[HUN] Dassault Falcon 7X

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Megbíznék bennük, mert látnám, hogy arra költik a beszedett pénzt, amire való, meg amire ígérték, hogy költeni fogják.
A beszedett pénzt arra költik amire akarják, ha nincs falcon akkor elmegy másra amiről te nem is tudsz és megse fogod érezni, ez ilyen. Egyébként egy törvényre hivatkoznak hogy a honvédségnek kell szállítani a kormány tagjait. Mivel a hadseregnek vették ezért nem kormánygép az egy dolog hogy a feladatuk között ez is szerepel.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 490
113
De azt tudjuk, hogy nincs még magyar személyzet. Mennyire látjuk esélyesnek, hogy mondjuk bérelt civil, vagy adott esetben külföldi katonai pilótával elküldjük a gépet adatokat szipkázni?
Most mielőtt félreértés lenne, nem mondom, hogy biztosan lesz SIGINT gép.

Ha a Dassault szerelte be a szerkezetet és a oktatópilóta is tőlük van, akkor olyan nagy titok nincs, főleg ha még az információt is megosztják utána a franciákkal... de ez már tényleg összeesküvéselmélet.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 467

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 490
113
Trump az Air Force One-nal ment Nascart nézni, belebukott? Clinton szopatott az elnöki irodában, belebukott? Bush egy kreált hazugságra hivatkozva, lerohant egy orszagot, belebukott?
A szomszéd fűje mindig zöldebb. :)

Akkor a szomszédban nézz körül... vagy Európában :)
De igazad van, nagyobb dolgokból is simán kimásznak a politikusok.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
A beszedett pénzt arra költik amire akarják, . Egyébként egy törvényre hivatkoznak hogy a honvédségnek kell szállítani a kormány tagjait. Mivel a hadseregnek vették ezért nem kormánygép az egy dolog hogy a feladatuk között ez is szerepel.
1. mondat: Ezt már egyszer megbeszéltük itt, hogy nem teljesen így van.
2. mondat: Ezt is leírtuk már, én is mondtam, hogy rendben van a kormánygépként való gasználat törvényileg, csak szar a kommunikáció.
Ebben bem fogunk előrébb jutni, részemről befejeztem.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ezt is a mostani vezetéstől kellene megkérdezni, ők ígértek elszámoltatást, de egy kezemen meg tudom számolni, hány esetben történt rá kísérlet.
Talán rájuk szavaztál és most csalódott vagy? Nem hiszem.
A bírósági felmentésekre pedig például az elmúlt hetekben kaphattál magyarázatot a pestisrácok oldalán. Mondjuk ki is tették őket a yt-ról seperc alatt... o_O
Megbíznék bennük, mert látnám, hogy arra költik a beszedett pénzt, amire való, meg amire ígérték, hogy költeni fogják.
Mindig minden lépésüket eszetlenül kritizálja az ellenzék. Nincs olyan opció, hogy ez a kormány valamit is jól csinálna, szóval hagyjuk ezt a kamu szöveget.
De azt tudjuk, hogy nincs még magyar személyzet. Mennyire látjuk esélyesnek, hogy mondjuk bérelt civil, vagy adott esetben külföldi katonai pilótával elküldjük a gépet adatokat szipkázni?
Ez önmagában megmagyarázza, hogy miért nincs még sigint gép.
Bayer maga egy proli suttyó és nagyon agymosott fidesz fannak kell lenni aki beveszi még most is a ...nem kormánygép maszlagot
Semmi baj nincs Bayerral. Nem kell ide büfizni a 444 degenerált kritikáját. (Ha jól emlékszem talán azóta van össztűz rá, hogy ő buktatta le a bajai választási csalókat... :))
Ebben bem fogunk előrébb jutni, részemről befejeztem.
Azt sem értem miért kezdted el már megint ezt a kormánygép témát... :rolleyes:
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
1. mondat: Ezt már egyszer megbeszéltük itt, hogy nem teljesen így van.
2. mondat: Ezt is leírtuk már, én is mondtam, hogy rendben van a kormánygépként való gasználat törvényileg, csak szar a kommunikáció.
Ebben bem fogunk előrébb jutni, részemről befejeztem.
A pénzt úgy is el lehet költeni mint már tették az mszp idején, hogy több pénzből leépítettek. Meg tudnák azt is tenni hogy vesznek még 2 airbust, 2 falcont a belügyminisztériumnak és az már kormánygépnek lesz mondva. Akkor majd a lelki békétek megnyugszik, de az majd mások nem tetszését fogja kiváltani hogy pazarlás, luxus 4 airbust, 4 falcont fentartani. Így hogy egy helyen van kevesebb géppel megoldják mégha vesznek is hozzá képesség növelése érdekében.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
Totál mindegy...
Nem arra használják amire kéne.
Csak hogy értsük egymást...mérhetetlen pazarlásnak tartom és szerintem ez egyáltalán nem katonai célú használat.

kapitány/képzett személyzet nélkül baszhatjuk az új vasakat, az a jó ha sokat mennek mert legalább hamarabb leadjuk a bérelt kapitányt és sajátok tudnak végre a bal székbe ülni, ezt értsük már meg hogy rohadt sokat mennek ám mind a falconok mind a 319-ek de első sorban ennek örülni kéne mert jelen pillanatban szüksége van a személyzetnek arra hogy órát gyűjtsön ,máshogy meg nem megy, akkor miért ne használnák ki amikor csak lehet?
Szerintem arra gondol, hogy a 7x-ek árából jó sokáig repülnének a 319-esek.
csak ez egy hülyeség, mindkét géptípusra nagy szükség volt/van és örülni kéne hogy itt vannak és hogy sokat repülnek

nem értem ezt a logikát , eddig lófasz sem volt azért ment a sírás, most itt vannak az új gépek és azért megy a sírás hogy mennek mint a mérgezett egér? vagy tán az volt az "elvárás" hogy hirtelen ide terem egy komplett személyzet is a gépekhez vagy mi?? nem értem komolyan...igen, nyilván baráságosabb lenne szerintem is ha jobbn lett volna lekommunikálva de nem lett. pont. ügy vége. ezt valaki vagy elfogadja és örül hogy végre van új vas és mennek IS(!) vagy mehet az ami most megy hogy sírunk össze vissza
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 697
113
kapitány/képzett személyzet nélkül baszhatjuk az új vasakat, az a jó ha sokat mennek mert legalább hamarabb leadjuk a bérelt kapitányt és sajátok tudnak végre a bal székbe ülni, ezt értsük már meg hogy rohadt sokat mennek ám mind a falconok mind a 319-ek de első sorban ennek örülni kéne mert jelen pillanatban szüksége van a személyzetnek arra hogy órát gyűjtsön ,máshogy meg nem megy, akkor miért ne használnák ki amikor csak lehet?

csak ez egy hülyeség, mindkét géptípusra nagy szükség volt/van és örülni kéne hogy itt vannak és hogy sokat repülnek

nem értem ezt a logikát , eddig lófasz sem volt azért ment a sírás, most itt vannak az új gépek és azért megy a sírás hogy mennek mint a mérgezett egér? vagy tán az volt az "elvárás" hogy hirtelen ide terem egy komplett személyzet is a gépekhez vagy mi?? nem értem komolyan...igen, nyilván baráságosabb lenne szerintem is ha jobbn lett volna lekommunikálva de nem lett. pont. ügy vége. ezt valaki vagy elfogadja és örül hogy végre van új vas és mennek IS(!) vagy mehet az ami most megy hogy sírunk össze vissza

Szerintem sírjunk, mint a fürdős kurva.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
31803849_ab030abd824c43c20a80e0705dd8f348_i.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Ha akkor megmutatták volna, amikor megérkeztek, már mindenki régen túllépett volna ezen...
Sztem ma Benkő ezt a politikai vitát rovidre akarta zárni.

"A tárcavezető reagált azokra a nyilatkozatokra, amelyek „kormánygépként” jellemezték az új repülőket. Bemutatta a felszállások és a katonai célú repült órák számát, valamint felhívta a figyelmet arra, hogy az országgyűlési képviselők bármikor betekinthetnek a Honvédelmi Minisztériumban az úticélokat, s azok okait is tartalmazó iratokba, amelyekből világosan kiderül, mikor és milyen katonai célokra használták a repülőket."

De böngészve a sajtót ez nem ment át, ők továbbra is a dubaii qrvázós konteot nyomatják.
Ezt innentől el kell engedni.

Nem céljuk a tájékoztatás, hanem csak a finanszírozóik politikai érdekeinek kiszolgálása.
Ez az index cikkéből tisztán látszik, akik az általam idézett Benkő nyilatkozatot nem is idézik, direkt más formában tálalják.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 490
113
Sztem ma Benkő ezt a politikai vitát rovidre akarta zárni.

"A tárcavezető reagált azokra a nyilatkozatokra, amelyek „kormánygépként” jellemezték az új repülőket. Bemutatta a felszállások és a katonai célú repült órák számát, valamint felhívta a figyelmet arra, hogy az országgyűlési képviselők bármikor betekinthetnek a Honvédelmi Minisztériumban az úticélokat, s azok okait is tartalmazó iratokba, amelyekből világosan kiderül, mikor és milyen katonai célokra használták a repülőket."

De böngészve a sajtót ez nem ment át, ők továbbra is a dubaii qrvázós konteot nyomatják.
Ezt innentől el kell engedni.

Nem céljuk a tájékoztatás, hanem csak a finanszírozóik politikai érdekeinek kiszolgálása.
Ez az index cikkéből tisztán látszik, akik az általam idézett Benkő nyilatkozatot nem is idézik, direkt más formában tálalják.


Benkő ezt ismételgeti egy éve. De még nem volt olyan ellenzéki képviselő, aki betekintésre kapott volna lehetőséget.

Az Indexen kívül ki volt még ott? Nem nagyon találok cikkeket, csak facebook bejegyzéseket.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Sztem ma Benkő ezt a politikai vitát rovidre akarta zárni.

"A tárcavezető reagált azokra a nyilatkozatokra, amelyek „kormánygépként” jellemezték az új repülőket. Bemutatta a felszállások és a katonai célú repült órák számát, valamint felhívta a figyelmet arra, hogy az országgyűlési képviselők bármikor betekinthetnek a Honvédelmi Minisztériumban az úticélokat, s azok okait is tartalmazó iratokba, amelyekből világosan kiderül, mikor és milyen katonai célokra használták a repülőket."

De böngészve a sajtót ez nem ment át, ők továbbra is a dubaii qrvázós konteot nyomatják.
Ezt innentől el kell engedni.

Nem céljuk a tájékoztatás, hanem csak a finanszírozóik politikai érdekeinek kiszolgálása.
Ez az index cikkéből tisztán látszik, akik az általam idézett Benkő nyilatkozatot nem is idézik, direkt más formában tálalják.
Mantràzod a kormány propagandát...
Te is valami "különlegesn anácsadói" állásra hajtasz?
Attól hogy azt állítja hogy egy másodvonalas katonai csoport Las Vegasba szállítàsa "katonai repült óra" volt, annak a valósàgban semmi katonai relevanciàja nem volt.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 391
113
En azert orulok hogy honvedeink minosegi borfotelekben utazhatnak a harcmezokre. Ez mar a NATO 2% kovetkezmenye? :D :D :D

Ez nem vart fegyverkezesi versenyt indithat el es a romanok is megmutatjak majd hogy ok is tudjak luxuskorulmenyek kozott utaztatni a sajatjaikat.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
En azert orulok hogy honvedeink minosegi borfotelekben utazhatnak a harcmezokre. Ez mar a NATO 2% kovetkezmenye? :D :D :D

Ez nem vart fegyverkezesi versenyt indithat el es a romanok is megmutatjak majd hogy ok is tudjak luxuskorulmenyek kozott utaztatni a sajatjaikat.
Én ha "tábornok" lennék elvárnám, hogy puha bőrben legyen a seggem. Ami jár az jár. Pukkadjon meg aki a "piramis" alján alakozik... :D
(btw nem tudom mit vártatok, Ancsás "padsort" a Falconba? Atyaég! )
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 422
113
Mantràzod a kormány propagandát...
Te is valami "különlegesn anácsadói" állásra hajtasz?
Attól hogy azt állítja hogy egy másodvonalas katonai csoport Las Vegasba szállítàsa "katonai repült óra" volt, annak a valósàgban semmi katonai relevanciàja nem volt.
Háááát
Katonai lajstromú géppel, a lehető legkatonaibb személyzettel, katonákat vagy honvédelmi minisztériumi alkalmazottakat szállítani az AMRAAM felhasználók konferenciájára, majd a következő úttal elfáradtak a festői szépségű Tucsonba, ahol a következő nevezetességeket lehet megtekinteni:
- DCMA
- Raytheon aerospace location
- AMARG, ami az US Army és Navy hosszútávú tárolója. (Ha tippelnem kellene, akkor a most beszerzett román F-16D-k innen érkeztek)
Én azért látok némi "katonai relevanciát" ! ;)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 490
113
Háááát
Katonai lajstromú géppel, a lehető legkatonaibb személyzettel, katonákat vagy honvédelmi minisztériumi alkalmazottakat szállítani az AMRAAM felhasználók konferenciájára, majd a következő úttal elfáradtak a festői szépségű Tucsonba, ahol a következő nevezetességeket lehet megtekinteni:
- DCMA
- Raytheon aerospace location
- AMARG, ami az US Army és Navy hosszútávú tárolója. (Ha tippelnem kellene, akkor a most beszerzett román F-16D-k innen érkeztek)
Én azért látok némi "katonai relevanciát" ! ;)

New Yorkban mi van katonai? Ha külügy, akkor az ENSZ központjára tippelnék.