[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A mai amerikai - orosz katonai járőr incidensről az SOHR cikke, ez alapján adta hírül ma a térkép is az esetet (ha jól tudom). Számomra nem teljesen érthető a cikk (sőt inkább talán teljesen érthetetlen). Különösen a cikk végén az amerikai harci helikopterek által az orosz gépesített járőröknek "füstjeleket adott" teljesen érthetetlen a számomra. Figyelmeztetőket lőttek ??? :eek: A közelükbe lőttek ??? :eek::eek: Most itt vagy roppant hiányos "a harci helikopterek füstjelzései" tudásom (ami ha így van az az én tudásbeli súlyos hanyagságom), vagy új harci helikopter füstjelzéseket fejlesztettek titokban az amerikaik, vagy oltári hülyeséget írt a tudósító. :rolleyes::D:D Én többfajta, de két fontosabb alapvető "harci helikopter füstjelzést" ismerek más (szemben álló) csapatok részére, az egyik az "air to ground combat missile", a másik az automata vezérelt fedélzeti gépágyú. Agresszív használatukkal a másik (ellen-oldali) félnél is megjelenhet a "füstjelzés"... :eek::rolleyes::)

A ominózus mondat szó szerint a cikk végéből: "American helicopters sent smoke signals as warning signs for Russian vehicles which forced them to return."
USA és Oroszország közötti feszültség Észak-Szíriában: Az amerikai erők elfogják az orosz katonai oszlopot az M4-en
http://www.syriahr.com/en/?p=155554
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Én úgy látom, hogy a mai amerikai orosz incidens állhat annak a szír katonai minisztériumi kijelentésnek a hátterében, amely minden szíria légtérbe (engedély nélkül) berepülő katonai harci gép (helikopter vagy repülő) lelövését helyezi kilátásba. Szerintem nagyon felbőszítette őket, hogy az amerikai harci helikopterek figyelmeztetőket lőttek az orosz katonai járőröknek. Hogy ez pontosan hogyan történt, arról egyenlőre sehol nem látok információkat, de szerintem az orosz Védelmi minisztérium (és lehet hogy az amerikai is) a vizsgálataik után ki fogja adni (kb. holnap) az incidensről a vizsgálat eredményét és az állásfoglalásukat. Addig jegelem a részemről a témát.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A törökök mostmár nemcsak APC ket hanem Leo2 ket is átadnak a lefejezősöknek.
Leo2 A4 a Jays-al-Islam kezében.
EIsV3XiXkAA7YEu
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A törökök mostmár nemcsak APC ket hanem Leo2 ket is átadnak a lefejezősöknek.
Leo2 A4 a Jays-al-Islam kezében.
EIsV3XiXkAA7YEu
Szegcsab hozta már ma azt a listát, hogy az oroszok 5 db Leopard-2А4-et már ki is lőttek nem tegnap, mert most már éjfél elmúlik, hanem még pénteken. Szóval fogyni fognak ezek, ha átadják őket. Mindenesetre ezek az információk visszajutnak a a NATO-hoz és az amerikaiakhoz is. Nem "a bizalmi indexet" fogja növelni ezzel a szultán, hogy tömi a terroristákat fegyverekkel. (megj.: ezt "várta volna el" a szultán az amerikaiaktól is (ugye ezt hivatalos nyilatkozatban tette meg... :eek::rolleyes::D:D), most már be is mutatta - innentől kezdve nemigazán lesznek nyugatról akik nyilatkozaton kívül mellé mernek majd állni, mert nyílt támogatása lenne a terroristáknak)

Itt van szegcsab postja, benne az veszteségi lista az 5 db Leoval
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az első videóban A4-ek mennek. 4*4 es vadi új pick up-ok meg jönnek az ellentétes irányból. Nem is kevés mennyiség. :) Valami készülni fog máshol is esetleg :hadonaszos:
Az ISIS-nek is Erdogan biztosította a Toyota Pick-up ellátást (erről voltak anno a Toyota cégtől is eladási adatok, és fényképek a kígyózó végtelenül sok totál egyforma vadiúj Toyota pick-uppel felpakolva az autók ISIS terroristákkal, zászlók mindenütt, egy sivatagi úton szíriában (szerintem Rakkába a központba mentek akkor)), nem volt egy szikra lelkiismeret furdalása sem, ez egy ilyen fószer, ezt tudomásul kell venni. "Az anyukájkát is két lyukas kétfillérért...", azt hiszem így szokták mondani. :eek::)
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 156
113
Szegcsab hozta már ma azt a listát, hogy az oroszok 5 db Leopard-2А4-et már ki is lőttek nem tegnap, mert most már éjfél elmúlik, hanem még pénteken. Szóval fogyni fognak ezek, ha átadják őket.

Itt van szegcsab postja, benne az veszteségi lista az 5 db Leoval

Azért ezt még kezeljük fenntartással. Az illető a twitterüzenetében akár "nagyot is mondhatott".
Valamelyik hajnalban az ellenség (... :D) egyik twitter bejegyzésében azt olvastam, hogy 3 orosz tábornok halt meg egy dróntámadásban, köztük LAVROV fia...
Na, ez azért már jó nagy kamu volt. Szerencsére... :cool:
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Azért ezt még kezeljük fenntartással. Az illető a twitterüzenetében akár "nagyot is mondhatott".
Valamelyik hajnalban az ellenség (... :D) egyik twitter bejegyzésében azt olvastam, hogy 3 orosz tábornok halt meg egy dróntámadásban, köztük LAVROV fia...
Na, ez azért már jó nagy kamu volt. Szerencsére... :cool:
Igazad van teljesen !!! :D:D:D Így van, mondhattak bármekkorát ! :) (mert a kibiceknek semmi sem drága ugye, mint tudjuk)
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Az ISIS-nek is Erdogan biztosította a Toyota Pick-up ellátást (erről voltak anno a Toyota cégtől is eladási adatok, és fényképek a kígyózó végtelenül sok totál egyforma vadiúj Toyota pick-uppel felpakolva az autók ISIS terroristákkal, zászlók mindenütt, egy sivatagi úton szíriában (szerintem Rakkába a központba mentek akkor)), nem volt egy szikra lelkiismeret furdalása sem, ez egy ilyen fószer, ezt tudomásul kell venni. "Az anyukájkát is két lyukas kétfillérért...", azt hiszem így szokták mondani. :eek::)
Ez tény vagy valami pletyka? Mert nem nagyon sértődött meg rá senki. Az usa kivetelevel. Talan ők tudtak valamit.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ez tény vagy valami pletyka? Mert nem nagyon sértődött meg rá senki. Az usa kivetelevel. Talan ők tudtak valamit.
Persze, a nagykutyák tudtak róla. Csak vannak dolgok, tudod, amiről SOHA nem beszélnek. Ilyen a világ. Mindig is ilyen volt. Amúgy voltak ennél cifrább dolgok is, én is írtam róla korábban, meg egy hírügynökségi írást is tettem mellé, tehát "nem csak úgy mondtam"... :eek: Amúgy rengeteget bizniszelt az ISIS-el. 2015 szeptemberben lecuccoltak Putyinék, és kezdett romlani a bót... Aztán lelőtték november 25-én a SU-25-öt... Na utána történt még pár dolog, például kilőtték a törökországba tartó olajkamionokat, sokszázat. Na szerintem hagyjuk ezt, rengeteg diszóság volt/van a szír háború hátterében, amikről nem szeretek beszélni, mint a Harry Potterben, Ezt most csak mérgemben említettem meg, de igaz, tényleg. :)
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 079
11 757
113
Persze, a nagykutyák tudtak róla. Csak vannak dolgok, tudod, amiről SOHA nem beszélnek. Ilyen a világ. Mindig is ilyen volt. Amúgy voltak ennél cifrább dolgok is, én is írtam róla korábban, meg egy hírügynökségi írást is tettem mellé, tehát "nem csak úgy mondtam"... :eek: Amúgy rengeteget bizniszelt az ISIS-el. 2015 szeptemberben lecuccoltak Putyinék, és kezdett romlani a bót... Aztán lelőtték november 25-én a SU-25-öt... Na utána történt még pár dolog, például kilőtték a törökországba tartó olajkamionokat, sokszázat. Na szerintem hagyjuk ezt, rengeteg diszóság volt/van a szír háború hátterében, amikről nem szeretek beszélni, mint a Harry Potterben, Ezt most csak mérgemben említettem meg, de igaz, tényleg. :)

A kamionok 5000 feletti számban voltak ~1000 körül volt csak a tankerek száma de az akkori videókon látszik hogy mindennel kőolaj származékot szállítottak.