A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 995
113
Most nem a 2008-as válságkezelő bagázs van. Lesz pénz mindenre csak fél év kell hogy rendezzék a sorokat.
Csodát ezek se fognak tenni, és a népjóléti intézkedéshez képest töredék prioritás fog kapni a honvédség mivelna népjóléti intézkedés tart hatalmon.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Csodát ezek se fognak tenni, és a népjóléti intézkedéshez képest töredék prioritás fog kapni a honvédség mivelna népjóléti intézkedés tart hatalmon.
Pénz lesz, csak az a kérdés, hogy mikor. Az első a gazdaság újraindítása lesz, mert év közepére garantált lassulás lesz. Amit leelőlegeztünk, megrendeltünk, azok jönni fognak, mert lemondani igen sokba kerülne. A Leo 2 A4-ek ebben az évben jönnek a járványtól függetlenül, és még ki tudja mi van tervezve, ami nem publikus.
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
442
1 459
93
" Lássunk tisztán! A gazdaság lefékezett. A 2020-as magyar költségvetésben van jelentős tartalék, a baj idején van most hova nyúlnunk. De ha ez nem elég, hiba lenne, ha mereven ragaszkodnánk a hiány 3% alatt tartásához. Ha a munkahelyvédelmi-, és gazdaságot újraindító lépések ezt szükségessé teszik, a pénzügyi mozgásteret növelni kell. Erről beszéltem ma reggel a Kossuth Rádióban."

Az én értelmezésem szerint, még egyelőre csak a tartalékot költi a kormány az intézkedéseire.
A hiány 3% -on alatti tartása, pedig nekem azt sugallja, hogy hamarabb fogják növelni a költségvetési hiányt mintsem elvegyenek az eddig haderőfejlesztésre elkülönített pénzből ( aki jobban áll közgáz terén kérem javítson ki, ha nem így van ).
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
" Lássunk tisztán! A gazdaság lefékezett. A 2020-as magyar költségvetésben van jelentős tartalék, a baj idején van most hova nyúlnunk. De ha ez nem elég, hiba lenne, ha mereven ragaszkodnánk a hiány 3% alatt tartásához. Ha a munkahelyvédelmi-, és gazdaságot újraindító lépések ezt szükségessé teszik, a pénzügyi mozgásteret növelni kell. Erről beszéltem ma reggel a Kossuth Rádióban."

Az én értelmezésem szerint, még egyelőre csak a tartalékot költi a kormány az intézkedéseire.
A hiány 3% -on alatti tartása, pedig nekem azt sugallja, hogy hamarabb fogják növelni a költségvetési hiányt mintsem elvegyenek az eddig haderőfejlesztésre elkülönített pénzből ( aki jobban áll közgáz terén kérem javítson ki, ha nem így van ).
Ez nem közgazdasagi kérdés. Ez politikai elkötelezettség kérdése. De felelősen akkor dönthetnek, ha már látjuk milyen mély a gödör.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
A válság mindent meg fog változtatni, pénz pedig meg lesz mindenre teremtve.


Az első részével teljesen egyetértek.
A második fele az pedig egy olyan kincstári optimizmus amit nem tudom mire alapozol.o_O

Már most 120-160 milliárd kiesésről beszél a kormány hetente ami nem folyik be az államnak.

Ebben nem voltak benne a leállt autógyárak.

És ebben most nem Orbánék pénzügyi szakértelme a döntő.

Június-júliusa mondják a tetőzését itthon a járványnak. Szóval vagy 5-6 hónappal számolhatunk. Minimum. Több ezer milliárd kiesés. A pénzügyi problémák helyrehozatalára pedig ennek majd többszöröse kell pénzben, időben.

Én most azért nem dolgozom mert a német anyagyár(ak) leállt(ak).
Ezenkívűl még olaszba szállítunk/tanánk.
De azt is németen keresztül.
Szóval ha az olasz beindulna, de a német áll baszhatom/baszhatjuk.
De ha esetleg nálunk lessz karantén az olasz meg a német szívja meg.
A mi beszállítóink is standbyon vannak. Stb.

/Én is két munkálatot mondtam vissza a házunkban pedig a mesterembereket nem volt könnyű összeszervezni. Konkrétan több hétig tartott.
Na ez nekik is nem kis kiesés. Akitől az anyagokat vettem volna annak is. És gondolom nem én vagyok az egyetlen az oraszágban/

Ezekbe az itthoni döntéshozóknak nincs beleszólásuk.

A kormány szerint több százezres munkanélküliség várható. Hónapokig/évekig? /elhúzódó járvány.

Hogy mennyire marad haderőfejlesztésre?
Nekem nincsenek ilúzióim.
A z26 jóesetben átalakul z30,z32 stb.

Remélem én vagyok nagyon pesszimista, bár szerintem csak realista. :oops:

De sajnos Celebra/Negan írásával kell egyetértenek. Nagy a szar. És remélem nem omlik össze az unió gazdasága.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Az első részével teljesen egyetértek.
A második fele az pedig egy olyan kincstári optimizmus amit nem tudom mire alapozol.o_O

Már most 120-160 milliárd kiesésről beszél a kormány hetente ami nem folyik be az államnak.

Ebben nem voltak benne a leállt autógyárak.

És ebben most nem Orbánék pénzügyi szakértelme a döntő.

Június-júliusa mondják a tetőzését itthon a járványnak. Szóval vagy 5-6 hónappal számolhatunk. Minimum. Több ezer milliárd kiesés. A pénzügyi problémák helyrehozatalára pedig ennek majd többszöröse kell pénzben, időben.

Én most azért nem dolgozom mert a német anyagyár(ak) leállt(ak).
Ezenkívűl még olaszba szállítunk/tanánk.
De azt is németen keresztül.
Szóval ha az olasz beindulna, de a német áll baszhatom/baszhatjuk.
De ha esetleg nálunk lessz karantén az olasz meg a német szívja meg.
A mi beszállítóink is standbyon vannak. Stb.

/Én is két munkálatot mondtam vissza a házunkban pedig a mesterembereket nem volt könnyű összeszervezni. Konkrétan több hétig tartott.
Na ez nekik is nem kis kiesés. Akitől az anyagokat vettem volna annak is. És gondolom nem én vagyok az egyetlen az oraszágban/

Ezekbe az itthoni döntéshozóknak nincs beleszólásuk.

A kormány szerint több százezres munkanélküliség várható. Hónapokig/évekig? /elhúzódó járvány.

Hogy mennyire marad haderőfejlesztésre?
Nekem nincsenek ilúzióim.
A z26 jóesetben átalakul z30,z32 stb.

Remélem én vagyok nagyon pesszimista, bár szerintem csak realista. :oops:

De sajnos Celebra/Negan írásával kell egyetértenek. Nagy a szar. És remélem nem omlik össze az unió gazdasága.
Valóban nagy gebasz van, lesz amit én sejtek, hallok hogy az MNB fogja pénzelni a gazdaság beinditását 0% kamattal az államot. Valamint Kinánál is le van kötve 10 vagy 20 milliárd $ amit ha kérünk jóváírnak számunkra, pont az ilyen helyzetekre lett kitalálva.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and marton

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
533
2 451
93
Tudja esetleg valaki hogy meddig tarthat 1 db Leopárd 2A4 felújítása? Mert ha már csinálják akkor csak meg kel szorozni 12-vel és megtudjuk mikor jönnek, Vagy ha párosával megy a felújítás akkor csak 6-al. Csak hogy kicsit témát váltsunk a vírusról meg a varrónőkről. :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
Tudja esetleg valaki hogy meddig tarthat 1 db Leopárd 2A4 felújítása? Mert ha már csinálják akkor csak meg kel szorozni 12-vel és megtudjuk mikor jönnek, Vagy ha párosával megy a felújítás akkor csak 6-al. Csak hogy kicsit témát váltsunk a vírusról meg a varrónőkről. :)

A KMW-nel erdeklődj ezügyben.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 541
113
Tudja esetleg valaki hogy meddig tarthat 1 db Leopárd 2A4 felújítása? Mert ha már csinálják akkor csak meg kel szorozni 12-vel és megtudjuk mikor jönnek, Vagy ha párosával megy a felújítás akkor csak 6-al. Csak hogy kicsit témát váltsunk a vírusról meg a varrónőkről. :)

Ha jól emlékszem, az egyik fórumtársunk azt írta itt korábban hogy júliustól decemberig, havonta kettő érkezik. Máshol meg azt írták hogy "hamarosan". Münchenben most nem tűnik annyira jónak a helyzet (1556 fertőzött, , +250 az előző naphoz viszonyítva, 2 halott a 1,5 milliós városban), de a németek szerintem határidőre megoldják. Biztos hogy terveztek akkora ráhagyást, hogy ne az utolsó pillanatban legyen nagy kapkodás.