[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 080
11 761
113
Órákkal azután, hogy Irán elindította a rakétákat, egy ukrán repülőgép összeomlott három perccel azután, hogy felszállt a teheráni repülőtérről. A fedélzeten mind a 176 ember meghalt. Az utasok többnyire Iránból, Kanadából és Ukrajnából származtak. A repülőgép egy hároméves Boeing 737-800 NG volt, amelyet az Ukrainian International Airlines, az ország lobogója alatt üzemeltetett üzem. A videó azt mutatja, hogy az égő repülőgép jön le a siklópályára. A baleset oldaláról származó képek a shrapnel-szerű hatásokat mutatják a törzsre. A bizonyítékok összhangban vannak a turbina tárcsa repedésével, de más lehetséges okokat nem lehet kizárni. Az eseményt a többi repülőgép-ütközéshez hasonlóan kivizsgálják.

Az iráni katonai bosszú kevésbé volt intenzív, mint amire számítottam. Ugyanakkor egyértelmű jele volt annak is, hogy Irán képes és hajlandó nyíltan megtámadni az USA támaszpontjait a nagyobb térségben. A rakétatámadás Donald Trump Iránnal szembeni fenyegetése ellenére érkezett. Ezt blöffnek hívták.

A további reakciók az USA reakciójától függnek az iraki parlament azon kérésére, hogy minden idegen haderő távozzon Irakból. Ha az Egyesült Államok békésen elhagyja Irakot, akkor minden rendben lesz. Ha ragaszkodik ahhoz, hogy az amerikai katonák fennmaradjanak, meghal.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 080
11 761
113
Órákkal azután, hogy Irán elindította a rakétákat, egy ukrán repülőgép összeomlott három perccel azután, hogy felszállt a teheráni repülőtérről. A fedélzeten mind a 176 ember meghalt. Az utasok többnyire Iránból, Kanadából és Ukrajnából származtak. A repülőgép egy hároméves Boeing 737-800 NG volt, amelyet az Ukrainian International Airlines, az ország lobogója alatt üzemeltetett üzem. A videó azt mutatja, hogy az égő repülőgép jön le a siklópályára. A baleset oldaláról származó képek a shrapnel-szerű hatásokat mutatják a törzsre. A bizonyítékok összhangban vannak a turbina tárcsa repedésével, de más lehetséges okokat nem lehet kizárni. Az eseményt a többi repülőgép-ütközéshez hasonlóan kivizsgálják.

Az iráni katonai bosszú kevésbé volt intenzív, mint amire számítottam. Ugyanakkor egyértelmű jele volt annak is, hogy Irán képes és hajlandó nyíltan megtámadni az USA támaszpontjait a nagyobb térségben. A rakétatámadás Donald Trump Iránnal szembeni fenyegetése ellenére érkezett. Ezt blöffnek hívták.

A további reakciók az USA reakciójától függnek az iraki parlament azon kérésére, hogy minden idegen haderő távozzon Irakból. Ha az Egyesült Államok békésen elhagyja Irakot, akkor minden rendben lesz. Ha ragaszkodik ahhoz, hogy az amerikai katonák fennmaradjanak, meghal.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Órákkal azután, hogy Irán elindította a rakétákat, egy ukrán repülőgép összeomlott három perccel azután, hogy felszállt a teheráni repülőtérről. A fedélzeten mind a 176 ember meghalt. Az utasok többnyire Iránból, Kanadából és Ukrajnából származtak. A repülőgép egy hároméves Boeing 737-800 NG volt, amelyet az Ukrainian International Airlines, az ország lobogója alatt üzemeltetett üzem. A videó azt mutatja, hogy az égő repülőgép jön le a siklópályára. A baleset oldaláról származó képek a shrapnel-szerű hatásokat mutatják a törzsre. A bizonyítékok összhangban vannak a turbina tárcsa repedésével, de más lehetséges okokat nem lehet kizárni. Az eseményt a többi repülőgép-ütközéshez hasonlóan kivizsgálják.

Az iráni katonai bosszú kevésbé volt intenzív, mint amire számítottam. Ugyanakkor egyértelmű jele volt annak is, hogy Irán képes és hajlandó nyíltan megtámadni az USA támaszpontjait a nagyobb térségben. A rakétatámadás Donald Trump Iránnal szembeni fenyegetése ellenére érkezett. Ezt blöffnek hívták.

A további reakciók az USA reakciójától függnek az iraki parlament azon kérésére, hogy minden idegen haderő távozzon Irakból. Ha az Egyesült Államok békésen elhagyja Irakot, akkor minden rendben lesz. Ha ragaszkodik ahhoz, hogy az amerikai katonák fennmaradjanak, meghal.
A Google fordítóval beillesztett magyartalan szövegeket ismét beszúrtad. Mi a frászért nem olvasodel, mielőtt posztolod?
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Kérlek ne olvasd el, neked ott a link.
Kérlek, ne posztolj, mert a linket nélküled simán megtalálom, és fordítógép nélkül is tudom értelmezni. Ismét azt mondom, hogy mielőtt posztolsz valami idegennyelvű cikket, előtte olvasd át, javítsd ki, vagy hagyd a fenébe a Google fordításokat. Mint olvasod nem csak nekem ez a véleményem.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 080
11 761
113
Kérlek, ne posztolj, mert a linket nélküled simán megtalálom, és fordítógép nélkül is tudom értelmezni. Ismét azt mondom, hogy mielőtt posztolsz valami idegennyelvű cikket, előtte olvasd át, javítsd ki, vagy hagyd a fenébe a Google fordításokat. Mint olvasod nem csak nekem ez a véleményem.

Kérlek ne kérj meg mit tegyek vagy ne tegyek,
Lehet nem neked teszem a linket ide.
De beteheted te is. a közösön dolgozni nem szégyen, és ha már megtaláltad, nem bűn megosztani sem, lehet másoknak segítesz.
Tudom ajánlani a tiltás funkciót és nem leszek kellemetlen többet a részedre.
Részemről ennyi.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 666
12 374
113
Kérlek, ne posztolj, mert a linket nélküled simán megtalálom, és fordítógép nélkül is tudom értelmezni. Ismét azt mondom, hogy mielőtt posztolsz valami idegennyelvű cikket, előtte olvasd át, javítsd ki, vagy hagyd a fenébe a Google fordításokat. Mint olvasod nem csak nekem ez a véleményem.
Nem kéne már ekkora borsószem királykisasszonynak lenni. Van akinek hasznos még így is, van aki nem akkora májer angolból mint legtöbben és akkor mi van? Ha nem tetszik félrenézel és továbbgörgetsz. Van aki legalább idehozza a linket, te mit hoztál ide? Mármint a hőzöngésen kívül?
Ez egy fórumm nem a saját nappalid itt sajnos többet kell elviselned. Ehhez azonban kell egyfajta érettség és szellemi emelkedettség.
Kérlek, hogy ne akard szabályozni ki mit/hogyan hozzon ide, amíg azokat a fórum adta szabályok keretei között teszi.
Gondolj arra, hogy vannak akik örülnek zolkas posztjainak aztán kattints a linkre és olvasd eredetiben boldog mosollyal az arcodon, én is így teszek nem nyafizok. Próbáld ki te is, nem fáj.;)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 520
113
Nem kéne már ekkora borsószem királykisasszonynak lenni. Van akinek hasznos még így is, van aki nem akkora májer angolból mint legtöbben és akkor mi van? Ha nem tetszik félrenézel és továbbgörgetsz. Van aki legalább idehozza a linket, te mit hoztál ide? Mármint a hőzöngésen kívül?
Ez egy fórumm nem a saját nappalid itt sajnos többet kell elviselned. Ehhez azonban kell egyfajta érettség és szellemi emelkedettség.
Kérlek, hogy ne akard szabályozni ki mit/hogyan hozzon ide, amíg azokat a fórum adta szabályok keretei között teszi.
Gondolj arra, hogy vannak akik örülnek zolkas posztjainak aztán kattints a linkre és olvasd eredetiben boldog mosollyal az arcodon, én is így teszek nem nyafizok. Próbáld ki te is, nem fáj.;)



"szellemi emelkedettség"
;)
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Nem kéne már ekkora borsószem királykisasszonynak lenni. Van akinek hasznos még így is, van aki nem akkora májer angolból mint legtöbben és akkor mi van? Ha nem tetszik félrenézel és továbbgörgetsz. Van aki legalább idehozza a linket, te mit hoztál ide? Mármint a hőzöngésen kívül?
Ez egy fórumm nem a saját nappalid itt sajnos többet kell elviselned. Ehhez azonban kell egyfajta érettség és szellemi emelkedettség.
Kérlek, hogy ne akard szabályozni ki mit/hogyan hozzon ide, amíg azokat a fórum adta szabályok keretei között teszi.
Gondolj arra, hogy vannak akik örülnek zolkas posztjainak aztán kattints a linkre és olvasd eredetiben boldog mosollyal az arcodon, én is így teszek nem nyafizok. Próbáld ki te is, nem fáj.;)
Teljes mértékben nem értek egyet veled. Amint olvastad kértem, nem durván, és nem szoktam nyafizni, ez talán rád lehet jellemző. Tudomásul kellene venni, hogy ez magyar nyelvű topik.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Kérlek ne kérj meg mit tegyek vagy ne tegyek,
Lehet nem neked teszem a linket ide.
De beteheted te is. a közösön dolgozni nem szégyen, és ha már megtaláltad, nem bűn megosztani sem, lehet másoknak segítesz.
Tudom ajánlani a tiltás funkciót és nem leszek kellemetlen többet a részedre.
Részemről ennyi.
Ezt fogom tenni.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Bár már egy hete feloldották a tiltásom., de azt hiszem nem kívánok hozzászólni a témához. Jó kis tanulópénz volt nekem ez az emberekből. De nem az okosságukból... (nem a mod-ról beszélek, csak mondom...) Amúgy a jelenlegi szíriai helyzetről is lenne mit mondanom, de nem szeretném, mert minek. Néhányszor benéztem ide, de nem lettem tájékozottabb. Viszont voltak hírek, amiket itt nem láttam nyomokban sem. Hát van ilyen... Szóval itt vagyok újra. Olyan beszólás hegyeket, amik voltak nekem, egyetlen betűvel sem fogok válaszolni. Úgy hogy csak nyugodtan. Azért hogy mindenki tudja, nem ma kezdtem, megmutatok egy videot, amit az első után újra raktak, mert a youtube törölte anno az első feltöltést. Ez az oroszok egyik "a számla benyújtása" volt 2015 novemberében az orosz gép lelövése miatt, amiről itt nem írhatok. Átnézve a topicot (80 oldalt abban az egy hétben) a ténylegesen történtekről senkitől nem találtam egy sort sem. Anno igen komoly kiberháború is folyt a témában. (persze erről (is) mélyen hallgattak mindenhol) Mindenkit támadtak, nem kicsit, aki a témáról az igazat merte írni. Napokig folytak nálam is a betörési kísérletek, az oldalletöltéseim átirányítás alá vették, később ki is kellett vonulnom a Tor páncéljába egy időre a hagyományos net elérésről. (hiába volt jól védett rendszerem, de a kommunikációmra rászálltak)

A video rövid története: miután az oroszok a szírekkel 3 irányból 3 különböző különleges deszant alakulat egyszerre egy éjszakai mélységi akció során (úgy hogy egyetlen veszteségük sem volt, és egymást sem lőtték halomra éjjel) kihozták az életben maradt pilótát, a másik holtestét, és "elrendezték a helyi számlát", utána kezdődött a tényleges virtuális számla benyújtása, ez volt az egyik tétele. Orosz rakéta sorozatvetőkkel gyakorlatilag a földdel tettek egyenlővé néhány kijelölt katonai célpontot. (valószínűleg TOS-1A csapásmérőkkel, többel egyszerre) Ezt mutatja a film. (amit nem ők készítettek). Az első videot még akkor láttam, amikor 300-nál tartott a nézettség, de 1 hét alatt 300 ezerre emelkedett. Nem titkoltan a számlát nyújtották be vele az Oroszok. Később a videot a youtube "eltüntette", mint ahogy általában szokta. Ez egy másodpéldány lehet (van még ezen kívül is), de kikerestem hogy megnézhesse aki akarja. Mint mondtam, a gép lelövéséről nem írok... semmit... ("az igazság odaát van" hogy költői legyek :cool: )
Ezen a videon szintén "a virtuális számla" egyik tételének "benyújtása" látható. Ezen nagyon jól látszik, hogy nem spóroltak a rakétákkal.
Ha majd lesz újra kedvem meg időm, majd írok ide megint. Követem a témát, bár egész máshol. Sok-mindenben igazam volt. Például a Törökök megálltak, és nem azért, mert Erdogan meg akart állni, de ezt akkor senki nem hitte el nekem. Szerintem azt sem, hogy az amik visszamennek, és hogy Putyin is meg fogja fékezni Erdogant. Nagyon is jól tudtam, az idő engem igazolt.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Bár már egy hete feloldották a tiltásom., de azt hiszem nem kívánok hozzászólni a témához. Jó kis tanulópénz volt nekem ez az emberekből. De nem az okosságukból... (nem a mod-ról beszélek, csak mondom...) Amúgy a jelenlegi szíriai helyzetről is lenne mit mondanom, de nem szeretném, mert minek. Néhányszor benéztem ide, de nem lettem tájékozottabb. Viszont voltak hírek, amiket itt nem láttam nyomokban sem. Hát van ilyen... Szóval itt vagyok újra. Olyan beszólás hegyeket, amik voltak nekem, egyetlen betűvel sem fogok válaszolni. Úgy hogy csak nyugodtan. Azért hogy mindenki tudja, nem ma kezdtem, megmutatok egy videot, amit az első után újra raktak, mert a youtube törölte anno az első feltöltést. Ez az oroszok egyik "a számla benyújtása" volt 2015 novemberében az orosz gép lelövése miatt, amiről itt nem írhatok. Átnézve a topicot (80 oldalt abban az egy hétben) a ténylegesen történtekről senkitől nem találtam egy sort sem. Anno igen komoly kiberháború is folyt a témában. (persze erről (is) mélyen hallgattak mindenhol) Mindenkit támadtak, nem kicsit, aki a témáról az igazat merte írni. Napokig folytak nálam is a betörési kísérletek, az oldalletöltéseim átirányítás alá vették, később ki is kellett vonulnom a Tor páncéljába egy időre a hagyományos net elérésről. (hiába volt jól védett rendszerem, de a kommunikációmra rászálltak)

A video rövid története: miután az oroszok a szírekkel 3 irányból 3 különböző különleges deszant alakulat egyszerre egy éjszakai mélységi akció során (úgy hogy egyetlen veszteségük sem volt, és egymást sem lőtték halomra éjjel) kihozták az életben maradt pilótát, a másik holtestét, és "elrendezték a helyi számlát", utána kezdődött a tényleges virtuális számla benyújtása, ez volt az egyik tétele. Orosz rakéta sorozatvetőkkel gyakorlatilag a földdel tettek egyenlővé néhány kijelölt katonai célpontot. (valószínűleg TOS-1A csapásmérőkkel, többel egyszerre) Ezt mutatja a film. (amit nem ők készítettek). Az első videot még akkor láttam, amikor 300-nál tartott a nézettség, de 1 hét alatt 300 ezerre emelkedett. Nem titkoltan a számlát nyújtották be vele az Oroszok. Később a videot a youtube "eltüntette", mint ahogy általában szokta. Ez egy másodpéldány lehet (van még ezen kívül is), de kikerestem hogy megnézhesse aki akarja. Mint mondtam, a gép lelövéséről nem írok... semmit... ("az igazság odaát van" hogy költői legyek :cool: )
Ezen a videon szintén "a virtuális számla" egyik tételének "benyújtása" látható. Ezen nagyon jól látszik, hogy nem spóroltak a rakétákkal.
Ha majd lesz újra kedvem meg időm, majd írok ide megint. Követem a témát, bár egész máshol. Sok-mindenben igazam volt. Például a Törökök megálltak, és nem azért, mert Erdogan meg akart állni, de ezt akkor senki nem hitte el nekem. Szerintem azt sem, hogy az amik visszamennek, és hogy Putyin is meg fogja fékezni Erdogant. Nagyon is jól tudtam, az idő engem igazolt.

Anno mindkét videó fennt volt itt a fórumon. Lehet azóta a videómegosztón törölték, de régebben fennt volt. Emlékszem rá.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Csúnya gonosz diktátorok, akikkel még a Mikulás is leült beszélgetni, olyan rosszak voltak.Ráadásul karácsony napján, ha jól értelmezem. :D
Nem jól értelmezed. (nem úgy ahogy én) A bázisok vannak a fókuszban. A személyek meg a karácsony nem téma. Diktátorokról meg szó sincs, ez csak utópisztikus fantázia lenne. Nincs szó ilyesmiről. Leültek egy nyugodt helyen beszélgetni. Aztán (vagy még előtte) elmentek templomba is. :)
http://en.kremlin.ru/events/president/news/62545/photos/
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Baloldalon van egy függöny. Az ugye csak megtévesztés?
Ez viccnek kicsit túl erős volt. A következő ilyen húzásodnál "ignore" a részemről. (szó nélkül...) Tudom hogy van aki villanyoszlopba is megpróbál belekötni, "nem ma kezdtem" ahogy szokták mondani... :)
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Jó kis tanulópénz volt nekem ez az emberekből. De nem az okosságukból... (nem a mod-ról beszélek, csak mondom...)
Akkor idézzük fel a dolgot: belinkeltem egy cikket a kurd helyzetről, erre te habzó szájjal anyáztál mindenkire aki nem értett egyet a véleményeddel és folyamatosan minősítgettél mindenkit aki nem a cikk szerzőjével hanem a mondanivalójával foglalkozott. (A slusszpoén hogy a cikk egyik vezérfonala az volt hogy tárgyilagosan és higgadtan kell értékelni a történéseket.)
mert a youtube törölte anno az első feltöltést.
A yt egy fos, érdemes egyből felrakni valami más videómegosztóra ha szükség van rá később is. Pl. BitChute.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz