[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Ma nekem is. Volt egy érdekes esetem. Itt dolgozom a duna Plaza mellett és az irodaház ablakából rálátni a pláza mögötti nagy füves területre. Délelőtt megjelent egy vörös kereszttel ellátott black hawk helikopter és leszállt a a füves területre ahol várta egy rendőr autó és egy katonai mentő is. Rádásul kétszer is fordult. Felnégyelést nem láttam rajta és tudtommal a honvédségnek nincs black hawk helije.

Hadgyakorlat van, rendszeresen használják azt a területet a Honvédkórház elérésére.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 600
5 242
113
Ma nekem is. Volt egy érdekes esetem. Itt dolgozom a duna Plaza mellett és az irodaház ablakából rálátni a pláza mögötti nagy füves területre. Délelőtt megjelent egy vörös kereszttel ellátott black hawk helikopter és leszállt a a füves területre ahol várta egy rendőr autó és egy katonai mentő is. Rádásul kétszer is fordult. Felnégyelést nem láttam rajta és tudtommal a honvédségnek nincs black hawk helije.

Gyakorlat mint tavaly.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 494
113
Hadgyakorlat van, rendszeresen használják azt a területet a Honvédkórház elérésére.

Én úgy tudom, hogy még csak egyszer volt ilyen gyakorlat eddig, előző évben. És akkor szóltak előre a zajhatás miatt. Igazán szólhattak volna most is... megnéztem volna :)
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
A lakásból most kicsit raktár lesz, ez van. Víz, bab, tészta, fertőtlenítő, és valami maszk/munkavédelmi szemüveg készlet is kéne.
Valami "maszk" és itt buktad el. Egy sima orvosi maszk nem véd meg. Egy komoly munkavédelmi maszk talán, de az is csak talán. Emelet marhára nem kényelmesek és nehezen lehet venni bennük a levegőt. Egyszóval ha nem időben szólnak a hírek ( nem fognak időben szólni) a babodat és a cukrodat feldughatod :D Zombi támadásra lehet készülni ultra light táskás cuccokal, de egy járványra max saját bunker jó. Szóval tök fölösleges ezen rágódni ha elér a virus téged akkor kampec és egy htkas-al kevesebb
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 954
113
Én most jutottam el oda, hogy ma televágom a kamrát liszt, rizs, cukor, konzerv vonalon. Egy pár kézfertőtlenítő sem árthat sokat.
A tesztat se hagyd ki, meg a jo oreg hipot, filleres, meg ecet, wc papir, zsebkendo,so. Plusz a fagyaszto is ok, oda is mehet minden. De rengeteg minden kell, en penteken megyek, addig osszeirom elore hogy kb juniusig mi kell. Amugy is egy honapra elore szoktam vasarolni, most lesz belole 2-3.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Valami "maszk" és itt buktad el. Egy sima orvosi maszk nem véd meg. Egy komoly munkavédelmi maszk talán, de az is csak talán. Emelet marhára nem kényelmesek és nehezen lehet venni bennük a levegőt. Egyszóval ha nem időben szólnak a hírek ( nem fognak időben szólni) a babodat és a cukrodat feldughatod :D Zombi támadásra lehet készülni ultra light táskás cuccokal, de egy járványra max saját bunker jó. Szóval tök fölösleges ezen rágódni ha elér a virus téged akkor kampec és egy htkas-al kevesebb
Fő az optimizmus! :)
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 333
113
A tesztat se hagyd ki, meg a jo oreg hipot, filleres, meg ecet, wc papir, zsebkendo,so. Plusz a fagyaszto is ok, oda is mehet minden. De rengeteg minden kell, en penteken megyek, addig osszeirom elore hogy kb juniusig mi kell. Amugy is egy honapra elore szoktam vasarolni, most lesz belole 2-3.
Hogy is van a vicc?
Ahogy én tudom:
A székelynél megjelenik a halál és közli vele, hogy másnap este 8-kor találkoznak s vége a dalnak.
A székely elkótyavetyéli minden vagyonát, s megfizeti a leggyorsabb postakocsist a legjobb lovakkal.
Lóhalálában Kolozsvárra hajtat, berohan a fogadóba, ahol a legeldugottabb padlásszoba kulcsát kéri, de azonnal, hisz mindjárt 8 óra, el kell bújni!
Megkapja a kulcsot, felrohan a szobába, villámgyorsan bezárja belülről az ajtót, ránéz az órára, egy perc múlva 8 óra; sikerült!
...amikor megszólal egy hang a háttal levő karosszékből:
- ...már azt hittem, nem érsz ide időben...

Szóval, ha menni kell, hát menni kell.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Hogy is van a vicc?
Ahogy én tudom:
A székelynél megjelenik a halál és közli vele, hogy másnap este 8-kor találkoznak s vége a dalnak.
A székely elkótyavetyéli minden vagyonát, s megfizeti a leggyorsabb postakocsist a legjobb lovakkal.
Lóhalálában Kolozsvárra hajtat, berohan a fogadóba, ahol a legeldugottabb padlásszoba kulcsát kéri, de azonnal, hisz mindjárt 8 óra, el kell bújni!
Megkapja a kulcsot, felrohan a szobába, villámgyorsan bezárja belülről az ajtót, ránéz az órára, egy perc múlva 8 óra; sikerült!
...amikor megszólal egy hang a háttal levő karosszékből:
- ...már azt hittem, nem érsz ide időben...

Szóval, ha menni kell, hát menni kell.
Ennyi. A mester tudja.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 954
113
Hogy is van a vicc?
Ahogy én tudom:
A székelynél megjelenik a halál és közli vele, hogy másnap este 8-kor találkoznak s vége a dalnak.
A székely elkótyavetyéli minden vagyonát, s megfizeti a leggyorsabb postakocsist a legjobb lovakkal.
Lóhalálában Kolozsvárra hajtat, berohan a fogadóba, ahol a legeldugottabb padlásszoba kulcsát kéri, de azonnal, hisz mindjárt 8 óra, el kell bújni!
Megkapja a kulcsot, felrohan a szobába, villámgyorsan bezárja belülről az ajtót, ránéz az órára, egy perc múlva 8 óra; sikerült!
...amikor megszólal egy hang a háttal levő karosszékből:
- ...már azt hittem, nem érsz ide időben...

Szóval, ha menni kell, hát menni kell.
Na ja... Csak azt a sok cuccot mindenkepp meg kene venni a kovetkezo par honapban. Lesz, nem lesz, mennyiert, kimehetsz e az utcara, visznek e neked kajat, stb stb. De szerintem itt olyan mint kinaban nem lesz, ki tartana be? 50 falura jut egy rendor...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Valami "maszk" és itt buktad el. Egy sima orvosi maszk nem véd meg. Egy komoly munkavédelmi maszk talán, de az is csak talán. Emelet marhára nem kényelmesek és nehezen lehet venni bennük a levegőt. Egyszóval ha nem időben szólnak a hírek ( nem fognak időben szólni) a babodat és a cukrodat feldughatod :D Zombi támadásra lehet készülni ultra light táskás cuccokal, de egy járványra max saját bunker jó. Szóval tök fölösleges ezen rágódni ha elér a virus téged akkor kampec és egy htkas-al kevesebb

Jaja, nem valami maszk, hanem:

P3
(Protection [level] 3) védettségi szintű légzésvédők kellenek, a legegyszerűbb az FFP3 (Filtering Face Piece [level] 3) pormaszk. Ügyelj arra, hogy SL leválasztási teljesmínyű legyen, tehát szilárd és folyékon anyagokat is kiszűrjön és R besorolású (többször felhasználható)! A fél- és teljesálarcok csak kifejezetten egészségügyi dolgozóknak szükségesek, az átlagemb légzését tökéletesen meg fogja védeni a pormaszk. Feltéve, hogy megfelelően feszesen, borotválkozva viselik és alapvető szabályokat betartanak.

1. Nem kompromittáljuk a maszkot.

Biztonságos környezetben felvesszük és biztonságos környezetben levesszük. A kettő között nem nyúlkálunk alá vakaródzni, orrot fújni, stb. Fel és levételnél nem nyúlunk a belsejébe (nem fogjuk meg úgy, hogy a bőrrel érintkező részt érintjük, így akár többször is viselhetjük.

Namost mivel cseppfertőzéssel terjed, ezért a bőrünket ne mutogassuk most a nagyvilágnak, teljes testfelületet fedő ruházatot hordjunk és egyszerhasználatos kesztyűt (latex, nitril, nejlon, stb.), ha közlekedünk (kapaszkodók, kilincsek, stb). Ami kifelé néz, az potenciálisan fertőzött lesz. Mivel nem vegyivédelmi ruházatban közlekedünk, egy a külső héj vegyszeres mentesítése nem reális, ennél fogva fokozottan fertőzésveszélyes környezetben, mint mondjuk a tömegközlekedés (amíg van, aztán az ételosztás, stb.) érdemes eldobható esőkabátot viselni. Ez egy pár száz forintos nejlondarab. De ha inkább járjunk kocsival! Ebből adódóan a második szabály:

2. Nem nyúlkálunk a bőrünkhöz.

Se az arcunkon, se a kezünkön, sehol. Ami kitett a biológiai környezetnek, az ne érintse a bőrünket! Kis gyakorlással le tudsz vetkőzni és fel tudsz öltözni úgy, hogy a ruhád külső részeit nem érinted! Most mindenki gyakran fog mosni és sok-sok egyszerhasználatos kesztyűt fog kidobálni. Arra is keressetek egy videót, hogy kell a kesztyűt levenni!

De még mindig van egy felület, ami fokozottan érzékeny lehet a cseppfertőzésre, az pedig a szem. Egy jó minőségű védőszemüveg, az amire az utcán szükség van, fontos, hogy viszonylag jól illeszkedjenek a fej formájához. De hasonló kialakítású napszemüveg is tökéletes. Így biztosítottuk a testünk szeparációját a külvilágtól és már csak azt kell elérnünk, hogy a külvilágból érkező tárgyaktól is biztonságban legyünk:

3. Nem érintkezünk idegen tárgyakkal.

Egyes tárgyakat tudunk majd fertőtleníteni, de nem mindent, például egy liszteszacskót, vagy kenyeret. Elég egy beteg pék, aki puszta kézzel fogdosta a zsömléit és hasonlók, hogy hazavigyük és jóízűen elfogyasszuk a betegséget. Igyekeznünk kell úgy táplálkozni, hogy a meglévő, biztonságos eredetű készleteket, vagy fertőtleníthető csomagolású termékeket érintsünk.

Sajnos mindez mit sem ér, ha továbbra is megfogdossuk a leginkább fertőzött felületet ami a járvány sújtotta országban megtalálható lesz, ezért van egy végső szabály:

4. Nem érintkezünk pénzzel.

Nem érintjünk a kártyánkat se fizikailag hozzá a terminálhoz! Csak paypass, az is óvatosan! Körülbelül ezek lesznek az alapszabályok a karanténzónán belüli mozgáshoz. Mindazonáltal aki nem tartozik a fő kockázati csoportba (amúgy is beteg negyven fölöttiek), annak azért igen jó esélyei vannak, hogy nátha szerű tünetekkel lábon kihordja. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Na ja... Csak azt a sok cuccot mindenkepp meg kene venni a kovetkezo par honapban. Lesz, nem lesz, mennyiert, kimehetsz e az utcara, visznek e neked kajat, stb stb. De szerintem itt olyan mint kinaban nem lesz, ki tartana be? 50 falura jut egy rendor...
Ugyan ezért tárazok be én is szépen lassan. Ha engem visznek, családnak akkor is legyen mit enni. A tudatomnak jobb, még ha esetleg szart sem ér majd. Legalább elmondhassam, hogy rajtam nem múlt, megpróbáltam.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Jaja, nem valami maszk, hanem:

P3
(Protection [level] 3) védettségi szintű légzésvédők kellenek, a legegyszerűbb az FFP3 (Filtering Face Piece [level] 3) pormaszk. Ügyelj arra, hogy SL leválasztási teljesmínyű legyen, tehát szilárd és folyékon anyagokat is kiszűrjön és R besorolású (többször felhasználható)! A fél- és teljesálarcok csak kifejezetten egészségügyi dolgozóknak szükségesek, az átlagemb légzését tökéletesen meg fogja védeni a pormaszk. Feltéve, hogy megfelelően feszesen, borotválkozva viselik és alapvető szabályokat betartanak.

1. Nem kompromittáljuk a maszkot.

Biztonságos környezetben felvesszük és biztonságos környezetben levesszük. A kettő között nem nyúlkálunk alá vakaródzni, orrot fújni, stb. Fel és levételnél nem nyúlunk a belsejébe (nem fogjuk meg úgy, hogy a bőrrel érintkező részt érintjük, így akár többször is viselhetjük.

Namost mivel cseppfertőzéssel terjed, ezért a bőrünket ne mutogassuk most a nagyvilágnak, teljes testfelületet fedő ruházatot hordjunk és egyszerhasználatos kesztyűt (latex, nitril, nejlon, stb.), ha közlekedünk (kapaszkodók, kilincsek, stb). Ami kifelé néz, az potenciálisan fertőzött lesz. Mivel nem vegyivédelmi ruházatban közlekedünk, egy a külső héj vegyszeres mentesítése nem reális, ennél fogva fokozottan fertőzésveszélyes környezetben, mint mondjuk a tömegközlekedés (amíg van, aztán az ételosztás, stb.) érdemes eldobható esőkabátot viselni. Ez egy pár száz forintos nejlondarab. De ha inkább járjunk kocsival! Ebből adódóan a második szabály:

2. Nem nyúlkálunk a bőrünkhöz.

Se az arcunkon, se a kezünkön, sehol. Ami kitett a biológiai környezetnek, az ne érintse a bőrünket! Kis gyakorlással le tudsz vetkőzni és fel tudsz öltözni úgy, hogy a ruhád külső részeit nem érinted! Most mindenki gyakran fog mosni és sok-sok egyszerhasználatos kesztyűt fog kidobálni. Arra is keressetek egy videót, hogy kell a kesztyűt levenni!

De még mindig van egy felület, ami fokozottan érzékeny lehet a cseppfertőzésre, az pedig a szem. Egy jó minőségű védőszemüveg, az amire az utcán szükség van, fontos, hogy viszonylag jól illeszkedjenek a fej formájához. De hasonló kialakítású napszemüveg is tökéletes. Így biztosítottuk a testünk szeparációját a külvilágtól és már csak azt kell elérnünk, hogy a külvilágból érkező tárgyaktól is biztonságban legyünk:

3. Nem érintkezünk idegen tárgyakkal.

Egyes tárgyakat tudunk majd fertőtleníteni, de nem mindent, például egy liszteszacskót, vagy kenyeret. Elég egy beteg pék, aki puszta kézzel fogdosta a zsömléit és hasonlók, hogy hazavigyük és jóízűen elfogyasszuk a betegséget. Igyekeznünk kell úgy táplálkozni, hogy a meglévő, biztonságos eredetű készleteket, vagy fertőtleníthető csomagolású termékeket érintsünk.

Sajnos mindez mit sem ér, ha továbbra is megfogdossuk a leginkább fertőzött felületet ami a járvány sújtotta országban megtalálható lesz, ezért van egy végső szabály:

4. Nem érintkezünk pénzzel.

Nem érintjünk a kártyánkat se fizikailag hozzá a terminálhoz! Csak paypass, az is óvatosan! Körülbelül ezek lesznek az alapszabályok a karanténzónán belüli mozgáshoz. Mindazonáltal aki nem tartozik a fő kockázati csoportba (amúgy is beteg negyven fölöttiek), annak azért igen jó esélyei vannak, hogy nátha szerű tünetekkel lábon kihordja. :)
Van még 1 buktató a ruházat. Vegyvédelmi ruha is esélyes kellene, hogy legyen.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Ugyan ezért tárazok be én is szépen lassan. Ha engem visznek, családnak akkor is legyen mit enni. A tudatomnak jobb, még ha esetleg szart sem ér majd. Legalább elmondhassam, hogy rajtam nem múlt, megpróbáltam.
Ha elvisznek akkor a család is megfertözödhetett. Egy dologra jó az orvosi maszkok, hogy nem véd meg a fertőzéstől de nagy eséllyel nem engedi, hogy mást fertőz. Ha úgy érzed náthás vagy mennyél be a patikába és hordjad, hogy ha legalább ha te kinyifansz más ne nyiffanjon. Legyél hősies mártír. :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Van még 1 buktató a ruházat. Vegyvédelmi ruha is esélyes kellene, hogy legyen.
Nem kell vegyvédelmi ruha, bőven elég a kényelmes tyvek ruházat, de az is csak akkor, ha a járványkórházban dolgozol. Egyszerű civilnek semmi szüksége ezekre és ezt nem azért írom, hogy védjem a készleteket a szakdolgozók részére, hanem mert tényleg nincs szüksége többre.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 333
113
Na ja... Csak azt a sok cuccot mindenkepp meg kene venni a kovetkezo par honapban. Lesz, nem lesz, mennyiert, kimehetsz e az utcara, visznek e neked kajat, stb stb. De szerintem itt olyan mint kinaban nem lesz, ki tartana be? 50 falura jut egy rendor...
Ha nem tudják megszervezni az ellátást, akkor (hétfő van, tehát) bukik a kormány.
Tény és való, hogy a felsőzsolcai árvíz idején éhkoppon maradtunk volna (+ se víz, se villany, se gáz), ha nem a - na nem a katasztrófátvédelem - civilek.
Olyan finom húsmentes pőkötet', azóta sem ettem, mint amit a krisnások főztek hetekig.
Mert még a cigányosan is zárva volt:
Kilences kép:
https://galeria.index.hu/belfold/2010/06/07/arviz_a_magasbol/9
A kép a mi házunkat is tartalmazza:
https://galeria.index.hu/belfold/2010/06/07/arviz_a_magasbol/5

Viszont egy nagyvárosra, netán teljes megyére szóló zárás - tartok tőle - kifogna rajtunk.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Ha elvisznek akkor a család is megfertözödhetett. Egy dologra jó az orvosi maszkok, hogy nem véd meg a fertőzéstől de nagy eséllyel nem engedi, hogy mást fertőz. Ha úgy érzed náthás vagy mennyél be a patikába és hordjad, hogy ha legalább ha te kinyifansz más ne nyiffanjon. Legyél hősies mártír. :D
Nem hiszem hogy a veszélyeztetett kategóriában vagyok. Haza nyilván nem szeretném vinni.