[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 600
5 242
113
Akkor egy ilyen "okoska" azt is jó lenne ha megértené, mit jelent Belorusszia, eredetiben "Belarusz" neve= Belaja Russzija= Fehér-Oroszország. Nem én találtam ki, most is így hívják őket és ők is magukat!!

Úgy tudom tavaly hivatalosan is kérték (tőlünk is) hogy ne használjuk a FOo.-ot hanem a Belorusz-t.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
„most is aktív párbeszédben vannak, merthogy óriási hiba történt, jelesül, hogy nem egyeztettek a zsidó szervezetekkel sem.”
Forrás: https://kuruc.info/r/2/208296/

Jó reklámot csinálnak Nyírő Józsefnek és Wass Albertnek!
Észre sem veszik.
Szerencsére.
Nyírőt még nem olvastam eddig, de most már elhatároztam!
..
Remélem majd indítanak olvasási vetélkedőt nemzeti szervezetek jó magas pénzjutalommal!
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 391
113
Akkor egy ilyen "okoska" azt is jó lenne ha megértené, mit jelent Belorusszia, eredetiben "Belarusz" neve= Belaja Russzija= Fehér-Oroszország. Nem én találtam ki, most is így hívják őket és ők is magukat!!
Mar itt tartunk sajnos.

Krim elrablasakor mar sejteni veltem melyik lesz a kovetkezo bekebelezendo orszag: Belorusszia. Ahogy mindenki tagadta 10 eve hogy ezek az o..k nem azok az o..k, Putyin egy bekegalamb, ugy valt a mai russzofil folklor reszeve hogy Krim sose volt az ukranoke.

Jott a fogadkozas hogy nem lesz tobb ilyen mert az o..k a beke nagykovetei. Erre tessek kuszik egyre jobban a szurkeallomanyokba a russzofil beszedbe hogy Belorusszianak nincs joga letezni, mert O...g resze volt mindig is.

Amint megtortenik az anschluss, a hangadok elkezdenek majd mindenkit tulharsogni hogy az o..k a beke kovetei es nincs itt semmi latnivalo.

Kedves emel es a tarsainak megigerhetem hogy aktivan piros lapot fogok mutatni minden egyes Belorusszia elrablasat meltato tenykedesnel, mert ennyit minden szerencsetlen szabad nep megerdemel.

Amikor mindenkit elvisznek es csendben maradok akkor amikor a Magyarorszagert jonnek el az o..k akkor mar nem lesz ki szot emeljen.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Krim elrablasakor mar sejteni veltem melyik lesz a kovetkezo bekebelezendo orszag: Belorusszia. Ahogy mindenki tagadta 10 eve hogy ezek az o..k nem azok az o..k, Putyin egy bekegalamb, ugy valt a mai russzofil folklor reszeve hogy Krim sose volt az ukranoke.

Jott a fogadkozas hogy nem lesz tobb ilyen mert az o..k a beke nagykovetei. Erre tessek kuszik egyre jobban a szurkeallomanyokba a russzofil beszedbe hogy Belorusszianak nincs joga letezni, mert O...g resze volt mindig is.
.
A Krím melyik elrablására gondolsz? Mikor az oroszok kiűzték onnan a törököket (ha ez nem tetszik Budára is visszahívhatod őket Erdogannal az élükön), vagy mikor a Szú. felbomlásakor Ukrajna a demokrácia és önrendelkezés megcsúfolásával, egy kommunista diktátori döntésre hivatkozva tette rá a kezét a Krímre és más kisebbségi területekre - ahol többségben vannak a kisebbségek?!!
Másrészt jó lenne ha nem hazudoznál itt összevissza!! Próbáld már idézni, mikor írtam itt olyant hogy
- Putyin békegalamb,
- Belorussziát be kellene kebelezni bárkinek
- az oroszok a béke nagykövetei
- Belorussziának nincs joga létezni (szerintem még Ukrajnának is joga van létezni - ott ahol a lakosság Ukrajnához akar tartozni: tudod, demokrácia, önrendelkezés ha még nem hallottál volna ezekről az elavult dolgokról
- nem lesz ilyen több
- ők a béke nagykövetei (kikről is van szó?), stb.
Közben meg nem zavar téged, hogy a NATO a kőkorszakba bombázta vissza Líbiát (milyen jó is azóta az ott élőknek!), Törökország időnként átbombáz Irakba, hódító háborút folytat Szíriában és török csapatok jelentek meg Líbiában is, az USA olyan országoknak szállít fegyvereket, akik tömegvérengzést rendeztek egyik szomszédjukban a tüntető civilek között, a másik amerikai fegyverekkel szerelte fel az ISIS-t, háborút folytat másik szomszédja ellen, és ha egy újságírónak ez nem tetszik azt a nagykövetségen gyilkolják le és trancsírozzák fel láncfűrésszel, esetleg ha még otthon van akkor "kulturáltabb megoldásként" a nyílt utcán kövezik meg vagy nyakazzák le! Ezek ellen még egy szót se vesztegettél, neked ezek szerint "ez belefér", esetleg még talán tetszik is?!! Akkor miért vagy annyira felháborodva (ha köpködsz az egyik nagyhatalom tetteire miért vagy elnéző a többivel), ilyenek a világpolitikában a nagyhatalmi játszmák, üdv a Föld nevű bolygón ...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Mar itt tartunk sajnos.

Krim elrablasakor mar sejteni veltem melyik lesz a kovetkezo bekebelezendo orszag: Belorusszia.
...
Kedves emel es a tarsainak megigerhetem hogy aktivan piros lapot fogok mutatni minden egyes Belorusszia elrablasat meltato tenykedesnel, mert ennyit minden szerencsetlen szabad nep megerdemel.
...

Először is Belarusz, mert a Belarusszia név - a nyugatosok szerint - sértő a belaruszok számára, mert benne van, hogy russzia. Ez olyan, mint a Georgia meg a Grúzia. Ezt igazán tudhatnád ;)
Másrészt, Belarusz egy még inkább sohasemvolt ország, mint Ukrajna.
Harmadrészt, de nagyon rossz lesz Belarusznak, ha Oroszországgal egyesül: oroszok egyesülnek oroszokkal.
És végül: olyan szép amikor az oroszok érdekeit véded - az oroszokkal szemben ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 495
113
A Krím melyik elrablására gondolsz? Mikor az oroszok kiűzték onnan a törököket (ha ez nem tetszik Budára is visszahívhatod őket Erdogannal az élükön), vagy mikor a Szú. felbomlásakor Ukrajna a demokrácia és önrendelkezés megcsúfolásával, egy kommunista diktátori döntésre hivatkozva tette rá a kezét a Krímre és más kisebbségi területekre - ahol többségben vannak a kisebbségek?!!
Másrészt jó lenne ha nem hazudoznál itt összevissza!! Próbáld már idézni, mikor írtam itt olyant hogy
- Putyin békegalamb,
- Belorussziát be kellene kebelezni bárkinek
- az oroszok a béke nagykövetei
- Belorussziának nincs joga létezni (szerintem még Ukrajnának is joga van létezni - ott ahol a lakosság Ukrajnához akar tartozni: tudod, demokrácia, önrendelkezés ha még nem hallottál volna ezekről az elavult dolgokról
- nem lesz ilyen több
- ők a béke nagykövetei (kikről is van szó?), stb.
Közben meg nem zavar téged, hogy a NATO a kőkorszakba bombázta vissza Líbiát (milyen jó is azóta az ott élőknek!), Törökország időnként átbombáz Irakba, hódító háborút folytat Szíriában és török csapatok jelentek meg Líbiában is, az USA olyan országoknak szállít fegyvereket, akik tömegvérengzést rendeztek egyik szomszédjukban a tüntető civilek között, a másik amerikai fegyverekkel szerelte fel az ISIS-t, háborút folytat másik szomszédja ellen, és ha egy újságírónak ez nem tetszik azt a nagykövetségen gyilkolják le és trancsírozzák fel láncfűrésszel, esetleg ha még otthon van akkor "kulturáltabb megoldásként" a nyílt utcán kövezik meg vagy nyakazzák le! Ezek ellen még egy szót se vesztegettél, neked ezek szerint "ez belefér", esetleg még talán tetszik is?!! Akkor miért vagy annyira felháborodva (ha köpködsz az egyik nagyhatalom tetteire miért vagy elnéző a többivel), ilyenek a világpolitikában a nagyhatalmi játszmák, üdv a Föld nevű bolygón ...



Azért még van némi erkolcs, meg becsulet nyugat on, legalább nem merénylik meg a követett, aki a béketárhyalásra ment onként, fegyvertelenul!
Ja de....
:)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 495
113
Megvan még a keleti tábonok ~75évvel ezelott, tárgyalni akart Budapest határánál?
Talán még áll a szobra is, álljon is.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Megvan még a keleti tábonok ~75évvel ezelott, tárgyalni akart Budapest határánál?
Talán még áll a szobra is, álljon is.
Nem akart tárgyalni. Se Hitler se Sztálin nem akart tárgyalni, Sztálin siettette is az ostromot Malinovszkijnál, akinek semmilyen felhatalmazása nem volt tárgyalni, neki támadnia kellett. Az ostrom után a 40.000 katona mellé begyűjtött még 100.000 civilt is hadifogolynak, nekik se volt tárgyalásuk.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 495
113
  • Tetszik
Reactions: arcas and gergo55

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 495
113
A te csúsztatásaid és a tudatlanságod az arcpirítóak. Először azzal jössz, hogy a tábornok tárgyalni akart Budapest határánál. Aztán amikor közlöm, hogy ez nem igaz, akkor azzal jössz, hogy a százados átadott egy megadási ultimátumot. o_O


Maéinovszkij,ás Tolbuhin marsal által aláírt utlimátumat vitt a százados,azt a háború közepén tárgyalásnak nevezik,a németek fel sem bontották,hanem megölték őket.
A szovjet aknatűz elég hihetetlen,lévén a saját parlamentereik voltak ott,azért küldték oda őket,hogy megadják magukat a németek,és mi is,legalább a saját katonáink halálára lehetnél tekintettel,amikor nem bontod ki az igzság minden részletét.
Ha sikerrel jár,akkor biztosan kevesebb katonánk,és civilünk hal meg az ostrom alatt,ez egy komoly túlerőben lévő hadseregtől gesztus értékű volt,Osztyapenko az életét adta ezért,az ő rendfokozatát elnéztem,de nem is az a lényeg.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Megvéd e az USA, mit gondolunk:
00-USA-megv-d.png


Kik szerint kellene megvédeni bárkit, mit gondolnak:
02-kik-v-den-nek-meg.png


Mit gondolunk a NATO-ról:
03-NATO-meg-t-l-se.png


Az USA vagy Oroszország a fontosabb partner e:
04-kikkel-fontosabb-a-kapcsolat.png


Kik gondolják úgy, hogy egyes szomszédos országok területei valójában őket illetik:
05-ter-leti-k-vetel-sek.png

forrás: Pew Research Center
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Maéinovszkij,ás Tolbuhin marsal által aláírt utlimátumat vitt a százados,azt a háború közepén tárgyalásnak nevezik,a németek fel sem bontották,hanem megölték őket.
A szovjet aknatűz elég hihetetlen,lévén a saját parlamentereik voltak ott,azért küldték oda őket,hogy megadják magukat a németek,és mi is,legalább a saját katonáink halálára lehetnél tekintettel,amikor nem bontod ki az igzság minden részletét.
Ha sikerrel jár,akkor biztosan kevesebb katonánk,és civilünk hal meg az ostrom alatt,ez egy komoly túlerőben lévő hadseregtől gesztus értékű volt,Osztyapenko az életét adta ezért,az ő rendfokozatát elnéztem,de nem is az a lényeg.
Nem mindegy, hogy tábornok vagy százados és az sem mindegy, hogy tárgyalás vagy ultimátum. Ezeket nem lehet csak úgy összekeverni és szabadon variálni mert úgy már nem lesz igaz.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 391
113
A történelem megmutatta hogy a szovjet ígéret mit sem ér. Azt a sok kegyetlenséget amit a szovjetek műveltek a magyarokkal semmi sem tudja feledtetni.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
A történelem megmutatta hogy a szovjet ígéret mit sem ér. Azt a sok kegyetlenséget amit a szovjetek műveltek a magyarokkal semmi sem tudja feledtetni.
Ez igaz, a szovjetek bűneit nem feledteti semmi sem (el is tűntek '90 első felében), ahogy a 2. Ukrán front és a velük tartó román csapatok bűneit sem.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 495
113
A történelem megmutatta hogy a szovjet ígéret mit sem ér. Azt a sok kegyetlenséget amit a szovjetek műveltek a magyarokkal semmi sem tudja feledtetni.


Ja,mák,hogy az olasz,francia,teuton,stb lovagok olyan faxák voltak vajk mellett,meg a török is nagyon szupi volt,a labancok meg főleg,meg a többi akjit ide evett a fene,meg akik a másik oldalról öldöstek,mikor az egyiken harcoltunk,védtük az ő valagukat is,ne fárassz már.
Nem mellesleg folyton elfelejtitek,hogy mi dolfiékkal megtámadtuk a szovjetúniót,ugyanazt csináltuk ott,mint ők itt,katonailag,persze mi nemtudtuk őket legyőzni,és ott maradni 40 évet,pedig sejthető,hogy ha ez dolfinak összejön,ő sem lett volna jobb fej a legyőzött Oroszokkal,mint ők,a legyőzött ellenségeikkel.
Minden éremnek 2 oldala van.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 028
6 340
113
Megvéd e az USA, mit gondolunk:

Kik gondolják úgy, hogy egyes szomszédos országok területei valójában őket illetik:
05-ter-leti-k-vetel-sek.png

forrás: Pew Research Center

Azt nem nagyon értem, hogy a Szlovákok 46%-a melyik szomszédos országra gondol, hogy annak a területe Szlovákiát illeti?

A Románokat pedig miért nem látom a listán? Ott elég sokan hisznek abban, hogy Besszarábiát vissza kellene kapniuk Ukrajnától, a Tiszántúlt Magyarországtól, a Timok völgyét Szerbiától és akkor a Moldova bekebelezését, mint nemzeti célt nem is említettem.

Aztán a Horvát vonalon biztos minden rendben van? Senki nem gondolja úgy, hogy még laknak Horvátok Szerb, vagy Bosnyák területeken?
 
  • Tetszik
Reactions: borisz