[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 080
11 759
113
ERsFzVCWoAAfZJS



Nah mikor a szar visszapotyog a nyakadba
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nezzuk a tenyeket: Adott egy orszag amelyik beavatkozik a polgarhaboruba ugy, hogy minden amire szuksege van ott van a szomszedban. Adott egy masik beavatkozo orszag amelyik erosen hianyos legiszallitasi illetve egyeb kapacitassal rendelkezik. Ki nyeri az anyaghaborut? En az oroszok helyeben felvennem a nyulcipot, mielott rajuk zuhan egesz Anatolia.
OFF az OFF-ra - mert ez nem az Idlibi (szír) helyzettel foglalkozik, csak a "vágyálmodat" írtad le... :eek::rolleyes:
Inkább töröltem amit írtam. A terrorizmus támogatóiról szólt.
Még az amerikai OIR szóvivő is elismerte, hogy terroristák gyülekezete van a törökök "védőszárnyai" alatt Idlibben. (pedig ők nagyon Assad és oroszellenesek)

"Akkor meséld már el nekem, hogy ez a "szomszéd" mit keres ebben az országban ? Úgy, hogy nagyon alapos része volt vagy 10 évig ebben a szomszéd országban a terroristák támogatásában, ezzel a lakosság megöletésében, sanyargatásában, elüldözésében ??? MÉG AZ AMERIKAI OIR SZÓVIVŐ (vagy a parancsnok) is elismerte (mindez pár napja volt csupán), hogy úgy gyűlnek a terroristák Idlibben, mintha mágnes húzná őket. NA ÉS KI VAN A TERRORISTÁK ÉLÉN ??? NA ??? E-vel kezdődik és RDOGAN-al folytatódik... Ja, ez sem számít... Elküldött 4700-at líbiába. Abból már 80-an átszöktek erurópába... (SOHR jelentése). Remélem Erdogány barátod (terrorista) "haverjai" ott hajtják végre az első..."

Ennyi bőven elég abból amit írtam... :eek::)
ON
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 392
113
OFF az OFF-ra - mert ez nem az Idlibi (szír) helyzettel foglalkozik, csak a "vágyálmodat" írtad le... :eek::rolleyes:
Inkább töröltem amit írtam. A terrorizmus támogatóiról szólt.
Még az amerikai OIR szóvivő is elismerte, hogy terroristák gyülekezete van a törökök "védőszárnyai" alatt Idlibben. (pedig ők nagyon Assad és oroszellenesek)

"Akkor meséld már el nekem, hogy ez a "szomszéd" mit keres ebben az országban ? Úgy, hogy nagyon alapos része volt vagy 10 évig ebben a szomszéd országban a terroristák támogatásában, ezzel a lakosság megöletésében, sanyargatásában, elüldözésében ??? MÉG AZ AMERIKAI OIR SZÓVIVŐ (vagy a parancsnok) is elismerte (mindez pár napja volt csupán), hogy úgy gyűlnek a terroristák Idlibben, mintha mágnes húzná őket. NA ÉS KI VAN A TERRORISTÁK ÉLÉN ??? NA ??? E-vel kezdődik és RDOGAN-al folytatódik... Ja, ez sem számít... Elküldött 4700-at líbiába. Abból már 80-an átszöktek erurópába... (SOHR jelentése). Remélem Erdogány barátod (terrorista) "haverjai" ott hajtják végre az első..."

Ennyi bőven elég abból amit írtam... :eek::)
ON
Ne haragudj, de nem te dontod el mi itt az off, hanem az oldal uzemeltetoje illetve a megbizott moderator.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 985
113
Én nem emberkednék a törökök helyében az oroszok ellen. Állítólag brit tudósok kimutatták, hogy a plutónium káros az egészségre. Különösen kritikus tömeg felett. Az oroszoknak megvan a képességük arra, hogy ezt kicsiny bolygónkon bárkinek az eszébe juttassák egy villanásnyi időre. A törököknek ez ellen nem lenne semmijük.
.
Plutóniumról nincs szó, ez helyi lövöldözés. Anno a Vietnamban, vagy az araboknál sem vetettek be atomot a szovjet tanácsadók halála esetén, itt se fognak.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ne haragudj, de nem te dontod el mi itt az off, hanem az oldal uzemeltetoje illetve a megbizott moderator.
OFF
Én a véleményemet a hozzászólásomban OFF-al jelöltem a világon kialakult fórum szokásjognak megfelelően. Ebben a véleményemben nyugodtan nevezhetem az írásodat OFF-nak, ez csak az én személyes külön magányvéleményem, és nem a fórum üzemeltetői vagy mások nevében írtam, hanem a sajátoméban. Ezen kívül nem kértem az ő minősítésüket sem a TE beírásodról, sem a postod eltávolítását, tehát semmiféle intézkedést nem kértem, sem nyíltan, sem zártan. (nem is fogok) Amúgy pedig az ilyen véleménynek mint a tiéd szerintem nem itt, hanem a "beszélgetőben" van a helye, ott teljesen rendben van, bármi is legyen a véleményed.
Üdv. :)
ON
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 985
113
Az oroszoknak van kb. a legütőképesebb csapatlégvédelmük. Az F16 nem rossz gép, de hamar amortizálódik egy rakétatalálattól... :D
.
.
Ezzel azért lennék óvatos, mert az F-16 már sokfelé bizonyitott élesben, az orosz csapatlégvédelem pedig eddig sehol, max az iráni Airbus lelövése jut hirtelen eszembe.