[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 435
113
Továbbra sem hagynak nyugodni engem ezek a török járművek.
Viszont a kép kezd egy kicsit összeállni.
Ahogy Dudi mondta, Ő már ült benne, és az NMS kimondottan jó, a Jelcinnel meg fenntartásai vannak.
Elég vicces, hogy a gyártó honlapján rosszul szerepelnek az NMS lehetséges variációk.
Íme az eddig közreadott választék:
nurol-makina-yoruk1.jpg


Ellenben, ez messze nem a vége. A következő források szerint létezik több variáns is:

Resim2-2.jpg

Szóval alapvetően itt 2 külön méretű platformon létrehozott alapjárműről van szó.
És ezekben elképesztő lehetőségek vannak.
Ezeket gyakorlatilag a Fennek stílusában szinte minden kiegészítő harctéri feladatot el fognak tudni látni.
Ha valakinek nem szimpatikusak a fentebbi tornyok, funkciók, akkor feldobok egy komplett rendszert, amit nagyjából 2 hónapon belül integrálni lehetne.

Sajnos nem ismerem, sem a torony tömegét, sem az NMS terhelhetőségét, de a fenti képen szereplő SHORAD torony helyett képzeljük el mondjuk ezt:
PCP-IMCP-MPCV.324-640x360.jpg

Ugyebár most is alkalmazzuk a Mistral rakétákat.
Jelenleg ezzel az MCP vezetéssel:
IMCP-2.001-900x500.jpg


DE mondjuk képzeljük el ezt a dolgot így:
PCP-IMCP-MPCV.1811-900x500.jpg


Az IMPC járművei rá tudnának menni a Rába alvázakra, mivel konténeres renszerűek:
eclate1-900x500.jpg



AZ IMPC radarja 80km-es észlelést tesz lehetővé. Aminek meg bőven elégnek kellene lennie.

De akár a Saab Gireffe X1-es radarjaival is kiválóan össze lehet rakni egy csapatlégvédelmi rendszert, amit meg akár a bármelyik NMS/Jelcin jármű elvisz, és még egy Command Post is belefér, hja és az 75km hatótávolsággal rendelkezik.

És ezek még csak a légvédelmi alkalmazási területek.
Pl.: Most vett a Kanadai kormány egy elég komoly menyiséget a Textron TAPV járművéből. Ennek jellemzői:
D_ikM2VWkAEVE1O.jpg:large

A képességei alapján ez nagyjából megegyezik a Jelcinnel, de belülről jóval szűkebbnek tűnik max szállítható 6 fővel.
Arról nem is beszélve, hogy elvileg mind2 járműcsalád kapott akna elleni védelmet, ugyanakkor a törököknél a "csőrös" megoldás nagyobb védelmet ad, mivel az első tengely kerekei a fülke vonala előtt el tudják működtetni a csapdákat, aknákat.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 435
113
Ez már ugyan nem kicsit OFF:

A jelenlegi MCP konfigunkra 30km-es hatótávolságot ad meg a gyártó.
Az IMCP megoldás viszont 80km, már ha maradunk az MDBA által már integrált radarnál.
Ezeknek a SHORAD rendszereknek viszont az az előnye, hogy a Command post az 1 radarjával több kilövőt is ki tud szolgálni.
Nem űrtechnika, de egy csapatlégvédelemnek elegendő, még ha kicsit nagyobb területen is van szétszóródva a dandár. És ami a szép, hogy magasabb szintű légvédelembe is integrálhatóak.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 435
113
Azbeddigi opciókat megnézve talán mégis csak ez a legjobb festés a Jelcinnek. Én továbbra is világosítanék a festésben lévő zöldön. A magyar fejlesztős topicban lévő digitális minta is rendben van szerintem. Oda még tennék némi feketét a mintába, de különben eközül a kettő közül válogatnék...:rolleyes:
Hja és olyan jó a festés, hogy észre sem vettem a lőnyílásokat az olfalán eddig... :)
A Lazaron az apró ablakok a lőnyílásokkal inkább komikusak. Egy 8x8-ra nem való ilyen szerintem. Egy ilyen 4x4-re viszont talán még hasznos is...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Azbeddigi opciókat megnézve talán mégis csak ez a legjobb festés a Jelcinnek. Én továbbra is világosítanék a festésben lévő zöldön. A magyar fejlesztős topicban lévő digitális minta is rendben van szerintem. Oda még tennék némi feketét a mintába, de különben eközül a kettő közül válogatnék...:rolleyes:
Hja és olyan jó a festés, hogy észre sem vettem a lőnyílásokat az olfalán eddig... :)
A Lazaron az apró ablakok a lőnyílásokkal inkább komikusak. Egy 8x8-ra nem való ilyen szerintem. Egy ilyen 4x4-re viszont talán még hasznos is...
A Lazart alapvetően rendészeti feladatokhoz il terror elhárítási feladatokhoz fejlesztették ki. Szerintem akkor nézzünk le valamit ha már legalább valamit mi is össze fogunk tudni szerelni.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Ja 30mm-es gépágyúval, meg ATGM-el:
1545645033.jpg

DzrJ7xCW0AAg_W7.jpg
Annyiban igaza van tonyonak, hogy a legelső verzió alapvetően egy teherautó-alvázra épített MRAP volt.
Így nezett ki:
1280px-Lazar_BVT.jpg

Ebből fejlődött ki az amit te mutattál. Gondolom innét örökölte az oldalsó ablakokat meg lőréseket.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Ja 30mm-es gépágyúval, meg ATGM-el:
1545645033.jpg

DzrJ7xCW0AAg_W7.jpg
Vajon mi mikor fogunk tudni gyártani legalább ezt a szintett?
A Balkánon vajon hány ak,rpg,maljutka...... maradhatott eldugva pl az albánoknál,bosnyákoknál a háború után?
Ha kitőrne ismét egy balhé ott. Pillanatok alatt fel fegyverzet milliciák állhatnának fel farkasszemet nézve, vagy roszabb esetben egymás püfölve.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
De miért ezen a néven kellett rendszeresíteni? Direkt kérte a szultán, a Viktor meg kiadta parancsba?
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Most akkor szabad-e a törököktõl venni bármit is? :rolleyes:
Szerintem az usa es nyugat europa sem örül a vásárlasnak. Valami más allhat a hátterben. Talán valamifele ellentetelezes lehet a megrendelés a törökök felé. Valami hivatalos bejelentes volt mar ezzel kapcsolatban? Gyanítom hogy semmi.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
591
2 510
93
"Szerintem az usa és nyugat europa sem örül a vásárlasnak".
Cummins 8,9 liters dízemotor van benne Allison automata váltóval,
MADE IN USA
Az is lehet ,hogy a váltót Szentgotthárdon gyártják
https://hvg.hu/gazdasag/20100921_allison_gyar_szentgotthardon
"Az itt összeszerelt szerkezetek városi buszokban, építőipari szállítóeszközökben, teherautókan, tűzoltókocsikban, repülőtéri vontatókban, katonai járművekben és egy sor más felhasználási területen fognak majd szolgálni"
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Kerdes.

Miert jobb, hogy a hatso ajto oldalra nyilik es nem lefele rampat/lepcsoket kepezve? Csak egyszerubb igy gyartani, vagy valamilyen okbol praktikusabb?
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
"Szerintem az usa és nyugat europa sem örül a vásárlasnak".
Cummins 8,9 liters dízemotor van benne Allison automata váltóval,
MADE IN USA
Az is lehet ,hogy a váltót Szentgotthárdon gyártják
https://hvg.hu/gazdasag/20100921_allison_gyar_szentgotthardon
"Az itt összeszerelt szerkezetek városi buszokban, építőipari szállítóeszközökben, teherautókan, tűzoltókocsikban, repülőtéri vontatókban, katonai járművekben és egy sor más felhasználási területen fognak majd szolgálni"
Ezt nem tudtam. Akkor meg az is előfordulhat, hogy a megrendelessel hazai ipart támogatnak.