[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
+a budapestre érkező fiatalok igen szignifikáns százaléka olasz.

Nekem mondod? Ha kilépek a belvárosban melóhelyről legtöbbször olasz szót hallok. Persze lehet, hogy ők a leghangosabbak...
Valahol olvastam egyszer, hogy ma már - szezontól függetlenül - 150 ezer+ külföldi van Budapesten egyidejűleg bármikor, de ez lehet
olykor ennek a háromszorosa is!, és ez nem túlzás.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Jó ez a terv, csak azóta már pár dolog változott. És számomra kevés cselekvés és sajnos még kevesebb következettesség látszik. Ld. egri vizilabdások. Hőmérőzhetnek, ha 14 nap is lehet a lappangás. Minimum önkéntes otthoni karanténba kellene őket küldeni. Minél később annál rosszabb. Tudom nehéz elismerni a hibázást, de jobb lenne rajta túllenni.
Arra még kíváncsi lennék mi van a rabok maszkgyártásával.

A vizilabdázók nem találkoztak akárkikkel. Sőt kimondottan kevés emberrel volt közvetlen kapcsolatuk. Folyamatos az orvosi jelenlét. Hagyjuk már a csapatot, nem ők hozzák be ha bekerül.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Nézzétek, van olyan ismerősöm, akinek a középsulis gyerkőce 1,5 hete volt Velencében az osztállyal kiránduláson, na mit tettek?! Tanárok figyelnek, ha lesznek tünetek, intézkednek. Mondom, OK, de ugye az megvan, hogy átlag 5-14, de akár 25 nap is lehet a lappangási idő, és akkor még tünetmentes vagy, de már fertőzöl?! Válasz: síri csend a telefon túlsó végén. És diplomás családfőkről van szó, meg a középiskolai tanárok is egyetemet végzett emberek ugyebár. De inkább nem kommentálom. Én a központi zöld szám felhívását ajánlom mindig nekik, meg a min. 14 napos önkéntes karantént. Eddig mindhiába..., és ez szerintem nem egyedi eset kis hazánkban sem.


"És diplomás családfőkről van szó, meg a középiskolai tanárok is egyetemet végzett emberek ugyebár. "
A diploma nem egyenlő az intelligenciával
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
"És diplomás családfőkről van szó, meg a középiskolai tanárok is egyetemet végzett emberek ugyebár. "
A diploma nem egyenlő az intelligenciával

Az a baj, hogy aki sok évet tanul, azok közül sokan nem képesek vagy mernek önálló véleményt formálni - hiszen az a tankönyv-szerzők (na meg a politikusok) dolga.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 333
113
"És diplomás családfőkről van szó, meg a középiskolai tanárok is egyetemet végzett emberek ugyebár. "
A diploma nem egyenlő az intelligenciával
Inkább árnyaljuk úgy szerintem, hogy trendszerűen a diplomások intelligensebbek (nekem nincs diplomám), de vannak diplomával nem rendelkező intelligens emberek is jócskán, s sajnos vannak olyan diplomások is, akik sötétek, mint az éjszaka.
Ezek a jelenségek meg megtudják zavarni a külső szemlélő ;) értékrendjét.:D
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nem, nem hülyékről van szó a barátaim esetében. Inkább úgy mondanám, hogy a félelem beindult, de jó magyar szokás szerint az első reakcció a szőnyegalá seprés, mert akkor biztos nem lesz baj! Kívánom, hogy ne legyen, de ha még is van, akkor a gyerkőc minden nap kb. 25-25 km -et ingázik a középsuliba vonaton, szóval..., személy szerint a közösséggel szembeni felelőtlenségnek tartom, de főleg a pedagógusi kar reakcióját. Igaz nem állami hanem egyházi fenntartású középiskola..., aztán mivel ott ezt mondták, akkor így lesz. Hát én azért a rendkívüli szülőin azért erősködtem volna, hogy..., meg magamtól érdeklődtem volna a zöld számon is az egész osztályra hivatkozva. De ez az én, meg a hozzám hasonlók mentalitása diplomám ide vagy oda.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem, nem hülyékről van szó a barátaim esetében. Inkább úgy mondanám, hogy a félelem beindult, de jó magyar szokás szerint az első reakcció a szőnyegalá seprés, mert akkor biztos nem lesz baj! Kívánom, hogy ne legyen, de ha még is van, akkor a gyerkőc minden nap kb. 25-25 km -et ingázik a középsuliba vonaton, szóval..., személy szerint a közösséggel szembeni felelőtlenségnek tartom, de főleg a pedagógusi kar reakcióját. Igaz nem állami hanem egyházi fenntartású középiskola..., aztán mivel ott ezt mondták, akkor így lesz. Hát én azért a rendkívüli szülőin azért erősködtem volna, hogy..., meg magamtól érdeklődtem volna a zöld számon is az egész osztályra hivatkozva. De ez az én, meg a hozzám hasonlók mentalitása diplomám ide vagy oda.

"Igaz nem állami hanem egyházi fenntartású középiskola..., aztán mivel ott ezt mondták, akkor így lesz."

Én is egyházi iskolába jártam, és amikor a sérvműtétem után furcsa bőrviszketések kezdtek jelentkezni nálam, el mertem menni egy városi (értsd: a bentlakásos iskola orvosától különböző) rendelőbe.
Másnap a gimnázium rektora (pap!) az egész iskola előtt üvöltve prédikálta az ebédlőben 300 diák előtt, hogy egyesek külső orvosi rendelőbe mennek el lejáratni az iskolánkat, hogy azt terjesszék rólunk, hogy rühesek vagyunk!

És ez egy egyházi iskola volt! Semmivel sem jobbak, mint a többi!
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Nem akartam sértegetni senkit, ezért inkább mégse fogalmazzunk így, ha lehet.
"trendszerűen a diplomások intelligensebbek"

Nem tudod árnyalni mert ez egyszerűen nem igaz. Ha valakinek van diplomája az kb csak azt jelenti tud magolni és követni a szabályokat és ennyi. De a sablon magolásnak semmi köze az intelligenciához.

Intelligencia jele az például, hogy képes belátni, hogy a diplomája önmagában még semmit nem jelent, és képes az önkritikára a sablontól eltérően. Ezt hívják gondolkodásnak és a tények értelmezésének, elemzésének stb... Persze mindenhol vannak 0.1% kivételek de a többség légy aki szart eszik.