• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Tedros Adhanom a WHO etióp főigazgatója Kínába látogatott, ahol Xi Császárral egyeztetett.
https://en.wikipedia.org/wiki/World...media/File:World_Health_Organization_Logo.svg
..
Xi leszögezte, hogy Kína magabiztos és eltökélt, hogy legyőzze az ördögi koronavírust!
"The virus is a devil and we cannot let the devil hide," state television quoted Mr Xi as saying.
https://www.straitstimes.com/asia/e...ells-who-hes-confident-of-slaying-devil-virus
..
Közben araszol lefelé az olajár is, amit nyilván megéreznek majd a nagy exportőr országok!
Venezuelának pl. ez a legrosszabbkor jött! De szerintem a szaúdiak se örülnek, igaz Irán se, akiknek Kína a legnagyobb felvevője...
https://www.chron.com/business/ener...Extends-Decline-in-Asia-as-Virus-15009658.php
 

Ainz

Member
2017. április 18.
58
88
18
Ezeket a videókat jobb fenntartásokkal kezelni, mert elég nagy valószínűséggel az összes ilyen fake.
Miért fake? Kínában ezer éve divat maxban járkálni, egyáltalán nem tudhatjuk mikori felvételek. Az emberek összesnek az utcán és társai is lehet simán gyakorlatokból jelentek vagy régebbi más betegségek miatti felvételek.
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113

Durva nagyon, az igaz.
De szkeptikus vagyok némileg, mert nagyon nem stimmel a növényzet szerintem!
1:28-nál szinte harsogó zöld, 1:48-nál fakó, lombhullásos állapot, megint máshol csupasz fák csak...
Most akkor ezek keménylombú, örökzöld növények, vagy hogy is van ez?? Vagy ilyen is, olyan is??
Részben lehet akár összevágott hong-kongi Kína ellenes propaganda cucc, mondom, részben...!
..
is-is szituáció, nehéz eldönteni!
Barikádokat hivatalos fősodor is lehozta amúgy.
Ettől függetlenül súlyos a helyzet!
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 892
11 247
113
Ezeket a videókat jobb fenntartásokkal kezelni, mert elég nagy valószínűséggel az összes ilyen fake.
Miért fake? Kínában ezer éve divat maxban járkálni, egyáltalán nem tudhatjuk mikori felvételek. Az emberek összesnek az utcán és társai is lehet simán gyakorlatokból jelentek vagy régebbi más betegségek miatti felvételek.

Hat nem tudom, hogy te mit lattal, de nemelyik videom ugy elvagodik a delikvens, hogy akar abba is belehalhat ahogy beuti a fejet, de az agyrazkodas az a minimum, amit maga az eses okoz. Azok tuti nem fake videok...
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 892
11 247
113
A koronavírus miatt a történelem legnagyobb karanténját vonják Vuhan köré. De minek?

Ahogy terjed Kínában és a világ más országaiban az új típusú koronavírus okozta tüdőgyulladásos járvány, úgy léptetnek életbe karantént egyik városban a másik után. Korántsem arról van szó, hogy “csak” a 11 millió lakosú Vuhant zárják el a külvilág elől, hanem tucatnyi más városban (például a viszonylag közeli Huangkangban, Ezhouban, Csibiben és Csecsiangban) ugyanezt teszik meg. Így összességében:

Több mint 56 millió ember került karantén alá

https://index.hu/techtud/2020/01/28/kinai_koronavirus_jarvany_kina_vuhan_karanten/
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ilyenkor tűnik fel, hogy mennyi àzsiai van Budapesten. De feltűnően nem csak èn nem akartam mellèjük állni a metrón :D

Tegnap este olvastam a facebookon, hogy belgradban, valami trolin, valami kinai csaj jo hangossan eltaknyolta magat.. a kovetkezo allomas utan a trolin csak a kinai csaj,sofor, es valami fiatalember (ami babralta a telefonjat es nem vette eszre) maradt a troliban :D
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Ilyenkor tűnik fel, hogy mennyi àzsiai van Budapesten. De feltűnően nem csak èn nem akartam mellèjük állni a metrón :D

Én is figyeltem!
Néhány száz eset elég lesz Európában a totális pszichózishoz, ami ki fog törni!
Teljesen be fog vadulni mindenki!
Belvárosban már tegnap láttam festékszóráshoz használandó maszkban valakit!
Ja, a ruhája nem volt festékes, nem úgy tűnt, hogy oda indul...:D
..
Aki a tömegpszichózis tüneteivel akar képbe kerülni, annak meg javasolom az X-akták 3. évadából a 12. részt, a "Gyilkos csótányok" címűt megtekinteni! :D
Amúgy is egy eltalált epizód. Kifinomult, mélyen intellektuális humor, jó párbeszédek, Scully fiatal és csinos, na és az elmaradhatatlan
"mágikus realizmus", ami az egész sorozatot jellemezte!
Tényleg ajánlom. Legalább a valóság nem lesz majd annyira sokkoló!
(videa.hu és indavideón is fenn van)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Loken

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
Milyen maszkrol van szo?

Ilyenkor mi lenne a legjobb, vedjen is meg azert az ember ne nezzen ki tok hulyenek ha kimegy vele az utcara ?
Csak olyan van amiben hülyén nézel ki. Nézd a kínai képeket sztem ilyet lehet kapni. Nem célom még használni, de azé legyen.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 556
113
Itt az ideje korlátozni a Kínából beutazást. Úgy értem most azonnal megtiltani. Ha megjelenik Magyarországon, akkor az elsősorban azért fog megtörténni, mert a kínaiak szabadon járnak-kelnek az országba ki-be ebben a helyzetben!
Kellene valami tiltakozó flashmobot szervezni Ferihegy 2-re. Persze biztos ami biztos mindenki maszkban nyomja majd.;)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Milyen maszkrol van szo?

Ilyenkor mi lenne a legjobb, vedjen is meg azert az ember ne nezzen ki tok hulyenek ha kimegy vele az utcara ?

Minimum P2-es részecskeszűrőset vegyetek. Arra ügyelni, hogy igazából a rutin fog számítani, hogy mennyire tartod be a higiéniai szabályokat és mennyire használod szabályosan az egyéni védőeszközöket! Borotvákat is kell venned!
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD