Hadgyakorlatok magyar részvétellel (Magyarországon és külföldön)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 690
90 783
113
A helikopterek már úton vannak, nem tudom őket visszatartani
https://index.hu/techtud/2020/03/06...lat_budapest_magyarorszag_felett_hawk_strike/
31920795_a440a0079519b5baf1f41d481ce1ac90_wm.jpg
31920775_ae6a051be8351beeeee895b85e3a8d08_wm.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 956
113
Nah, vegetert a moka? Most lepett ki harom Uh 60 az orszagbol. Az elson valami fuggesztekek is voltak oldalt.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Nem tudom nem vagyok ejtőernyős,ott sem voltam amikor ugrottak.
Kár, tetszett ahogy lazán végiggacsolt a rámpáig és hátradőlt. Ha nekem lenne muszáj ugranom mert az életem múlna rajta, tudnám utánozni: a rámpáig úgy mennék, mint ő (neki mintha tele lenne a gatyája, úgy lépdel, de én meg nyakig sz@ros lennék, mert már korábban összefosnám magam, még a földön)....
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Ha nekem lenne muszáj ugranom mert az életem múlna rajta, tudnám utánozni: a rámpáig úgy mennék, mint ő (neki mintha tele lenne a gatyája, úgy lépdel, de én meg nyakig sz@ros lennék, mert már korábban összefosnám magam, még a földön)....
Az én ájult testemet csak dobja ki valaki, ...majd odalent elmesélitek milyen volt...:D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 504
113
Magyar- amerikai közös lőgyakorlat az újmajori lőtéren

Több tízezer éles lőszerrel teljesítették feladatukat az MH Bakony Harckiképző Központ Ellenerő Százada és az amerikai 1-8 CAV kijelölt egysége az egyéni lőgyakorlataik során, március második hetében, az újmajori lőtéren. A kézifegyveres lőgyakorlatok során - a kiképző állomány folyamatos mentorálásának köszönhetően - a katonák egyre magabiztosabban alkalmazták a begyakorolt mozgásmódokat.

A lőgyakorlatokat követően két kiképzési héten keresztül kisalegységes harcászat felkészítés, járőrözés, kis és nagy erejű ellenségre való reagálás, valamint veszélyes terepszakasz leküzdése lesz a századok feladata. A magyar- amerikai közös gyakorlat célja a szövetséges nemzetek közötti közös munka összehangolása, a katonák harcászati ismereteinek folyamatos bővítése és az interoperabilitás elősegítése.

Fotó: Pintér László
Szöveg: Schäffer Mónika hadnagy


89159566_2903937242986046_3346616509630775296_o.jpg


88442064_2903937366319367_6894055588259430400_o.jpg


89441482_2903937949652642_4853331345335648256_o.jpg


89722000_2903939482985822_9214609079505256448_o.jpg


89463785_2903939302985840_5633345647361916928_o.jpg
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Az élet (a vírus) rövidre zárta a Defender 2020-at.
"..véget vetnek a zenének és hazamennek a legények.."
https://www.armytimes.com/news/your...defender-2020-to-return-home-amid-pandemic-2/
A részletek a D20 végéről..
- az Április - Májusra K.Eu.ba és Grúziába tervezett gyakorlatok elmaradnak
- minden további mozgást az USA ból EU ba leállítottak és a már EU ban lévő csapatok visszatérnek az USA ba
- a D20 ból még hátralévő 'Dynamic Front', 'Joint Warfighting Assessment', 'Saber Strike' és 'Swift Response' gyakorlatok elmaradnak
- az épp áttelepülőben lévő '1st Cavalry Division' és '1st Armored Division's 2nd Brigade' megáll ahol van és visszatér az eredeti állomáshelyére
- a hollandiai Vlissingen kikötőből Kelet Eu.ba útnak indított csapatok visszafordulnak
- egyedül a '3rd Infantry Division's 2nd Brigade' marad akik 'Atlantic Resolve' keretében egyébként is ki voltak jelölve hogy a rotáció keretében itt lesznek. Ők még bohóckodnak egy kicsit D20 címén...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 504
113
Katonai gépjárművek közlekedésére lehet számítani pénteken délután

"Az vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár 32. Nemzeti Honvéd Díszegység március 16-20. között kiképzésen vett részt a csobánkai kiképzőbázison. A felkészítés pénteken zárul, így a kora délutáni óráktól a Csobánka – Pomáz – Szentendre – Budapest – Petőfi Sándor Laktanya útvonalon katonai gépjárművek közlekedésére lehet számítani. A díszegység kiképzése nem függ össze a jelenlegi egészségügyi veszélyhelyzettel."