[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 426
46 297
113
Azért az megvan, hogy ki kit támadott meg. Vagy ezt is alternatív módon látod.
Milyen alternatív módról beszélsz?
Arról szól a russzofil narratíva, hogy az oroszok a Nato fenyegetés ellen fegyverkeznek...
Igen a Nato vezetését meg teljesen hülyének tetszik nézni! Majd a fentebb leírt történelmi veszteségek ellenére nekirohannak a betonfalnak, meg a biztos atomháborúnak!?! Mindezt anyagi és emberi hiánnyal küzdő hadseregekkel.
Nem lehet, hogy Putyin mégis be akarja darálni a volt tagállamokat?
Hoppá várjál! Ukrajnával már pszeudoháborút vív. A Krímet már visszacsatolta. Abházia is már kvázi Oroszországhoz tartozik. Dnyesztermenti köztársaságot még nem is említettem.
Szerintem elég jól áll! Ha sikerül Fehéroroszországot is behúznia, akkor már az Anschluss szintű machinációnál tartana.
2 napja azzal lettem leoltva, hogy a "Putyin nem akarja visszaállítani a '90-es évek előtti világrendet".
Csakhogy a '90-es évek előtti világrendben nekünk az jutott, mint a harmadik ikernek...
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
https://index.hu/gazdasag/2019/12/2...2_9_milliardot_a_pernyertes_ukran_olajcegnek/

Ukrajna győzött! Lélekben minden fenyegetett kelet-európai ország egy kicsit ukrán is.

"A Gazprom valószínűleg, nem egyértelmű vereségként könyveli el a döntést, ezzel ugyanis megnyílt az út az Ukrajnán keresztül az EU-ba tartó gázszállítás előtt, amelynek 10 éves szerződése az év végével járt le."

Mielőtt megszólalnának az ukrán győzelmi fanfárok: Megint az oroszok jártak jobban :D
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
Milyen alternatív módról beszélsz?
Arról szól a russzofil narratíva, hogy az oroszok a Nato fenyegetés ellen fegyverkeznek...
Igen a Nato vezetését meg teljesen hülyének tetszik nézni! Majd a fentebb leírt történelmi veszteségek ellenére nekirohannak a betonfalnak, meg a biztos atomháborúnak!?! Mindezt anyagi és emberi hiánnyal küzdő hadseregekkel.
Nem lehet, hogy Putyin mégis be akarja darálni a volt tagállamokat?
Hoppá várjál! Ukrajnával már pszeudoháborút vív. A Krímet már visszacsatolta. Abházia is már kvázi Oroszországhoz tartozik. Dnyesztermenti köztársaságot még nem is említettem.
Szerintem elég jól áll! Ha sikerül Fehéroroszországot is behúznia, akkor már az Anschluss szintű machinációnál tartana.
2 napja azzal lettem leoltva, hogy a "Putyin nem akarja visszaállítani a '90-es évek előtti világrendet".
Csakhogy a '90-es évek előtti világrendben nekünk az jutott, mint a harmadik ikernek...

Teljesen elrugaszkodsz a valóságtól, jogodban áll, de attól még nem igaz.
 

Berzin

Active Member
2017. november 16.
163
124
43
Te mit szolnál ahhoz, hogy az évszazados teruletedet elveszik és nato támaszpont lesz( lett volna ) a ktimben. Egy Hruscsov nevu cipövel asztal verö vezetö miatt.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 412
4 447
113
Te mit szolnál ahhoz, hogy az évszazados teruletedet elveszik és nato támaszpont lesz( lett volna ) a ktimben. Egy Hruscsov nevu cipövel asztal verö vezetö miatt.
Az olajvagyon ami Nyugat-Szibéria alatt található őseim birtoka akik évezredekig éltek ott. Ha visszajutna a népünkhöz én megengedném hogy NATO támaszpont jöjjön ott létre. Sajnos papír hiányában senkinek semmi joga hetvenkedni különben Isten és a világ nemzeteinek haragját vívja ki.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 924
113
Az olajvagyon ami Nyugat-Szibéria alatt található őseim birtoka akik évezredekig éltek ott. Ha visszajutna a népünkhöz én megengedném hogy NATO támaszpont jöjjön ott létre.
Van az a mondás, hogy a világon az össz, intelligenciamennyiség állandó, csak sajnos egyre többen vagyunk.
Egyre inkább úgy tűnik, hogy ez a tétel igaz. Ráadásul az is egyre valószínűbb, hogy mikor megérkezik egy újszülött ide a Földre, akkor a számára kimért mennyiség automatikusan tőled vonódik le...
bizonyítás: másodpercről másodpercre debilebb vagy. :D
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 010
53 991
113
Van az a mondás, hogy a világon az össz, intelligenciamennyiség állandó, csak sajnos egyre többen vagyunk.
Egyre inkább úgy tűnik, hogy ez a tétel igaz. Ráadásul az is egyre valószínűbb, hogy mikor megérkezik egy újszülött ide a Földre, akkor a számára kimért mennyiség automatikusan tőled vonódik le...
bizonyítás: másodpercről másodpercre debilebb vagy. :D



Nem,csak a kerítés alacsony.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 816
113
Ha így lenne, akkor a katonai haderők mind a nagyvárosokban tömörülnének, és nem a fenyegetésnek megfelelően lennének elosztva. Nem állomásoztatna Kína sem igen jelentős haderőt a hegyvidéki indiai határ mentén. De hidd el, hogy a déli kerítés mentén sem azért van állandó készenlét, mert a tanyavilágban kezelhetetlen lenne a népsűrűség... ;)

De hisz ezen a térképen nem a nagyvárosok látszanak, hanem az, hogy az ország lakosságának igen jelentős hányada a nyugati régiókban él. Ebből következően az infrastruktúra is ennek megfelelően lett kialakítva. Ipari létesítmények, energiaellátás, vasúthálózat. Ezek mind erre a területre összpontosulnak. Naná, hogy ide telepíti a modern fegyverrendszereit.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 816
113
Nagyon dícséretes az, ahogy levezetted, hogy kinek drukkolsz. Ugyanakkor szerintem mindebből rossz következtetést vontál le.
Meggyőzni erről nem foglak... Ez nyilvánvaló!
Nekem az is elég, ha picit elgondolkozol rajta, hogy Putyin mennyire is egyenes ember. És hogy mennyire lesz is nekünk az jó, ha eléri a céljait.

Ezt most hogy kellene érteni? Putyin "görbébb" politikus lenne, mint Merkel vagy Macron?
Mi a célja Putyinnak? Őszintén szólva én több kompromisszum készséget látok Putyinban, mint a vezető EU politikusokban, akik képmutató módon a külvilág felé fikàzzák az oroszokat, a háttérben meg milliárdos bizniszeket ütnek nyélbe.

Pedig egy alapos és tartós mea culpázás azért ráfért volna Oroszországra a HH vége után, mint a SZU közvetett jogutódjára. Mindenki jól járt volna!
Vegyük csak a nêmetek, vagy a japánok önkéntes demilitarizálását. Mindketten elég nagyot buktak 1945-ben, aztán most meg a világ vezető gazdasági hatalmai, elképeszto életszínvonalakkal...

Minden elismerésem a németeké és a japcsiké.
Viszont ők az elvesztett világháború után megszűntek nagyhatalomnak lenni.
Az oroszok meg maradtak közel olyan erősek, mint voltak. Katonailag nem semmisültek meg. Nem masiroztak amerikai katonák a Vörös téren.
De az USA sem mea culpázott mikor füstölgő picsával volt kénytelen elhagyni Vietnámot.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 816
113
Milyen alternatív módról beszélsz?
Arról szól a russzofil narratíva, hogy az oroszok a Nato fenyegetés ellen fegyverkeznek...
Igen a Nato vezetését meg teljesen hülyének tetszik nézni! Majd a fentebb leírt történelmi veszteségek ellenére nekirohannak a betonfalnak, meg a biztos atomháborúnak!?! Mindezt anyagi és emberi hiánnyal küzdő hadseregekkel.
Nem lehet, hogy Putyin mégis be akarja darálni a volt tagállamokat?
Hoppá várjál! Ukrajnával már pszeudoháborút vív. A Krímet már visszacsatolta. Abházia is már kvázi Oroszországhoz tartozik. Dnyesztermenti köztársaságot még nem is említettem.
Szerintem elég jól áll! Ha sikerül Fehéroroszországot is behúznia, akkor már az Anschluss szintű machinációnál tartana.
2 napja azzal lettem leoltva, hogy a "Putyin nem akarja visszaállítani a '90-es évek előtti világrendet".
Csakhogy a '90-es évek előtti világrendben nekünk az jutott, mint a harmadik ikernek...

Igen. És 2 napja már elmagyaráztam (vagyis megpróbáltam), hogy ezzel a tempóval még Putyin unokái sem fogják tudni visszaszerezni a régi SZU területeit. Kár ezt a butaságot erőltetned.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 426
46 297
113
De hisz ezen a térképen nem a nagyvárosok látszanak, hanem az, hogy az ország lakosságának igen jelentős hányada a nyugati régiókban él. Ebből következően az infrastruktúra is ennek megfelelően lett kialakítva. Ipari létesítmények, energiaellátás, vasúthálózat. Ezek mind erre a területre összpontosulnak. Naná, hogy ide telepíti a modern fegyverrendszereit.
Erre írtam neked, hogy Magyarország technológiai, gazdasági, demográfiai központja, se nem a szerb határon, se nem a Tiszántúlon van...;)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 835
65 436
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 835
65 436
113
Az olajvagyon ami Nyugat-Szibéria alatt található őseim birtoka akik évezredekig éltek ott. Ha visszajutna a népünkhöz én megengedném hogy NATO támaszpont jöjjön ott létre. Sajnos papír hiányában senkinek semmi joga hetvenkedni különben Isten és a világ nemzeteinek haragját vívja ki.
Oregapamhoz visszajutott nehany evig, de nem orult neki szegeny, isten nyugosztalja. De ha akarsz te meg visszakerulhetsz oda, csak rajtad all, mint a Navalnij haverja Novaja Zemljara.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and szegcsab

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 616
8 890
113
Ha olyan kiválló a kereskedelem, akkor vajon miért pont ezzel az érvvel akarja miniszterelnökünk feloldatni az oroszok elleni szankciókat?
Az a baj, hogy Putyin bácsi pontosan arra hívatkozva kezdett bele a fegyverkezésbe, hogy meg tudják védeni magukat, és hogy ez csak védelmi célu.
Mert hogy őket mindenki csak meg akarja támadni...
Ez tök logikus....Mármint olyannak, akinek érdeke fűződik az oroszok megerősödésében. Ha így lenne, akkor a nyugatnak nem a SZU felbomlása után kellett volna rájuk végleges csapást mérni?
Dehát miért nem tették meg? :rolleyes:

Azért akarja feloldani, mert akkor még "kivállóbb" lehetne, ha nem volnának szankciók. Nem ő és nem Putyin tehet arról, hogy pár sajnos vezető pozícióban lévő szervilis brüsszeli ökör, a saját érdekekkel szembe menve, bólogatós kutyát játszott és washingtoni parancsra automatikusan szankciókat hozott Oroszország ellen. Annak az országnak a parancsára szankcióztak, akik egyébként köszönik szépen a szankciók ellenére veszik az orosz rakétahajtóműveket az űrjárműveikbe, plusz az űrhajósaik Szojuzokkal járnak. Meg van pár másik szegmens, ahol kölcsönösen kijátszva a szankciókat az EU-s cégek helyét amcsik vették át az orosz piacon.
A fegyverkezésről. Az egytizedét költik rá, mint amennyit az amerikaiak. Ez ám az óriási fegyverkezés. Egyszerűen arról van szó,hogy volt egy 15 éves kiesés az összes orosz fegyverzetfejlesztési programban. Minden hagyományos fegyver elavult, ideje őket korszerűsíteni. Most ez zajlik.Ezen kívül hiába csűröd csavarod,attól még a NATO,átbaszva az oroszokat,felrúgva azt, amiben annak idején megegyezett Gorbacsov és Bush, nyomul az orosz határok felé.Plusz azzal a céllal is fegyverkeznek, hogy eladják a fegyvereket.Elég jól megy nekik, mert a világ második számú fegyverexportőrei. Még ha neked és az amerikaiaknak nem is tetszik. Miért nem akkor támadtak amikor megszűnt a SzU? Talán, mert akkor még reflexből össze tudták volna magukat kapni, plusz akkor is megszórhatták volna atommal a nyugatot. Ha tényleg úgy ismernéd a történelmet, ahogy itt megpróbálod magadról elhitetni, akkor tisztában lehetnél azzal is, hogy akkor még egy olyan politikai generáció volt hatalmon, aki nem csak archív felvételekről, hanem akár kísérleti robbantásokon a saját szemével is láthatta, mire képes egy nukleáris bomba. Akkoriban nem is hangzottak el olyan kijelentések, hogy megnyerhető egy atomháború Oroszország ellen. Ezenkívül még mindig nem tudtam meg, hogy miképpen próbálsz meg piacot szerezni a termékednek, egy káoszba fulladt, pénzügyi csőd felé menetelő országnak? Nem tudtam, hogy hajléktalanoknak nagyobb eséllyel lehet eladni Ferrarit, mint milliárdosoknak.