[BIZTPOL] NATO - North Atlantic Treaty Organization

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Mivel területi vitája van így nem lehet tag.
Előtte meg kell egyeznie az Orosz Föderációval, hogy Abházia és Dél-Oszétia hová is tartozik. mivel az oroszok nem adják így le kell mondania a területről, hogy NATO tag lehessen.

+ Adzsária.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
A többes szám màsodik személy használata "veletek" totál helytelen, szuverén országok döntöttek így.

Látom, nem érted!
Nem a döntéssel van a baj. Hanem a kirekesztéssel. Lehetnénk úgy is tagjai egy szövetségnek(mindegy, hogy gazdasági vagy katonai), hogy közben nem égetjük fel a többi kapcsolatunkat, amik ugyanúgy a mi, vagyis Mo hasznát szolgálják. Mert ahogy Allesmor is leírta ezek a kamu hírek az orosz fenyegetésről csak azt szolgálják,hogy elvágjanak minket a saját jól felfogott érdekünktől.
Nézzétek csak meg, hogy mit is kaptunk cserébe Ukrajnától, azért, hogy beleálltunk az oroszok elleni szankciókba pont az Ukránok védelmében.
És ti az oroszoktól rettegtek?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 440
113
Egy első csapásnyira van közel, jóval közelebb mint amiért fordított esetben toporzékolás ment Kubában. Tanulmányokat lehet olvasni nyíltan arról angolul, hogy hogyan lehet megnyerni egy kellő közelsége révén indított védhetetlen gyorsasággal lezajló korlátozott atomcsapással háborút Moszkva ellen. Én megértem hogy nem nyugodtak.
Háát azért ne hasonlítsuk már Kubát a Balti államokhoz! :cool:
Kubába támadó fegyvereket telepítettek. A Balti államokban meg csak a saját rimánkodásukra került Patriot.
A legközelebbi telepített támadó atomfegyverek Oroszországhoz Németországban vannak. (talán már nem is sokáig :rolleyes:)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
Háát azért ne hasonlítsuk már Kubát a Balti államokhoz! :cool:
Kubába támadó fegyvereket telepítettek. A Balti államokban meg csak a saját rimánkodásukra került Patriot.
A legközelebbi telepített támadó atomfegyverek Oroszországhoz Németországban vannak. (talán már nem is sokáig :rolleyes:)


Tudom tudom, pl. a román-Lengyel AEGIS ASHORE-ban is csak és kizárólag védekező fegyver lehet, hisz megmondta az USA, hogy nem fog belerakni semmi támadót és csúnyát, amivel esetleg oda lehetne baszni talajszint felett néhány 10m-el csúnya fejjel egy - egy vezetési pontnak, egyéb érzékeny célpontnak.

Nem is értem az oroszokat, miért izgulnak ennyire az ilyen hülyeségek miatt, az adott szó kötelez!
Az hogy az US felmondta a START szerződést, meg sem említem, az is a barátkozás jele részükről biztosan, s minden a legnagyobb rendben halad, meg nem is ömlik be a nehéz technika sem az oroszok határai mellé.

Amúgy te a Cseh2-t nézed?
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 710
113
Tudom tudom, pl. a román-Lengyel AEGIS ASHORE-ban is csak és kizárólag védekező fegyver lehet, hisz megmondta az USA, hogy nem fog belerakni semmi támadót és csúnyát, amivel esetleg oda lehetne baszni talajszint felett néhány 10m-el csúnya fejjel egy - egy vezetési pontnak, egyéb érzékeny célpontnak.

Nem is értem az oroszokat, miért izgulnak ennyire az ilyen hülyeségek miatt, az adott szó kötelez!
Az hogy az US felmondta a START szerződést, meg sem említem, az is a barátkozás jele részükről biztosan, s minden a legnagyobb rendben halad, meg nem is ömlik be a nehéz technika sem az oroszok határai mellé.

Amúgy te a Cseh2-t nézed?

Ő azt nézi+ folyamatosan és direkt hazudozik is. Putyin soha nem mondta,hogy vissza akarja állítani a Szovjetuniót. Konkrétan azt mondta, hogy a Szovjetunió felbomlása a legnagyobb geopolitikai katasztrófa volt, és aki ezt nem sajnálja, annak nincs szíve. Aki pedig vissza akarja állítani a Szovjetuniót, annak nincs agya.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and ghostface

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
Hát most éppen zárolták őket a törökök, de Incirlick messzebb van Moszkvától, mint Németország.
Vagy, már rég nem ott van, hanem az oroszoknak legjobb esetben az olaszoknál, rosszabb esetben a románoknál, lengyeleknél, valahol a Baltikumban. Ezt nem fogják az orrunkra kötni, viszont abban biztos lehetsz, hogy közelebb vannak azok az amerikai bombák az oroszokhoz, mint az orosz bombák az amerikai földhöz.
Nem kicsit, sokkal.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Te tudsz valamit?

Csak tendenciákat látok...
A Kossuth tér is majdnem készen van már, s lassacskán teljesen az eredeti, világháború előtti állapotában tündököl...
Még folynak a munkálatok az emlék-hely kialakításán, de a száz éves évfordulón júniusban majd szimbolikusan is föld alá temetjük Trianont!
Aztán végre nézhetünk ELŐRE!
https://www.heol.hu/orszag-vilag/tr...k-is-lesz-emlekhelye-a-kossuth-teren-1257192/
http://pestbuda.hu/cikk/20190413_ilyen_lesz_a_nemzeti_osszetartozas_emlekhelye
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Látom, nem érted!
Nem a döntéssel van a baj. Hanem a kirekesztéssel. Lehetnénk úgy is tagjai egy szövetségnek(mindegy, hogy gazdasági vagy katonai), hogy közben nem égetjük fel a többi kapcsolatunkat, amik ugyanúgy a mi, vagyis Mo hasznát szolgálják. Mert ahogy Allesmor is leírta ezek a kamu hírek az orosz fenyegetésről csak azt szolgálják,hogy elvágjanak minket a saját jól felfogott érdekünktől.
Nézzétek csak meg, hogy mit is kaptunk cserébe Ukrajnától, azért, hogy beleálltunk az oroszok elleni szankciókba pont az Ukránok védelmében.
És ti az oroszoktól rettegtek?

Milyen kapcsolatokat égettünk fel? Az Oroszoktól vesszük a gázt, atomerőművet építenek, a mihukat felújítattuk velük, idehozták a fejlesztési bankjukat, (állítólag az "almánkat is exportáljuk" made in serbia felirattal.
A folyamatos "rettegtek" mantrát sem igazán értem, nem kell rettegni (oroszoktól usától, háttérhatalomtól sem), simán azon vitatkozunk mi az ország érdeke.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Milyen kapcsolatokat égettünk fel? Az Oroszoktól vesszük a gázt, atomerőművet építenek, a mihukat felújítattuk velük, idehozták a fejlesztési bankjukat, (állítólag az "almánkat is exportáljuk" made in serbia felirattal.
A folyamatos "rettegtek" mantrát sem igazán értem, nem kell rettegni (oroszoktól usától, háttérhatalomtól sem), simán azon vitatkozunk mi az ország érdeke.

Mondom, ez csak azért maradthatott így, mert most nem olyan vezetése van az országnak, akik feltétel nélkül végrehajtanak mindent, amit az épp aktuális "gazda" parancsol. Nem mindig volt ez így. Sőt! Talán most van először így, nagyon hosszú ideje. De nem szeretnék belpol bűnözővé válni, úgyhogy a belpolt be is fejeztem.:)
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 710
113
Balti államok? Amikor kint voltam Rigában a szállóban derék amerikai katona lakott családostul. (Szép, és látszólag boldog család volt amúgy.) Az amerikaiak visznek oda komplett hadosztálynyi felszerelést és felejtenek ott minden hadgyakorlat után.
Finnország? Elvannak mint a befőtt, régen volt már az a konfliktusok az oroszokkal.
Üzbegisztán? Hol érint az minket?
Moldova? Amíg a Románoknak rossz, addig nekünk jó.
Grúzia? Azért ott mintha kettőn állt volna a válság. Vagy úgy kezdődött, hogy az oroszok visszaütöttek!?!?
Türkmenisztán? Lásd Üzbegisztán. Be se tudnám jelölni a térképen csak a régiót.
Ukrajna? Ott azért volt CIA beavatkozás, helyi hülyék, minden, az nem szép történet, de érthető az Orosz "megelőző csapás". Csinált hasonlót már más nagyhatalom is, amikr stratégiailag fontos helyeket nek akart az ellenség kezére kerülni hagyni.

Amúgy nekem ladából csak Zsiguli kéne, de nincs garázsom, ahol szépen felújítgathatnám. Amúgy csak az Alfa Romeo! (vagy valami Renault. Esetleg BMW. Ha meg budget, akkor Suzuki.)

OFF
Akkor részben különbözik az ízlésünk. Zsigulit soha. Én a Samarától kezdve szeretem a Ladákat. Azok nagyon klassz megbízható járgányok voltak. Plusz kényelmes is. A Zsigulit maximum akkor venném,ha milliárdos lennék időben és pénzben egyaránt. Szórakozni, driftelni. Viszont mint általános használatra szánt autó nálam ott kiütötte magát,hogy egész télen egy zsák cementet kell benne cipelni,ha azt akarom,hogy lent legyen a hátulja,és ne induljon el egyszerre több irányba. A Ladák közül a kedvenc a Priora és a 4x4 (régebbi nevén Niva). Suzuki. Motorikusan nagyon klassz, nem véletlenül,viszont a kasztnia, főleg a régieknek egy koporsó. Láttam olyan Suzukit,amibe oldalról lakott területen belül belement egy BMW nagy sebességgel. Amikor az fordult volna ki az útra. A Suzuki a váltótól jobbra egyszerűen megszűnt létezni. A tulaj barátnője a jobb ülésben ült hála Istennek óriási szerencsével túlélte. Utána hosszú ideig intenzív osztály, még beszélni is újra kellett megtanulnia a 0-ról. Tehát nekem a Suzuki a felejtős kategória emiatt. A vétkes BMW-s természetesen nem sérült meg komolyabban,egyébként lakott területen 50 helyett 90km/h-val csapatott a csodamasináján. Az Alfák nagyon szépek, csak nem tudom mennyire megbízhatóak. BMW helyett inkább akkor már Audi.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Csak tendenciákat látok...
A Kossuth tér is majdnem készen van már, s lassacskán teljesen az eredeti, világháború előtti állapotában tündököl...
Még folynak a munkálatok az emlék-hely kialakításán, de a száz éves évfordulón júniusban majd szimbolikusan is föld alá temetjük Trianont!
Aztán végre nézhetünk ELŐRE!
https://www.heol.hu/orszag-vilag/tr...k-is-lesz-emlekhelye-a-kossuth-teren-1257192/
http://pestbuda.hu/cikk/20190413_ilyen_lesz_a_nemzeti_osszetartozas_emlekhelye
Én is már levontam ezt a következtetést magamnak csak még mástól nem hallottam, de így csak megerősítettél. Modjuk én más összefüggésből jutottam erre, de az már mindegy.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 710
113
Igen.
Nem "az oroszokkal" van problémám. A probléma ott van, hogy sokan focimeccsként, mezszínekkel tekintenek a világra és a biztonságpolitikára. Ugyanolyan hülyeség százmilliós embertömeg kapcsán emocionálisan beszélni, mint ha azt kérdeznéd, mi bajom a zöld szemű emberekkel. Nincs ilyen kollektivizálás eltérő individuumok között. Putyinnal, Geraszimovval, Lavrovval és Sojguval például van bajom. És az, ami evidens: biztonságot akarok Magyarország állampolgárainak, és a szomszédos magyar nemzetrészek tagjainak is, általánosságban pedig regionális stabilitást is. Lévén, ezért esküdtem fel a szolgálatra. A békébe belerondítás és a hatalmi kiterjesztés során megvalósuló felforgatás logikusan ezzel ellentétes, és ebből következően az ellenségeim.
És most válaszolsz...?

Ha biztonságot akarsz Magyarországnak akkor az ott indul,hogy még ha nem is szereted őket, de akkor is normális, kölcsönösen előnyös kapcsolatok kialakítására törekszel Oroszországgal. Miért? Egyszerűen mert a legnagyobb katonai hatalom Magyarország környékén. Welcome to reality. Ha baszogatjuk őket és keménykedünk velük, abból tutira mi húzzuk a rövidebbet. Ez nem feltételezés, hanem történelmi tapasztalat. A környékbeli magyarok biztosnágáért,ha ennyire aggódsz,akkor például elkezdhetnél nézelődni Ukrajna háza táján, hogy mégis miért próbálják elnyomni a magyar kisebbséget is, annak ellenére, hogy Magyarország is betartja a szankciókat Oroszország ellen?! Az is érdekelne, hogy mi a véleményed arról,hogy az ukránok a" két legyet egy csapásra" elv alapján, lakossági arányszámuknál jóval nagyobb arányban vonultatták be a kárpátaljai magyarokat Porosenkoék a donyecki háborúba. Szépen végignézték,hogy miként próbálja az orosz és a magyar kisebbség kiirtani egymást a fronton. A DNR és az LNR mondjuk ebben próbált minél kevésbé partner lenni, így például magyar nyelvű szórólapokon kérték az odavezényelt szerencsétlen magyarokat,hogy ne harcoljanak ellenük, mert nem tartják őket ellenségnek,csak az ukrán nacionalistákat. Tudtommal nem Putyin telefonált Porosra,hogy a magyarokat küldje a frontra.
Mi a véleményed az odesszai mészárlásról, ahol az ukrán hatalom által abszolút nem zavartatva orosz nemzetiségűeket égettek el élve a "szakszervezetek háza" épületében ukrán nacionalisták, köztük terhes nőket is?
Csak mert látom,hogy az oroszok kritizálása nagyon megy, de a másik fél, mintha ártatlan bárány lenne, szó nem esik róla.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 440
113
Tudom tudom, pl. a román-Lengyel AEGIS ASHORE-ban is csak és kizárólag védekező fegyver lehet, hisz megmondta az USA, hogy nem fog belerakni semmi támadót és csúnyát, amivel esetleg oda lehetne baszni talajszint felett néhány 10m-el csúnya fejjel egy - egy vezetési pontnak, egyéb érzékeny célpontnak.

Nem is értem az oroszokat, miért izgulnak ennyire az ilyen hülyeségek miatt, az adott szó kötelez!
Az hogy az US felmondta a START szerződést, meg sem említem, az is a barátkozás jele részükről biztosan, s minden a legnagyobb rendben halad, meg nem is ömlik be a nehéz technika sem az oroszok határai mellé.

Amúgy te a Cseh2-t nézed?
Milyen nehéz technika ömlik, és hova?
Link
Link
Link

Nullák, számok, helyiértékek mennek, vagy most nem érsz rá mert az RT adása elvonja a figyelmed? (ha már kétes értékű mediafogyasztást feltételezel rólam :p)
Szerinted a NATO miért kezdett el nehéz technikával felszerelt csapatokat követelni a tagországoktól? Azért, mert van neki! Nyilvánvaló. o_O
És ami a NATO szempontjából még kétségbeejtőbb, a tüzérségi hiányosságok. És ezekre nem is igazán van tudtommal direktíva.
Tudod, amikor a BAP-ra kimennek az országok repülői, azokat nem hagyják ám ott. Attól, hogy 6 havonta megjelennek ott újabbnál újabb snájdig fiatalemberek némi repülési tapasztalattal, attól ők nem maradnak ott. Mert akár mennyire is szépek a balti lányok....
Most ősszel átdobtak egy komolyabb kontingenst (hadosztály, 20.000 fő) az amerikaiak, de ezek a csapatok haza is mennek.
Trump bácsi nem akar a meglévő kb. 60.000 amerikai katona fölött többet tartani Európában. Sőt! Azért akarta a GDP arányos költéseket növelni, mert csapatok lesznek elvonva. Már az is komoly spórolás, ha nem Európában állomásoznak.
És a DEFENDER Europe 2020 terveiből is kiválóan látszik, hogy nem egy Oroszország elleni partraszállási gyakorlatot tartottak, hanem hogy ha támadás éri a NATO keleti határát, hogyan tudna reagálni a Pentagon. És hogy hogyan tudnák a csapatokat mozgatni, és felkészüljenek a logisztikai nehézségekre.
A csapatok a Nemzeti Gárdával és tartalékosaikkal is meg voltak tűzdelve. Ha állandóra küldene Európába csapatokat a Pentagon, akkor az nem hivatásos állomány lenne?
 

ProPatria

Active Member
2019. június 30.
116
68
28
A média félremagyarázásai és clickbait címadásai ma már politikiacsináló hatással vannak a világra.
Valóban így van ez. Így lett a kurucinfó fű alatti irányváltásával, és a migránskrízis során indult rengeteg témával foglalkozó, és abba az oroszokat - pozitívan - észrevétlenül beleszövő sablon álhíroldallal (mézesmadzag címekkel, mint "máriaországa", "nemzetiharc", újmagyartudat", stb) a 2008-ban még egyértelműen orosz-, és Putyin-ellenes szélsőjobbos radikális oldal egyszerre ruszofil, és lett például orosz kapcsolata a szélsőjobbos Nemzeti Arcvonalnak.
Egyszerre méltatni a Waffen SS-t, és Putyin krími annexióját.... Mennyire hat a hibrid hadviselés a társadalomra. És ezellen nem védekezik az ország. Pedig itt van a szemléltetés, hogyan formálódott a tudat tíz év alatt.
Olyanokkal kerülök vitába, akikkel 2008-'09-ben még véleményközösségben voltam. De működik a videojátékokból kivett hamisítás az oroszok szíriai műveletének hatékonyságára, az amerikaiak ISIS-t érintő támogatására, - a videojátékos "bizonyítékokra" valahogy rá vannak állva - vagy a sokéves, máshol készült felvételek alá kevevert hamis hangsáv, de már korlátokat nem ismerően bárhol, a kontár módon photoshoppolt képekkel a maláj gépről, a példák sora nehezen érne a végére.
És még mielőtt valaki papagájként visszamondaná az orosz mellébeszélést a tévedésről: a játékra utaló keret és feliratok tudatos levágása némiképp hitelteleníti ezt a hárítást...
Megsúgom, a fenyegető orosz veszély addig jó csak, amíg újabb megrendeléseket lehet behúzni. A szankciók se másra jók, csak blokkolják az oroszok piaci érdekeit, ahogy az EU-ét is.
Mert az üzlet ott is csak üzlet.
Ez a számotokra olya kedves, ténybeni cáfolattal kiirthatatlan mantra ott bukik meg a valóságban, hogy semmi amerikai eredetű haditechnikát nem vettünk, de milliárdokat költöttünk el.
És nem, nem Orbán megy úgymond szembe a függéssel. A balti államok, mint volt róla szó, szintén Pzh. 2000-eket, Boxereket, CV-90-eket vettek. A lengyelek Leopárdokat, finn Patriákat, és most a dél-koreai K2-ről van híresztelés. A horvátok szintúgy Pzh. 2000-eket, finn Patriákat, a csehek is Gripenek és Patriákat, és a sort lehetne folytatni.
 

ProPatria

Active Member
2019. június 30.
116
68
28
A média félremagyarázásai és clickbait címadásai ma már politikiacsináló hatással vannak a világra.
Valóban így van ez. Így lett a kurucinfó fű alatti irányváltásával, és a migránskrízis során indult rengeteg témával foglalkozó, és abba az oroszokat - pozitívan - észrevétlenül beleszövő sablon álhíroldallal (mézesmadzag címekkel, mint "máriaországa", "nemzetiharc", újmagyartudat", stb) a 2008-ban még egyértelműen orosz-, és Putyin-ellenes szélsőjobbos radikális oldal egyszerre ruszofil, és lett például orosz kapcsolata a szélsőjobbos Nemzeti Arcvonalnak.
Egyszerre méltatni a Waffen SS-t, és Putyin krími annexióját.... Mennyire hat a hibrid hadviselés a társadalomra. És ezellen nem védekezik az ország. Pedig itt van a szemléltetés, hogyan formálódott a tudat tíz év alatt.
Olyanokkal kerülök vitába, akikkel 2008-'09-ben még véleményközösségben voltam. De működik a videojátékokból kivett hamisítás az oroszok szíriai műveletének hatékonyságára, az amerikaiak ISIS-t érintő támogatására, - a videojátékos "bizonyítékokra" valahogy rá vannak állva - vagy a sokéves, máshol készült felvételek alá kevevert hamis hangsáv, de már korlátokat nem ismerően bárhol, a kontár módon photoshoppolt képekkel a maláj gépről, a példák sora nehezen érne a végére.
És még mielőtt valaki papagájként visszamondaná az orosz mellébeszélést a tévedésről: a játékra utaló keret és feliratok tudatos levágása némiképp hitelteleníti ezt a hárítást...
Megsúgom, a fenyegető orosz veszély addig jó csak, amíg újabb megrendeléseket lehet behúzni. A szankciók se másra jók, csak blokkolják az oroszok piaci érdekeit, ahogy az EU-ét is.
Mert az üzlet ott is csak üzlet.
Ez a számotokra olya kedves, ténybeni cáfolattal kiirthatatlan mantra ott bukik meg a valóságban, hogy semmi amerikai eredetű haditechnikát nem vettünk, de milliárdokat költöttünk el.
És nem, nem Orbán megy úgymond szembe a függéssel. A balti államok, mint volt róla szó, szintén Pzh. 2000-eket, Boxereket, CV-90-eket vettek. A lengyelek Leopárdokat, finn Patriákat, és most a dél-koreai K2-ről van híresztelés. A horvátok szintúgy Pzh. 2000-eket, finn Patriákat, a csehek is Gripenek és Patriákat, és a sort lehetne folytatni.
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Egy első csapásnyira van közel, jóval közelebb mint amiért fordított esetben toporzékolás ment Kubában. Tanulmányokat lehet olvasni nyíltan arról angolul, hogy hogyan lehet megnyerni egy kellő közelsége révén indított védhetetlen gyorsasággal lezajló korlátozott atomcsapással háborút Moszkva ellen. Én megértem hogy nem nyugodtak.

1-2 éve olvastam egy amerikai elemzést. Azt hiszem 7 lehetséges kimenetelét egy általuk indított atomháborúról az oroszok ellen. Ezek a kretének győzelmeket jósoltak maguknak + egy döntetlent. Olyan is volt, hogy szerintük egy Moszkvát ért atomcsapás után megadják magukat az oroszok. Véletlenül nem tudod megmondani hol érhető el ez vagy hasonló tanulmányok?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 171
113

Megint csúsztatsz, almát hasonlítasz össze a körtével.
A lengyelek koreai meg német harckocsikat vesznek, nagy ügy, de amerikai F-16-ost, F-35-öst mellé és amerikai Patriot-ot is terveznek beszerezni!
Nem a koreai és a német harckocsikban van a nagypolitika, meg a nagy pénz, hanem az F-16-osban és főleg az F-35/Patriot rendszerekben.
A horvátok is vettek pár darab Pzh 2000-est és mellé nem vehették meg az izraeli F-16-ost, mert azt vagy Amerikától veszed, vagy sehonnan.
A balti államok eleve nem terveztek rendszeresíteni szuperszonikus technikát, így az USA szempontjából édesmindegy, hogy honnan szerzik be a lövészpáncélosokat és az önjáró lövegeket.
A csehek és a magyarok nem most vettek, pontosabban vehettek Gripeneket amerikai fegyverzettel, hanem még a kétezres évek elején.
Most már nekünk se nagyon lehetne különutas politikát folytatni, hiszen forró a helyzet, be kell állni a sorba. Lásd a szlovákokat.
Megint csak nem light utility és közepes szállító helikopter flottáról, meg pártíz darab harckocsiról, önjáró lövegről beszélek, hanem a stratégiailag tényleg fontos légierős fejlesztésekről.
Más nemzetbiztonsági kategóriájú, más nagyságrendű üzlet.
 
Status
Not open for further replies.