A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 155
7 937
113
Nagy részük 18 évesen már sajnos elveszett. Hamarabb kéne ezt kezdeni hogy legyen esélyük, úgy 14, de inkább 12 éves korban. Az ötlet amúgy jó lehetne, csak ma egy raklap jogvédő szervezet üvöltene, hogy ha 10-12 éves gyerekeket elkezdenénk katonának csak NEVELNI is, hogy janicsárképző, meg diktatúra!

18 éves korukra ezek a gyerekek már elvesztek rég!
Írtam, hogy 1. korán, (közép)iskola 2. amelyik akarja. Én megnézném, hogy ez esetben mit szólnak a jogvédők, mert azt jelentené, hogy működik a rendszer. Ne prejudikáljunk kérem! Biztos lenne, akinek nem tetszik, de amennyiben konszenzus van (amire a honvédelem, védelem esetében mindenképpen törekedn kellene) a parlamenti pártok között, akkor nincs további vita. Finomítani lehet a rendszeren, eltörölni nem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
43 995
113
Írtam, hogy 1. korán, (közép)iskola 2. amelyik akarja. Én megnézném, hogy ez esetben mit szólnak a jogvédők, mert azt jelentené, hogy működik a rendszer. Ne prejudikáljunk kérem! Biztos lenne, akinek nem tetszik, de amennyiben konszenzus van (amire a honvédelem, védelem esetében mindenképpen törekedn kellene) a parlamenti pártok között, akkor nincs további vita. Finomítani lehet a rendszeren, eltörölni nem.
Ne értsd félre amit írtam, nekem tetszik az ötlet!

Rajtam múlna kb. mennének már 14. éves kor előtt, olyan 10-12 körül!
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Nagy részük 18 évesen már sajnos elveszett. Hamarabb kéne ezt kezdeni hogy legyen esélyük, úgy 14, de inkább 12 éves korban. Az ötlet amúgy jó lehetne, csak ma egy raklap jogvédő szervezet üvöltene, hogy ha 10-12 éves gyerekeket elkezdenénk katonának csak NEVELNI is, hogy janicsárképző, meg diktatúra!

18 éves korukra ezek a gyerekek már elvesztek rég!
Az állami gondozott gyerekek nagy,része kapcsolatban van a családdal, ahonnan a problémákat hozzák...másrészt akarjuk-e az etnikai arányokat egy bizonyos irányba billenteni, pont a fegyveres erőinknél?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
43 995
113
Az állami gondozott gyerekek nagy,része kapcsolatban van a családdal, ahonnan a problémákat hozzák...másrészt akarjuk-e az etnikai arányokat egy bizonyos irányba billenteni, pont a fegyveres erőinknél?
Ha meg lehetne szakíttatni a problémás családokkal a kapcsolatot(nem azért mert gonosz vagyok, hanem mert tényleg ők húzzák vissza a mocsárba legtöbb esetben a gyerekeiket), és kellő komolysággal nevelni őket, semmi baj nem lenne abból hogy ezek az így bekerült gyerekek nagy részt - nevezzük nevén a dolgot - cigányok lennének. Az USA haderejének is nem kis része bizony latino, meg fekete, a dolgukat elvégzik.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 072
10 689
113
Az állami gondozottakra már én is gondoltam, csak eddig nem mertem felhozni az ördögi tervemet.
Se kutyája, se senkije, észre sem veszik, ha eltűnik.
Ha meg mégis van családja, azokat meg eltiltani tőlük, lévén, ha és amennyiben, rossz hatással vannak a gyermek mentális fejlődésére.
Mehetnek olyan missziókba, ahova mást nem szívesen küldenél.
A múltkor azon filóztam, hogy van az a rengeteg állami gondozott gyerek, akik nagy hátránnyal indulnak 18 éves korukban, amikor kikerülnek az állami ellátásbó: csupasz fenékkel, fedél nélkül, stb. Pl. őket - persze, csak amelyik hajlandó rá - be lehetne vonni már korán a honvédelmi (közép)iskolai programba. Lenne életcéljuk, 18 éves koruk után mehetnének tiszti vagy altiszti oktatásra, kapnának fizetést, szállást, reményt, hogy nem a börtönakadémiára kerülnek. Mindenki jól járna.

Azért nem olyan rengeteg az, nagyrészük eleve alkalmatlan, fizikailag, mentáslis problémák, viselkedés stb. Gyakrolatilag elenyésző mennyiség lenne akiket igy megfoghatsz, mivel azokat úgyis érdekelné a dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: Gyurma

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
Az állami gondozottakra már én is gondoltam, csak eddig nem mertem felhozni az ördögi tervemet.
Se kutyája, se senkije, észre sem veszik, ha eltűnik.
Ha meg mégis van családja, azokat meg eltiltani tőlük, lévén, ha és amennyiben, rossz hatással vannak a gyermek mentális fejlődésére.
Mehetnek olyan missziókba, ahova mást nem szívesen küldenél.

Csak szerintem egy ilyen kamikaze squad veszélyes mindenkire, nem csak az ellenségre. Várj még 10-15 évet és lesznek erre lassan robotok is. :)
 

öreg járőr

Well-Known Member
2017. január 28.
260
290
63
Helyes választás remélem mi is ezt vesszük majd.
Nagy részük 18 évesen már sajnos elveszett. Hamarabb kéne ezt kezdeni hogy legyen esélyük, úgy 14, de inkább 12 éves korban. Az ötlet amúgy jó lehetne, csak ma egy raklap jogvédő szervezet üvöltene, hogy ha 10-12 éves gyerekeket elkezdenénk katonának csak NEVELNI is, hogy janicsárképző, meg diktatúra!

18 éves korukra ezek a gyerekek már elvesztek rég!
Ez az igazi orosz vonal.Ott nagy divat ma is 7-8 éves korban kezdeni a katonai képzést
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
43 995
113
Ez az igazi orosz vonal.Ott nagy divat ma is 7-8 éves korban kezdeni a katonai képzést
Nem minden gyerekből kell és pláne nem 7-8 évesen katonát csinálni elkezdeni.
Nem szeretnék Spártát.

Viszont az tény, hogy a rendvédelemben, honvédelemben létszámhiány van, elég komoly a probléma, és az is tény, hogy a legtöbb állami gondozott gyerek elkutyul. A kettőből ki lehetne hozni valami értelmeset, de annyit mertem leírni, hogy ahhoz hogy működhessen ez a vonal a való életben, szükségesnek tartom korán elkezdeni erre szocializálni őket, és a problémás vér szerinti szülőkkel pedig örökre megszakítanám a kapcsolatukat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
43 995
113
Már a népdal is ezt mondta: ..."árvából lesz jó katona/mert nincs aki pártfogolja/ nincsen aki megsirassa"....
Nyilván nem ennek kéne lennie a lényegnek, hanem annak hogy kap egy esélyt egy tisztes életpályára. Nincs családi örökségként ráhagyott vállalkozás, amit átvehetne aputól, nincs sok generációs ügyvédi vagy fogorvosi praxis, nincs semmi esélye kb. Legtöbbjüket lehúzza a családnak nem nevezhető néhány vérrokon. Ezzel ha segítenénk nekik hogy szakítsanak, még azon túl hogy neki is egy korrekt és kiszámítható, biztos jövőt adnánk, az állam maga is jól járna, mert egy hűséges katonát, rendőrt nyerne, aki tényleg neki köszönhet mindent, egy olyan világban ahol az ember egyre nagyobb érték, mert fogyóban van.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
Nem, nem gurult el. Nem azért van baj a cigányokkal mert cigánynak születnek, hanem azért mert ott nőnek fel abban a közegben ahol, és azt tanulják el a szüleiktől amit.

Ok, a román közeg nem megfelelő számukra. A magyar közeg sem megfelelő. Oké. Esetleg a szlovák? Az se jó. Cseh? Az se. Kivétel nélkül csak a probléma van velük. Hol lehet a hiba? Megválaszoltad saját magad hogy a saját felmenőiktől tanulják a rosszat. Ez kb. olyan mint átnevelni az első generációs migránst, a gyereke, unokája ugyanúgy fogja hozni a formát. Kutyából nem lesz szalonna.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 471
113
Faces konspirációk :D (csak a poén kedvéért):
b390b5c4202ef18b84f80385a2bb8836.jpg

d4e67427e02633abc75373de50fb283c.jpg

Mielőtt nagyon beleélnétek magatokat, csak a "70 éves a NATO" vándorkiállítás tablói vannak félretolva...