[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 391
113
Ha jobban megnézed ipari kamera vette fel az incidenst. Nos akár mit is mondasz ennek a felvételnek a kiadása még nálunk is törvénybe ütközik!!!
A másik dolog, hogy férhetett a felvételhez, ha nem belső munkás akkor sajnos kivülről törte fel és lopta el a felvételt ami megint csak büntetendő.
Az első felvételt nem láttam de ha telóval csinálta a kolega akkor felvetődik a kérdés mit keresett ott, tudtommal rakéta indítás előtt senki se durrongat, nem lőnek a levegőbe és nem kurjongatnak hogy vígyáz inditóm bakki!!!
Egyszerűbb mint gondolnád. Az első telós felvételnél is jöttek a kétkedők "hát hogy lehet ez hogy pont lekapta biztos kém" közben kiderült amit már az értelmesebbje felvetett hogy két indítás volt. A WTC 2. tornyáról is több videó készült az eseménykor érthető módon. Aki ezen ugrál az nem a tényekkel küzd hanem önmaga személyiségével.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Nem értem hogy kevered bele Snowdent meg Assangeot. Ők törvény által titkosított iratokat szivárogtattak ki minden bizonnyal olyanok segítségével akikről tudjuk hogy rendszeresen ezt teszik.
Ez a szerencsétlen meg felfigyelt egy pukkanásra, talán a végét még látta is, ezért kezdett el videózni. Azért gyanús mert van két szeme?
Nem, az hogy feltöltötte a netre, még nem is mondanám hogy gyanús, csak azért ilyenre ilyen szituációban minden értelmes elhárítás ránéz.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Ferkó84

Active Member
2018. október 2.
81
165
33
Egyszerűbb mint gondolnád. Az első telós felvételnél is jöttek a kétkedők "hát hogy lehet ez hogy pont lekapta biztos kém" közben kiderült amit már az értelmesebbje felvetett hogy két indítás volt. A WTC 2. tornyáról is több videó készült az eseménykor érthető módon. Aki ezen ugrál az nem a tényekkel küzd hanem önmaga személyiségével.
De mit keresett ott? Honnan tudta hogy erről a bázisról fognak lőni? Honnan tudta hogy pont egy utasszállítót fejel meg az a rakéta? Mit keresett egy katonai bázis körül az este egy civil?
A wtc_t ne hasonlítsuk egy ilyen esethez, az civil épület + turista látványosság volt. Jó hogy a pici Kínai kamerával körbe lesi vagy épp valaki le filmezi. Ezért látványosság. De egy katonai bázis hogy lehet az? Még kicsiny hazánkban sőt az usánkában is minimum elzavarnak ha filmezed a laktanyát. Nem rég történt is egy ilyen eset amiban amikor pici Jen a naplementét filmezte. Szóval fura maradjunk ennyiben
 

Ferkó84

Active Member
2018. október 2.
81
165
33
A másik hogy nem az furja az én oldalam hogy hány rakétát lőttek ki, hanem hogy mit kerestek ott azon a napon abban az időben!!!
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 346
113
Nem, az hogy feltöltötte a netre, még nem is mondanám hogy gyanús, csak azért ilyenre ilyen szituációban minden értelmes elhárítás ránéz.

Az emberek egy koszos lájkért az anyjukat is eladnák... kurválkodnak/hülyét csinálnak magukból a posztjaik nézettségéért.
Egy ilyen lelövés esetén (látva manapság mekkorát megy egy ilyen felvétel) naná az átlagos face/insta lotyó instant megosztja, mert az agyában csak annyi jelenik meg, hogy "húú ezért mennyi like lesz".... fel nem fogja ennek a nemzetbiztonsági oldalát abban a pillanatban
 

Ferkó84

Active Member
2018. október 2.
81
165
33
Az emberek egy koszos lájkért az anyjukat is eladnák... kurválkodnak/hülyét csinálnak magukból a posztjaik nézettségéért.
Egy ilyen lelövés esetén (látva manapság mekkorát megy egy ilyen felvétel) naná az átlagos face/insta lotyó instant megosztja, mert az agyában csak annyi jelenik meg, hogy "húú ezért mennyi like lesz".... fel nem fogja ennek a nemzetbiztonsági oldalát abban a pillanatban
De mit keresett ott???? Csak nem táborozot le ott hogy ejj egyce csak lőnek!!!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
De mit keresett ott???? Csak nem táborozot le ott hogy ejj egyce csak lőnek!!!
Mégis mit keresett volna pont ott pont akkor és miért fordította volna pont oda a kamerát? Világos, hogy ő lőtte ki a rakétákat. Megnyomott egy ürgebőr bevonatú eszközön egy héber feliratú gombot és a stuxnet kilőtte a rakétákat, aztán felvette videóra és megosztotta az instán, utána el akart menekülni, de elkapták. Megvan a bűnös.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Az emberek egy koszos lájkért az anyjukat is eladnák... kurválkodnak/hülyét csinálnak magukból a posztjaik nézettségéért.
Egy ilyen lelövés esetén (látva manapság mekkorát megy egy ilyen felvétel) naná az átlagos face/insta lotyó instant megosztja, mert az agyában csak annyi jelenik meg, hogy "húú ezért mennyi like lesz".... fel nem fogja ennek a nemzetbiztonsági oldalát abban a pillanatban
Még ezt is megadom, de akkor meg ne csodálkozzon ha utána ahogy be van azonosítva, kopogtatnak nála.

Amíg annyi a hír, hogy kihallgatták, szerintem nincs nagyon min csodálkozni/miért hőbörögni.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
De mit keresett ott???? Csak nem táborozot le ott hogy ejj egyce csak lőnek!!!

Arról volt szó hogy a srác éjszakai őr volt és nem ott volt hanem 3 kilométerrel arrébb, illetve nem katonai bázis volt hanem nemzetközi repülőtér (ezt nem is értem hogy jött ide). Ne haragudj de szerintem te nem is olvastad el az egész történetet.
Amúgy meg oké, tegyük fel ő egy beépített ügynök, oké, filmezi egész éjjel az eget, és várja a rakétát mert tudja hogy jönni fog mert a másik beépített csapat ott ül a gomb mellet és várják hogy egy furán viselkedő gépet lekaphassanak az égről, az elhárítás ebből nem sejt semmit... aztán durr lekapják hűsünk felveszi az egészet mert megérezte /szóltak neki valami hasonló, és mit ad isten fogja kiposztolja a netre hogy ezt láttam ez vagyok én, kapjatok el hogy a felettem lévő hálózatot is letudjátok kapcsolni ha kiszeditek belőlem az infót. Főleg úgy hogy Irán hivatalosan elismeri hogy az ő hibájuk és baleset, tehát még ők maguk se állítanak olyan vadat hogy ez egy külföldi szolgálat műve ( ez lenen az hogy kimaxolva csinálnak magukból hülyét, de úgy látszik lenne aki fogékony)
Szóval egy ennyire profi beépülés után, így lábon lövik magukat hogy nem másfajta módon, szivárogtatnak, és ez kitudódván nem említik meg se.

Szerintem csak simán kezében volt a telefon, belegondolva hogy ülsz kint az éjszakába őrzöd a létesítményt, szétunod az agyad ezrét nyomod a telefont mint minden rendes zombi, hallasz valamit a csendes éjszakába ami elég szokatlan és felveszed. Nem kell hozzá 2 másodpercnél több, annál pedig azt hiszem több telik el az indítás és a találat között.

Az már megint más kérdés, ezt nem tudom hogy volt, hogy már aznap fel is töltötte vagy várt vele pár napot, na ez az ami a gyanús lehet nem pedig az hogy videózott. Mert ha csak videózott és nem tudta mi ez akkor rögtön felteszi hogy ezt nézzétek. De ha vár vele pár napot amíg hivatalosan hazudhattak meg szárnyra kellhettek a vad találgatások aztán utána lövi fel. Na akkor itt már van pár kérdés amit tisztázni kell, miért csak később, mikor tudva levő hogy ezzel az ország vezetése szarban lesz. Talán volt annyi esze hogy nem rögtön tette fel de mondjuk ellenzéki családban él és barátokkal akik rávették, esetleg nyugati újságírók ekkora találták meg azokat akiknek lehet felvétele, stb...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
De mit keresett ott???? Csak nem táborozot le ott hogy ejj egyce csak lőnek!!!
Aki az első felvételt közzétette, az nem ott táborozott, hanem egy cégnek az éjjeliőre/biztonsági őre volt a teheráni nemzetközi repülőtértől pár kilométerre. Kiment bagózni (látszik is a felvételen a cigifüst), aztán mikor durrant az első rakéta felnézett, látta a gépet és előkapta a telóját hogy lefilmezze mi lesz ebből. Az lett hogy jött a második rakéta, aminek a becsapódását így sikerült neki lefilmezni. Ennyit a "hihetetlen" esetről ... szóval nem hihetetlen, csak szerencsére elég ritka.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
Nem, az hogy feltöltötte a netre, még nem is mondanám hogy gyanús, csak azért ilyenre ilyen szituációban minden értelmes elhárítás ránéz.
A nyomozást indítunk és a letartóztatjuk szerintem egészen más kategória! Nem?
Egy normális biztonsági ellenőrzés esetén az ellenőrzött az esetek 90%-ában nem is tud semmit a vizsgálatról... o_O
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 888
113
Egy pár db kép Iránból
5403IuzaMqA.jpg


X15DZyJL6LI.jpg


4T6KzL8XlNY.jpg

Yhv89jAs2ro.jpg


2jhD6Ity65E.jpg


0d9YSzXcv6Q.jpg

WMxZrifX6sA.jpg

syxHosZjYcc.jpg


Era774H6AH8.jpg

"Ugyanaz a menedzserük"

:)
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
:hadonaszos:;););););)
A nyomozást indítunk és a letartóztatjuk szerintem egészen más kategória! Nem?
Egy normális biztonsági ellenőrzés esetén az ellenőrzött az esetek 90%-ában nem is tud semmit a vizsgálatról... o_O
Nálunk,ha őrizetben beviszik a kapitányságra kihallgatni az szerited mi lenne?
A piszi média minimum statáriumot emlegetne.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
A nyomozást indítunk és a letartóztatjuk szerintem egészen más kategória! Nem?
Egy normális biztonsági ellenőrzés esetén az ellenőrzött az esetek 90%-ában nem is tud semmit a vizsgálatról... o_O
Custodyt olvastam nem arrestedet. Tehát őrizetbe vették a kihallgatáshoz, nem letartóztatták a szerint a hír szerint amire én reflektáltam. Amúgy leírtam magyarul is, innentől mi nem világos hogy miről beszélek?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
Custodyt olvastam nem arrestedet. Tehát őrizetbe vették a kihallgatáshoz, nem letartóztatták a szerint a hír szerint amire én reflektáltam. Amúgy leírtam magyarul is, innentől mi nem világos hogy miről beszélek?
Szerintem itten alapfogalmi probléma van:
Ahhoz, hogy valakit taken into custody, először arrest-elni kell. Van custodial arrest és non-custodial arrest. Segítség.
Egy kihallgatáshoz miért kell valakit őrizetbe venni? o_O
Be is lehet idézni? Nem?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Szerintem itten alapfogalmi probléma van:
Ahhoz, hogy valakit taken into custody, először arrest-elni kell. Van custodial arrest és non-custodial arrest. Segítség.
Egy kihallgatáshoz miért kell valakit őrizetbe venni? o_O
Be is lehet idézni? Nem?
Ha kiderül hogy szivárogtat valaki egy ilyen horderejű dologban, azt tuti nem idézik. Lehet hogy idegen ügynök, lehet hogy idegen ügynöktől kapott a felvétel kiszivárogtatásáért komoly pénzt, ezt sehol nem úgy intéznék amíg nem tisztázza magát, hogy akkor legyen szíves fáradjon már be a legközelebbi kapitányságra!

Tehát őrizetbe vették hogy ki tudják hallgatni, nem börtönbe zárták/eltüntették láncfűrésszel/nyilvános kivégzéssel megölték.
Azt gondoltam érthető hogy miről írtam.