Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

R

rejsz felügyelő

Guest
Magyarországon egyedülálló módon gyermekrajzok díszítik a bicskei önkormányzati tűzoltók gépjárműfecskendőjét. A tűzoltóság 2017-ben hirdette meg először a rajzpályázatát, azóta korcsoportonként az első helyezett alkotások minden évben a májusi tűzoltónapi eredményhirdetés után felkerülnek a tűzoltóautókra.

Fotók: Bicske ÖTP


84870006_2636303259756963_493130544150740992_o.jpg

84835961_2636303253090297_2297855731547766784_o.jpg

84332621_2636313006422655_5759675985750392832_o.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 463
113
Tisztán ostobaságért senkit nem varrnak be. Ha így lenne nagyon sok 100 millió ember ülne már. :p Sajnos a trollkodásért sem, bár arra tényleg lenne már igény.

Kit zarnak be és miert? A nickneved egyertelműen te vagy!
Hogy kit zárnak be, és miért az most már kezd nyilvánvalóvá válni.
Én nagyon remélem, hogy ezt a törvényt egyre gyakrabban kezdik alkalmazni is. A keret eddig is megvolt, csak nem nagyon foglalkoztak vele.
Azért itt fórumon is lenne pár ember aki picit jobban is megválogathatná a forrásait...
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon
M

molnibalage

Guest
Rasszizmus lenne azt felhasználni :p
+Ha jól tudom a fekete afrikai járványok nagy részére a fehér ember immunis, bár ennek felemlegetéséért már lassan börtönbüntetés jár.
Egyáltalán nem immúnis. Maga az ötlet is vicces. Mivel az afrikai járványok nagyrészt ott pusztítanak az emberk egy része sanszosan genetikailag az rá. Viszont mivel fehéreknél soha nem volt Ebola és társai sanszosan pont, hogy érzékenyebb erre az ember.
Ahogy a középkorban is a városlakók közül kb. azok éltek túl, akik a kor legtöbb nyavajájának ellenálltak. Az indiánok erre képtelenek voltak az eltérő környezet és háttér miatt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 538
113
Egyre gyakrabban futok bele amerikai oldalakon az alábbi üzenetbe:

Pl. itt: https://tucson.com/business/raytheo...cle_4ccfe3e5-e0e2-55ee-91b7-17e12b9f160c.html

"451: Unavailable due to legal reasons
We recognize you are attempting to access this website from a country belonging to the European Economic Area (EEA) including the EU which enforces the General Data Protection Regulation (GDPR) and therefore access cannot be granted at this time."

Ki lehet ezt valahogy játszani?
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Tegnap volt a Kitörés túra.

Ráadásul kerek évfordulóval 75 év.


27950718_919350598226862_1561449320_o.jpg


IMG_6909-1.jpg
viragos.jpg


Kitörés 60

Indult: 1948 (154 nő, 1794 férfi)
Teljesítette: 1713 (133 nő, 1580 férfi)
87.94%-os teljesítés.

Kitörés 35
Indult: 436 (74 nő, 362 férfi)
Teljesítette: 332 (51 nő, 281 férfi)
76.15%-os teljesítés.

Kitörés 25
Indult: 916 (166 nő, 750 férfi)
Teljesítette: 854 (155 nő, 699 férfi)
93.23%-os teljesítés.



Gondoltam beteszem, mert feltűnően sok honvéd teljesítette. Ráadásul nem úgy tűnt hogy a 25-nél kiszálltak volna. :rolleyes:
A katonasíroknál számomra meglepetésként megadva a kellő tisztelet. Elképesztő mennyiségű mécses és gyertya mindnél.

20190209_205432-e1581215884952.jpg
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 820
113
Üdv mindenki,

egy szakmai kérdésem lenne...

Ha az ember műszaki blog írására adná a fejét, amiben lenne kép, lenne videó, hozzászólás, rengeteg módon testreszabható, esetleg van ráhatásom arra, hogy milyen hirdetések mennek az oldalon?

Eddig a blog.hu-t néztem (nem igazán tetszik) meg a wordpress-t.

Köszönöm előre is :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
A blog hun vagy google adsensevel nincs ráhatásod. Ha egy saját oldalt indítasz egy szolgáltatónál akkor megteheted, hogy cégeknél kilincselsz, hogy vegyék meg a banerhelyet.
Blog. Hun annyi szabadságod van hogy az egyik letöltésnél az ő hirdetésük jön be amiből nem kapsz pénzt a következő letöltés amit te intéztél abból kapsz. Mondjuk ez lehet google adsense. Itt persze felvetül akkor miért mennél blog. Hura aminek szar a motorja, ha úgyiscsak a googleból lehet pénzed.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Üdv mindenki,

egy szakmai kérdésem lenne...

Ha az ember műszaki blog írására adná a fejét, amiben lenne kép, lenne videó, hozzászólás, rengeteg módon testreszabható, esetleg van ráhatásom arra, hogy milyen hirdetések mennek az oldalon?

Eddig a blog.hu-t néztem (nem igazán tetszik) meg a wordpress-t.

Köszönöm előre is :)

én a wp választanám inkább, imegéri megvenni előre a tárhelyet évekre és akkor alig kerül pár dollárba havonta, a wp nagyon könnyen testre szabható egy amatőrnek is ha nem akar semmi extrát, műszaki blog esetében a google adsense nagyon jól tud fizetni, ha angolul írod és fejlett országokból jön a látogató akkor 1000 hirdetésmegjelenésre a 10-15 dollárnak meg kéne lennie ahogy olvastam másokat, de én sose kezeltem műszaki oldalt, de ezt nagyon sokaktól olvastam. Amit még ajánlani tudok az a media.net ha angolul írsz. Ezek nem fognak semmi olyan hirdetést az oldaladra tenni ami kétes lenne. Aztán van lehetőség partnerprogramokhoz csatlakozni is, és kapcsolódó cikkeket írni adott partnerprogramhoz, ez a két módszer együtt kényelmes és jövedelmező. Magadnak eladni a hirdetési helyeket elég nagy szívás, és ha nincs meg a kellő felhasználószám nemfognak túl sokat fizetni. Szóval kezdetnek wp+media.net vagy adsense, ne egyszerre igényeld majd meg ha emellett döntesz, de majd olvass utána a részleteknek hogy sikeres legyen az igénylés, sok a buktató. Ja igen, tárhely szolgáltatónak nekem a kedvencem a hostgator.com, nagyon olcsó ha 2 évre előre megveszed néha akciósan 2-3 dollár havonta.
 
M

molnibalage

Guest
Hogy miért is fontos a reagálás és miért tűnik a gyök2 embernek túlreagálásnak, amikor kevesen halnak meg.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 463
113
Mesélj cunci miért tiltották ki?:rolleyes:...de legalább neki csak 1 neve van:cool:...nemúgy,mint egyeseknek...mr "széttörve" alteregó level 31....ja igen még annyi a téma részemről is lezárva,nehéz mind a 20 verzióddal beszélgetni:D:D
Nagyon elfáradhattál a 20 verziómmal való diskurzusban, ha az eddigi pályafutásod alatt eddig kevesebb, mint 500 hozzászólást sikerült kiizzadni. 10 év alatt!!!!
o_O:rolleyes::cool:
Várjál-várjál-várjál! Most jön az, hogy "melyik idegen hatalom, magancég ügynöke vagyok! Mind a 10-20 alteregóm! :rolleyes:
Múltkor csak 4-ig jutottam. De legalább mind jó pénzes volt! :)
Neked meg javasolnám hogy nyiss egy másik accountot, hogy megtudd, hogy mivel bélyegzel meg vadidegeneket. Hátha azzal lesz egy kis időd/bátorságod egy kis tartalom létrehozására!
Az se baj, ha pongyola, vagy nem teljesen szakszerű. Ne félj, itt lesz aki kijavít! De legalább abból is tanulsz!
Mert megmondom őszintén, hogy a te "munkásságod" sokkal inkább tűnik nekem alterego accountnak.
Majd 10 év alatt kevesebb, mint ötszáz hozzászólás???
Boki legalább "fossa" magából a tartalmat. Még ha gyakran elfogult is, meg dezinformált is, de azért vannak elsőkézből infói...
:p:D
De azt látom, hogy mostanában a fő elfoglaltságod az alterego kutatás. @ProPatria -ra is ráfogtad, meg még ki tudja hány emberre még?!?!
Na hajrá! Hátha végre fogsz is 1-2 valódit - a lábadon! (by Hofi)


/Meg kell hogy mondjam, hogy eddig egyetlen ignore-olt fórumozó esetén sem éreztem ennyire jelentéktelennek a kieső hozzászólásokat :)/
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Nagyon elfáradhattál a 20 verziómmal való diskurzusban, ha az eddigi pályafutásod alatt eddig kevesebb, mint 500 hozzászólást sikerült kiizzadni. 10 év alatt!!!!
o_O:rolleyes::cool:
Várjál-várjál-várjál! Most jön az, hogy "melyik idegen hatalom, magancég ügynöke vagyok! Mind a 10-20 alteregóm! :rolleyes:
Múltkor csak 4-ig jutottam. De legalább mind jó pénzes volt! :)
Neked meg javasolnám hogy nyiss egy másik accountot, hogy megtudd, hogy mivel bélyegzel meg vadidegeneket. Hátha azzal lesz egy kis időd/bátorságod egy kis tartalom létrehozására!
Az se baj, ha pongyola, vagy nem teljesen szakszerű. Ne félj, itt lesz aki kijavít! De legalább abból is tanulsz!
Mert megmondom őszintén, hogy a te "munkásságod" sokkal inkább tűnik nekem alterego accountnak.
Majd 10 év alatt kevesebb, mint ötszáz hozzászólás???
Boki legalább "fossa" magából a tartalmat. Még ha gyakran elfogult is, meg dezinformált is, de azért vannak elsőkézből infói...
:p:D
De azt látom, hogy mostanában a fő elfoglaltságod az alterego kutatás. @ProPatria -ra is ráfogtad, meg még ki tudja hány emberre még?!?!
Na hajrá! Hátha végre fogsz is 1-2 valódit - a lábadon! (by Hofi)


/Meg kell hogy mondjam, hogy eddig egyetlen ignore-olt fórumozó esetén sem éreztem ennyire jelentéktelennek a kieső hozzászólásokat :)/

...csak egy klasszikus jut eszembe rólatok:p:p...."A tagadás a legkiszámíthatóbb emberi reakció. De kár reménykedned"
10 év alatt kevesebb, mint ötszáz hozzászólás...igen ilyen ez a popszakma......."Ha valaki sokat beszél, elkerülhetetlen, hogy hibát kövessen el"....hajrá!:p:p
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
...csak egy klasszikus jut eszembe rólatok:p:p...."A tagadás a legkiszámíthatóbb emberi reakció. De kár reménykedned"
10 év alatt kevesebb, mint ötszáz hozzászólás...igen ilyen ez a popszakma......."Ha valaki sokat beszél, elkerülhetetlen, hogy hibát kövessen el"....hajrá!:p:p
A másik meg túl sokat beszél.