikai reakciókra...
.
.
Ilyen mar tul sokszor volt a közelmultban. A szaudiak rendszeresen taktikabol "targyalnak" az oroszokkal, csak hogy az amerikaiakra nyomast gyakoroljanak, hogy ne kapjanak Izraelnel sokkal rosszabb technikat. Es az amerikai cuccot veszik persze mindig.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
.
.
Van valami logikus magyarazat arra, hogy miert kellett a legmodernebb legvedelmi rendszert atadni a NATO-nak, meg akkor is ha valamit varialtak vele, exportverzio cimszoval? Egy peldanyt akar egyböl Washingtonba is kuldhettek volna. A törökök nyilvan leboltoljak az USA-val, hogy az F-35 uzlet ujrainditasaert cserebe nezegethetik ök is az orosz cuccot.

Nem így működik.Azért nem NATO-t vettek mert a NATO ellen kell=eszükben sincs megmutatni nekik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 031
113
.
.
Ilyen mar tul sokszor volt a közelmultban. A szaudiak rendszeresen taktikabol "targyalnak" az oroszokkal, csak hogy az amerikaiakra nyomast gyakoroljanak, hogy ne kapjanak Izraelnel sokkal rosszabb technikat. Es az amerikai cuccot veszik persze mindig.
Vagy Brit, Német, Francia bármit.
A Szaudiak az USA után nagyon de NAGYON sok pénzt elköltenek Európában is. Azért nézünk el nekik igen sok mindent.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 547
113
A törökök most sakkoznak. A második osztály Sz-400 szállítása jelenleg be van fagyasztva. Mindent akarnak a törökök : F-35, Patriot, Sz-400. Kíváncsi leszek mi lesz ebből.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 031
113
A jenkik már kérték is a törököket, hogy átnézhessék az Sz-400-at...
Neeee, NEEEM hiszem el :p.
Hű de meglepődtem :D.

Balekság volt eladni a törököknek, ezt már mikor híre ment hogy tényleg leszállítják nekik az oroszok, akkor leírtam. Az utolsó utáni pillanatig én tényleg azt hittem, hogy csak kamu - pletyka a török Sz-400.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 547
113
Neeee, NEEEM hiszem el :p.
Hű de meglepődtem :D.

Balekság volt eladni a törököknek, ezt már mikor híre ment hogy tényleg leszállítják nekik az oroszok, akkor leírtam. Az utolsó utáni pillanatig én tényleg azt hittem, hogy csak kamu - pletyka a török Sz-400.

Írnám, hogy a pénz miatt, de nem írom mert az üzlet több mint fele orosz hitelből van finanszírozva. Másik oldalról nézve ez egy politikai győzelem, hogy NATO országnak adták el a rendszert.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 031
113
Írnám, hogy a pénz miatt, de nem írom mert az üzlet több mint fele orosz hitelből van finanszírozva. Másik oldalról nézve ez egy politikai győzelem, hogy NATO országnak adták el a rendszert.
Ez egy balfaszság. Ha véletlen megy Erdogan, 1 héten belül nem csak a NATO, de még Izrael is nyíltan fogja ezer oldalról lepróbálni hogy hogyan kell repülni/harcolni ellene.

Ha lesz F-35 a törököknek, akkor is.

Szerintem is küldhették volna akár Washingtonba is rögtön.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 547
113
Ez egy balfaszság. Ha véletlen megy Erdogan, 1 héten belül nem csak a NATO, de még Izrael is nyíltan fogja ezer oldalról lepróbálni hogy hogyan kell repülni/harcolni ellene.

Ha lesz F-35 a törököknek, akkor is.

Szerintem is küldhették volna akár Washingtonba is rögtön.


Rizikó mindig megvan. Moszkvában csak jól átgondolták a dolgokat (vagy nem) A törökökben, Erdoganban vakon bízni nem túl szerencsés. Lásd a Szu-24M lelövése.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 031
113
Azért Iván se teljesen hülye. Olyan SZ-400-at adtak el Jumurdzsáknak, amiről TUDTÁK, hogy a NATO meg fogja vizslatni.
Ezzel együtt is hülyeség volt, mert ez az SZ-400 nagy részt az az SZ-400 amit ők is használnak a saját légvédelmükben, pár dolgot meg lehet változtatni(főleg frekvenciákat, programkódot) de mindent nem.
Egyértelműen előny az ha az ellenfél meg tudja szakérteni, pláne rá tud készülni az eszközödre.
 
M

molnibalage

Guest
Neeee, NEEEM hiszem el :p.
Hű de meglepődtem :D.

Balekság volt eladni a törököknek, ezt már mikor híre ment hogy tényleg leszállítják nekik az oroszok, akkor leírtam. Az utolsó utáni pillanatig én tényleg azt hittem, hogy csak kamu - pletyka a török Sz-400.
Eddig kb. ötvenszer volt róla szó. Akkor miért vállalják fel nyugat-európai és az USA is, hogy amerikai rendszereket adnak el oda, ahol hagyományosan szovjet-oroszt is használnak? Gondolod akkor ők is posta/email fordultával küldik ki a nemzetbiztonságilag kritikus adatokat, mert csak...?

Vegyük már észre, hogy a hidegháború alatt is kilóra 3. világbeli országból alig párszor sikerült pénzért direktbe megvenni dolgokat. Ilyen volt az indonéz Dvina 1966-ban (?) és csá. Minden a helyi konfliktusokból guberáltak össze. Kubot araboktól, Oszát valahonnan Afrikából, stb.

A franciák nem aggódnak, hogy Rafale és saját francia fegyvereik titkait azonnal eladja India? Vagy az oroszok miért nem aggódtak Indiánál emiatt, amikor nyugati kapcsolat is volt a Mirage-2000 típus kapcsán? Stb.

Vagy itt mindenki puszira megadja a személyes adatait, bankkártya PIN kódot és mást is boldog boldogtalannak haveri alapon...?
El lehet ezt játszani. Max. egyszer. Aztán soha többet nem adnak el neked semmit.

Egyébként nem értem ezt a nagy mágiát és misztériumot. Az Sz-400 egy kb. 20 éves fegyverrendszer, amit csak 2007 után tudtak elkezdeni nagy számban gyártani, a kínai Sz-300PMU2 eladás pénzekből. A rendszer alapjai a '70-es évekig nyúlnak vissza... Az ARH rakéta még mindig csak a hírekben és szép papír HMZ, de OTH képességét sem demonstrálta még.

Sokkal érdekesebb lenne az Sz-350, mert az valóban egy új rendszer. Na, azt nem is adták el még senkinek érdekes módon pedig van export változata. Pedig az én szememben összességében a kisebb HMZ ellenére is potensebb, átgondoltabb és nem szovjet léptékű.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and fishbed

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 547
113
Nagy viszhangot keltett orosz katona-politikai szakértő körökben is az Sz-400 eladása. Tartották tőle, hogy titkos technológiák a NATO kezébe juthatnak. Hogy a kedélyeket megnyugtassák a gyártó közé tette, hogy milyen védelemmel van ellátva az Sz-400 másolás, számítógép feltörése...stb ellen.

Megkerestem a cikket:
https://versia.ru/prodazha-s-400-turcii-mozhet-privesti-k-utechke-sekretnyx-texnologij