A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 594
113
Egyértelműen azt a célt látom sajnos én is mögötte amiről te írsz, hogy a jobbik hangulatot akart kelteni, hergelni a hivatásosok társadalmi rétegét.
Ha olyan szar a helyzet, hogy simán tudnak, akkor hergeljenek. Lázadni kell minden szar ellen, különben a nyakunkon marad. Nem lehetünk megértőek a kormányzat iránt, ha rosszul végzi a dolgát! A JOBBIk kivételesen nagyon jól csinálta!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Ha olyan szar a helyzet, hogy simán tudnak, akkor hergeljenek. Lázadni kell minden szar ellen, különben a nyakunkon marad. Nem lehetünk megértőek a kormányzat iránt, ha rosszul végzi a dolgát! A JOBBIk kivételesen nagyon jól csinálta!
Hergelni mindig lehet, pláne apró finom csúsztatásokkal, ahhoz azért nagy tudomány nem kell. Amúgy a helyzet meg tényleg nem jó.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
Ugyan így látom. Nem szakpolitikai szükségszerűség/logika mentén alakulnak a dolgok, hanem presztízs, hatalomféltés van minden mögött. A gond az hogy amit sokan nem is tudnak, mert ennyire nincs kirakatban, a BV-nél már tavaly is késő lett volna pl! Ott kb. egy nagyságrenddel nagyobb a baj mint máshol, és a rendőrségnél/tűzoltóságnál is nagyon remeg minden.

Ne aggódj, akinek nagyon akarnak, annak találnak helyet.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 416
46 265
113
Osztott lőszeres ez is, csak a töltet beállítása után összeillesztik, így könnyebb és gyorsabb tölteni:
https://www.gd-otscanada.com/product/105mm-artillery-ammunition/

Tetszik ez a videó. Itt 3.16-nál egy pillanatra látszik, hogy a lőszeres a hüvelyt a töltet állítása után visszailleszti a gránáthoz ;)

Egyébként az irányzónak kell egy kicsit több képzés és persze jóval több a parancsnoki állománynak. A többi kezelőt gyorsan ki lehet képezni.
Jól látom, hogy valami rongyot, vagy papírt tesznek a hüvely és a lövedék közé, biztosítás képen? A tüzér tiszt/altiszt meg közvetlenül lövés előtt veszi ki azt belőle? :eek:
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 689
6 458
113
Ha olyan szar a helyzet, hogy simán tudnak, akkor hergeljenek. Lázadni kell minden szar ellen, különben a nyakunkon marad. Nem lehetünk megértőek a kormányzat iránt, ha rosszul végzi a dolgát! A JOBBIk kivételesen nagyon jól csinálta!
politika és párttól függetlenül mondom
mit a tökömet csinált jól? azt hogy bedobtak egy olyan ötletet (ami amúgy is tervben volt) csak azért hogy a parlament szándékosan NE fogadja el mert "a jobbik dobta be elsőnek" pedig csak annyi történt hogy idő előtt jött a javaslat és ezért nem történt meg a már amúgy is rohadtul szükséges emelés ? háát igen ezt aztán b@szott jól csinálták ...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 831
65 406
113
Ebben mondjuk egyet értek, én is mindig Aldis pénztáros fizukkal hasonlítom (meg kb. mindenki a szervezeten belül, olyan standard lett mint pl. vásárlóerő paritásnál a hamburger egység :) ) a nálunk lévő illetményeket, bár tény hogy én nem szívesen csinálnám, és tuti zombivá tenne ha muszájból azt kéne csináljam.
En annak idejen ket teljes honapig szabin voltam. Annyit adtak akkor. Ha elmentem utana meg 2x2 het tappenzre az se erdekelte akutyat se. Pedig huszas eveimet tapostam, tehat nem jart egy vagon szabadsag. Ja es 1 nap szabi az egy teljes napra szolt. Ejjel meg ha tudtunk aludtunk, igy szoli utan sokszor le se fekudtem.
Most a valo vilagban a szabadsagaim szamat beszorozzak nyolccal, majd mivel 12 oraban dolgozunk ezert minden nap szabi az minusz 12 orat er...
En nagyon nem irigylem az Aldis penztarost, ki lehet probalni azt is, valamit valamiert. Szerintem nehezebb melo mint a telephelyet soprogetni naphosszat.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 394
113
politika és párttól függetlenül mondom
mit a tökömet csinált jól? azt hogy bedobtak egy olyan ötletet (ami amúgy is tervben volt) csak azért hogy a parlament szándékosan NE fogadja el mert "a jobbik dobta be elsőnek" pedig csak annyi történt hogy idő előtt jött a javaslat és ezért nem történt meg a már amúgy is rohadtul szükséges emelés ? háát igen ezt aztán b@szott jól csinálták ...
Lényegtelen. Magas labda volt. Lecsaptak. Volt esély az emelésre, ok mindenképp jól jártak. Hülyék lettek volna kihagyni. Miért ez a gond?
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 043
10 096
113
En annak idejen ket teljes honapig szabin voltam. Annyit adtak akkor. Ha elmentem utana meg 2x2 het tappenzre az se erdekelte akutyat se. Pedig huszas eveimet tapostam, tehat nem jart egy vagon szabadsag. Ja es 1 nap szabi az egy teljes napra szolt. Ejjel meg ha tudtunk aludtunk, igy szoli utan sokszor le se fekudtem.
Most a valo vilagban a szabadsagaim szamat beszorozzak nyolccal, majd mivel 12 oraban dolgozunk ezert minden nap szabi az minusz 12 orat er...
En nagyon nem irigylem az Aldis penztarost, ki lehet probalni azt is, valamit valamiert. Szerintem nehezebb melo mint a telephelyet soprogetni naphosszat.
Át vagy verve, a szabi az nem 8 meg 12 óra. Az komplett nap, nem megyünk a meló közelébe. Ha nem így adják ki mondj fel! (persze ha havi kétmilliót keresel szenvedj, mert megéri)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 594
113
https://honvedelem.hu/cikk/rekordnagysagu-lesz-a-honvedelmi-koltsegvetes-2020-ban/
"Összesen 616 milliárdos költségvetésből gazdálkodhat jövőre a honvédelmi tárca - mondta Németh Szilárd parlamenti államtitkár a Honvédelmi Minisztériumban tartott sajtótájékoztatón, december 18-án."

Hozzávetőleg még mindig stimmel a számításom, bát feltehetően a kormány nagyobb növekedéssel számol, mert a Haderőfejlesztést bemutató kiadvány szerint 2024-re kell elérjük a két százalékot::
Éspedig így, továbbra is az MNB három százalékos növekedési prognózisa alapján számolva:
év: előző évi GDP milliárdban - előző évi költségvetés milliárdban/GDP százaléka - a +0,1% összege az előző évi GDP alapján - a költségvetés végösszege és a növekedés aktuális százaléka az előző évihez képest
dőlt számmal a költségvetésből kiegészített összeg elvi összege az eddigiek mértéke alapján
2020: 43 500 - 512+119 = 631/1,5% + 42 = 673 milliárd +6,6%
2021: 44 800 - 565+131 = 696/1,6% + 43,5 = 739 milliárd +9,8%
2022: 46 150 - 582+157 = 739/1,7% + 44,8 = 784 milliárd +6%
2023: 47 533 - 646+184 = 830/1,8% + 46,1 = 877 milliárd +11,8%
2024: 48 960 - 712+191 = 903/1,9% + 47,5 = 950 milliárd +8,3%
2025: 50 430 - 783+196 = 979/2% + 48,9 = 1028 milliárd +8,2%

Vagy pedig nagyobb mértékű kiegészítő összegeket fog kapni a tárca az elkövetkező években, vagy 24-ben. Szóval lehet, hogy a nagybevásárlások egy része 22-24 magasságában realizálódik és azok költségével együtt lesz meg a két százalék 24-re, majd pedig e kiegészítő támogatások csökkenő mértékvel éri utol magát a költségvetés, tartva ezt a két százalékot!

A probléma a költségvetésből el nem költött összegekkel van, mint följebb volt róla szó!
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Azt a színvonalú munkát más katonai szervezetek részeként is lehet. Minek egy 60 fős szervezet vezetőjenek ezredes? Amatőr hozzáállás...
A lakásokat most adják el. Amatőr hozzáállás.
A kanalgep meg gyakorló megsemmisitesen kiakadtok?
A belső ellenőrök NEM!
Akkor minden fasza?! Amatőr hozzáállás....
A hozzaszolasod úgy marhaság, ahogy van.
Mint előzőleg írtam, nem jól látod.
Lakásokat eladják, de a továbbiakban bérleti hozzájárulást adnak, melyet te simán fejből intézel. Kanálgépről szót sem ejtettem, ez a te mantrád. A belső ellenőrzésről szerintem fingod nincs, hogy mire való, és mekkora állománnyal rendelkezik. Hozzászólásod nem amatőr, hanem tudatlan és kötözködő.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
En annak idejen ket teljes honapig szabin voltam. Annyit adtak akkor. Ha elmentem utana meg 2x2 het tappenzre az se erdekelte akutyat se. Pedig huszas eveimet tapostam, tehat nem jart egy vagon szabadsag. Ja es 1 nap szabi az egy teljes napra szolt. Ejjel meg ha tudtunk aludtunk, igy szoli utan sokszor le se fekudtem.
Most a valo vilagban a szabadsagaim szamat beszorozzak nyolccal, majd mivel 12 oraban dolgozunk ezert minden nap szabi az minusz 12 orat er...
En nagyon nem irigylem az Aldis penztarost, ki lehet probalni azt is, valamit valamiert. Szerintem nehezebb melo mint a telephelyet soprogetni naphosszat.
Egyértelmű, én ezt tudom, mondtam is nem szívesen csinálnám. Az hogy mi nehezebb: vitatható, mert addig biztos csak amíg nem lőnek rád, vagy kell bemenni égő lakásba/kocsmába szétválasztani a cigányokat/bemenni egyedül 200 retek közé a szinten.

Azért így kerek ez is!
 
  • Tetszik
Reactions: Autodidaktakatona

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 689
6 458
113
Lényegtelen. Magas labda volt. Lecsaptak. Volt esély az emelésre, ok mindenképp jól jártak. Hülyék lettek volna kihagyni. Miért ez a gond?
mondjuk hogy kibasztak a bentiekkel? csakhogy tudják verni a farkukat csalánnal hogy őőők bezzeg benyújtották de a fidesz leszavazta... megint az van mint mindig is volt , politikai hülyeség miatt jár szarul a honvédség (és ez esetben már mások is) , nem gond ha teszik a dolgukat a parlamentben de úgy is lehetne hogy nem csesznek ki sok sok emberrel
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Jól látom, hogy valami rongyot, vagy papírt tesznek a hüvely és a lövedék közé, biztosítás képen? A tüzér tiszt/altiszt meg közvetlenül lövés előtt veszi ki azt belőle? :eek:
Én úgy látom, hogy a kivett töltetzacskókat rakják rá. Még sehol nem láttam ezt a szokást.
Lehet, hogy a löveg pk így ellenőrzi a megfelelő töltet állítását.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 386
113
mondjuk hogy kibasztak a bentiekkel? csakhogy tudják verni a farkukat csalánnal hogy őőők bezzeg benyújtották de a fidesz leszavazta... megint az van mint mindig is volt , politikai hülyeség miatt jár szarul a honvédség (és ez esetben már mások is) , nem gond ha teszik a dolgukat a parlamentben de úgy is lehetne hogy nem csesznek ki sok sok emberrel
Sztem nem basztak ki senkivel. Emiatt nem lesz sem kisebb, sem nagyobb emelés.
Trollkodtak egyet, majdnem azt is írhatnám ez a dolguk. Kellemetlen helyzetbe hozták a kormányt egy tervezett újra esedékes bérmegállapodás előtt. Ez még akár jó is, erősödik a nyomás hamarabb kell dönteni.

Komolytalan felvetés volt, hogy hétfőn kitalálják 30%, aztán kedden megszavazzák, semmi előzetes egyeztetés nélkül egy bírósági törvénycsomagban. Pont amikor előreláthatólag több éves tervezhető béremelési megállapodáson dolgoznak.
Akkor lesz emelés, ha min. 3-4 éves megállapodás lesz mint legutóbb, hogy a választások előtt ez ne legyen nyitott téma.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Én úgy tudom, hogy elfogadott. Szóval rossz hírem lesz nekik januártól...
Valaki tud tv. hivatkozást ehhez?
A NAV-nál is megy a varia, egy általános jogállást terveznek mindenkinek, spéci jogállást ami csak a Navra vonatkozna, csakhogy 2/3 civil, 1/3 hivatasos... Nem akarok jósolni, majd meglátjuk, de nem túl hivatásos barátnak tűnik elsőre... Max. Lesz 1-2 ezer felszerelőa HM-hez :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 416
46 265
113
mondjuk hogy kibasztak a bentiekkel? csakhogy tudják verni a farkukat csalánnal hogy őőők bezzeg benyújtották de a fidesz leszavazta... megint az van mint mindig is volt , politikai hülyeség miatt jár szarul a honvédség (és ez esetben már mások is) , nem gond ha teszik a dolgukat a parlamentben de úgy is lehetne hogy nem csesznek ki sok sok emberrel
Akkor nézzük másik szemszögből (előrebocsátom, hogy nem kötődöm politikai párthoz):
A 30% ugyebár akár indokolt is lenne, pláne, hogy a fegyveres testületeknek - papíron - növelni kellene a létszámát.
Mindenki tudja, hogy fél éve aktív b@szkódás van az ügyben.
Természetesen politikai okokból beelőz egy vállalható ügyben az egyik ellenzéki párt.
Tényleg annyira árokásás megy, hogy nem lehet a dolog mögé beállni?
És, hogy ki kivel csesz ki, az nézőpont kérdése.
Ebből a helyzetből 1féleképpen jöhet ki jól a kormány.
Kizárólag akkor, ha valami jobbal állnak elő, mint amit a Jobbik előterjesztett.
És van egy olyan érzésem, hogy nem akarnak EBBŐL a helyzetből rosszul kijönni. Mert csak a fegyveres szervezetekről van szó. :rolleyes:
Próbálkoznak tűzoltással, mert a mai rezsibiztos úri performance is erről szólt. De meg lehet kérdezni az érintetteket, hogy mennyire nyugodtak le a jövő évi fejlesztések, ezredik alkalommal történő konkrétumok nélküli "részletezésétől" ...
A magam részéről nem vitaindítónak szántam ezt a kommentet, csak észrevételnek. Részemről le is zártam ezt a témát. Peace. Love. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus