[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 131
12 000
113
EQ6gMREXsAgvbKz


hát nem mostani de igaz, amit sajnálok mert nem nekik kellet volna.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 643
55 252
113
A képek alapjàn nekem nem ugy tünik, hogy Serakib-ot tervszerüen hagyta el az SAA, ahogy egyesek ezt irtàk itt.
De ez màr mindegy.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 305
10 214
113
hat szerintem ezzel van osszefuggesben:

1. Russia: Turkey continues to violate the agreements on Syria by supporting armed groups with artillery in Idlib governorate

https://syria.liveuamap.com/en/2020/27-february-russia-turkey-continues-to-violate-the-agreements

2. es hogy ertsek is mit akar ezzel Putyin mondani

Warplanes targeted Turkish positions in Balyun, and reports of many casualties

https://syria.liveuamap.com/en/2020/27-february-warplanes-targeted-turkish-positions-in-balyun

A large number of the dead and wounded in the ranks of the Turkish army, after their site near the town of Bullion, south of Idlib, was bombed by warplanes

https://syria.liveuamap.com/en/2020/27-february-a-large-number-of-the-dead-and-wounded-in-the

Igen helyiek 33 halottról írnak, észak Szíriában is meghalt 4 katona + 3 tüzérségi felderítő csak ma, elképesztő hogy szinte élőben lehet elérni a híreket órákkal a lapok/tv előtt

 

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
373
1 070
93
  • Tetszik
Reactions: fishbed and jimkirk

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 425
7 003
113
még mindig nem hallottam a felhívást hogy az orosz állampolgárok hagyják el törökországot, és ne utazzanak oda
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 305
10 214
113
A képek alapjàn nekem nem ugy tünik, hogy Serakib-ot tervszerüen hagyta el az SAA, ahogy egyesek ezt irtàk itt.
De ez màr mindegy.

Szokásos sztori, a pár ütőképes alakulat a 25. hadosztály(volt tigrisek) vezetésével Sarakib elfoglalása után lement a hegyekhez 5 nap alatt előrenyomultak és olyan egységeket hagytak védekezni akik az első APC-t meglátva futnak mert azt hiszik hogy öngyilkos robbantó.


 
  • Tetszik
Reactions: mentuhotep

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az United Nations LIVE (ensz) élő online adása az ülésről. New York-ból. Az időeltolódás - 6 óra az amerikai keleti partra. Akiket érdekel itt a mostani program. A kiírt időpontok az eredeti időpontok (a helyszínen), a zárójelbe tett időpontok a magyar időre átszámolt időeltolódás alapján mutatja a kezdéseket. (vagyis azzal már nem kell számolni semmit, nekünk/nálunk akkor van az téma/program kezdete, akit érdekel, akkor előtte 20-25-35 perccel nézze már az online csatornájukat)

Az United Nations mai napi meghirdetett programjai

10:00 (16:00)
Security Council: The situation in the Middle East
Report of the Secretary-General on the review of alternative modalities for the border crossing of Al Yarubiyah

12:00 (18:00)
Daily briefing

15:00 (21:00)
Security Council
The situation in Somalia

Evening Schedule –

19:00 (01:00 - azaz éjjel 1 óra)
- Daily briefing
- Security Council: The situation in the Middle East
Report of the Secretary-General on the review of alternative modalities for the border
Crossing of Al Yarubiyah

Ezekből a programokból a szíria topic szempontjából nekünk az éjjel 1 órás ülés az érdekes, ott tárgyalják majd a jelenlegi Idlibi helyzetet, az emberjogi, a menekültügyi és a katonai szituációk alapján. Az Al Yarubiyah határátkelő koronavírus miatti lezárása az nekünk nem különösebben érdekes a programból. Én biztosan nem fogom nézni az adást.

"UN Web TV" csatorna, ahol szintén megjelennek az online adások web TV adásban. Tudom hogy sokan nem szeretik az ensz-t egy rakás dologért. Kivételesen annyit elárulok, hogy én sem csípem őket, sőt időnként kifejezetten nagy problémáim vannak velük több különböző témában. Csak én erről általában hallgatok, mert ez a személyes terem része, és nem biztos hogy el akarom árulni bárkinek is, hogy egyes dolgokról én mit gondolok... :eek::rolleyes:;):p ("ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna..." magyar közmondás elve a gyakorlatban... :rolleyes::):p)

Szóval ha akarod nézd amikor érdekel a téma, ha nem akarod ne nézd, egyéni szoc. probléma, én csak azért rakom ide, hogy aki akarja az mentse el könyvjelzőbe a csatornáikat, vagy netán nézze rajtuk ami érdekli (engem érdeklő téma csak igen ritkán van, úgy hogy én szinte sesem nézem, a mostani BT ülésről meg majd az összefoglalót fogom megnézni, de lehet abból is csak azt ami érdekel, szóval Isten ments hogy én propagálni akarnám őket, de mivel jogilag kötelező nemzetközileg érvényes döntéseket is hozhatnak, akár egy ország megszállásáról is, ezért nem árt odafigyelni, mit törpölnek időnkét egy kurrens a BT ülésen - és ennyi az egész :))
http://webtv.un.org/
Ezekből a programokból a szíria topic szempontjából nekünk az éjjel 1 órás ülés az érdekes, ott tárgyalják majd a jelenlegi Idlibi helyzetet, az emberjogi, a menekültügyi és a katonai szituációk alapján. Az Al Yarubiyah határátkelő koronavírus miatti lezárása az nekünk nem különösebben érdekes a programból. Én biztosan nem fogom nézni az adást.

: naivság az ensz nevű showhivataltól bármit is elvárni, kijelentik majd h az oroszok és Assad az agresszor a terrorista támogató erdogan meg a jófiú.
Öööö... tiszteletben tartom az álláspontodat, részemről "no comment", de nem azért tettem ide a műsort és a linkeket, mert én úgy szeretem őket, vagy propagálni akarnám az álláspontjukat, SŐŐŐŐT... :eek::):rolleyes: (lásd: ebben a pastomban az eleje amit írtam :cool:)
 

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
373
1 070
93
"UN Web TV" csatorna, ahol szintén megjelennek az online adások web TV adásban. Tudom hogy sokan nem szeretik az ensz-t egy rakás dologért. Kivételesen annyit elárulok, hogy én sem csípem őket, sőt időnként kifejezetten nagy problémáim vannak velük több különböző témában. Csak én erről általában hallgatok, mert ez a személyes terem része, és nem biztos hogy el akarom árulni bárkinek is, hogy egyes dolgokról én mit gondolok... :eek::rolleyes:;):p ("ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna..." magyar közmondás elve a gyakorlatban... :rolleyes::):p)

Szóval ha akarod nézd amikor érdekel a téma, ha nem akarod ne nézd, egyéni szoc. probléma, én csak azért rakom ide, hogy aki akarja az mentse el könyvjelzőbe a csatornáikat, vagy netán nézze rajtuk ami érdekli (engem érdeklő téma csak igen ritkán van, úgy hogy én szinte sesem nézem, a mostani BT ülésről meg majd az összefoglalót fogom megnézni, de lehet abból is csak azt ami érdekel, szóval Isten ments hogy én propagálni akarnám őket, de mivel jogilag kötelező nemzetközileg érvényes döntéseket is hozhatnak, akár egy ország megszállásáról is, ezért nem árt odafigyelni, mit törpölnek időnkét egy kurrens a BT ülésen - és ennyi az egész :))
http://webtv.un.org/

Öööö... tiszteletben tartom az álláspontodat, részemről "no comment", de nem azért tettem ide a műsort és a linkeket, mert én úgy szeretem őket, vagy propagálni akarnám az álláspontjukat, SŐŐŐŐT... :eek::):rolleyes: (lásd: ebben a pastomban az eleje amit írtam :cool:)

láttam mit írtál mivel tudok olvasni. de semmi újat nem monttáll.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Valami nagy szar történt, Erdogan összehívta a vészhelyzeti tanácsot, 20-50 török katona haláláról írnak


Az biztos hogy lőtték az állásaikat
Erről beszéltem korábban az iraki bevonulásuk kapcsán, hogy azt megúszták veszteségek és halott nélkül, elég jól megúszták az Affrin régió lerohanását, a nyugatról az Eufráteszig terjedő rész lerohanását, jól megúszták az Eufráteszről keletre lévő rész lerohanását, és MOST Erdogány azt hitte, hogy "a bab is hús", erre belefut egy nagy szíriai Idlibi sallerba, senki nem áll mellé a világban, és még líbiában is rogyik alatta minden, meg az azzal összefüggő nemzetközi témában. Nem kapta meg időben a megfelelő "virtuális pofont", pld. az iraki kurd területre bevonuláskor egy hatásos figyelmeztető csapást a páncélos egységeire, és később teljesen elszemtelenedett. Most meg folyik egyszerre a korábbi sok sz@r a is nyakába amit eddig csinált. (nagy arc, nagy pofára-esés, otthon is nagy bukás... és ennyi röviden amit én látok / láttam előre)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
Erről beszéltem korábban az iraki bevonulásuk kapcsán, hogy azt megúszták veszteségek és halott nélkül, elég jól megúszták az Affrin régió lerohanását, a nyugatról az Eufráteszig terjedő rész lerohanását, jól megúszták az Eufráteszről keletre lévő rész lerohanását, és MOST Erdogány azt hitte, hogy "a bab is hús", erre belefut egy nagy szíriai Idlibi sallerba, senki nem áll mellé a világban, és még líbiában is rogyik alatta minden, meg az azzal összefüggő nemzetközi témában. Nem kapta meg időben a megfelelő "virtuális pofont", pld. az iraki kurd területre bevonuláskor egy hatásos figyelmeztető csapást a páncélos egységeire, és később teljesen elszemtelenedett. Most meg folyik egyszerre a korábbi sok sz@r a is nyakába amit eddig csinált. (nagy arc, nagy pofára-esés, otthon is nagy bukás... és ennyi röviden amit én látok / láttam előre)
Mennyire aktív a török légierő Szíriában?