[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Semmi baj nincs vele, maximum az, hogy fideszes. o_O
A jogi(!) végzettsége is meglesz nemsokára. Nem a rokoni kapcsolatai miatt lehet vezető, hanem mert okostojás. (Nyilván nem az utolsó évben tanulja meg a szakmát egy hallgató sem.)
Nem mellesleg fiatal, okos és szép is(, ami sokak számára nem kicsit lehet frusztráló). Igaz, nem a Blanka és a Gréta által kitaposott egy igaz úton indult el, de azért még ne írd le. :rolleyes:
Az a probléma, hogy tele lettek a minisztériumok magas kormánypozícióban lévő politikusok gyerekeivel akik egyetem után egyből oda ültek, úgy hogy a helyi közigazgatás vagy a megyei működéséről halvány fingjuk nincs és a generáció kezd bizonyos szintű döntési pozícióba kerülni és olyan teljesen szakmaiatlan életképtelen faszságok jönnek le a végrehajtói szintre a kormányhivatalokhoz és az önkormányzatokhoz, hogy a valós munkát végző tisztviselők sírva tépik a hajukat....
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Az a probléma, hogy tele lettek a minisztériumok magas kormánypozícióban lévő politikusok gyerekeivel
Neki nem politikus a faterja. :D
(https://www.szeretlekmagyarorszag.h...-allamtitkari-kinevezeserol-racz-zsofia-apja/)
hogy a valós munkát végző tisztviselők sírva tépik a hajukat....
Azok a dolgozok legalább nem kapnak nemtelen támadásokat... Mert elég durva amiket kap. :hadonaszos:
Meg majd ha panasz lesz rá, akkor térjünk vissza erre a témára. Nem kisegítősulis és nem a Tescóban dolgozott árufeltöltőként. :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Neki nem politikus a faterja. :D
(https://www.szeretlekmagyarorszag.h...-allamtitkari-kinevezeserol-racz-zsofia-apja/)

Azok a dolgozok legalább nem kapnak nemtelen támadásokat... Mert elég durva amiket kap. :hadonaszos:
Meg majd ha panasz lesz rá, akkor térjünk vissza erre a témára. Nem kisegítősulis és nem a Tescóban dolgozott árufeltöltőként. :rolleyes:
Én se lettem hirtelen ezredparancsnok utólsó évben mert jó tanuló voltam... (meg az évfolyam első sem). A tapasztalat hiányát nem tudja ellensúlyozni és 22 évesen minisztériumban senkinek nincs helye úgy, hogy előtte nem volt a saját szakterületén kezdő munkakörben. Én magával az elvvel nem értek egyet pedig bő fél évtizeddel vagyok idősebb a lánynál.

Illetve szakmai részről nem lesz panasz rá mivel kirakatember akkor minden körülmények közt tökéletesen fog teljesíteni (akkor is ha nem)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Én se lettem hirtelen ezredparancsnok utólsó évben mert jó tanuló voltam...
Almát az almával hasonlíts össze. Nálatok végig kell járni a ranglétrát, máshol azért ez nincs így.

Nem hadügyminiszter lett, hanem ifi helyettes államtitkár. Még jó hogy nem 30 éves karrier után engednétek meg neki, hogy ott melózzon. Bele lehet kötni, de komoly kifogást még nem hallottam. Szerintem csak az a bajuk vele, hogy egy fideszes agytrösztben dolgozott és ezért ütni kell ahol lehet. o_O
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Helyettes lett, amúgy tudom milyen rendszer kellene nektek, a szaudi nőügyi hivatal. Abban sincs egy nő se, ahogy itthon se legyen 1 fiatal az ifjúságpolitikai helyettes. Olyan ez mint az egyetem, dolgokat tanulok/tanulunk amik már 40 éve is elavultak voltak, csak a nyugger tanárok ezt ismerik így mi is ezt fogjuk megismerni....
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

stendre

Active Member
2014. december 4.
408
191
43
Azért vettem elő a hölgyet, mert szerintem elég ismert lett a sok közül. Nem a munkásságát akartam kiemelni.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Almát az almával hasonlíts össze. Nálatok végig kell járni a ranglétrát, máshol azért ez nincs így.

Nem hadügyminiszter lett, hanem ifi helyettes államtitkár. Még jó hogy nem 30 éves karrier után engednétek meg neki, hogy ott melózzon. Bele lehet kötni, de komoly kifogást még nem hallottam. Szerintem csak az a bajuk vele, hogy egy fideszes agytrösztben dolgozott és ezért ütni kell ahol lehet. o_O
Az hogy fideszes vagy fiatal nem gond, az hogy miatta törvenyt modosítottak az mar igen.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Monica_Lewinsky
Az USA az más, az demokrácia, nincs ellenzék elnyomva stb. Ott is vannak fiatalok az aparátusban, senki nem kérdőjelezi meg a képességeiket.
Kitalálom: Neked is csak annyi kötődésed van a htka-hoz, hogy a Katona J. színházba szoktál járni... o_O
Azért vettem elő a hölgyet, mert szerintem elég ismert lett a sok közül. Nem a munkásságát akartam kiemelni.
Szerintem ezt ne erőltesd. :oops:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 022
113
Az hogy fideszes vagy fiatal nem gond, az hogy miatta törvenyt modosítottak az mar igen.
Így van. Ez a fő baj, hogy még mindig nem tanulnak abból, hogy ez az erőből politizálás, ami néha arroganciába csap át, ez az ami miatt kb. elveszítik majd a választást.

Egy középszar PR tanácsadó is térden állva sírva nézné végig ezeket a produkciókat, nagyon kéne már valami jó tanácsadó akire hallgatnak is...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Almát az almával hasonlíts össze. Nálatok végig kell járni a ranglétrát, máshol azért ez nincs így.

Nem hadügyminiszter lett, hanem ifi helyettes államtitkár. Még jó hogy nem 30 éves karrier után engednétek meg neki, hogy ott melózzon. Bele lehet kötni, de komoly kifogást még nem hallottam. Szerintem csak az a bajuk vele, hogy egy fideszes agytrösztben dolgozott és ezért ütni kell ahol lehet. o_O
Legyen 28-30 akkor még fiatal ha már ifjúsági államtitkár de van valami halvány fogalma arról hogy működik az államigazgatás végrehajtói szinten. A tapasztalat hiányát nem tudod ellensúlyozni bármiféle elméleti tudással, de ez az én magánvéleményem. Nem tartom sem életképes sem helyénvaló megoldásnak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 022
113
Legyen 28-30 akkor még fiatal ha már ifjúsági államtitkár de van valami halvány fogalma arról hogy működik az államigazgatás végrehajtói szinten. A tapasztalat hiányát nem tudod ellensúlyozni bármiféle elméleti tudással, de ez az én magánvéleményem. Nem tartom sem életképes sem helyénvaló megoldásnak.
Nekem még csak nem is ez a bajom vele hogy 22 éves. Simán lehet hogy valóban jobban megtalálja a hangot a mostani célközönséggel, Y meg A generációsokkal.

Egyszerűen ez már a sokadik POFÁTLANUL/erőből lehozott mutatványa a kormányerőknek, hogy nem törvényszerű valami amit csinálnak, és akkor kikacsintva annyit mondanak, hogy "HJAAAA, akkor majd megváltoztatjuk a törvényt" egyoldalúan.

Nem szép, nem stílszerű, nem európai, nem méltó...

Mondom ezt én úgy, hogy nem látok összességében jobbat jelenleg tőlük, de ez már sokadjára nálam is kiveri a biztosítékot!!!

Arrogancia a köbön!
Egy jó tanácsom lenne feléjük, de tényleg építő kritikával!!!


Szerénység Virág elvtárs, szerénység!!!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Egyszerűen ez már a sokadik POFÁTLANUL/erőből lehozott mutatványa a kormányerőknek,
Abszolút jelentéktelen az egész ügy, mégis többet beszélünk itt róla, mint pl. bármelyik elcseszett nagy értékű közbeszerzésről. Simán kivárhatták volna a diplomaosztást, de valamiért mégsem tették.o_O
Legyen 28-30 akkor még fiatal ha már ifjúsági államtitkár
Egy férfinél talán, de ne magadból indulj ki (te hímsoviniszta :hadonaszos::D). A nők vagy 5 évvel komolyabbak ebben az életszakaszban.
de van valami halvány fogalma arról hogy működik az államigazgatás végrehajtói szinten.
Politikai feladatokra nem csak a minisztériumi dolgozók közül szoktak válogatni, sőt.
Egyetlen ilyen kinevezés történetét hallottam csak, amikor Ovi felhívott egy civil szakit, hogy lenne számára egy vezetői munkája. Az meg rávágta a telefont, mert azt hitte, hogy a haverjai hülyéskednek. Figyelnek ám fentről és tudják kire milyen melót lehet bízni. :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Abszolút jelentéktelen az egész ügy, mégis többet beszélünk itt róla, mint pl. bármelyik elcseszett nagy értékű közbeszerzésről. o_O

Egy férfinél talán, de ne magadból indulj ki (te hímsoviniszta :hadonaszos::D). A nők vagy 5 évvel komolyabbak ebben az életszakaszban.

Politikai feladatokra nem csak a minisztériumi dolgozók közül szoktak válogatni, sőt.
Egyetlen ilyen kinevezés történetét hallottam csak, amikor Ovi felhívott egy civil szakit, hogy lenne számára egy vezetői munkája. Az meg rávágta a telefont, mert azt hitte, hogy a haverjai hülyéskednek. Figyelnek ám fentről és tudják kire milyen melót lehet bízni. :rolleyes:
Nem csak a minisztériumban kell dolgoznia csak legyen valami VALÓS tapasztalata. Legalábbis számomra egy felelős pozícióban lévő vezetőtől ez elvárt lenne. De én leginkább félerebaszott PR fogásnak tartom ezt s fiatalok megnyerésére. Csak ez még azokat is sikeresen felbaszta akik amúgy kormánypártiak.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alali77

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Nem csak a minisztériumban kell dolgoznia csak legyen valami VALÓS tapasztalata. Legalábbis számomra egy felelős pozícióban lévő vezetőtől ez elvárt lenne. De én leginkább félerebaszott PR fogásnak tartom ezt s fiatalok megnyerésére. Csak ez még azokat is sikeresen felbaszta akik amúgy kormánypártiak.
Esküszöm Krisss, ha csak még egy szót szólsz az szöszi ellen, akkor 22-ben visszaszavazom neked a tapasztalt Vadait. Na! Grrr....! :hadonaszos::D
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 022
113
Nem csak a minisztériumban kell dolgoznia csak legyen valami VALÓS tapasztalata. Legalábbis számomra egy felelős pozícióban lévő vezetőtől ez elvárt lenne. De én leginkább félerebaszott PR fogásnak tartom ezt s fiatalok megnyerésére. Csak ez még azokat is sikeresen felbaszta akik amúgy kormánypártiak.
Szerintem ha tényleg az a dolga hogy fiatalokkal találja meg a hangot, PR arc legyen(tuti ez volt a cél, mert kb. Ő maga a teteje annak a korosztálynak aki be van célozva, illetve a hölgy valóban nagyon szemrevaló - szóvivő alkat) még csinálhatná ezt a feladatot akár jól is, DE!

Nagyon egyet értek, hogy ez félrement nem kicsit, mert már MEGINT az van, hogy van egy törvény, és azt amikor kény-kedv úgy tartja, pont azok szarják le látványosan, akik nem csak hogy hozzák, de jó példával be is kéne tartaniuk nekik is a törvényeiket. Majd mikor kiderül hogy adott játékszabályok közt NEM lenne kinevezhető az aktuális üdvöske, nem elnézést kérnek, hanem megoldják ERŐBŐL, ahogy szokták, mondván akkor megváltoztatjuk a törvényt, azt kuss mindenkinek!

Hatalmas baklövés! Egy jóérzésű emberben sem lesz innentől ilyen kommunikáció után szimpátia. Ez az "amit szabad Jupiternek, nem szabad a kis ökörnek2 mondóka jópofa, mikor anyád mondja 3 éves korodban bele az arcodba, de normál embernek azért ha a kormány kommunikálja bele a pofádba kaján mosollyal, elég frusztráló tud lenni!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
de normál embernek azért ha a kormány kommunikálja bele az arcodba, elég frusztráló tud lenni!
Politikus fejjel is gondolkodj! A mostani hiszti után már nehéz lesz a Gréta, Blanka vagy a Kossuth téren a nylon zacskó ellen tüntető fiatalokkal érvelni. Egy kicsit megszorongatott gyalogért 3 kemény munkával felépített tisztet nyertek. :rolleyes:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 022
113
Esküszöm Krisss, ha csak még egy szót szólsz az szöszi ellen, akkor 22-ben visszaszavazom neked a tapasztalt Vadait. Na! Grrr....! :hadonaszos::D
Nem TE fogod visszaszavazni, hanem a feldühödött emberek tömege sajnos, ha nem változtatnak de kurva gyorsan ezen a stíluson a kormánynál! Budapest már a nem teljesen elvakult kormánypárti vezetőknek ébresztő pofon kellett volna hogy legyen, én komolyan mondom hogy azt látom, csak magasabbra kapcsolt a hülyeséggépezet azóta!

Így el fog menni nekik 22, és nagy szarban leszünk, mert TÉNYLEG Vadai, meg Daniel Berg/Cseh Katka, Donáth Anna és Gyurcsány fog jönni, és még vicces sem lesz, én nem tudok mosolygós smile-t írogatni sajnos a végére olyan könnyen mint Te...