A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 243
93
Ezt ki terjeszti? Mármint azt, hogy mostantól majd nem kell átvenni a rossz minőséget?
A mentalitásbeli probléma a magyar társadalomban van. Mondanám, hogy az elmúlt 70 év, de sajnos tudunk régebbi példákat a katonák ellátásával kapcsolatosan:

Jókai Mór: Az Aranyember c. művében az elsüllyedt uszályon lévő gabonát kiemelés után a katonaság részére akarják/gondolják értékesítésre, hisz azoknak mindegy, gondolják a történet szereplői..... Ilyenformán a regény egy korrajz, az akkori társadalomról......
Sajnos a mostani élelmezés követi a több száz éves hagyományainkat, miért pont a fegyverek minőségével lennének kritikusabbak az illetékesek......;)
Amúgy biztos van egy felelős vezetője annak a cégnek, aki biztos felel is a minőségért. Fogalmam sincs ki lehet az ........ Nektek? :rolleyes:

Ha le irnám,lehet bajba sorolnám,de ne haragudj,azt nem szeretném.De nem csak én hallottam,másoktól is ez jött vissza.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 277
113
Ilyenkor próbálok bízni benne, naívan, hogy néhány tábornok is olvas bennünket, aki döntéshozó lehet... Nagyon naív vagyok ??? :)
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Tudom hogy mik jönnek a fegyverrel,nem egyet láttam már közülük.És az hogy van tanusítvány,nem jelenti hogy nem lehet rozsdás.Gondolom az izraeli tárakkal sem lehet gond,igy nem tudom miért vontak belőle vissza többet is (Bren) vagy tábornoki lövészeten miért hullottak ki a tárak a fegyverből,miközben senki nem nyult hozzá az ehhez szükséges szervekhez.Gondolom az sem igaz hogy rozsdásodás miatt kellett átnézni az éppen megkapott karalábékat több alakulatnál...De mindegy is.Mindenki azt hisz,amit akar.Irhatnék ide még jo pár dolgot,de szerintem már igy is lehet sokat irtam.

Hol írtam,hogy nem volt gond a tárakkal?Pont az ellenkezőjét írtam és veled ellentétben tudom is a a hibát amiért ki kellett cseréltetni egy halom tárat.
A tárkiesésről meg annyit,hogy nem elég betolni a tárat a tárfészekbe egy kis erőt is kell kifejteni(pont annyit amilyen erős a tárrugó)ahhoz,hogy a tár rendesen a helyére kerüljö.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 243
93
Szóval neked láttam már azt aki hallott ilyet infóid vannak?Volt már egyáltalán valamelyik rendszeresített hadi Cz a kezedben?

Nem Dudi,itt csak te dolgozol a honvédségnek,én meg nem vagyok fegyverjavitó.sosem fogtam cz-t.Nem voltam jelen akkor még a rendőség szineiben a rendszeresitési lövészeten amit az akkori amerikai katonai attasé sem látogatott meg,se a merkur,se a tek....
Eddig szinte minden irásoddal egyet értettem,de most az arroganciád égbekiálltó.No komment...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Nem Dudi,itt csak te dolgozol a honvédségnek,én meg nem vagyok fegyverjavitó.sosem fogtam cz-t.Nem voltam jelen akkor még a rendőség szineiben a rendszeresitési lövészeten amit az akkori amerikai katonai attasé sem látogatott meg,se a merkur,se a tek....
Eddig szinte minden irásoddal egyet értettem,de most az arroganciád égbekiálltó.No komment...

Már ne garagudj de abból,hogy idézem: "De nem csak én hallottam,másoktól is ez jött vissza."
Még is mire lehet következtetni?
Azt,hogy ki mit mond érdemes elgondolkozni mert kb az az effektus van most a Honvédségben mint ami az M16 megjelenésekor volt szóval ez egy szar játékpuska, meg nem hadifegyver,meg egy fegyver acélból van, meg még sorolhatnám az "érveket" amikkel nap mint nap találkozok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
De a kedvencem az AK az az igazi fegyver mer az megbízható(nem tudom hogy esne az ilyeneknek ha fél évig egy 7kg-s modifikált AK-val kellene bármit is csinálniuk) meg ugyan azt kellett volna veni amit az oroszok csináltak.Jah ez tök jó csak az oroszok a kisszámú SF-et leszámítva még mindig csupasz AK-t használnak mert az AK-12(vagy mi az aktuális neve)sorra bukik meg az állami tesztek.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 243
93
Már ne garagudj de abból,hogy idézem: "De nem csak én hallottam,másoktól is ez jött vissza."
Még is mire lehet következtetni?
Azt,hogy ki mit mond érdemes elgondolkozni mert kb az az effektus van most a Honvédségben mint ami az M16 megjelenésekor volt szóval ez egy szar játékpuska, meg nem hadifegyver,meg egy fegyver acélból van, meg még sorolhatnám az "érveket" amikkel nap mint nap találkozok.

Mert gondolom,te szerinted,ha leirtam volna egy alakulat parancsokának a nevét,te szerinted jobb lett volna?Vagy hogy egy másik alakulat tagjának ugyan ezt mondták egy gyakorlaton egy másik alakulat magasrangu tisztje?Irjak neveket?Bocs de azt hittem irtam annyira konkrét dolgokat hogy érezhető volt hogy nem hasraütésszerüen irkálok...De elnézését,az én hibám...
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 121
93
Miért nem teljesen kétkezesek?A rozsdásodás pont nem összeszerelési hanem gyártási hiba.Ha olyan fegyver rozsdásodott Amibe made in CZ van verve azt a csehek gyártották de itthon szerelték össze.Amibe made in hungary van verve az 100%-ban itthon készült cseh alapanyagokból.
Pisztolyrol beszélek csak. Szànakasztó csak baloldalt, tàrkioldó szintén csak baloldalt van. A fesztelenitö/biztositó kar kétkezes csak. Nem tragèdia, de ez nem kétkezesség. A rozsdàs fegyverekröl meg kérdezd a bajtârsaidat. Amit én làttam belölük képen, az tragédia. Az hogy miért rozsdàs, nem tudom, de kiadtâk nektek, màr ez is gàz, hogy àtmenteknaz ellenörzésen.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Hol írtam,hogy nem volt gond a tárakkal?Pont az ellenkezőjét írtam és veled ellentétben tudom is a a hibát amiért ki kellett cseréltetni egy halom tárat.
A tárkiesésről meg annyit,hogy nem elég betolni a tárat a tárfészekbe egy kis erőt is kell kifejteni(pont annyit amilyen erős a tárrugó)ahhoz,hogy a tár rendesen a helyére kerüljö.
Az lehet hogy a hazai gyártású szériák nem érik el a cseh minőséget?? Én skorpiokról hallottam hogy full sztárok voltak és azok már igazoltan magyar gyártmányok voltak... Mondjuk sok acél alkatrésze nincs csak a cső meg a zàr... Nem tudom hogy az már itt készül? Vagy csak a feluletkezelese zajlik itthon??
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 959
113
és akkor még a tár problémák a Bren-nél meg a skorpiónál...




Nullkilométeres fegyvereknek nem illik rozsdásnak lenni.A fő probléma,hogy a 170000-et kereső humángépsor nem biztos hogy megfelelő odafigyeléssel végzi a munkáját,és ez most nem az ő leszolásukról szol.Ezért a pénzért ez van.Így jönnek az olyan dolgok,hogy hiányoznak rugók pl...
Mondok egy példát.Adott egy Ak.Ha rozsdás a külseje,akkor az ugye nem meglepő.Viszont a ha a gázdugattyu rozsdás és összerohad,az ugye az a kezelő miatt.Vagy a zár keretet kalapáccsal kell leütni a tokról.Vagy le kell vágni a kompenzátort.Soroljam még?Tudod te is mire gondolok.Na most adott egy fegyver amit itt összeraktak és kikerült alakulathoz.Hogy is lehet az rozsdás belül?Na mindegy...
Lehet egy évig raktárban állt előtte nem megfelelő tárolással.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Pisztolyrol beszélek csak. Szànakasztó csak baloldalt, tàrkioldó szintén csak baloldalt van. A fesztelenitö/biztositó kar kétkezes csak. Nem tragèdia, de ez nem kétkezesség. A rozsdàs fegyverekröl meg kérdezd a bajtârsaidat. Amit én làttam belölük képen, az tragédia. Az hogy miért rozsdàs, nem tudom, de kiadtâk nektek, màr ez is gàz, hogy àtmenteknaz ellenörzésen.

Én nem találkoztam egyetlen rozsdás Cz-vel sem mondjuk nem is járok más alakulatok fegyverszobáiban az biztos.A pisztoly gyárilag jobbkezesen jön ki de a balkezes lövőnek bármikor át lehet szerelni a szánakasztót meg a tárkioldót a másik oldalra.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 277
113
Amit leírtatok, sürgősen a katonai felsővezetéS, HM, tudtára kell adni. Tudnak esetleg róla már ? Mert akkor elvileg, semmi gond...
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
A tárak izraeliek,semmi közük a fegyverhez és garanciálisan kicserélik az összes hibás tárat.

Hozzánk egy darab rozsdás vagy hibás fegyver nem érkezett pedig kapott az egész dandár szóval nem 5 darab jött.Minden fegyverhez jött a lőlap is a dobozba amivel tanusítják,hogy működőképes és a megfelelően pontos a fegyver.
A tárnak mi a bánatért kell izraelinek lenni a teljesen hazai gyártású fegyverhez?
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and kaktusz