A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Persze csak több száz darab nem szokott egy telephelyen állni.
Mennyi van most nekik? Azokat már ők gyártják?
34db. Az utolsók most jöttek meg. A többit ők szerelik össze maguknak...
Nem helyben gyártott, csak összeszerelt, de beszállítoként van amit ők is gyárthatnak elemet.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
USA felé kell vmi. A Movag elvben az ő érdekeltségük. Nem tudhatjuk milyen háttéralkuk zajlanak... Főleg ha tényleg Diehl- es lérakunk lesz.

Na, igen, az USA-ból, szinte nem vettünk semmit- legalábbis amiről tudunk, pedig az üzlet mértékével megvoltak elégedve, a májusban esedékes O.V. látogatás során. Esetleg Stryker lesz ? Erről még a románok sem akartak hallani, hogy tengerentúlról szerezzenek be 8x8-ast. Meg szerintem ebből kéne a legtöbb, gondolom én több százas mennyiség. Pedig előbb-utóbb onnan is kell venni valamit, és szerintem nem repülők vagy helikopterek lesznek. Még egy-két ilyen visszamondás, akkor már végképp jó tárgyalási pozícióba kerülünk, persze lehet ezzel a spanyol visszamondással is, ha netán ezek mellett döntenénk.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Na, igen, az USA-ból, szinte nem vettünk semmit- legalábbis amiről tudunk, pedig az üzlet mértékével megvoltak elégedve, a májusban esedékes O.V. látogatás során. Esetleg Stryker lesz ? Erről még a románok sem akartak hallani, hogy tengerentúlról szerezzenek be 8x8-ast. Meg szerintem ebből kéne a legtöbb, gondolom én több százas mennyiség. Pedig előbb-utóbb onnan is kell venni valamit, és szerintem nem repülők vagy helikopterek lesznek. Még egy-két ilyen visszamondás, akkor már végképp jó tárgyalási pozícióba kerülünk, persze lehet ezzel a spanyol visszamondással is, ha netán ezek mellett döntenénk.
Az Amraam- okon kívül egyenlőre nagy a csend. Azokat elvileg vettük.
Ezért voltam szkeptikus hogy ne NASAMS lenne. De egyre több külföldi forrás mondja hogy nem az lesz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 313
113
Na, igen, az USA-ból, szinte nem vettünk semmit- legalábbis amiről tudunk, pedig az üzlet mértékével megvoltak elégedve, a májusban esedékes O.V. látogatás során. Esetleg Stryker lesz ? Erről még a románok sem akartak hallani, hogy tengerentúlról szerezzenek be 8x8-ast. Meg szerintem ebből kéne a legtöbb, gondolom én több százas mennyiség. Pedig előbb-utóbb onnan is kell venni valamit, és szerintem nem repülők vagy helikopterek lesznek. Még egy-két ilyen visszamondás, akkor már végképp jó tárgyalási pozícióba kerülünk, persze lehet ezzel a spanyol visszamondással is, ha netán ezek mellett döntenénk.
USA-ból AMRAAM 150mrd-ért már van a puttonyunkban.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 395
113
Annyit szoktak emlegetni hivatalos emberek, ha faggatják őket, hogy a légvédelem lesz a következő. Tehát én a légvédelmi rakétákat, komlexumokat, várom, hogy mi is lesz az és mennyi. Szerintem IFV, APC, csak azok után.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Igazabol apc az amivel nem feltetlen kell kapkodnunk viszonylag hamar legordulnek a jar uvek a gyartosorrol a rendeles leadasa utan.
Kell kell felre ne ertsen senki de 2026 bol meg van ido.

Legvedelem. Minden fele kepp kellene 35 mm gepagyu programozott loszerrel IS. Barmi is jon barmekkora mennyisegbe.

Birom hogy mimdenki jobban ert a 72 sorsahoz mint a harckocsizok. Kerdezzek meg a kezszemet es a Gegenyt hogy szerinte mi legyen a 72 esek sorsa. Majd azok meg!ondhak a tutit. Ok kezelik mar nemelyik evtizedek ota azokkal a vasakkal el./de varjuk ki a veget mert a a4 ek beerkezesevel kiderul hogy tobben maradnanak inkabb 72 on a 2 lovesz tamogatasara mint az uj vasakra atulni.

Panceltoro zaszloalj vedelmeben.
Egy panceltoro harccsoport. Egy panceltoro jarmu egy jarmu rahelyezett konnyu atgm /+sofor es pk/ mel es 2x2 fo rombolopuskassal es kezi panceltorovel ellatott harccsoport 10 km + teruletu frontszakasz ellenorzesere konnyu vedelmere elegendo. /ezt kell csak megspekelni nemi jarorrel frontszakasztol tavolabb elfogas celjabol... /ezt akar t. tartalekos egysegek is kepesek ellatni./ frontszakasz fugvenyebe akar alacsony letszammal. Pancelozott terepjaroval.../nehezgeppuska max granatveto tamogatasra bazisokba jarmuvon. Sorozatloves leadasara alkalmas /rovid sorozat./ minimum 9 es tarkapacitassal./.

Es ezt a kis harccsoportot kell felszorozni fulratoltott panceltoro zaszloalj szintre /tartalekokkal a torzsbe es dd szintu tamogatassal tartalekkal./

Es itt lehet jatszani a 10+ km el /pontos szamanak valo szorzasaval.../

/azert mert valaki itt megakarta szuntetni a panceltoro zaszloaljat meg mindig harakszok.../ butasag lenne...

Pont hogy fejleszteni kellene...


Penz. 2026 ig sokmimden beleferhet.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Hat szolj nekik, hogy reggeljen be valaki ide es irja meg. Sokan szivesen olvasnank a velemenyuket, tapasztalataikat. (majd a leo-k rol is...)
Ilyet ne kerj. /van aki egyebkent be van regelve de ebbe a temaba ok itt ezen a forumon nem nyilatkozhatnak./amugy sincs jelentossege nem vagyunk se fonteshozo bizottsag se parlament vezerkariak !eg vegkepp nem./
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 099
113
Ilyet ne kerj. /van aki egyebkent be van regelve de ebbe a temaba ok itt ezen a forumon nem nyilatkozhatnak./amugy sincs jelentossege nem vagyunk se fonteshozo bizottsag se parlament vezerkariak !eg vegkepp nem./


Jelentősége annyi, hogy érdekes lenne az ő véleményük is.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
Ilyet ne kerj. /van aki egyebkent be van regelve de ebbe a temaba ok itt ezen a forumon nem nyilatkozhatnak./amugy sincs jelentossege nem vagyunk se fonteshozo bizottsag se parlament vezerkariak !eg vegkepp nem./

Jo, azt azert mindenki vagja, hogy kar minositett adatot kerni. Mas kolega is tud ugy irni, hogy ne legyen problema belole.

Inkabb olyasmire gondolok, mikor voltak kepek a bevagonirozasokrol es paran felvetettek a lathatosagi mellenyek kerdeset. Pl. akkor irhatott volna valaki, hogy "igen-Igen vilagit, meg haboruba nem ez lenne, de igy gyorsabb/nyugisabb volt megcsinalni vagy csupan az eloirasok miatt volt rajtunk stb.

Csomo olyanrol is lehet info, ami mar reg lezajlott dolog de erdekelheti az "inyenceket". Pl. elmenyek viz alatti atkelesekrol, vagy mittomen :p Lehet, hogy valaki meg megelte az 55-osoket is, en nem latom at mennyire fiatal a garda...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 922
73 342
113
Na, igen, az USA-ból, szinte nem vettünk semmit- legalábbis amiről tudunk, pedig az üzlet mértékével megvoltak elégedve, a májusban esedékes O.V. látogatás során. Esetleg Stryker lesz ? Erről még a románok sem akartak hallani, hogy tengerentúlról szerezzenek be 8x8-ast. Meg szerintem ebből kéne a legtöbb, gondolom én több százas mennyiség. Pedig előbb-utóbb onnan is kell venni valamit, és szerintem nem repülők vagy helikopterek lesznek. Még egy-két ilyen visszamondás, akkor már végképp jó tárgyalási pozícióba kerülünk, persze lehet ezzel a spanyol visszamondással is, ha netán ezek mellett döntenénk.

Biztos hogy akarnak venni valamit az amerikaiaktól? Nem csak az időt húzzák? Ahogy eddig minden amerikai dologgal kapcsolatban. (a külügyben utálják az amerikaiakat, főleg Pompeot) Megpróbálják kivárni hogy egy év múlva ilyenkor is Trump lesz-e még az elnök... Az AMRAAM jóváhagyás is csak annyit jelent, hogy ha Magyarország szeretne ilyet rendelni akkor megteheti, jogi akadálya nincs.