[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 691
113
Az hagyján, de amikor 24 meg 28 colos monitoron megy a 4K, ahol még állóképen is kb. 40 centirő bámulva esetleg látod a difit. De azt is csak akkor, ha nem felskálázott 4k van, hanem natív. Játék közben meg a mozgás miatt gyakorlatilag azonnal eltűnik a 2560x1440 de még a full HD közötti difi is, mert agy nem részletekre koncentrál.

A gyakorlatban erősen lehet látni a különbséget amikor részletek figyelsz meg, szimulátorban, vagy nagyobb távolságú lövésnél kevés a FHD egy 24 collnál nagyobb monitoron. Szövegszerkesztésnél betűknél is látható a különbség.
 
M

molnibalage

Guest
A gyakorlatban erősen lehet látni a különbséget amikor részletek figyelsz meg, szimulátorban, vagy nagyobb távolságú lövésnél kevés a FHD egy 24 collnál nagyobb monitoron. Szövegszerkesztésnél betűknél is látható a különbség.
Az átlagos emberi szem felbontóképességgel, monitor mérettel 60-70 centis szemtávolsággal nekem az jött ki, hogy a 1920x1080 és az 2560x1440 közötti eltérést még látni, főleg 28 colnál. A 4k--nál az átlagos ember szem felbontásának több, mint 1,5-szeres kéne. A monitor a legtöbbször meg mozgó dolgokat jelenít meg. Ergo az én szememben parasztvakítás a 4k. Még 2560x1440 átállásra sem tudtam magam rávenni, mert mögé túl erős vas kéne. Meg a 28 colos monitor is alig férne el az asztalomon.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Most akkor nem értem. Ezt a szolgáltatást nem lehet tetszőleges játékhoz igénybe venni? Ha nem, akkor ezt kb. semmit sem ér.

Összetett dolog, mert az elv úgy indult, hogy bármelyik játékodat játszhatnád GFNow-on. Csak aztán kiderült, hogy ez nem fog működni, mert egy csomó fejlesztő nem engedélyezte a dolgot, vagy engedélyezte, de aztán visszavonta (ilyen például a RockStarGames). Szóval a GFNow egy kicsit instabil talajon áll ilyen téren.

A saját steam librarydat rendeled hozzá + rengeteg ingyenes játék van benne. Valószínűleg később a többiekkel is leszerződnek.
Rákerestem amikkel játszom azok közül egyedül az Age of sorozat nem megy.
Itt lehet keresni: https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/games/

Hiába rendeled hozzá a Steam library-dat vagy az Epic accountodat, ha a játék nincs támogatva.
Armed Assault 3-at (Bohemia Interactive) vagy Red Dead Redemption 2-őt (RockStarGames) sem tudok rajta játszani, hiába van ott a Steam könyvtáramban...

Az átlagos emberi szem felbontóképességgel, monitor mérettel 60-70 centis szemtávolsággal nekem az jött ki, hogy a 1920x1080 és az 2560x1440 közötti eltérést még látni, főleg 28 colnál. A 4k--nál az átlagos ember szem felbontásának több, mint 1,5-szeres kéne. A monitor a legtöbbször meg mozgó dolgokat jelenít meg. Ergo az én szememben parasztvakítás a 4k. Még 2560x1440 átállásra sem tudtam magam rávenni, mert mögé túl erős vas kéne. Meg a 28 colos monitor is alig férne el az asztalomon.

24" esetén, 60-70 centiről az 1440p véleményes, játék közben biztos nem fog kijönni a különbség, 28" esetén már talán igen.
4K felbontás 1 méteres távolságból nézve minimum 32", de inkább 38"-40" környékén értelmes. Csakhogy ahhoz meg játéktól függően olykor még az RTX 2080 Ti sem elég.

Ráadásul van még egy tényező, a képfrissítés. Gyors mozgásnál (kompetitív FPS, de egy repszimnél is kijöhet már) van értelme 60 FPS feletti képmegjelenítésnek, de akkor megint ott van a probléma, hogy többet kell a VGA-nak számolni...
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
24" 1080p 144 FPS. Szerintem ez bőven jó és megfizethető ma.

Kinek mi a megfizethető, egy másik fórumban egy srác vett egy RTX 2070-est használtan.
Egy 17"-os TN paneles, 1366x768 felbontású monitorhoz... o_O

Egyébként még a FreeSync / G-Sync sem hülyeség, ha van.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Kinek mi a megfizethető, egy másik fórumban egy srác vett egy RTX 2070-est használtan.
Egy 17"-os TN paneles, 1366x768 felbontású monitorhoz... o_O
....
Ez mekkora deal!!! Nem tudom mennyiért vehette, de 20%-nál jobban ultrán se lesz kihajtva :)
Ja Syncek jó dolgok, főleg, hogy lassan az nvidia a freesyncet is támogatja.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 770
7 004
113
Nagyon helyes, ha szereted a stílust, akkor szívből ajánlom a Piranha Bytes/THQ Nordic előző Gothic típusú játékát, az ELEX-et. Hatalmas izgalmas világgal, egyedi és változatos frakciókkal, érdekes, lassan feltáruló történettel, és old school (kezdetben egy sima kutya is el tud intézni, ami mondjuk pont valósághű) harcrendszerrel. (Ami miatt sokan kritizálták, de pont ez az egyik nagy előnye, nem is próbáltak tömegjátékot csinálni. Az egész program egy szerelmes levél, fanoktól fanoknak.)
 
M

molnibalage

Guest
Nagyon helyes, ha szereted a stílust, akkor szívből ajánlom a Piranha Bytes/THQ Nordic előző Gothic típusú játékát, az ELEX-et. Hatalmas izgalmas világgal, egyedi és változatos frakciókkal, érdekes, lassan feltáruló történettel, és old school (kezdetben egy sima kutya is el tud intézni, ami mondjuk pont valósághű) harcrendszerrel. (Ami miatt sokan kritizálták, de pont ez az egyik nagy előnye, nem is próbáltak tömegjátékot csinálni. Az egész program egy szerelmes levél, fanoktól fanoknak.)
Nem mertem kipróbálni. A Risen 2 bűnszar volt, a 3-az becsületből letoltam. Kb. olyan érzésem volt, mintha Gothic II korszakban ragadtam volna, csak szebben nézett ki. Az ELEX-re ezután nem mertem időt fecsérelni. Pedig lehet, hogy a Dragon Age Origins helyett inkább erre kellett volna.

A Gothic I/II az, ahol még 15 év után is emlékszem, Lee, Lares, Lester, Diego, Gorn, Xardas és a többiekre. A Skyrimből és a DAO-ból kb. senkire nem emlékszem. Na jó, Alistair és Morriana és az öreg nő, de kb. ennyi a DEO. Skyrim? Senki. 0.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Én soha egyik AC-vel sem toltam. Melyik rész volt a legjobb? Nekem az SG-n a 2. részt és a Brotherhood-ot ajánlották. Ezek hogyan viszonyulnak egymáshoz?
Én sem játszottam még egyikkel sem. Itt az alkalom, hogy majd ingyen kipróbáljam ha lesz időm. Enni nem kér, accounton elvan :)
(van vagy 20 ilyen "majd ha lesz időm kipróbálom" játékom már)