Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
https://index.hu/kulfold/2020/02/11/cia_hirszerzes_atveres_nsa_crypto_ag_nyugat-nemet_nszk/
Csak nekem tűnik kamunak az egész?
  • Miféle cég volt, ahol csak egy mérnöknek tűnt fel a turpisság?
  • Mennyi hülye volt a világ összes országa, aki használta, hogy titkait egy 3. fél által gyártott gépre bízta, amikor ehhez képest korlátos, de fillér megoldás mai napig törhetetlen? Az egyszer használatos kulcs, amit a Venona projekt is csak úgy tudott törni, hogy a szovjetek ostoba módon újra felhasználták azt.
  • Azt, hogy az Enigmát megtörtént 1966 óta ismert a nagyvilág előtt. Ki az a zseni, aki ezek után elektromechanikus randomizáló gépet használna úgy, hogy azt nem is ellenőrzi, hogy mit csinál..?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ez már volt téma ?
"A CIA 50 éven át, a legolcsóbb trükkel verte át saját szövetségeseit"
Itt a linkje: https://index.hu/kulfold/2020/02/11/cia_hirszerzes_atveres_nsa_crypto_ag_nyugat-nemet_nszk/

A botrány erről szól:
"Óriási leleplezést publikált február 11-én, kedden a The Washington Post, ami a német ZDF-vel közös, éveken át tartó kutatómunkája során arra jutott, hogy a CIA (Központi Hírszerző Ügynökség), majd a későbbi testvérszervezete, az NSA (Nemzetbiztonsági Ügynökség) mintegy öt évtizeden át kémkedett eszközökkel nemcsak az ellenségeik, de a szövetségeseik ellen is."
 
M

molnibalage

Guest
Ez már volt téma ?
"A CIA 50 éven át, a legolcsóbb trükkel verte át saját szövetségeseit"
Itt a linkje: https://index.hu/kulfold/2020/02/11/cia_hirszerzes_atveres_nsa_crypto_ag_nyugat-nemet_nszk/

A botrány erről szól:
"Óriási leleplezést publikált február 11-én, kedden a The Washington Post, ami a német ZDF-vel közös, éveken át tartó kutatómunkája során arra jutott, hogy a CIA (Központi Hírszerző Ügynökség), majd a későbbi testvérszervezete, az NSA (Nemzetbiztonsági Ügynökség) mintegy öt évtizeden át kémkedett eszközökkel nemcsak az ellenségeik, de a szövetségeseik ellen is."
Kettő hsz-szal fentebb...
Kommentálva, hogy miért van kamu szaga az egésznek.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
@Leonidas
"Oroszország Védelmi Minisztériuma a mai Qamishli közelében bekövetkezett eseményről: "Csak az esemény helyszínére érkező orosz csapatok erőfeszítéseinek köszönhetően sikerült megakadályozni a helyi lakosokkal folytatott konfliktus további eszkalálódását és biztosítani az USA fegyveres erőinek távozását"

Másképp fogalmazva:
Orosz SzSzO(Különleges Müveleti Erők) katonái és a katonai rendészek mentették meg a kurd civileket, nehogy a jenkik lelőjjék őket .


Neg nem erősített hírek szerint a jenkik az incidens után bombázták a kurd falut.
F-15 volt a levegőben.

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
@Leonidas
"Oroszország Védelmi Minisztériuma a mai Qamishli közelében bekövetkezett eseményről: "Csak az esemény helyszínére érkező orosz csapatok erőfeszítéseinek köszönhetően sikerült megakadályozni a helyi lakosokkal folytatott konfliktus további eszkalálódását és biztosítani az USA fegyveres erőinek távozását"

Másképp fogalmazva:
Orosz SzSzO(Különleges Müveleti Erők) katonái és a katonai rendészek mentették meg a kurd civileket, nehogy a jenkik lelőjjék őket .


Neg nem erősített hírek szerint a jenkik az incidens után bombázták a kurd falut.
F-15 volt a levegőben.

Ebben azért nem teljesen értünk egyet, mert azok a "civilek" elég alaposan megtámadák az amerikai járőröket, és ugye az több videon is világosan látszik, hogy az amerikai, és a szír katonák is eléggé kötél idegekkel tűrik hogy a civilek vegzálják őket. Szóval a kurdok szították maguk ellen tüzet, nem is kicsit, én így látom. Tehát én ebben egy cseppet sem hibáztatom az amerikai katonákat. Lőttek rájuk, az egyik felvételen is az látható, hallható, hogy az egyik civil elkezd egy pisztollyal a levegőbe lődözni !!! Ha jól tudom, két autó katonáz meg is támadták a "civilek".

Az meg a másik, hogy ezek a katonák nem tehetnek egyetlen amerikai politikus döntéséről sem, tehát nem lehet felelőssé tenni őket !!!! Nem állhat rajtuk bosszút a tömeg !!! A nemtetszésüket kifejezhetik kő stb. dobálásával, de a testi épségüket NEM VESZÉLYEZTETHETIK !!!! Attól kezdve hogy ezt megteszik, pláne ha lövöldözni kezdenek, már nem számítanak "ártatlan civileknek", hanem agresszív támadók, ha fegyveresen, akkor életveszélyes támadók, fegyverhasználat is megengedett ellenük önvédelemből !!! (ha belehal valamelyik, az az ő dolga, nem a katonák a felelősek !!!!!!) Ez egy fegyveres szolgálat, fegyverekkel, lőszerekkel, amik szintén NEM kerülhetnek civilek kezébe, aki ezzel erővel és/vagy agresszívan próbálkozik, azt lövéssel harcképtelenné tehetik. Ha rosszul sikerül a lövés, akkor a támadó belehal. Ennyi és nem több... :eek::)

Amikor én adtam őrséget, 90 skuló volt nálunk. Ha bárki közelít és felszólításra, figyelmeztető lövésre nem áll meg, AZT LE KELLETT LŐNI !!! Volt olyan aki nem lőtt, és elvették a géppisztolyát lőszerestül. Ezért fogda jár ha nem ölik meg... Hát tudod ki kockáztatja az életét ? Én nem... :eek::rolleyes::D:D:hadonaszos: Őrségeket is adtam, később meg voltam őrparancsnok, akkor én feleltem mindenért. Had ne mondjam, hogy tüzérségi lőszerraktár volt, tele minden földi jóval a terrorizmushoz. Hát senki nem akarta kockáztatni az életét, mert amikor egy támadó jön, akkor az megöli az őrt, ha nem riasztott. Akár csak a géppisztolyért és a lőszerért is jöhet, nem kell hogy a lőszerraktárba akarjon bemenni. Ráadásul ez a lőszerraktár kint volt a pusztában a semmi közepén. Persze orifon a laktanya ütihez, a tornyokban is, meg nem azért voltunk páran, de a kockázat mindig fennállt. Szóval a lényeg az, hogy külső támadás esetén nem tudok hibáztatni egy ilyen gépesített járőrt, mert láttam a videokat, és nem ők provokáltak, nem ők kezdték a balhét, viszont később muszáj volt már lőniük.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and aamen

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Szép és jó, amit irsz. Csak azt felejted el, hogy azoknak az amerikai katonáknak semmi keresnivalójuk nincs Sziriában, jogtalanul tartózkodnak ott.
Az megint a politikusok dolga, és nem a katonáké, tehát azokon nem verheted le, akik nem hajtanak végre támadó hadműveleteket, mint pld. a törökök, az egy másik státusz. Arról is írtam. Azt is említettem, hogy az oroszok megállítása miatt jutottak itt abba a helyzetbe, hogy meg kellett állniuk. De ezeket az akciókat megint nem ezek a katonák találták ki, hanem a parancsnokságuk. Tehát a probléma ensz bt és ensz felhatalmazás szintű. Azért kisbetűvel, mert annyira elismerem amit csinálnak. Nem vitatkozok és nem fogok senkivel, ez az én álláspontom. Másnak lehet hogy más.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 636
55 178
113
Az megint a politikusok dolga, és nem a katonáké, tehát azokon nem verheted le, akik nem hajtanak végre támadó hadműveleteket, mint pld. a törökök, az egy másik státusz. Arról is írtam. Azt is említettem, hogy az oroszok megállítása miatt jutottak itt abba a helyzetbe, hogy meg kellett állniuk. De ezeket az akciókat megint nem ezek a katonák találták ki, hanem a parancsnokságuk. Tehát a probléma ensz bt és ensz felhatalmazás szintű. Azért kisbetűvel, mert annyira elismerem amit csinálnak. Nem vitatkozok és nem fogok senkivel, ez az én álláspontom. Másnak lehet hogy más.
Értlek. Csak nagyon problémâsnak tartom ezt a " a katonâk nem tehetnek róla". Ez már az SS-nél sem müködött. Jogtalan megszállók, akik ellen az ellenállâs teljesen jogos. Különösen, ha annyira erkölcsösnek érzik magukat, mint az amik ( demokrácia, szabadság stb). De hagyjuk...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az megint a politikusok dolga, és nem a katonáké, tehát azokon nem verheted le, akik nem hajtanak végre támadó hadműveleteket, mint pld. a törökök, az egy másik státusz. Arról is írtam. Azt is említettem, hogy az oroszok megállítása miatt jutottak itt abba a helyzetbe, hogy meg kellett állniuk. De ezeket az akciókat megint nem ezek a katonák találták ki, hanem a parancsnokságuk. Tehát a probléma ensz bt és ensz felhatalmazás szintű. Azért kisbetűvel, mert annyira elismerem amit csinálnak. Nem vitatkozok és nem fogok senkivel, ez az én álláspontom. Másnak lehet hogy más.
Hááát, ez így egy kicsit problémás. Én azért hallottam már valami nürnbergi perről (és sok hasonló európai eljárásról), ahol nemigen fogadták el a "Parancsra tettem ..." mentegetőzést, és jogosnak tartották a jogtalan megszállás elleni civil fegyveres ellenállást, az azt megtorló katonai fellépést meg büntették. Szóval ahova megszállóként küldenek külföldről katonákat, ott nehéz elképzelni hogy majd barátkozni fognak velük ... lásd partizánmozgalom a Szú.-ban, lengyel ellenállás, francia maqiusardok, Magyarország 1956, Csehszlovákia 68, Vietnam, hosszú a sor.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Értlek. Csak nagyon problémâsnak tartom ezt a " a katonâk nem tehetnek róla". Ez már az SS-nél sem müködött. Jogtalan megszállók, akik ellen az ellenállâs teljesen jogos. Különösen, ha annyira erkölcsösnek érzik magukat, mint az amik ( demokrácia, szabadság stb). De hagyjuk...
Én is értelek. De ha egyszer lőnek vissza fognak lőni. Márpedig itt elkezdtek rájuk lőni. Anno nem is olyan rég az orosz-török járőrt támadták meg Kobani környékén, emlékszünk még rá ? Nos ha nekik is meg kellett volna állni, mert nem engedik tovább őket egy ellenőrző pontnál, akkor ott is nagy valószínűséggel ugyan ez a szitu játszódott volna le, csak pepitában. Ne érts félre, már többször leírtam, hogy az egész alapja a járőrök "megállítgatása" miatt keletkezett, márpedig ez nem most kezdődött, és kölcsönösen megy már december óta. Most lett "eredménye" is, mindenki levonhatja a következtetéseket az esetből. Ez van. Ezt már nem lehet visszacsinálni. Legalább a katonák nem kezdték el egymást lőni, mert akkor mégnagyobb balhé lett volna.
Hááát, ez így egy kicsit problémás. Én azért hallottam már valami nürnbergi perről (és sok hasonló európai eljárásról), ahol nemigen fogadták el a "Parancsra tettem ..." mentegetőzést, és jogosnak tartották a jogtalan megszállás elleni civil fegyveres ellenállást, az azt megtorló katonai fellépést meg büntették.
Azért azóta sok víz lefolyt a dunán, és sok ehhez hasonló eset fordult el , mint ami most történt a különböző polgárháborús konfliktusokban, de pld az afganisztániban volt pár eset. A legális / illegális katonai tartózkodást egy országban az ensz feladata szabályozni, nos azért vannak kisbetűvel írva, mert annyira értékelem amit csinálnak. Ott is politikai alapon mennek az ilyen döntések, attól fügy hogy mit mondanak, hogy kiről van szó. Amíg ilyen korruptak a nemzetközi döntések, soha nem lesz béke, ez számomra egyértelmű. Tudom hogy nincs az amiknak felhatalmazásuk, a kalíciónak (CTJF) csak Irakra vonatkozott a határozott a határozat. (tudtommal) Egyébként itt a mostani esetről a CTJF hivatalos állásfoglalása, amit a szóvivőn keresztül tegnap délután adtak ki.
Ez pedig az "udate az állásfoglaláshoz"
Másról nem tudok, ami a CTJF (koalíció) részéről megjelent volna. Amúgy ennek a koalíciónak mi is a mai napig is tagjai vagyunk én úgy tudom. Tehát részben a mi nevünk is ott van abban, amit csinálnak. :eek: Mondjuk ezt sem tudják sokan.... :)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Egyébként itt van a CJTF-OIR-ban résztvevő országok listája, zászlókkal demonstrálva. A küldetés lejárt, mivel a kelet-szíriai olajkutak őrzése és a kitermelt olaj a szír államtól való megtagadása nem képezi részét az alapokmányban lefektetett feladatoknak, amire az engedélyt az ensz megadta. Vagy is nincs legális meghatalmazás az Eufrátesztől keletre eső területek megszállására, ahogy Erdogannak sincs az általa megszállt területeket megszállás alatt tartani, önhatalmúlag katonai akciókat indítani szíria területén (irakban is csinálta, csak onnan az irakiak rövid úton kivágták). Az Erdogan által megszállt területeken nincs joga a lakosság etnikumának megváltoztatására, más lakosság beköltöztetésére a helyükre, ez mind illegális amit csinál. Nos ez mellé mi mint NATO tag odaálltunk, mert hogy támogatja a NATO a Erdogan tevékenységét. Szóval nagy is tudom, hogy mik mennek mostanában nemzetközi jogi visszaélésekben a szíriai témában, csak nem írok róla, és nem is szeretnék, de tudom. A mostani estet KIZÁRÓLAG a résztvevő katonák szempontjából értelmeztem (amerikaiak, szírek, oroszok), "a nemzetközi jogi kupleráj" nem képezte a véleményem kialakításának a részét az esetről. :rolleyes::) (azért teszem a linkeket, bár itt a legtöbben nagyon is jól ismerik a hátterét a dolgoknak, de aki csak úgy betéved az is tudja hogy miről beszélgettünk)

A CTJF-OIR tagjai zászlókkal jelezve (köztük a magyar is)
https://www.inherentresolve.mil/About-CJTF-OIR/Coalition/

Hivatalos nyilatkozat csak a CTJF-OIR hivatalos twitter oldalán jelent meg, a netes oldalon nem. Ez a főoldala a munkacsoportnak.
A három hivatalos média csatornájuk linkje az oldal alján található (twitter, facebook, youtube)
https://www.inherentresolve.mil/
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 636
55 178
113
Egy ideje motoszkàl valami a fejemben. Olyan "déja vu" érzésem van, amikor németektöl valò fegyvervàsàrlàsròl hallok.
Két vilàghàboruban àlltunk a németek mellett .Mindkét alkalommal katasztrfàlis pofàraesés lett a vége. Ép, hogy tùléltük.
Erre most megint attòl az orszàgtòl veszünk fegyvereket, amely két vilàghàborùt bravurosan elvesztett. Micsoda referncia!
Micsoda omen. Ki venne egy versenyautòt egy cègtöl, aki ugyan gyorsan elrajtol, de még soha nem nyert egy nagy versenyt?
Az ember nem inkàbb olyat vàsàrol, ami már nyert versenyt?
Remélem, hogy ez nem azt jelenti, hogy a következö nagy buliban megint vesztesek oldalàn leszünk. Aki azt mondja, hogy most minden màs, az gondoljon arra, hogy ezt gondoltuk mindkét vilàgégésben is.Aztàn mégis másképen jött.
Nem fordult meg senkinek az agya elrejtett csücskében valami hasonlò gondolat?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 636
55 178
113
Még véletlenül sem azt akarom mondani, hogy a Leo nem egy jò harckocsi. Csak egy kicsit olyan " vesztes" szaga van.
Mèg azt sem mondom, hogy racionàlis lenne ez a gondolatom. De biztos másnak is vanna irracionàlis gondolatai.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Egy ideje motoszkàl valami a fejemben. Olyan "déja vu" érzésem van, amikor németektöl valò fegyvervàsàrlàsròl hallok.
Két vilàghàboruban àlltunk a németek mellett .Mindkét alkalommal katasztrfàlis pofàraesés lett a vége. Ép, hogy tùléltük.
Erre most megint attòl az orszàgtòl veszünk fegyvereket, amely két vilàghàborùt bravurosan elvesztett. Micsoda referncia!
Micsoda omen. Ki venne egy versenyautòt egy cègtöl, aki ugyan gyorsan elrajtol, de még soha nem nyert egy nagy versenyt?
Az ember nem inkàbb olyat vàsàrol, ami már nyert versenyt?
Remélem, hogy ez nem azt jelenti, hogy a következö nagy buliban megint vesztesek oldalàn leszünk. Aki azt mondja, hogy most minden màs, az gondoljon arra, hogy ezt gondoltuk mindkét vilàgégésben is.Aztàn mégis másképen jött.
Nem fordult meg senkinek az agya elrejtett csücskében valami hasonlò gondolat?

Mivel az adott ország által gyártott fegyverek minősége és a katonai, pontosabban stratégiai sikeressége közé nem lehet egyenlőségjelet tenni, így a gondolatmenetet úgy térdmagasságban el is kellett volna kaszálnod.

A logikád alapján olasz és francia fegyvereket például nyugodtan vehetnénk, nemde? :D
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 046
2 738
113
Mivel az adott ország által gyártott fegyverek minősége és a katonai, pontosabban stratégiai sikeressége közé nem lehet egyenlőségjelet tenni, így a gondolatmenetet úgy térdmagasságban el is kellett volna kaszálnod.

A logikád alapján olasz és francia fegyvereket például nyugodtan vehetnénk, nemde? :D
Óriási tévedés. A fenti logika alapján amcsi fegyvereket és romàn diplomatákat kellene "vásàrolnunk" !
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Óriási tévedés. A fenti logika alapján amcsi fegyvereket és romàn diplomatákat kellene "vásàrolnunk" !

Nem lehetetlen :D
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Egy ideje motoszkàl valami a fejemben. Olyan "déja vu" érzésem van, amikor németektöl valò fegyvervàsàrlàsròl hallok.
Két vilàghàboruban àlltunk a németek mellett .Mindkét alkalommal katasztrfàlis pofàraesés lett a vége. Ép, hogy tùléltük.
Erre most megint attòl az orszàgtòl veszünk fegyvereket, amely két vilàghàborùt bravurosan elvesztett. Micsoda referncia!
Micsoda omen. Ki venne egy versenyautòt egy cègtöl, aki ugyan gyorsan elrajtol, de még soha nem nyert egy nagy versenyt?
Az ember nem inkàbb olyat vàsàrol, ami már nyert versenyt?
Remélem, hogy ez nem azt jelenti, hogy a következö nagy buliban megint vesztesek oldalàn leszünk. Aki azt mondja, hogy most minden màs, az gondoljon arra, hogy ezt gondoltuk mindkét vilàgégésben is.Aztàn mégis másképen jött.
Nem fordult meg senkinek az agya elrejtett csücskében valami hasonlò gondolat?
Szerintem egyik haboruban sem a nemet fegyverek minősegevel volt a baj. Megcsak nem is a katonakkal. Ha nincs az usa ma egesz europa nemet gyarmat lenne.