[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
Másrészt nyilvánvaló képmutatás a megállapodás , nem akarom külön kiemelni pár dolgot, de csoda hogy a plafon nem szakadt rájuk. Nyilván előre láthatóan a megállapodás 2 hétig sem fog tartani, úgy hogy a szíreknek bele kell húzni rendesen.
Az időhúzás most az oroszoknak jön jól.
A török gazdaság egyre rosszabb állapotban van és az elégedetlenkedő tábornokokkal is kellene valamit kezdeni.
Az oroszok kifárasztásra játszanak és csak annyit ölnek bele a Szír konfliktusba hogy otthon ne fájjon.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
Ezt most nem ertem. Ha nem takarodik ki a lefejezos hadero az M4 alol, akkor hivatalosan is lehet irtani oket, hisz a tuzszunetbe nem foglaltatik bele a terroristak elleni kuzdelem, az az oroszok szerint mehet tovabb...
Török regulárisokra akkor sem lőhetnek mostantól!

Lesznek közös járőrözéseik a törököknek az oroszokkal, maradnak megfigyelő pontjaik, azok tabuk.
Ha mégis rájuk lőnek a szírek, szerintem most hosszabb ideig fogja hagyni őket büntetni Putyó...
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 422
6 981
113
a tuzszunetbe nem foglaltatik bele a terroristak elleni kuzdelem

ide nem értve a civilek és civil létesítmények támadását
ha tehát az alkaloidás tenorista nem megy ki a lakott településekről (eddig se ment ki, ott tudott elbújni, rosszabb esetben úgy hogy a civileket se hagyta elmenni hogy élő pajzsként alkalmazhassa őket) akkor patthelyzet alakul ki
achtung, a jegyzőkönyv nem különbözteti meg az m4 alatti és feletti zöld részeket
azt csak belegondolja mindenki hogy az m4 alatti részekről majd valahogy elzavarhatóak az alkaloidások és az majd átlényegül saa területté, az m4 feletti meg törökké
de nincs ilyenre utalás se leírva..
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 467
19 013
113
ide nem értve a civilek és civil létesítmények támadását
ha tehát az alkaloidás tenorista nem megy ki a lakott településekről (eddig se ment ki, ott tudott elbújni, rosszabb esetben úgy hogy a civileket se hagyta elmenni hogy élő pajzsként alkalmazhassa őket) akkor patthelyzet alakul ki
achtung, a jegyzőkönyv nem különbözteti meg az m4 alatti és feletti zöld részeket
azt csak belegondolja mindenki hogy az m4 alatti részekről majd valahogy elzavarhatóak az alkaloidások és az majd átlényegül saa területté, az m4 feletti meg törökké
de nincs ilyenre utalás se leírva..
Gondolkodj "alkaloidás" fejjel: az M4 alatti részen nincs kajatartalékod és nincs lőszer utánpótlásod. A kiképzésed kimerül Allah nagy sűrűséggel történő emlegetésében. A fölötted levő területen oroszok mozognak és ha keresztezed az útjukat felszeletelnek. Te maradnál? Mikor a többség már Ojrópa felé tart? Szerintem hamarosan megindulnak a zöldek és a feketék önkéntes száműzetésbe. Ez a "megállapodás" megmutatta nekik, hogy a töröknek csak a szája nagy, nem fogja értük a maci fülét cibálni...
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 422
6 981
113
Gondolkodj "alkaloidás" fejjel

alkaloidás fejjel nekem az jönne le hogy ezentúl a helyi civil lakosok fognak etetni jóltartani, ha nem tetszik nekik akkor rájuk fogom a kalasnyikovot és akkor tetszeni fog nekik még ki is mennek az utcákra tüntetni hogy mennyire lelkesen támogatnak engem
a lőszerrel viszont spórolni kell mert abból tényleg csak annyi van amennyi van mert abból nem lesz utánpótlás
de a legfontosabb szabály hogy a falut/várost nem szabad elhagyni mert ha meglátnak kint az országúton sasszézni akkor lebombáznak a p..ba
de bízom benne hogy tévedek, és azért nem holnaptól hanem csak 15.-től indul az a korridor hogy addig a déli részről elhúzhassanak az alkaloidások
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Igen, de itt ha-bol indultunk ki, es abbol, hogy most a minoseg vagy a mennyiseg nyeri-e a haborukat. Az IS-3 ra meg ott volt a Kiralytigris... tudom, kiforratlan, nagyon kis mennyisegben gyartott harckocsi, de erdemes eljatszadozni a gondolattal.. Ha kiforr, elegendo mennyiseg van belole....

A végén az üzemanyag hiánya miatt mindegy mivel rendelkeztek. Nem érték el a kaukázusban lévő olajkutakat a németek innentől biztosra volt vehető a vereség, a kérdés csak az volt mekkora áldozattal és mikorra.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 535
5 013
113
Ja amikor a Törökök meg a lefejezősök úgy egymás mellett vannak hogy kezetfoghatnak. Még a törökök harcolnak a lefejezősök ellen. Mint a példa mutatta. Gyakorlatilag a SAA nem támadhatja a lefejezősöket mindegyik mellett áll egy török. Ezért mondom csoda hogy nem szakadt rájuk az ég. Nem hiszem hogy az oroszok szivatják a szíreket alapból ostobák. Ha nincs szír hadsereg csomagolhatnak oda a bázisaik. Ezt kéne észben tartani, ha nem akarnak zöld emberkét vinni oda.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 596
6 009
113
Figy, te tényleg bele vagy zúgva ebbe a "török hadiipar/F16" kombóba... :D Nézz már a térképre egy picit: vesd össze a januári állapotot a mostanival és lásd meg a különbséget! Miért van, hogy a "vesztes" orosz gyártmányú technika és a "győztes" török/amerikai technika ellenére harmadára csökkent a török/mérsékelt lefejezősök által birtokolt terület? A háborúk általában a területek birtoklásáért folynak, nem a haditechnikai bemutatók eredményeiért. Én ennél komolyabb figurának gondoltalak, hogy egy láthatóan qrvanagy veszteséggel záruló taktikai küzdelem után megállapítsd, hogy tulajdonképpen a vesztes fél technikája a győztes. Elég csavart logikára vall ez az elképzelés, nem? Ha az a technika ennyire elsöprő fölényben van, akkor hogy a francba lehet ennyi területet elbukni???? :D :D :D Tudom, hogy szerinted ez haditechnikai topic, de még ha tisztán az lenne, akkor is sántít az érvelésed... :D
.
.
Tetszik a hurráoptimizmusod, és a valósággal szembeni kitartó vakság. Szivesen elhinném azt is, hogy a pancir egy kiváló eszköz, csak nem az ellenkezőjét kéne látni...
A legfontosabb, hogy megértsd a különbséget a politika, és a haditechnika között. Haditechnika szinten szerintem elég egyértelmű, hogy mi történt, de persze élhetsz alternativ valóságban, ahol a pancirok egy lövéssel három drónt és két F-16-ot szednek le.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
.
.
Tetszik a hurráoptimizmusod, és a valósággal szembeni kitartó vakság. Szivesen elhinném azt is, hogy a pancir egy kiváló eszköz, csak nem az ellenkezőjét kéne látni...
A legfontosabb, hogy megértsd a különbséget a politika, és a haditechnika között. Haditechnika szinten szerintem elég egyértelmű, hogy mi történt, de persze élhetsz alternativ valóságban, ahol a pancirok egy lövéssel három drónt és két F-16-ot szednek le.
Nem zavar azért az sem téged se azt látom, hogy gyakorlatilag mostanra elfogyott a török drónok nagy része, ugye?
Nagy károkat okoztak, de nagyon komoly veszteségeket is szenvedtek közben! Egyetlen előny az oldalukon az, hogy nem járt velük török oldalon élőerő veszteség, míg a szíreknek elég komolyat okoztak. Ez tény, s ezért igen mondhatjuk, hogy sikeres volt a bevetésük mindenképp.

Ettől függetlenül aki a panzirt fikázza mert nem elpusztíthatatlan levegőből jövő támadás ellen, nem védi ki adott esetben az összes őt érő támadást, az nem látja a teljes képet tisztán.

Szerintem.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ha jól emlékszem 20 megerősített drónlelövés volt és 100 drónja volt az oszmánoknak. Van ott még :(
Bár tény, hogy az ANKA-kból nem sok maradt.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nah ha minden igaz, akkor turkarmy támogatással Észak-Alepponál és Manbijnál nyomulnak a mérsékelt fejlevágók. Az új célpont a YPG .
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
Ha jól emlékszem 20 megerősített drónlelövés volt és 100 drónja volt az oszmánoknak. Van ott még :(
Bár tény, hogy az ANKA-kból nem sok maradt.
Azokból ami lőni is tud, és korrekt optika Termo-egyéb éjjel is bevethető hight tech cucc van rajta, abból fogytak ki, nem a sok kis jelentéktelen játékszerből. Ami ott komolyan kárt okozott, az az ANKA felfegyverzett verziója, és a Bayraktar. Azok meg a melót bár elvégezték szépen, de hullottak is mint a legyek.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ha jól emlékszem 20 megerősített drónlelövés volt és 100 drónja volt az oszmánoknak. Van ott még :(
Bár tény, hogy az ANKA-kból nem sok maradt.
A líbiaiakat is beleszámoltad ? :eek: Meg valahova máshova is vittek, de nem igazán érdekelt, úgy hogy ezt nem tudom fejből.
Egyébként az összmennyiség volt 100 darab körül, tehát az otthon maradt drónok létszáma erősen megcsappanhatott, ahogy a hozzá való fegyverzet is állítólag eléggé leapadt.
Nah ha minden igaz, akkor turkarmy támogatással Észak-Alepponál és Manbijnál nyomulnak a mérsékelt fejlevágók. Az új célpont a YPG .
Egeeen, ez az az eset amit már én is említettem napokkal ezelőtt, és Trump már lehet hogy feni is késeket, mert disznóvágás lesz Ankarában. Bár csak közvetett, de nem "viccelt" októberben, nem több húzása, mert úgy fogja falhoz állítani mint Putyin most. Talán nem lesz olyan látványos, ennyi lesz a különbség. :D:D De ennek semmi nem használ, olyan mint a veréb a tanmesében, addig ugrál, amíg megeszi valamelyik. :D
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 467
19 013
113
.
.
Tetszik a hurráoptimizmusod, és a valósággal szembeni kitartó vakság. Szivesen elhinném azt is, hogy a pancir egy kiváló eszköz, csak nem az ellenkezőjét kéne látni...
A legfontosabb, hogy megértsd a különbséget a politika, és a haditechnika között. Haditechnika szinten szerintem elég egyértelmű, hogy mi történt, de persze élhetsz alternativ valóságban, ahol a pancirok egy lövéssel három drónt és két F-16-ot szednek le.
Ugyan, ne légy ostoba. Ez itt a biztpol topic, és konkrétan a szír háborúról beszélünk. Nem az F16-ról, meg nem a Pancírról önmagában, hanem egy egységes, változó frontszakaszokkal bíró helyi háborúról. Értem én, hogy rosszul esik neked, ha másnak lesz igaza, de ezen nem kell felkapni a vizet. Ez van. A szírek lassan elérik, amit akartak, a törökök lassan visszamennek a határaikon belülre, az a közel 300 db F16-os is békésen csücsül a reptereken és nem omlik össze az orosz légvédelem. Viszont a lelked mélyén olyannyira kedvelt zöld/fekete szakállasok egyre kisebb területre húzzák össze magukat, és tudod, ennek a háborúnak éppen ez a célja. A szultán már úgy tűnik belátta, szerintem engedd el te is... Peace! :D