[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 078
113
De ha valaki komolyan gondja hogy parezer jenkit mgkene olni az belefer ugye?
Ahoz egy szavad sincs?
Én nem akarnék megölni egyet sem.
Hozzáteszem, nem tudtam eldönteni őszintén mikor olvastam, hogy ki kiről beszél, irániról, vagy amerikairól.

Egyik népből sem szeretnék látni még 1 halottat sem, nem hogy több ezret.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
.
.
Nekem ez a video nagyon furcsa.... Hogy tudta a kameras ember hogy pont oda kell nezni, ott fog jönni a raketa es ott lesz valami akcio pont a kep közepen?? Bekapcsolja elöre a kamerat a sötetben a semmi közepen, azutan mekkora mazli, pont felveszi a talalatot?? Közben cigizik (vagy ennyire hideg van es a lehellete?) es annyit se mond, hogy hubazdmeg vagy allahu akbar, vagy semmi, jele sincs hogy meglepödik, hogy felvette egy gep lelöveset es egy nyilvanvalo robbanast a levegöben.
A kanadaiak ket raketarol beszelnek. Lehet az elsore kapta elo a telcsijet es amit latunk az mar a masodik raketa.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Én nem akarnék megölni egyet sem.
Hozzáteszem, nem tudtam eldönteni őszintén mikor olvastam, hogy ki kiről beszél, irániról, vagy amerikairól.

Egyik népből sem szeretnék látni még 1 halottat sem, nem hogy több ezret.
Es akkor miert nem hangoztatod ezen velemenyed afele aki itt ilyet kivan? Miert siklasz at felette? Csak mert amerikaiakrol van szo ?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 078
113
Es akkor miert nem hangoztatod ezen velemenyed afele aki itt ilyet kivan? Miert siklasz at felette? Csak mert amerikaiakrol van szo ?
Most írtam le, értelmezd. Azt sem tudtam igazán eldönteni a több ezer km távolsággal, meg előtte amire az a poszt ment arra sem, hogy ki - kiről beszél.

Amúgy leírtam, többször, máskor is, hogy nem kívánom én amerikai katonák halálát sem, pláne nem civilekét.

Hányszor írjam még le, hogy megértsd?
Azt is leírtam, hogy ha majd Mexikó, Kanada megtámad titeket, és megyünk védeni titeket, azt nem fogom kritizálni.

Ha ahhoz használtok fel, hogy a saját kisded játékotok közben bázis/felvonulási terület legyünk, ill. inkább rohadjon meg/pusztuljon az EU(fuck the EU by Nuland!), de soha ne találhasson egymásra az oroszok nyersanyagbázisával, akkor meg ahol érem, ott fogom kritizálni az amerikai külpolitikát, birodalmi amerikát!

Az amerikai emberekkel semmi bajom nincs, amíg nem fölényeskednek, osztják az észt egy magyar fórumon...
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 982
113
A kanadaiak ket raketarol beszelnek. Lehet az elsore kapta elo a telcsijet es amit latunk az mar a masodik raketa.
.
.
Ettöl sem hihetöbb. A ket raketat valoszinuleg közel egyidöben inditottak, növelendö a talalat biztonsagat. Erre itt van egy faszi, aki valami kulvarosi susnyasban a sötetben eppen csöre töltött telefonnal alldolgal a kutyajaval, es lazan videozgat? Es a robbanast latva semmifele meglepödest nem mutat?? En latnek egy ilyet veletlenul, felkialtanak valamit, de minimum megremegne a kezemben a telefon a meglepödestöl.
Ha meg ott lelöttek a szeme lattara egy feltetelezhetö amerikai repulögepet, akkor eppen örömujjongani es allahuakbarozni kene.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 982
113
Bellingcat egy MI6 operatív magyarán a brit titkosszolgálat embere.
.
.
Na akkor meg furcsabb, hogy miert tudta pont James Bond, hogy pont ott kell piszmognia es pont akkor, es a hatalmas egbolt pont melyik pontjat kell figyelnie a sötetben a kameraval.
Nekem ez a sztori ettöl a videotol nem tisztabb lett, hanem csak rejtelyesebb.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
.
.
Nekem ez a video nagyon furcsa.... Hogy tudta a kameras ember hogy pont oda kell nezni, ott fog jönni a raketa es ott lesz valami akcio pont a kep közepen?? Bekapcsolja elöre a kamerat a sötetben a semmi közepen, azutan mekkora mazli, pont felveszi a talalatot?? Közben cigizik (vagy ennyire hideg van es a lehellete?) es annyit se mond, hogy hubazdmeg vagy allahu akbar, vagy semmi, jele sincs hogy meglepödik, hogy felvette egy gep lelöveset es egy nyilvanvalo robbanast a levegöben.
Pontosan... méghozzá Bellingcat futtatja a videót ami már megint egy csodás egybeesés, mint velük mindig...
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 364
113
.
.
Ettöl sem hihetöbb. A ket raketat valoszinuleg közel egyidöben inditottak, növelendö a talalat biztonsagat. Erre itt van egy faszi, aki valami kulvarosi susnyasban a sötetben eppen csöre töltött telefonnal alldolgal a kutyajaval, es lazan videozgat? Es a robbanast latva semmifele meglepödest nem mutat?? En latnek egy ilyet veletlenul, felkialtanak valamit, de minimum megremegne a kezemben a telefon a meglepödestöl.
Ha meg ott lelöttek a szeme lattara egy feltetelezhetö amerikai repulögepet, akkor eppen örömujjongani es allahuakbarozni kene.

Nagyon sajnállak téged, biztos rettenetesen szegény vagy, ha nincs egy okostelód, amin gyorsbillentyűre nincs kitéve a kamera...
Ha nagyon akarom, nem egészen 2 sec. alatt tűzkésszé hozom a kamerámat (megérintem, feloldom, főoldalon kamera gombja...), de mivel úgyis mindig mindenkinek a kezében van az a szar egész nap, nem látom át, mi ezen olyan iszonyat meglepő...
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Pontosan... méghozzá Bellingcat futtatja a videót ami már megint egy csodás egybeesés, mint velük mindig...
Ha!!! Valoban az iraniak lottek le a gepet az ezer mas es fontosabb bizonyitek van erre. A felvetel max csak egy kiegeszites lesz semmi mas. Ebbol a szempontbol tok erdektelen. Lassuk a gep maradvanyait meg hogy hol keszult a foto a raketa maradvanyrol. Valszeg a holtestekbe is lesz repesz ha csak mind fel nem boncoljak SOS eltuntetve azokat.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
10. impeachment például?
11. nyilván...

10. Ennél azért sokkal komolyabbra akartam utalni. Egy sima impeachment az nem "extra fajsúlyos" nálam. Amire gondoltam az inkább az UFO-topikba illene, de nem akartam idehozni...
..
a) Meggyőződésem, hogy az Annunaki és különféle frakciói ugyanúgy itt van most is, mint sok-sok ezer évvel ezelőtt az ókorban Enki és Enlil idejében, s ugyanúgy torzsalkodnak, (harcolnak) egymással mint akkor tették, "alattvalóikkal" együtt!
Sok mindent "elmondtak már" nekünk erről és arról is, hogy kik is vagyunk, honnan származunk, felkészítve mintegy pszichológiailag az egész emberiséget az ESEMÉNYRE! Legerőteljesebben a filmeken keresztül, azokba ágyazva történik mindez (X-akták vezérfonala pl., de millió más alkotás is) amelyekben ügyesen keverve a valóságos elemeket a fantázia világával, egyelőre misztikus homályban tartva mondják el a történetünket.
..
b) De említhetem itt az egyre gyakoribb politikusok általi megnyilatkozásokat is. Pl. az egykori kanadai védelmi miniszter Paul Hellyer pár évvel ezelőtti nyilatkozatát, vagy éppen Dmitry Medvegyevét!

https://ca.news.yahoo.com/blogs/dai...4fyP6Rlqtpres_TCe_6HYegG2j9QsxU3NbXbjuQpT9_UL


c) Harmadsorban pedig, ha figyelsz, akkor láthatsz olyan furcsa, a szokott kerékvágásba egyáltalán nem illeszkedő eseményeket, amelyek szintén arra utalnak közvetve, hogy valami történik e kérdésben a háttérben! Pl. a 2016-ban lezajlott antarktiszi "gyorsvizitek", (csak ami nyilvánosságra került legalább részlegesen: John Kerry a választási kampány közepette, Vilmos herceg, Buzz Aldrin, Kirill pátriárka)!

Ez utóbbi a legkülönösebb, mivel úgy történt meg, hogy Kirill pátriárka előtte sebtiben tartott történelmi találkozót a havannai reptéren Ferenc pápával (1054 óta a szkizma óta először találkozott a Szentszék és az Ortodox Pátriárka!), majd ezután repült az Antarktiszra, ahol tartott egy bizarr ceremóniát, ahova a hírek szerint Gábriel arkangyal ládáját is leszállították az oroszok, ami valamilyen nagy galibát (energiakitörést) okozott előzőleg Szaúd-Arábiában, Mekkában, amikor a nagymecset építkezési munkálatai során megtalálták!
(akit érdekel az találhat ezt-azt a világhálón még...)
Mindenesetre elég szokatlan eseménysor valljuk be!
https://newspunch.com/patriarch-kirill-performs-bizarre-ritual-in-antarctica-over-ark-of-gabriel/
..
A lényeg, hogy a kérdés egyre aktuálisabb, és mivel keringenek hírek arról is, hogy sumér csillagkapukat is találtak Irakban, így óhatatlanul felmerül, hogy ha felizzanak az események nagy dirrel-durral ezen a környéken most éppen Irán kapcsán, majd azok aztán a bohózatba fordulnak, akkor nem valamilyen terelésről volt-e szó esetleg valójában! Szóval nehéz kibogozni a dolgokat...
..
11. Fanyar és szomorú irónia akart lenni.., volt aki nem értette...
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Nektek elment az eszetek, hogy többezer-a hazáját védőü katona halálát kivánjátok? Emlékeztető: az USA 10.000km-re található, a jenkik ott kellene, hogy rovarkodjanak...
.
.
Ettöl sem hihetöbb. A ket raketat valoszinuleg közel egyidöben inditottak, növelendö a talalat biztonsagat. Erre itt van egy faszi, aki valami kulvarosi susnyasban a sötetben eppen csöre töltött telefonnal alldolgal a kutyajaval, es lazan videozgat? Es a robbanast latva semmifele meglepödest nem mutat?? En latnek egy ilyet veletlenul, felkialtanak valamit, de minimum megremegne a kezemben a telefon a meglepödestöl.
Ha meg ott lelöttek a szeme lattara egy feltetelezhetö amerikai repulögepet, akkor eppen örömujjongani es allahuakbarozni kene.
.
.
Ettöl sem hihetöbb. A ket raketat valoszinuleg közel egyidöben inditottak, növelendö a talalat biztonsagat. Erre itt van egy faszi, aki valami kulvarosi susnyasban a sötetben eppen csöre töltött telefonnal alldolgal a kutyajaval, es lazan videozgat? Es a robbanast latva semmifele meglepödest nem mutat?? En latnek egy ilyet veletlenul, felkialtanak valamit, de minimum megremegne a kezemben a telefon a meglepödestöl.
Ha meg ott lelöttek a szeme lattara egy feltetelezhetö amerikai repulögepet, akkor eppen örömujjongani es allahuakbarozni kene.
Ha te latnál. Nem vagy hozzaszokva. De azok ott mas vilagban élnek. Rendszeresen latnak vagy láttak ilyesmit. Az iraniak elbaszták. Azt sem tudtak mire lőnek.
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Nagyon sajnállak téged, biztos rettenetesen szegény vagy, ha nincs egy okostelód, amin gyorsbillentyűre nincs kitéve a kamera...
Ha nagyon akarom, nem egészen 2 sec. alatt tűzkésszé hozom a kamerámat (megérintem, feloldom, főoldalon kamera gombja...), de mivel úgyis mindig mindenkinek a kezében van az a szar egész nap, nem látom át, mi ezen olyan iszonyat meglepő...



És mínusz 5 másodperc alatt is menni fog, mert emberünk a nagy semmit kamerázta ahol aztán egyszercsak valami eltalált valamit. Ennyire gyors azért nem vagy...
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
705
2 999
93
Mit tudunk az ukrán gép lelövéséről? Illetve ahogy én látom:
- a teheráni nemzetközi repülőtérről száll fel, amikor zuhanásba kezd, vészjelzés leadása nélkül. Egyes források szerint rakéta találat miatt. Én nehezen tudom elképzelni, hogy ott, egy a várostól illetve a repülőtértől távolodó, emelkedő gépet a légvédelem támadó objektumként azonosít.
- képek készülnek egy állítólag ott (pontosan hol is?) talált légvédelmi rakéta maradványairól.
- a gép zuhanva jobb fordulóba kezd, lényegében a repülőtér irányába fordult. Az egyik videón látható, ahogy hideg, fehér fénnyel zuhan, majd alacsony magasságban közvetlenül a becsapódás előtt történik egy robbanás, és a gép narancssárga tűzgolyóként tovább zuhanva hamarosan becsapódik. Lehetséges e, hogy a légvédelem ott lépett közbe, amikor a gép a repülőtér irányába süllyedt?
Nem ismerem ezeknek a rendszereknek a működését, ezért lehet hogy totális hülyeség ez a felvetés. Azonban mi oka lett volna az irániaknak szándékosan lelőni ezt a gépet? Feltételezem hogy nem ez volt az egyetlen felszálló gép ott azokban az órákban, miért értelmezték volna ezt a gépet támadó gépnek?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and notaricon

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Az irániak vajon odaengednék akár az ukránokat, akár a Boeinget vagy bármelyik amerikait, ha rakétával lőtték le?
Lennének ennyire hülyék?Hovatovább: pont akkor jön elő a "bizonyított" rakétatalálat híre, amikor Irán meghívja a feleket.Ejnye már!

Fura egy cseppet.Főleg úgy, hogy az iráni légvédelem nem balf*szokból áll, lásd: lelőtt/lehozott(!) amerikai drónok tömege(mert ugye nem kettőt szedtek már le).

Meglepett, hogy a legnyugodtabb fél az egész történetben pont Ukrajna.Hisztizik az USA, amelyiket szinte semennyire nem érinti(oké, ők a gyártók), ugrik utánuk Kanada, meg az angolok, eközben az az Ukrajna, akit a legjobban érint a baleset szépen nyugodtan odament és részt vesz a vizsgálatokban, nem készítik el előre az ítéletet.Pedig nekik is egyszerűbb lenne bevágni a durcit és segget a földhöz verve az irániakra kenni.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 982
113
Nagyon sajnállak téged, biztos rettenetesen szegény vagy, ha nincs egy okostelód, amin gyorsbillentyűre nincs kitéve a kamera...
Ha nagyon akarom, nem egészen 2 sec. alatt tűzkésszé hozom a kamerámat (megérintem, feloldom, főoldalon kamera gombja...), de mivel úgyis mindig mindenkinek a kezében van az a szar egész nap, nem látom át, mi ezen olyan iszonyat meglepő...
.
.
Szep munka Sherlock, te azutan vetted a mondanivalom lenyeget, es egyböl rajöttel, hogy nincs penzem telefonra ... De a szinten hajlektalan barataimmal mar lattunk telefont masoknal, ezert tudom, hogy ha olyan lenne a video, hogy lathatoan mozog a kep, eppen kapja elö a ficko a telefonjat, es a kep szelen eppen bevillan a repgep felrobbanasa, akkor elfogadnam a masodik mondatodat. De itt az angol titkosugynök videos pont jokor van jo helyen, es olyan zsenialis reflexekkel, söt jövöbelatassal bir, hogy a telefonjat a raketanal is gyorsabban kapta elö es celzott vele...
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 982
113
Mit tudunk az ukrán gép lelövéséről? Illetve ahogy én látom:
- a teheráni nemzetközi repülőtérről száll fel, amikor zuhanásba kezd, vészjelzés leadása nélkül. Egyes források szerint rakéta találat miatt. Én nehezen tudom elképzelni, hogy ott, egy a várostól illetve a repülőtértől távolodó, emelkedő gépet a légvédelem támadó objektumként azonosít.
.
.
Egyebkent azon a repteren mennyire volt suru a civil legiforgalom? Mennyire lenne elvarhato a raketasoktol, hogy megszokjak, hogy ott utasszallito gepek repkednek?
 
  • Tetszik
Reactions: Lelkeslaikus