[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Hát szerintem pont azért ismerték be, hogy az amcsik ne tudjanak erre is hivatkozva összeharácsolni valami koalíciót.
Hiszen nagyjából nyilvánvaló volt mi történt.
Főleg a felvétel után. És sokáig nem lehetett volna húzni halasztani, hogy kiderüljön.
Ez nem a maláj gép lelövése ahol a két fél tudott egymásra mutogatni.
Így jöttek belőle ki a legjobban.
Legjobban? Most mar nem csak a gep lelovesenek a balhejat kell elvinniuk de azt is hogy hazudtak napokig az egesz vilagnak plusz oda a 30 eves fujjamerikalelotteazairbusunkataljasszemetladak propaganda is. Minden visszahull a fejukre a roncsok az aldozatok es a hazugsaguk is.

Valoban ez volt a legjobb ahogy kijohettek?

A legjobb azlett volna ha a leloves utan idotkernek hogy kideritsel tenylegesen mitortent majd cca 6-12ora mulva bejelentik hogy feltelezhetoen emberi hiba miatt ok lottek le. Ezek utan a leloves balheja megmarad de mint szavahiheto es korrekt rezsim lettek volna talalva a vilag elott. Most meg egy hazugok ami nem ujdonsag.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ne hülyéskedjél már, szerinted az a lényeg hogy "ukrán gép" volt, vagy az hogy az áldozatok túlnyomó része a saját állampolgáruk, vagy iráni származású "ukrán"?

Ez így korrekt, sajnos ilyen hibát mindenki vétett már, még kevésbé felfokozott környezetben is(pont az ukránok is! Vegával, az amiknak sincs semmilyen morális alapjuk kiabálni, ők meg pont irániakat durrantottak le az öböl felett), ez benne van.

Szinte biztos voltam benne hogy lelőtték a gépet, de vizsgálat előtt nem szép okoskodni. Irán elismerte, tessék, ennyi. Szomorú eset, az összes áldozat nyugodjon békében.

Aki ezért koalíciót akar formálni, és megtámadni Iránt, annak üzenem hogy akkor előbb menjen végig az egyesített bosszúálló föld hadsereg Ukrajnán, utána az USA-n, és mehetünk rá sorban majd Iránra is! Ha viszont az első kettőt kihagynánk, akkor szerintem nem szép a kettős mérce végett azonnal ezért az esetért Irán vérét kívánni!

Nyugodtság, szerénység!
Zsolti

Iran csak es kizarolag azert ismerte el mert rakenyszeritettek a szakemberek meg a tenyek amiket nemtudott megsemmisiteni eltitkolni.

Azt hiszem jo az angolod. Itt egy nyilatkozatuk 12 oraval ezelottrol

"“The thing that is clear to us and that we can say with certainty is that this plane was not hit by a missile,” Ali Abedzadeh told reporters, with Iranian government spokesman, Ali Rabiei, accusing the US and its allies of “lying and engaging in psychological warfare” in their speculation over the cause of the accident."
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
707
3 020
93
Azért megleoett ez az elismerés. Pozitívan csalódtam az iráni vezetésben.

"Hozzátették, hogy a katasztrófát emberi hiba idézte elő. Az Egyesült Államokkal szemben kialakult feszült helyzetben az iráni hadsereg a legmagasabb fokú készültségben volt akkor, és a Teheránból felszálló ukrán gép a Forradalmi Gárda elitalakulat egyik kényes katonai központja felé fordult, emiatt ellenséges gépnek nézték - hangzott a közlemény. A felolvasott dokumentum szerint az iráni hadsereg bocsánatot kér a tragédia okozásáért, és fogadkozik, hogy tökéletesíteni fogja légvédelmi rendszerét a hasonló hibák elkerülésére."


" Hozzátették, hogy bíróság elé állítják azokat, akik felelősek a repülőgép lelövéséért."

Ezt viszont nem értem! Lehet partizánakció volt???? Most nem a katonai értelmében. hanem vki parancs nélkül szedte le???

Bennem is felmerült egy ilyen eshetőség, mármint hogy szándékos volt, de "egyéni" akció. Valaki(k) így akart(ak) ártani a rezsimnek?

Egyébként meg más gépek is "fordultak" abba az irányba korábban, miért ez lett gyanús?
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
707
3 020
93
Ezt sem értem. Ezek után most miért titkolják a fekete dobozt?

Inkább Iránban dolgoznánk fel a feketedobozok adatait” mondta Ali Abedzadeh, az Iráni Polgári Légi Közlekedési Szervezet vezetője. (Ez a szervezet korábban műszaki hibának titulálta az eseményeket – a szerk.) „Azonban ha úgy látjuk, hogy azok károsodása miatt ezt nem tudjuk megtenni, akkor segítséget fogunk kérni” – tette hozzá."

Nézzük át azt az utaslistát!!! o_O

Ez is tartogathat meglepetést....
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Azért megleoett ez az elismerés. Pozitívan csalódtam az iráni vezetésben.

"Hozzátették, hogy a katasztrófát emberi hiba idézte elő. Az Egyesült Államokkal szemben kialakult feszült helyzetben az iráni hadsereg a legmagasabb fokú készültségben volt akkor, és a Teheránból felszálló ukrán gép a Forradalmi Gárda elitalakulat egyik kényes katonai központja felé fordult, emiatt ellenséges gépnek nézték - hangzott a közlemény. A felolvasott dokumentum szerint az iráni hadsereg bocsánatot kér a tragédia okozásáért, és fogadkozik, hogy tökéletesíteni fogja légvédelmi rendszerét a hasonló hibák elkerülésére."


" Hozzátették, hogy bíróság elé állítják azokat, akik felelősek a repülőgép lelövéséért."

Ezt viszont nem értem! Lehet partizánakció volt???? Most nem a katonai értelmében. hanem vki parancs nélkül szedte le???
Szerintem ennel egyszerubb a szitu. Piszkosul felfokozott volt a hangulatuk mert eppen most tamadtak meg az USA bazisokat vartak a valaszcsapast. A Tor meg lehet automata uzemmodban volt es a gep hozta a beallitott parametereket es a gep inditott. Vagy viszketett az ujja a kezelonek.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Bennem is felmerült egy ilyen eshetőség, mármint hogy szándékos volt, de "egyéni" akció. Valaki(k) így akart(ak) ártani a rezsimnek?

Egyébként meg más gépek is "fordultak" abba az irányba korábban, miért ez lett gyanús?
Mar regen kivertek volna az illetobol a vsllomast es ott lathatnad a TV-n hogy elmondja mikor es mennyiertvettera az USA hogy ezt tegye.

Hallottal vagy lattal ilyen bejelentest vagy egyaltalan celzast erre? Persze ezen oldal meg a pestisracok es hasonlokon kivul?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ez is tartogathat meglepetést....
Hat persze hogy tartogathat. Valszeg apilotak tudtak hogy mitortent es leradioztak . Az az mar az elejen tudni lehetett mitortent igy a"kiakartuk vizsgalni a dolgot azert nem tudtuk hogymi durrantottuk le a gepet" cimu fedostory nem allna meg a helyet.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ezt sem értem. Ezek után most miért titkolják a fekete dobozt?

Inkább Iránban dolgoznánk fel a feketedobozok adatait” mondta Ali Abedzadeh, az Iráni Polgári Légi Közlekedési Szervezet vezetője. (Ez a szervezet korábban műszaki hibának titulálta az eseményeket – a szerk.) „Azonban ha úgy látjuk, hogy azok károsodása miatt ezt nem tudjuk megtenni, akkor segítséget fogunk kérni” – tette hozzá."

Nézzük át azt az utaslistát!!! o_O
Az utaslista amugy megvan az erkezesi oldalon az ukranoknal is. Mar regen kiszivargott volna ha lett volna rakta "erdekes" dolog.

"csak" gyerekek nok ferfiak voltak rajta.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 330
13 669
113
Továbbra is azt állítom az iráni fegyveres erőknek ehhez semmi köze nem lehet. Mit kell ezen lovagolni. A lelövése hírét egy jordániai újságíró írta meg. Mint tudjuk az biztos jó közel lehetett a dologhoz mert még a roncsok parázslottak mikor a cikk megjelent. Oszt mindenki ez irányba sasleng. Még ez a fórum is. Közben a háttérben olyan dolgok történnek melyeknek súlyosabb következményei lehetnek.

Ezt a gyöngyszemet bejelöltem akkora, mikor kijön az eredmény - nem is kellett sokáig várnom :D
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
707
3 020
93
Mar regen kivertek volna az illetobol a vsllomast es ott lathatnad a TV-n hogy elmondja mikor es mennyiertvettera az USA hogy ezt tegye.

Hallottal vagy lattal ilyen bejelentest vagy egyaltalan celzast erre? Persze ezen oldal meg a pestisracok es hasonlokon kivul?

Egy pillanatra sem gondoltam hogy az USA-nak bármi köze lenne hozzá. Van annak a rezsimnek elég belső ellensége szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 866
91 380
113
Szerintem ennel egyszerubb a szitu. Piszkosul felfokozott volt a hangulatuk mert eppen most tamadtak meg az USA bazisokat vartak a valaszcsapast. A Tor meg lehet automata uzemmodban volt es a gep hozta a beallitott parametereket es a gep inditott. Vagy viszketett az ujja a kezelonek.
Háromszor lebombázzák az országodat, mire valami fő-fő felelős döntést hoz.
Jó ezt értem. De egy ilyen bírósági eljárással elbizonytalanítod a katonáidat.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Egy pillanatra sem gondoltam hogy az USA-nak bármi köze lenne hozzá. Van annak a rezsimnek elég belső ellensége szerintem.
Az is jobb lenne mint hogy nekik keljen elvinni a balhet. Mar az is a kepernyon lenne. Amugy nincs az a hulye ellenzek amelyik 170 artatlan ember legyilkolasaval akarna a vilag szimpatiajat megnyerni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
...Most mar nem csak a gep lelovesenek a balhejat kell elvinniuk de azt is hogy hazudtak napokig az egesz vilagnak plusz oda a 30 eves fujjamerikalelotteazairbusunkataljasszemetladak propaganda is. Minden visszahull a fejukre a roncsok az aldozatok es a hazugsaguk is. ...
Szvsz ha emiatt vissza tudnák fogni a Forradalmi Gárdát, akkor az jót jelent Irán és a világ számára is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 984
113
Szerintem ennel egyszerubb a szitu. Piszkosul felfokozott volt a hangulatuk mert eppen most tamadtak meg az USA bazisokat vartak a valaszcsapast. A Tor meg lehet automata uzemmodban volt es a gep hozta a beallitott parametereket es a gep inditott. Vagy viszketett az ujja a kezelonek.
Ebbe kb. ennyit látok bele én is. Nyilván elsőre megpróbálták tagadni, amíg nem tudom biztosra hasonló szituban felelős vezetőként hogy mi lőttük le, tagadnám én is full kakaóval. Az első normális reakció ilyen esetben MINDENHOL a tagadás, és egy nyomozás elrendelése. Kiderül hogy mi voltunk, akkor meg jöhetnek az olyan nyilatkozatok, hogy vétlen indítás, emberi mulasztás, részvétnyilvánítás, felelősök felkutatása és bíróság elé állítása.

Kb. így menne ez mindenhol.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and b4l4g3

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Szvsz ha emiatt vissza tudnák fogni a Forradalmi Gárdát, akkor az jót jelent Irán és a világ számára is.

A rendszer nem akarja visszafogni az gardat mert az a hatalmanak egyik alapkove. Olyan mint a komunistaknak volt az AVH vagy a Romanoknak a Secu. Azt sem tudjuk hogy a Tor az a hadsereg vagy a garda parancsnoklasa alatt allt. Ha az elobbii akkor meg szigorithatnak is a rendszeren "lam ezek a felelotlen katonak mire kepesek bezzzeg ha mi gardistak lettunk volna"

Az igazi kerdes hogy mikent reagalnak az irani emberek!!!! Ne feledjuk hogy dontoen irani emberek utaztak azon a gepen akiknek csaladtagjaik ott vanak iranban.