A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
íváncsi vagyok, hogy ha 20 éven keresztül azt a fizikai megterhelést kéne elviselned mint a tűzoltónak erről hogy vélekednél?
Pesten a rendőr-usziba jártam én is és ott úsztak a tűzoltók is (munkaidőben? Wtf?). A zsaruknál sokkal jobb formában voltak. Az egészségügyi dolgozókat már meg sem említem, talán mert kifizetni sem tudták az uszodabérletet (én sem, csak rokonként mehettem), de az ilyesmi neked fel sem tűnik, mert ez jár. :oops:
A korkedvezményes nyugdíj jogos és valós követelés, szerintem nézz körbe az rendvédelmi szerveknél a világban, hogy hol van (majdnem mindnél) A 40 éves korban nyugdíjba vonulás szerintem is korai, de 55 környékén már kurvára indokolt lenne azokkal az ízületi gondokkal.
Milyen az az ízületi probléma, ami egy 55 éves tűzoltónál, katonánál és rendőrnél jelentkezik, de egy segédmunkásnál vagy egy eü dolgozónál nem? o_O
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Hát a normális cégeknél a lakhatáson kívül a többi szokott menni.
Mutass normális céget!
Nálunk nincs sajnos így... De tudnék mondani több olyan céget :pl 700 fős cég évi 400 fő fluktuáció... Ebben van dohànyipari, autóipari, mindenféle...
Bármilyen hülyeségnek tűnik, a rendvédelmi szervek nagyon rendezettek... csak bérfejlesztésre szorulnak.
És ha vmi nagyon szar, akkor kérdés, hol vannak a helyi vezetôk? Persze a béren túl...
A határos példádra sem értem, hol voltak a vezetők? Hol volt az ő felelőségük?
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
A tűzoltó jókat maszekol a beosztásából eredően?Milyen hányinger hozzáállás ez ember?Sok szar lefolyt már itt a HTKA-n de ez benne van a TOP 3-ban!
Pedig jó eséllyel nem lesz úgy pihenőnap, mind ilyen beosztásban. Nekem is van tűzoltó ismerősöm, sőt egy már nyugdíjba vonult parancsnok is.
Szinte mindnek van másodállása...
Mi ebben a sértő? Gondolod hogy olcsóbban burkol egy sznapos tűzoltó? Ember 5-7000 Ft egy m2.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 992
113
Pesten a rendőr-usziba jártam én is és ott úsztak a tűzoltók is (munkaidőben? Wtf?). A zsaruknál sokkal jobb formában voltak. Az egészségügyi dolgozókat már meg sem említem, talán mert kifizetni sem tudták az uszodabérletet (én sem, csak rokonként mehettem), de az ilyesmi neked fel sem tűnik, mert ez jár. :oops:

Milyen az az ízületi probléma, ami egy 55 éves tűzoltónál, katonánál és rendőrnél jelentkezik, de egy segédmunkásnál vagy egy eü dolgozónál nem? o_O
Nem tudom, nekünk nem jár uszoda.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Nem tudom, nekünk nem jár uszoda.
Rendőr - Tűzoltónak is csak akkor ha közel van neki a Vágóhíd utcai sportkomplexum, amiről szerintem Zeal beszél. Ez azért Budapesten egy elég behatárolt területről megközelíthető, azok a srácok akiket meg látott hogy szolgálatból oda járnak úszni, kb. elég nagy eséllyel a búvárszolgálat emberei lehettek sztem. Azoknak meg nem hülyeség ha tudnak úszni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Nem tudom, nekünk nem jár uszoda.
Asszem' Pesten is csak összesen 2 van a BM dolgozóknak. Kéne belőle vagy 10-szer ennyi, meg máshova is. :rolleyes:
a Vágóhíd utcai sportkomplexum, amiről szerintem Zeal beszél.
Nem-nem. Oda a puhapöcsök járnak. Én a hírhedt Hős utcáról beszéltem. :p;)
(Megjegyzem szerintem Pest legjobb helye az az uszoda. Egyszerűen csak működik és normálisak a dolgozók és az úszók.)
kb. elég nagy eséllyel a búvárszolgálat emberei lehettek sztem.
Nem. Őket direkt meg sem említettem. Jártak oda rendes tűzoltók is sportolási célzattal. Jókat lehetett versenyezni velük.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Milyen az az ízületi probléma, ami egy 55 éves tűzoltónál, katonánál és rendőrnél jelentkezik, de egy segédmunkásnál vagy egy eü dolgozónál nem? o_O

Az olyan ami akkor keletkezhet, mikor egy természetes hajnal kettőkor belassult állapotából a bekapott riasztásnak köszönhetően a testedben hirtelen felpörög az adrenalin, 2 percen belül 30 kg cucc rajtad és a kezedben van s ha nem mész messzire 5 percen belül felfelé tépsz ezerrel egy nyolcadik emeleti panelbe, ahol látszik hogy hova kell majd menni márt kintről mikor megérkeztél, mert a tizedikig érnek a lángok.

Felfelé a lépcsőn csak a szerencséseket kerülgeted, mert ők maguktól rohannak veled halál sápadtan szembe, de te csak arra gondolsz elégedetten hogy őket sem a kezedben kell szerencsére lehozd majd. A legnagyobb gond amúgy jellemzően a jól karban tartott embereknél nem fizikai, hanem idegi, és az ahhoz kapcsolódó fizikai pszichoszomatikus tünetek, magas vérnyomás, stroke, infarktus.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Asszem' Pesten is csak összesen 2 van a BM dolgozóknak. Kéne belőle vagy 10-szer ennyi, meg máshova is. :rolleyes:

Nem-nem. Oda a puhapöcsök járnak. Én a hírhedt Hős utcáról beszéltem. :p;)
(Megjegyzem szerintem Pest legjobb helye az az uszoda. Egyszerűen csak működik és normálisak a dolgozók és az úszók.)

Nem. Őket direkt meg sem említettem. Jártak oda rendes tűzoltók is sportolási célzattal. Jókat lehetett versenyezni velük.
A kemények a Vágóhíd utcába jártak, és azok nem buziskodnak úszással, hanem gyúrni/zsákolni és szaunázni mentek :p.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 992
113
Asszem' Pesten is csak összesen 2 van a BM dolgozóknak. Kéne belőle vagy 10-szer ennyi, meg máshova is. :rolleyes:

Nem-nem. Oda a puhapöcsök járnak. Én a hírhedt Hős utcáról beszéltem. :p;)
(Megjegyzem szerintem Pest legjobb helye az az uszoda. Egyszerűen csak működik és normálisak a dolgozók és az úszók.)

Nem. Őket direkt meg sem említettem. Jártak oda rendes tűzoltók is sportolási célzattal. Jókat lehetett versenyezni velük.
Egyetem alatt mentünk egy félévet, oda aztán csoki. De amúgy asszem csak Szolnokon van uszoda meg Szentendrén, ami HM-es.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
A vízilbada nem eléggé nemzeti sport, pedig jobban megy mint a foci. Szerintem ezért nem inkább azt erőltetik.
A vizilabda nem vonz akkora tömeget, az a büdös nagy helyzet. A focit mindenki köpködi nálunk, én sem szeretem, pláne nem vagyok elájulva tőle, de tele volt az új Népstadion gyerekek... Ez kell a népnek, nem vízilabda, mert hiába marha jók benne a fiaink, én mondjuk egy fasza magyar fordulóra akkor se mennének ki hogy nézzem, ha fizetnének érte annyit amennyibe az uszodába a belépőjegy kerül.

Ettől függetlenül az uszoda is jó dolog, csak hát amikor elkezdték csinálni az uszodákat, meg vizes VB-re pályázunk, akkor is van ám az ellentáborból egy csomó hurrogó, hogy mi a fasznak nem kórházra/defire/kutyának tápra/kutyafaszára költünk, full hülyeség az a sok rohadt uszoda, aztán meg csak majd veszteséget hoz, mert fűteni kell meg a tököm...

Ezek ezerszer lejátszott dolgok.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A vízilbada nem eléggé nemzeti sport, pedig jobban megy mint a foci. Szerintem ezért nem inkább azt erőltetik.
Vagy az lehet a baj, hogy a döntéshozók közül kevesen járnak uszodába. A vízilabdát és a profi úszást sem erőltetném. Aki ismeri az uszodák világát, az tudja, hogy ezek nélkül is tökéletesen betölti a funkcióját egy medence, sőt.
Építgetnek uszikat több helyen, mert hallják, hogy az eü nagyon jó véleménnyel van róla, de nem érzik prioritásnak. Kár érte, mert sok egészségben eltöltött évet adhatna az embereknek.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
A kép jobb oldalán lévő tábornok kicsoda és most akkor milyen egyneruhában van ?

20191227-sajtotajekoztato-01.jpg
Ne haragudj, de ezt nem tudni totális inkompetencia.... Természetesen egy élő huszár ddtb-pt látsz :)
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 126
93
A vízilbada nem eléggé nemzeti sport, pedig jobban megy mint a foci. Szerintem ezért nem inkább azt erőltetik.
A vizilabda kb. 8 európai ország sportja, ezeknek a fele is Kelet-Európában van. Senkit nem érdekel a vizilabda. Szolnokon elég menő csapat van/volt, de pár százan jártak ki. Ugyanez a helyzet a kajak-kenu vonalon. Senkit nem érdekel a világon, mert az evezés az úri sport, ott vannak nagy szövetségek és hatalmas sportoló tömeg. Kajakozóink is csak ezért annyira jók. Akit a Földön érdekel az ilyesmi, azok nagy része evez.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
A vizilabda kb. 8 európai ország sportja, ezeknek a fele is Kelet-Európában van. Senkit nem érdekel a vizilabda. Szolnokon elég menő csapat van/volt, de pár százan jártak ki. Ugyanez a helyzet a kajak-kenu vonalon. Senkit nem érdekel a világon, mert az evezés az úri sport, ott vannak nagy szövetségek és hatalmas sportoló tömeg. Kajakozóink is csak ezért annyira jók. Akit a Földön érdekel az ilyesmi, azok nagy része evez.
Sajnos ez így igaz. A vízilabda egy időben még szó is volt róla, hogy lekerül az olimpiai sportok palettájáról, mert nem közismert, pláne nem szeretett sport világszerte. Nekünk a büszkeségünk teljes joggal, de olyan dolog kb. mint a túró rudi, mi szeretjük - imádjuk, de a világ nagy része azt se tudja mi fán terem, ha megpróbálod elmagyarázni nekik hogy mi ez, csak fintorognak, édes túró csokival - pfffúj.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Vagy az lehet a baj, hogy a döntéshozók közül kevesen járnak uszodába. A vízilabdát és a profi úszást sem erőltetném. Aki ismeri az uszodák világát, az tudja, hogy ezek nélkül is tökéletesen betölti a funkcióját egy medence, sőt.
Építgetnek uszikat több helyen, mert hallják, hogy az eü nagyon jó véleménnyel van róla, de nem érzik prioritásnak. Kár érte, mert sok egészségben eltöltött évet adhatna az embereknek.
Sajnos nagyon magas a költsége és nagyon nagy a fenntartási költsége. Egy sport medence (pl egy 50x20x2m-es) 2000m3 víz amit tisztítani, fűteni kell, emellé már kellenek kisebb oktató medencék, stb. Folyamatos úszómesteri jelenlét, takarítók, karbantartók, stb. Közben munka előtt és délután jönne mindenki. Legtöbbször ilyenkor edzéseket tartanának, stb.
Pl mi is mentünk volna a lányommal gyakorolni, erre 2 pályán úszhattunk, mert vízilabda edzés volt.
Sajnos több ilyen uszoda is kellene, de pl Pécsen csak egy van. Értsd ahogy mondom- 1 db 50m-es medence van.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti