A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 848
12 347
113
Annyira lefagyott a nagy hidegben az uborkaszezon, hogy benyögök egy hülyeséget.
Boxert veszünk! :D
20191204szijjarto-peter8.jpg

Amin meg a multkor gondolkodtam
(Persze lehet hogy komplett hulyeseg) hogy nem lehet-e hogy mondjuk megegyeztek a nemetekkel hogy mondjuk marad az alacsony ado a nagy autogyaraknal fix evekig, cserebe meg kapunk valamennyi kedvezmenyt ha mar ugyis mindent tolunk veszunk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Kíváncsi voltam, hogy további országoknál is nyilvánosak-e tervek (a svéd és a finn után) és megdöbbenve látom, hogy gyakran akár egészen részletes tervek is hivatalosan nyilvánosságra vannak hozva.
Pl.
Norvégia.
Hollandia.
De a cseheknél is egészen nyilvános....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 314
113
Amin meg a multkor gondolkodtam
(Persze lehet hogy komplett hulyeseg) hogy nem lehet-e hogy mondjuk megegyeztek a nemetekkel hogy mondjuk marad az alacsony ado a nagy autogyaraknal fix evekig, cserebe meg kapunk valamennyi kedvezmenyt ha mar ugyis mindent tolunk veszunk.
Ez tutira igy van, a kormány már többször elmondta. Többek közt ezért sincsenek nyilvános pályázatok. Lásd a tavaly nyári BMW döntés, aztán hirtelen bevásároltunk német fegyverekből.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Ez tutira igy van, a kormány már többször elmondta. Többek közt ezért sincsenek nyilvános pályázatok. Lásd a tavaly nyári BMW döntés, aztán hirtelen bevásároltunk német fegyverekből.
Ahogyan már irtam, a közvetlen ellentételezés uniós elveket sért, nem lehet, helyette a beszerzésekre államközi szerződés létezik,...ha úgy vesszük, egymás gazdaságát támogatjuk azzal hogy ipari terméket (haditechnikát) veszünk, cserébe ipari (pl. autóipari) beruházások érkeznek MO-ra. Láthatóan a németekkel ez jól működik...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
A Momentum tagja vagyok és teljes mellszélességgel támogatjuk a haderőfejlesztést, bár gondolom a programunkat senki nem olvasta, amiben ez is benne van, csak látatlanban hazaárulózott az a srác is az előbb. A gond a mostani haderőfejlesztésben ott van, hogy fidesz - közeli magáncégek is erőteljesen részt vesznek benne, és több milliárdot sikerül elcsalniuk így, mivel alapból titkosítják ezeket ugye 30+ évre. Ráadásul a propaganda elnyomja az alapfejlesztéseket (gondolok itt arra, hogy a propagandának megfelelve nyomja mindenki a hírekben hogy Leo, PzH...stb... amivel semmi gond nincs az égvilágon, de amikor mondod nekik, hogy a katonáknak nincs egyforma gatyájuk, akkor rögtön hazaáruló lettél.) Amíg ilyen Német Sziszik a honvédelmi államtitkárok és a tartalékos állomány csak a jó számok miatt kizárólag papíron működőképes, addig igenis van még mit változtatni a rendszeren. Rámpás cs.szállítót se sikerült beszerezni vagy 10 éve..
Gyurcsányék ámokfutását a mai ellenzék szerintem elítéli ugyanúgy a DK kivételével.
Az is botrány, hogy a külpolitikánk miatt estünk el egy csomó technikától, vagy úgy kell azt kiharcolni (pl.: NASAMS).
A fizetés pedig szerintem megalázó egy hazájáért életét is adó katonának, az 5-10%, pedig csak dísz és szavazatvásárlás az arra fogékonyaknak (gondolok itt nem csak a katonákra, hanem minden állami alkalmazottra is).
Csak gondolatébresztőnek..El tudjátok képzelni hogy mi lenne itt ha a ruszkik felajánlanák az s400-at meg az armatat meg sok mindent magyarországnak? Meg hogy még 1 kurva nagy gáztárolót épitenek az ő pénzükből, állandóan 30mrd m3 gazzal feltöltve? amivel azt csinalunk amit akarunk? stb... A híres kongsberg meg a nagy nafams rendszer kereskedői már holnap személyesen építenék kőműves kanállal a budai vár még be nem fejezett részeit..:)
Vagy ha magyarország szólna csak úgy fű alatt a svéd nagykövetnek hogy vennénk 12-24-36-48 gripent? nem bérelnénk, hanem vennénk..az elfekvő készletből. felújitva, stb ..A svéd nagykövet kuruc infos pólóban járná a Kállai kettőst a youtubon szerintem..és a norvég jogvédők jelentenék fel hogy nem volt eléggé magyaros..:)
De csak az is elég lenne hogy a z2026 apropóján egy kb 5 éves kb 10mrd dolláros pénzköltést meglebegtetnének.
Pénz amúgy van dögivel.Mindenki tudja.Én is, Ti is. Ők is..Lopnak belőle..Hát istenem lopnak. Végül is ez Kelet-Europa. De annyit nem tudnak hogy ne jutna.Persze nem arra költik amire kellene. De ez belpol.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 848
12 347
113
Szerintem csak rájöttek, hogy ha nem duplázzák a béreket, a mostani létszámokat sem lehet feltölteni és lehetséges, hogy inkább a mostani létszámhiány leküzdésére akarnak koncentrálni.

Nekem is erről az jutott eszembe hogy ha most a maximális 800-ról (csak mondtam egy számot) levinnék a maximális keretszámot tankok esetében 700-ra akkor mi változna? Semmi.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Szerintem csak rájöttek, hogy ha nem duplázzák a béreket, a mostani létszámokat sem lehet feltölteni és lehetséges, hogy inkább a mostani létszámhiány leküzdésére akarnak koncentrálni.
Csakhogy ez a rendszer annyira bürokratikus és bonyolult, hogy nem ilyen egyszerű megoldani a problémát. Ezzel sajnos, pont, hogy konzerválják a problémákat, a vízfej így megmenekülhet. Pont, hogy az ő bérükből kellene megemelni a végrehajtókét és mindjárt nem alul lennének a lyukak. De ezt nem akarják bevállalni...
Tehát nem az alul lévő helyeket kellene eltüntetni. De hát a mocsár lecsapolásáról nem a békákat kellene megkérdezni....
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Ha elkezdenék emelni a legénység és az altisztek fizetését, egyből jönnének befelé, illetve tovább maradnának. Ez ilyen egyszerű. Így viszont az 5000 tiszti hely pont jó arra, hogy a léhűtők megússzák az átalakítást.... És a béremelésnél ők is tartják a markuk..... Ami megint az alul lévők bérrendezésétől von el forrásokat. Majd azt mondják nekik januárban "értsék meg, mi mindent megtetteünk, sajnos ennyit lehetett most adni....." Semmi sem változik, minden marad a régiben.
Minek 5000 tiszt 7000 legénységhez? (kb. ennyi lehet most).
 
  • Tetszik
Reactions: honved