[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ellenségnek nézik a határontúli magyarokat csak ezt nem fogja kimondani egy tv adásában. Nem véletlen a momentum is nem a magyar pártot támogatta. Az identitásukat szeretnék már kiőlni minden magyarból, de még az itthoniakból is sajnos nemzet ellenesek.
Ha támogatnák a határon túli magyarokat, akkor csak egyetlen szavazatért indulhatnának versenybe(, valljuk be, nem túl jó esélyekkel). Ha a magyarellenes szöveget mantrázzák, akkor kapásból megszólítanak annyi ... hát mondjuk úgy, hogy választópolgárt, akik a parlamentbe jutási küszöböt jelenthetik, vagy még annál is többet. o_O
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Nekem -sokakkal ellentétben- nincs kristálygömböm, nem tudom 10 év múlva mit tesz ez vagy az a párt (akiknek egy haditechnikai oldalon semmi keresnivalójuk).

Az nekem sincs, de van egy eldöntött haderőfejlesztési ütemezés, ami folyik, halad!
..
Amíg pártok vannak meg választások, amelyet követően ezek adnak kormányt és irányítják aztán az államgépezetet, addig nem lehet ignorálni a kérdést!
Bírd ki azt a pár évtizedet, amíg még ez megy...
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Kinek a véleményére kíváncsiak az EU-s költségvetésről? :)
356074_d_mti20200221019.jpg

Jaj ne viccelj,te is látod,hogy el van szigetelve! ;)
 

hollywood

Member
2013. március 30.
39
25
18
Ha már védhetetlen az egyik oldal, akkor gyorsan összemosod a kettőt? Ne már, ez tök átlátszó.

Nem védek egy oldalt se. Csak leirtam azt amit látok és tapasztalok. Kíváncsi lennék hogy mely pont nem igaz abból amit leirtam.:rolleyes: Két kis szurkoló tábor csépeli folyamatosan egymást , mi többiek pedig ezt nézzük ha akarjuk ha nem, :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Gyurma

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Mégis összefogtok a dákóval.

Egyetlen parlamenti hely múlt a külhoni magyarokon, azaz csak jelképes a szavazatuk. Ezért kár volt őket leköpnötök.
Illetve korábban az volt a hivatalos magyarázat a momentumtól, hogy nem akartak esélytelen pártot támogatni... No comment!

Az eu-ban kapásból összeborultatok egy hírhedten magyarellenes libbant románnal. Ezek után ki hisz még nektek?

Szakértői kormány már volt egyszer, nem is olyan régen... Azt is támogatta az index.hu, a hvg, a népszabadség stb. Láttuk mi lett belőle.

Látjuk a munkátokat az eu parlamentben és az önkormányzatokban is. Nincs miről beszélni.

Szépen fejlődik az ország nélkületek is. :rolleyes:
Igazából az lenne a mindenkori politikai egyik fő feladata, hogy egyesítse a nemzetet, nem pedig az, hogy kurvára démonizálja az éppen ellenzékben lévőt, hanem megtalálni azokat az ügyeket amik pártállástól függetlenül mindenkinek egyformán fontosak és ezzel hidat képezni a kettészakadt társadalomban. Jelenleg ennek nyoma sincs a hazai közéletben ami bizonyos szempontból dühítő, más szempontból undorító de leginkább baromira elszomorító.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Igazából az lenne a mindenkori politikai egyik fő feladata, hogy egyesítse a nemzetet, nem pedig az, hogy kurvára démonizálja az éppen ellenzékben lévőt, hanem megtalálni azokat az ügyeket amik pártállástól függetlenül mindenkinek egyformán fontosak és ezzel hidat képezni a kettészakadt társadalomban. Jelenleg ennek nyoma sincs a hazai közéletben ami bizonyos szempontból dühítő, más szempontból undorító de leginkább baromira elszomorító.
Ez szerintem egy ...tévhit vagy félreértelmezés. Valami ilyesmi.
Csak a köztársasági elnök az, aki önmaga kifejezi a nemzet egységét. (Bár már ebből a részből is sokan inkább kivennék a nemzet szót... :oops:)
A pártok (latin, jelentése: rész, darab) csak a többi párttal együtt alkotnak (és képviselnek) egy egészet. A demokrácia már csak ilyen. :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Ez szerintem egy ...tévhit vagy félreértelmezés. Valami ilyesmi.
Csak a köztársasági elnök az, aki önmaga kifejezi a nemzet egységét. (Bár már ebből a részből is sokan inkább kivennék a nemzet szót... :oops:)
A pártok (latin, jelentése: rész, darab) csak a többi párttal együtt alkotnak (és képviselnek) egy egészet. A demokrácia már csak ilyen. :)
Ez szerintem független párttól mindentől, kurvára nem jó, hogy az ország felét egy az egyben tárgyalásképtelennek tekintjük mert eltér a véleménye politikailag, vagy hogy melyik tolvajbanda sikkasztott el többet.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ez szerintem független párttól mindentől, kurvára nem jó, hogy az ország felét egy az egyben tárgyalásképtelennek tekintjük mert eltér a véleménye politikailag, vagy hogy melyik tolvajbanda sikkasztott el többet.
Demokráciában azért ez nem olyan ritka. Sőt, éppen ez az előnye, hogy egy időben több vélemény (vagyis több lehetőség) van porondon. Asszem' per definicionem pontosan ezt jelenti az intelligencia, de egyben sajnos azt is, hogy nincs megegyezési kényszer, még csak egy nemzeti minimumban sem. Ez pedig sokszor tényleg rohadt idegesítő. :hadonaszos::)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113
[/QUOTE="krisss, post: 643758, member: 1325"]Ez szerintem független párttól mindentől, kurvára nem jó, hogy az ország felét egy az egyben tárgyalásképtelennek tekintjük mert eltér a véleménye politikailag, vagy hogy melyik tolvajbanda sikkasztott el többet.[/QUOTE]


Tárgyalásképtelennek tekintjük vagy valóban azok?? Én pl. meg vagyok róla győzödve, hogy a DK vezetője egy súlyosan beteg ember(és most nem a piára gondolok), a Momentum vezetése pedig nem a mi országunk érdekeit képviseli. Tudom ez erős, de valóban ezt gondolom. Nem a kis képviselők meg a szavazók, hanem a fejesek. Velük egyszerűen nincs közös téma.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 134
113
[/QUOTE="krisss, post: 643758, member: 1325"]Ez szerintem független párttól mindentől, kurvára nem jó, hogy az ország felét egy az egyben tárgyalásképtelennek tekintjük mert eltér a véleménye politikailag, vagy hogy melyik tolvajbanda sikkasztott el többet.

Tárgyalásképtelennek tekintjük vagy valóban azok?? Én pl. meg vagyok róla győzödve, hogy a DK vezetője egy súlyosan beteg ember(és most nem a piára gondolok), a Momentum vezetése pedig nem a mi országunk érdekeit képviseli. Tudom ez erős, de valóban ezt gondolom. Nem a kis képviselők meg a szavazók, hanem a fejesek. Velük egyszerűen nincs közös téma.
Az nekem is fáj hogy szekértáborok vannak, de valóban a helyzet az, hogy idegenszívűekkel sok mindenről azért nem tudok beszélni én sem... Aki régen a Szovjet, ma az amerikai csapatoktól várná azt hogy hatalomba segítik, esetleg Brüsszel zsarolásától, letagadja a migrációs politika veszélyeit, arcul köpné a határon túli magyarokat, közmunka helyett segélyért kiált, az nekem nem éri el a nemzeti minimumot :(.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
[/QUOTE="krisss, post: 643758, member: 1325"]Ez szerintem független párttól mindentől, kurvára nem jó, hogy az ország felét egy az egyben tárgyalásképtelennek tekintjük mert eltér a véleménye politikailag, vagy hogy melyik tolvajbanda sikkasztott el többet.


Tárgyalásképtelennek tekintjük vagy valóban azok?? Én pl. meg vagyok róla győzödve, hogy a DK vezetője egy súlyosan beteg ember(és most nem a piára gondolok), a Momentum vezetése pedig nem a mi országunk érdekeit képviseli. Tudom ez erős, de valóban ezt gondolom. Nem a kis képviselők meg a szavazók, hanem a fejesek. Velük egyszerűen nincs közös téma.[/QUOTE]
[/QUOTE="krisss, post: 643758, member: 1325"]Ez szerintem független párttól mindentől, kurvára nem jó, hogy az ország felét egy az egyben tárgyalásképtelennek tekintjük mert eltér a véleménye politikailag, vagy hogy melyik tolvajbanda sikkasztott el többet.


Tárgyalásképtelennek tekintjük vagy valóban azok?? Én pl. meg vagyok róla győzödve, hogy a DK vezetője egy súlyosan beteg ember(és most nem a piára gondolok), a Momentum vezetése pedig nem a mi országunk érdekeit képviseli. Tudom ez erős, de valóban ezt gondolom. Nem a kis képviselők meg a szavazók, hanem a fejesek. Velük egyszerűen nincs közös téma.[/QUOTE]
A kormányt nem támogatók túnyomó többsége inkább senkire sem szavaz ők azok akik baromira kiábrándultak ebből a okádékból amit magyar belpolitikának hívunk. És sajnos feléjük sem próbál nyitni senki hiszen, nem normális érvekkel és kommunikációval célozzák meg a baromi sokszor amúgy kurvára jogos aggodalmakat hanem teljes pályás letámadással nemzetárulóznak mindenkit és szerintem ezt kurvára nem így kéne csinálni. Túl nagy az arc sajnos és kurvára kevés a kompromisszumkészség....
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 615
113
a Momentum vezetése pedig nem a mi országunk érdekeit képviseli.
"Világosan abortuszellenes az állami 12.-es biológiakönyv" - ajvékol együtt a képet közzétevő lófejű botmixer-momentumossal a Zsindex. Ugyanakkor megkönnyebbülve azt írják, nem muszáj ebből a könyvből oktatni a biológiát.
https://kuruc.info/r/2/208594/
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 915
113
Kishuszár
Jobb szájízzel támogatunk egy olyan ottani nemzetiségű pártot, aminek alapelvei közé tartozik mind a kisebbségvédelem mind az egész nemzeti soviniszta mentalitás megváltoztatása.

zeal
Az eu-ban kapásból összeborultatok egy hírhedten magyarellenes libbant románnal. Ezek után ki hisz még nektek?
----------------------------------------------------------------------------

A tavalyi EP választás előtt két nappal Torockón jártam. Szinte tiszta magyar falu, Kolozsvártól délre. Itt van egyébként a Duna Tv erdélyi "központja".
A főtéren, egy (fa, palánk) kerítésen ott sorakoztak a pártok választási plakátjai. Baloldalt a román nyelvűek, jobboldalt egyszem magában a magyar nyelvű RMDSZ plakát.
Ott volt a baloldaliak között az USR plakátja is.
Másnap Székelyudvarhelyen szintén láttam USR plakátot. Az kétnyelvű volt, magyar/román. Tehát volt nekik ilyen is. Torockóra viszont nem jutott egy se.

Kishuszár! Ha te ezt a pártot kisebbségvédőnek hiszed/mondod, akkor vagy hihetetlenül naiv és tudatlan vagy, vagy... valami más.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 459
113
Tárgyalásképtelennek tekintjük vagy valóban azok?? Én pl. meg vagyok róla győzödve, hogy a DK vezetője egy súlyosan beteg ember(és most nem a piára gondolok), a Momentum vezetése pedig nem a mi országunk érdekeit képviseli. Tudom ez erős, de valóban ezt gondolom. Nem a kis képviselők meg a szavazók, hanem a fejesek. Velük egyszerűen nincs közös téma.
Ez ugyan igaz, de az egy objektiv megâllapitâs, amit Silvio irt. Èn sem lâtok megoldâst, de ez a szètszakadâs káros sz országra. Hihetetlen, hogy nincs egy tèma sem, amiben a kormâny ès az ellenzèk egyetèrtene. Normâlisabb orszâgokban pl a külpolitika
nem vita târgya.


Tárgyalásképtelennek tekintjük vagy valóban azok?? Én pl. meg vagyok róla győzödve, hogy a DK vezetője egy súlyosan beteg ember(és most nem a piára gondolok), a Momentum vezetése pedig nem a mi országunk érdekeit képviseli. Tudom ez erős, de valóban ezt gondolom. Nem a kis képviselők meg a szavazók, hanem a fejesek. Velük egyszerűen nincs közös téma.[/QUOTE]
A kormányt nem támogatók túnyomó többsége inkább senkire sem szavaz ők azok akik baromira kiábrándultak ebből a okádékból amit magyar belpolitikának hívunk. És sajnos feléjük sem próbál nyitni senki hiszen, nem normális érvekkel és kommunikációval célozzák meg a baromi sokszor amúgy kurvára jogos aggodalmakat hanem teljes pályás letámadással nemzetárulóznak mindenkit és szerintem ezt kurvára nem így kéne csinálni. Túl nagy az arc sajnos és kurvára kevés a kompromisszumkészség....[/QUOTE]
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 973
113
Mégis összefogtok a dákóval.

Egyetlen parlamenti hely múlt a külhoni magyarokon, azaz csak jelképes a szavazatuk. Ezért kár volt őket leköpnötök.
Illetve korábban az volt a hivatalos magyarázat a momentumtól, hogy nem akartak esélytelen pártot támogatni... No comment!

Az eu-ban kapásból összeborultatok egy hírhedten magyarellenes libbant románnal. Ezek után ki hisz még nektek?

Szakértői kormány már volt egyszer, nem is olyan régen... Azt is támogatta az index.hu, a hvg, a népszabadség stb. Láttuk mi lett belőle.

Látjuk a munkátokat az eu parlamentben és az önkormányzatokban is. Nincs miről beszélni.

Szépen fejlődik az ország nélkületek is. :rolleyes:
Bakker... Hogyan olvastuk volna a programjukat ha meg ki sem dolgoztak??? :eek: