[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 931
113
https://putin2020.tass.ru/?utm_source=tass&utm_medium=teaser&utm_campaign=special_project_small2

upload-af5add91-4963-4a7a-8f14-001462f4adc2.png

upload-8dca9239-0ab5-4ed3-8894-0cfa4049fd04.jpg


upload-d7c52970-a77e-11e7-aa4a-3dcf3acc753b.png

upload-85fa4570-a824-11e7-9ba4-2f03fbb23e64.jpg
Lehet szeretni, nem szeretni, de hatalmas varázsló, manipulátor, vezető, államférfi. Higgadt, nyugodt, számító és ha kell kegyetlen technokrata autoriter hazafi. Korszakos zseni, aki egy olyan korszakban épít szarból várat, ahol sokan(merkel, obama, trump, macron, juncker) az aranyat változtatták szarrá.

Szeretni nem kell, de elismerni azért ezeket illik.
 

Berzin

Active Member
2017. november 16.
163
124
43
Maximálisan igazad van. Csak remélhetik az oroszok, hogy az utodja is hasonlo lesz. Ha tippelnem kellene sojgu ra adnám.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Lehet szeretni, nem szeretni, de hatalmas varázsló, manipulátor, vezető, államférfi. Higgadt, nyugodt, számító és ha kell kegyetlen technokrata autoriter hazafi. Korszakos zseni, aki egy olyan korszakban épít szarból várat, ahol sokan(merkel, obama, trump, macron, juncker) az aranyat változtatták szarrá.

Szeretni nem kell, de elismerni azért ezeket illik.


Ugyanezt mondtak anno Hitlerrol is .
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 931
113
Agond ott van hogy egy eross oroszorszag az mindig szivas europanak es benne magyarorszagnak.
Érdekes én úgy látom, hogy Európának mindig az volt a szívás, ha az angolszászok sikeresen össze tudták ugrasztani a kontinensen található országokat. Anglia, és TI is ebből éltek kurva jól, már nagyon rég óta.
A zavarosban halásztok, és néha még pofátlanul el is mondjátok a nyilvánvalót, hogy egyetlen a cél, a nyugat Eu-s fejlett K+F soha ne találkozhasson az oroszok nyersanyagbázisával, mert ha ez így összejönne, mennétek a jelentéktelenné válás felé azonnal.

Imádom azt is ahogy az elmúlt évben megcsináltátok a jót É-Afrikában, a közel keleten, Afganisztánban, amilyen csodálatos szövetségesei vagytok a kurdoknak, és amennyire tisztelitek Irak függetlenségét.


S ennek TE is részese vagy, szóval ha nem haragszol meg, a TE erkölcsi iránymutatásodra finoman szólva, nem sokat adok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 931
113
Maximálisan igazad van. Csak remélhetik az oroszok, hogy az utodja is hasonlo lesz. Ha tippelnem kellene sojgu ra adnám.
Sogju is idős. Hogy ki lesz az utódja azt mi nem tudhatjuk, de valószínű előkészíti neki a terepet, és kellően kineveli.
Így van, Sojguval nem lennének előrébb, öreg, s Putyin sem fiatal. Szerintem nekik a pótlása brutál nehéz lesz, mert ilyen vezető nem terem minden bokorban, de még minden évszázadban sem feltétlenül, nem hogy az oroszoknál, de szerte a világban sem.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 127
11 964
113
Így van, Sojguval nem lennének előrébb, öreg, s Putyin sem fiatal. Szerintem nekik a pótlása brutál nehéz lesz, mert ilyen vezető nem terem minden bokorban, de még minden évszázadban sem feltétlenül, nem hogy az oroszoknál, de szerte a világban sem.

A megélt tapasztalat és lehetőség, intelligencia, türelem, tisztelet hiánya miatt jelenleg nem látok ilyet sehol sem.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Ez is igaz. Ettől függetlenül az is tény, hogy Medvegyev harmatos lepkefing volt hozzá képest, és sok helyről olvastam hogy őt szerették volna felépíteni utódnak. Gyenge.



Nem aggódok, Putyin és stábja nem kakesszal gurigázik, meg fogják oldani, nem mellesleg Vova még 1 ciklust simán lenyomhat.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ez is igaz. Ettől függetlenül az is tény, hogy Medvegyev harmatos lepkefing volt hozzá képest, és sok helyről olvastam hogy őt szerették volna felépíteni utódnak. Gyenge.
edvegyev nem veletlen lehetett helyettes. Kimondottan csak olyat engedett Putyin a sajat kozelebe aki nem er fel hozza. Az az nem turi meg most sem a konkurenciat. Jelenleg szerintem szoba sem kerul az utodlas. "jol erzem magam es pont" Ha valaki csak szoba hozza szerintem az hamar le lesz szervezve. A diktatorok nem szeretik az utodokat mert feltik a hatalmukat.
Nem veletlen hogy meg csak jelolt sincs a szinen!!!
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 246
113
Ez is igaz. Ettől függetlenül az is tény, hogy Medvegyev harmatos lepkefing volt hozzá képest, és sok helyről olvastam hogy őt szerették volna felépíteni utódnak. Gyenge.

Vjacseszlav Vologyin, a Duma elnöke a legvalószínűbb talán jelenleg, mint "utódjelölt", ő maga is azt nyilatkozta, hogy lenne majd egyszer elnök.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 931
113
edvegyev nem veletlen lehetett helyettes. Kimondottan csak olyat engedett Putyin a sajat kozelebe aki nem er fel hozza. Az az nem turi meg most sem a konkurenciat. Jelenleg szerintem szoba sem kerul az utodlas. "jol erzem magam es pont" Ha valaki csak szoba hozza szerintem az hamar le lesz szervezve. A diktatorok nem szeretik az utodokat mert feltik a hatalmukat.
Nem veletlen hogy meg csak jelolt sincs a szinen!!!
Ezt mondjuk el tudom képzelni, de azt is gondolom hogy kellően intelligens hozzá hogy belássa Ő sem fog örökké élni, sőt nem lesz ennyire terhelhető/szellemileg friss már halála előtti években sem, illetve én komolyan azt gondolom hogy küldetéstudata van a hazájával, tehát nem csak az a lényeg hogy össze tudjon magának lopni egy csilliárdot még, hanem hogy eljuttassa Oroszországot A-ból B-be. Ha ez így van, biztos hogy belegondolt már abba, ha nem lesz korrekt utód, korrekt módon felfuttatva, akkor visszavethető őket 20 évvel.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 931
113
Vjacseszlav Vologyin, a Duma elnöke a legvalószínűbb talán jelenleg, mint "utódjelölt", ő maga is azt nyilatkozta, hogy lenne majd egyszer elnök.
S róla mit lehet tudni? Nyilván wikiben meg tudom nézni, de valaki attól tud valami többet, kompetens pali?