Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Szóval akkor előbb leveszed az iránzást a célontról, felfele lősz és újból megkeresed a célt és ráállsz?
:eek:

A lézeressel ezt meg tudod tenni és az orosz harckocsiágyúból indítható ATGM-ek új generációja már lézeres.Elméletileg indítás után célpontot is tudsz váltani még ha korlátozottan is.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 456
113
A lézeressel ezt meg tudod tenni és az orosz harckocsiágyúból indítható ATGM-ek új generációja már lézeres.Elméletileg indítás után célpontot is tudsz váltani még ha korlátozottan is.
Alíg várom, hogy lássak egy ilyesmiről egy videót.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Ide is beteszem:

"Az utolsó Királytigrisek

1945. április 19. Berlintől keletre.
A környéken az s.SS.PzAbt.503 9 db Királytigrise.

Parancsnokok:
SS-Obersturmführer Karl Brommann

Körner egysége:
SS-Hauptscharführer Karl Körner
SS-Hauptscharführer Harrer
+ 1 nem ismert parancsnok

Müller egysége:
SS-Obersturmführer Johann Müller
SS-Unterscharführer Georg Diers
SS-Untersturmführer Oskar Schäfer
+ 2 nem ismert parancsnok

1945. április 19-én a kora reggeli órákban két darab a s.SS-Pz.Abt.503-asokhoz tartozó Királytigris haladt keresztül Strausberggtől észak-keletre lévő kis falun Klosterdorfon.
A harckocsik elfoglalták a tüzelőállásukat a környék legmagasabb pontján és a lövegeket Prädikow-Grunow irányába állították.

A 314-es toronyszámú Királytigrist Georg Diers parancsnokolta, a lövész Wolf-Dieter Kothe, a töltő Alex Sommer, a vezető Willi Kenkel, és a rádiós Bodo Harms volt) a másik harckocsiparancsnok Karl Brommann volt. Az első szovjet támadás észak-keletről érkezett. A németek a kedvező pozíciójukból fakadóan, könnyen megakasztották az előrenyomulást, Diers 13 szovjet harckocsit lőtt ki.

Ezzel egy időben Müller egysége tankjaikkal Grunlow közelében várták a szovjeteket. Az első tankok amiket gyalogság is támogatott reggel 10:00 óra magasságában tűntek fel Ihlow és Grunlow között mindössze 400 méterre a német harckocsiktól. A királytigrisek habozás nélkül tüzet nyitottak. A heves harcok közepette kezdtek kifogyni a munícióból így pozíciójukat feladva Müllerék csatlakoztak Grunow és Klosterdorf között Körner egységéhez. A páncélosok közel 70 szovjet tankot semmisítettek meg. A dimbes dombos terepet kihasználva több szovjet tankos is fedezékbe tudott menekülni a könyörtelen 88 mm-es lövegek elől. A kilőtt tankok miatt hamarosan átláthatatlan fekete füst lepte be a környéket. A szovjet gyalogság teljesen elvesztette a tájékozódóképességét, ráadásul a német géppuskák is végig tűz alatt tartották őket, így hatalmas veszteségeket elszenvedve kényszerültek visszavonulni. Körner és egysége utasítást kapott, hogy azonnal indítson ellentámadást Bollersdorf közelében, és nyújtson támogatást azt ott harcoló alakulatoknak. Müller addig tartotta a pozícióját.

Délután 13:00 óra magasságában Körner Bollersdorf felé vezető úton bele is botlik a szovjetekbe akik éppen a következő támadásra készítik fel a tankjaikat. Az úton 11 darab IS-2 es típusú nehéz tankot, a falu mellett további 100-120 darab T-34/85-ös harckocsit sorakoztattak fel. Körner kilőtte az első és az utolsó tankot, így a többi tank a torlasz miatt nem tudott megfordulni a keskeny úton, az IS-2-esek hosszú lövegei pedig elakadtak. Körner mind a 39 lövedékét ellőtte, ami a 39 kilőtt tankot jelentett. Harrer 25 tankot semmisített meg. Miután teljesen kifogytak a munícióból az egység visszatért Müllerékhez. Délután négy óra körül Müller tankja és az egységéből még egy harckocsi, megsemmisül egy heves Katyusha támadásban. A megmaradt tankok visszavonulnak Werneuchen. Körnerhez 17:00 órakor csatlakozik Schäfer parancsnok. A négy királytigris egy szovjet támadás során megsemmisít újabb 30 darab tankot, és körülbelül 1000 katonát a gyalogság soraiból. A következő napon Körner és egysége egészen Altlandsbergig kényszerül visszavonulni. Egy nappal később április 21-én már Berlin külvárosában folynak a harcok. Körnerhez csatlakozik Gerhard Feige parancsnok. Ketten együtt további 17 szovjet tankot semmisítenek meg. A két Tiger II már egészen Neuköllnig vonul vissza amikor Feige harckocsijának tornya találatot kap és a parancsnok meghal a robbanásban. Körner április 29-én megkapja Vaskereszt Lovagkeresztjét. A ceremónia után egyből visszatér a még mindig harcoló egységéhez akiket valahol Charlottenburg közelében talál meg.

A s.SS-Pz.Abt.503-nak ekkor már csak 2 Királytigrise volt Berlinben. Az egyik éppen Georg Diers SS-Unterscharführeré. Április 30-án Diers tankjával éppen a Reichstaghoz tart, amikor Kroll Operához közel szovjet harckocsikba ütközik. Összesen 39 darab T-34/85 és IS-2-es tankot semmisít meg. Délután Hitler öngyilkosságot követ el. A körbezárt német katonák megkísérelnek egy utolsó áttörést az orosz ostromgyűrűn, és minden még működő járművet összeszednek köztük Diers Királytigrisét is. A csapatban sok magas rangú német katona köztük Martin Bormann is ott van. Az akció nem sokkal éjfél után indul, a katonák a Friedrichstraße állomáson át akartak kitörni, a heves harcokban azonban sokan meghalnak. Diers tankjával egy német aknára fut, és megállnak. A mozgásképtelen járművet elhagyva megpróbálnak eljutni az amerikai vonalakig, de tervük kudarcba fullad és szovjet hadifogságba esnek kivéve a töltőjüket Alex Sommert (has lövést kapott és eltűntnek nyilvánítottak). A fogolytáborból végül 1949-ben szabadultak.

Karl Körner, Georg Diers, Oskar Schäfer, Karl Brommann is túlélte a háborút."

Link:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Hát hogy is mondjam, a Bundeswehr személyi felszerelése se volt túl fényes a nyolcvanas években, ha a Néphadseregét joggal leszóljuk!

Annál azért használhatóbb volt a harcászati velszerelés a ruházat meg fényévekkel jobb volt.

Egyébként ez nagyon érdekes dolog mert a Wehrmacht elavult személyi felszereléssel és ruházattal harcolta végig a II.vh-t.A BW ugyancsak elavult harcászati felszereléssel tudta le a Hidegháborút.A mostani BW ruházata nagyon jó, arra panasz nem nagyon lehet, viszint a harcászati felszerelés hagy némi kívánnivalót maga után az elmúlt 30 évben úgy összességében.
Szóval kijelenthetjük,hogy valamiért a németek ezt a harcászati felszerelés dolgot nagyon mostohagyerekként kezelik.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 033
24 590
113
T-72 Ukrajna
r