[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Nincs terv. Kibekkeljük. Nemcsak mi, az egèsz EU. Óránkènt hallom, hogy semmi ok a pánikra.

Arra azért számítani lehet, hogy a tavaszi turistaszezonnak lőttek az EU-ban!
(a kiskereskedelmi forgalom viszont rekordokat fog dönteni, különösen az élelmiszer alapú)
..
Mindenki tartsa magát tisztán, testileg, szellemileg! Ne legyen fáradt, legyengült. Aludja ki magát, maradjon erős, szedjen vitamint, vagy amiben hisz!
Begyulladni meg nem kell, az nem jó semmire.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Ma hivatalosan Svájc, Ausztria, Horvátország.... Hétvégére egesz Európa. Akkora a forgalom és sehol sincs blokkolva, tehát szabadon terjed.
Egy üzleti partnerem egy csempekereskedő cég panaszkodott, hogy árut akar behozni és két fuvaros cég is közölte, nem vállalnak fuvart Észak-O.-ból... “A csempegyárak Modena környékén vannak”.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Nincs terv. Kibekkeljük. Nemcsak mi, az egèsz EU. Óránkènt hallom, hogy semmi ok a pánikra.


na majd ha meglesz az elso politikus aki elkapta..

majd ako lesz terv is meg minden is..

meg ezeknek ott fent nincs erdekuk addig nem is lesz semmi kulonos inteszkedes...

kinaiak is akko b@sztak bele a karantenba meg mindenbe amikor rajottek hogy ez miatt a partnak is baja lehet...
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 751
113
Valaki nem tud egy oldalt ahol globálisan lehet követni a járványt? Egyet követtem ami itt volt linkelve már pár hete, de már nem megy, belépéshez kötötték, aszem a princeton egyetemen....
Ha valaki lökne egy linket megköszönném, ne kelljen átnyálazni az egész fórumot.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
A vajdának világában egyenlőbbek, meg közben szabadon terjeszthetik a vírust is akár, csak kisdiákokat zárnak karanténba nálunk. Nincs itt semmilyen védelmi terv, csak korrupció.

Ez olyan kb. mintha én majd minden nap Karácsony Gergely Szilveszterrel jönnék, ha beüt a terjedés Budapesten is, és emiatt felfordulás lesz egy csomó kényelmetlenséggel meg feszkóval, meg elcseszett és félrement intézkedéssel (mivel én meg őt nem csípem, bevallom)!
De már most is őrjönghetnék pl., hogy miért jár még mindig a metró, holott le kellett volna zárni két hete. /nem kellett volna amúgy, csak a példa kedvéért.../
..
(Tényleg nehéz lehet így létezni, hogy a valóságbuborékodban "vajdák, sámánok és olajosok vannak", akik Téged üldöznek...)
A múltkor egyébként linkeltem neked a jogszabályt (94/2018. Korm. rendelet), amit ha végigolvastál volna tüzetesen, akkor kaphattál volna egy körülbelüli képet arról, hogy egy államszervezeti hierarchia hogyan működik.
Kicsit túlértékeled a személyek fontosságát! Csak szólok, ha egy miniszter beteg és hiányzik, attól a gépezet ugyanolyan jól megy előre!
Minden helyettesítés meg egyebek le vannak szabályozva!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Szerintem neked a pi*áról is a "vajda" jut eszedbe. Nehéz lehet így élni.
Semmi baj, végül is csak annyi történt, hogy ugyanarról a fertőzött területről érkező vizilabdázókat nem zártak karanténba, míg kisdiákokat igen. A sportolókért úgy odalevő hordóalakú vajda földjén addig lehet ezt így megcsinálni, amíg nem ez a szikár tény, hanem a vajdázás tűnik fel, sajnos túl sokaknak. :(
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 392
113
Ez olyan kb. mintha én majd minden nap Karácsony Gergely Szilveszterrel jönnék, ha beüt a terjedés Budapesten is, és emiatt felfordulás lesz egy csomó kényelmetlenséggel meg feszkóval, meg elcseszett és félrement intézkedéssel (mivel én meg őt nem csípem, bevallom)!
De már most is őrjönghetnék pl., hogy miért jár még mindig a metró, holott le kellett volna zárni két hete. /nem kellett volna amúgy, csak a példa kedvéért.../
..
(Tényleg nehéz lehet így létezni, hogy a valóságbuborékodban "vajdák, sámánok és olajosok vannak", akik Téged üldöznek...)
A múltkor egyébként linkeltem neked a jogszabályt (94/2018. Korm. rendelet), amit ha végigolvastál volna tüzetesen, akkor kaphattál volna egy körülbelüli képet arról, hogy egy államszervezeti hierarchia hogyan működik.
Kicsit túlértékeled a személyek fontosságát! Csak szólok, ha egy miniszter beteg és hiányzik, attól a gépezet ugyanolyan jól megy előre!
Minden helyettesítés meg egyebek le vannak szabályozva!
Tudom hogy lennenek koztunk olyanok akik akkor is a minielnokot vedenek amikor tucatjaval hullananak az emberek a kornyezetukben, de a jozan valasztopolgar azert egy orszag hatekony es biztonsagos megszervezeseert csak elovenne ot ezek utan. 10 csodalatos evuk volt felkesziteni az egeszsegugyet ilyen esetekre. Mas kormanynak ennyi se jut.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Semmi baj, végül is csak annyi történt, hogy ugyanarról a fertőzött területről érkező vizilabdázókat nem zártak karanténba, míg kisdiákokat igen. A vajda földjén addig lehet ezt így megcsinálni, amíg nem ez a szikár tény, hanem a vajdázás tűnik fel, sajnos túl sokaknak. :(

Nem ismerem a szituációt, de rémlik, hogy van csapatorvos!
Elképzelhető szerinted, hogy konzultáltak vele? Hmm...?
Szerintem erősen esélyes...
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Tudom hogy lennenek koztunk olyanok akik akkor is a minielnokot vedenek amikor tucatjaval hullananak az emberek a kornyezetukben, de a jozan valasztopolgar azert egy orszag hatekony es biztonsagos megszervezeseert csak elovenne ot ezek utan. 10 csodalatos evuk volt felkesziteni az egeszsegugyet ilyen esetekre. Mas kormanynak ennyi se jut.

Persze, és Gyurcsányt követelnék, vagy a kis Feketegyőrt!
ne álmodozz!
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
705
2 999
93
Tudom hogy lennenek koztunk olyanok akik akkor is a minielnokot vedenek amikor tucatjaval hullananak az emberek a kornyezetukben, de a jozan valasztopolgar azert egy orszag hatekony es biztonsagos megszervezeseert csak elovenne ot ezek utan. 10 csodalatos evuk volt felkesziteni az egeszsegugyet ilyen esetekre. Mas kormanynak ennyi se jut.

Lehet jobb lett volna, ha ma korábban lefeküdtél volna aludni.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Tudom hogy lennenek koztunk olyanok akik akkor is a minielnokot vedenek amikor tucatjaval hullananak az emberek a kornyezetukben, de a jozan valasztopolgar azert egy orszag hatekony es biztonsagos megszervezeseert csak elovenne ot ezek utan. 10 csodalatos evuk volt felkesziteni az egeszsegugyet ilyen esetekre. Mas kormanynak ennyi se jut.
Fogd mar be a szadat. Mindenhol kepes vagy politikaval teleszemetelni egy témat! Hogy jön ez most ide? Tele van az orszag olyan hülyekkel mint te. Aztan megy a csodalkozas a megosztottságon.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Tudom hogy lennenek koztunk olyanok akik akkor is a minielnokot vedenek amikor tucatjaval hullananak az emberek a kornyezetukben, de a jozan valasztopolgar azert egy orszag hatekony es biztonsagos megszervezeseert csak elovenne ot ezek utan. 10 csodalatos evuk volt felkesziteni az egeszsegugyet ilyen esetekre. Mas kormanynak ennyi se jut.
Ilyen esetekre sehol nincsenek felkészülve és még németekeknél is orvos meg nővérhiány van.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and zeal