A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Pennnzt nem lehet teremteni azt a gazdaság termeli ki.
Mielőtt valaki bemondta,a penznyomtatas nem megoldás.Az csak infláció hoz vezet
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 918
11 567
113
Pennnzt nem lehet teremteni azt a gazdaság termeli ki.
Mielőtt valaki bemondta,a penznyomtatas nem megoldás.Az csak infláció hoz vezet
Ez nincs feltétlenül így.
Nem csak a pénzmennyiség, hanem a forgási sebesség is számít, továbbá, hogy a keresleti görbe mely szakaszán áll a gazdaság.
A keresleti infláció a kapacitásmaximumhoz közeledve indul be.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Ha jól emlékszem, az egyik fórumtársunk azt írta itt korábban hogy júliustól decemberig, havonta kettő érkezik. Máshol meg azt írták hogy "hamarosan". Münchenben most nem tűnik annyira jónak a helyzet (1556 fertőzött, , +250 az előző naphoz viszonyítva, 2 halott a 1,5 milliós városban), de a németek szerintem határidőre megoldják. Biztos hogy terveztek akkora ráhagyást, hogy ne az utolsó pillanatban legyen nagy kapkodás.
Sztem 2 évet nyugodtan lehetne rá számolni. A németeknél még csak most fog jönni a teljes karantén. Az legalább fél év kiesés.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Valóban nagy gebasz van, lesz amit én sejtek, hallok hogy az MNB fogja pénzelni a gazdaság beinditását 0% kamattal az államot. Valamint Kinánál is le van kötve 10 vagy 20 milliárd $ amit ha kérünk jóváírnak számunkra, pont az ilyen helyzetekre lett kitalálva.
Bárcsak már itt tartanánk, hogy a gazdaság beindítását, hogyan finanszírozzuk. Ma Gulyás júniusi tetőzést jósolt. Utána még 1-2 hónap kifutás és itt van az ősz, az új infulenzaszezon. Vakcina nélkül letolt gatyával.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Követik őket, behívhatók, hiszen semmi nem tiltja a tartalékosok behívását, sőt..
Egyébként mi az akadálya egy össz tartalékos rendszernek. (honvédelmi-rendvédelmi-polgár/katasztrófa védelmi) El kellene gondolkodni a járvány lecsengése után egy kicsit hogy mikor ismét beüt a szar, mert sajnos várhatóan lesz. Akkor kicsit felkészültebb, kiépített (teljes) rendszerben fogadjuk.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Bárcsak már itt tartanánk, hogy a gazdaság beindítását, hogyan finanszírozzuk. Ma Gulyás júniusi tetőzést jósolt. Utána még 1-2 hónap kifutás és itt van az ősz, az új infulenzaszezon. Vakcina nélkül letolt gatyával.
Off:
Szerintem késő őszre már meg lesznek az első emberi teszt eredmények a vakcinával kapcsolatban. Sajnos ez az év megy a lecsóba. Ha már lesz használható vakcina és olyan gyógyszer ami jelentősen mérsékli a tűneteket akkor be fog indulni minden. 2-3 év és ismét vadászni kellesz majd az embereket a sorokra. Meg a toborzóknak.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
Sztem 2 évet nyugodtan lehetne rá számolni. A németeknél még csak most fog jönni a teljes karantén. Az legalább fél év kiesés.

Hátha a KMW is úgy csinálja, ahogy az Airbus... amikor megkapta a magyar sajtó a képeket a végszerelésen lévő eső gépről, akkor az valójában már sokkal előrehaladottabb állapotban volt.

Inkább az a kérdés, hogy ha itthon nyáron tetőzik a vírus, akkor lesz-e aki átveszi őket. A képzések, építkezések stb. hol fognak tartani. Jobban belegondolva, van esély a csúszásra...
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Bárcsak már itt tartanánk, hogy a gazdaság beindítását, hogyan finanszírozzuk. Ma Gulyás júniusi tetőzést jósolt. Utána még 1-2 hónap kifutás és itt van az ősz, az új infulenzaszezon. Vakcina nélkül letolt gatyával.
El kellene rendelni a teljes kijárási tilalmat 3 hétre akkor nem húzódik el olyan sokáig. Majd meg látjuk ha kedden meglesz a felhatalmazás meglépik-e.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 424
44 128
113
Bárcsak már itt tartanánk, hogy a gazdaság beindítását, hogyan finanszírozzuk. Ma Gulyás júniusi tetőzést jósolt. Utána még 1-2 hónap kifutás és itt van az ősz, az új infulenzaszezon. Vakcina nélkül letolt gatyával.
Az a júniusi tetőzés szerintem teljesen reális. Én is ezt mondtam már kb. 2-3 hete is, hogy nyár eleje, közepére várom nálunk a csúcsot. HA nem lesz komoly 2. meg 3. kör, akkor is lényegében ez az év az kuka! 2020 fekete év lesz a gazdasági évkönyvekben!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Ez nincs feltétlenül így.
Nem csak a pénzmennyiség, hanem a forgási sebesség is számít, továbbá, hogy a keresleti görbe mely szakaszán áll a gazdaság.
A keresleti infláció a kapacitásmaximumhoz közeledve indul be.
Nohát én ennyire nem értek hozzá.Én csak azt tudom,hogy a fedezetlen pénzkibocsájtás inflációt teremt.Az infláció elszabadulása meg még a viszonylag jó állapotú gazdaságot is tönkre tudja tenni.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 360
113
Tudja esetleg valaki hogy meddig tarthat 1 db Leopárd 2A4 felújítása? Mert ha már csinálják akkor csak meg kel szorozni 12-vel és megtudjuk mikor jönnek, Vagy ha párosával megy a felújítás akkor csak 6-al. Csak hogy kicsit témát váltsunk a vírusról meg a varrónőkről. :)
ahogy dudi mondta, KMW-nél érdeklődj de amúgy reaktiválni és felújítani elvileg annyira nem kéne sok idő legyen , attól függ hogy közben mennyi melójuk van, mást is csinálnak azért ;)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
"A Magyar Honvédség mindent megtesz a járvány visszaszorítása érdekében

A Magyar Honvédség minden, a jelen helyzetben alkalmazható képességét mozgósítják a járvány megfékezése érdekében - mondta Benkő Tibor honvédelmi miniszter az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottságának ülésén március 27-én, Budapesten."

 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
390
1 002
93
Egy esetleges elhúzódó negatív gazdasági helyzet miatt csökkenthetik e a beszerzendő haditechnikai eszközök számát?
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Pennnzt nem lehet teremteni azt a gazdaság termeli ki.
Mielőtt valaki bemondta,a penznyomtatas nem megoldás.Az csak infláció hoz vezet
való igaz..kivéve ha van aranytartalékod, vagy /s te adod a hitelt másoknak..

Nyugodtan le lehet irni, hogy most megy a nagy pénz átgörgetés a-ból b-be...
mi meg tapsolunk hozzá, hogy milyen rendes mindenki..de ez van.
szerintetek, valakit is érdekel a fejesek közül hogy mivelünk a plebs/a néppel mi történik? szarnak rá..nagylelküen bedobnak 1-2 ezer 10 forintos maszkot a tudatba, aztan meg hujere keresik magukat az ingatlanon meg a gyogyszereken meg a reszvenyeken..ujraosztjak a maradékot.
ma utaztam 220 km-ert az m3-ason. megszamoltam. 42 szemelyauto volt. nyiregytől budapestig. nem hianyzik a román matrica? dehogynem...
majd a hianyzo osszeget kiegessziti az allam..vagyis mi..
Tiborz adott 3-4 gepet. kurva jo, el is hiszem. aztan majd még ki is tuntetik...közben meg a gazdaság bedőlése miatt veszi meg az ujabb cegeket. állami pénzből, mert hisz őt segiteni kell, hisz magyar cég...
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
való igaz..kivéve ha van aranytartalékod, vagy /s te adod a hitelt másoknak..

Nyugodtan le lehet irni, hogy most megy a nagy pénz átgörgetés a-ból b-be...
mi meg tapsolunk hozzá, hogy milyen rendes mindenki..de ez van.
szerintetek, valakit is érdekel a fejesek közül hogy mivelünk a plebs/a néppel mi történik? szarnak rá..nagylelküen bedobnak 1-2 ezer 10 forintos maszkot a tudatba, aztan meg hujere keresik magukat az ingatlanon meg a gyogyszereken meg a reszvenyeken..ujraosztjak a maradékot.
ma utaztam 220 km-ert az m3-ason. megszamoltam. 42 szemelyauto volt. nyiregytől budapestig. nem hianyzik a román matrica? dehogynem...
majd a hianyzo osszeget kiegessziti az allam..vagyis mi..
Tiborz adott 3-4 gepet. kurva jo, el is hiszem. aztan majd még ki is tuntetik...közben meg a gazdaság bedőlése miatt veszi meg az ujabb cegeket. állami pénzből, mert hisz őt segiteni kell, hisz magyar cég...
ez az egsz egy jól megkonstruált pénzügyi dolog, amit a virus félrevitt...azzal nem számoltak hogy ez lesz belole..most mentik a menthetőt..majd 100 v mulva mint a pénzügyi elit játékáról tanulnak majd az utódok..