Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 028
113
Mivel a HTÖ írása során sok minden mással kapcsolatba kerültem és több téren fejlődtem is, ezért egyes dolgokról többet tudok. Nagyon erős ráhatása volt a Wargame szériának is, hogy akkor melyik harckocsi generáció mikor és kb. mit tudott. Sokszor csak feltettem egy kérdést és a hozzértők meg írtak oldalakat ide. Csak olvasnom kellett. A csapatlégvédelem és a szervezeti felépítéséről 5 éve halvány fogalmam sem volt. Most már van. És ez n+1 dologra igaz. Az 5-10 évvel ezelőtti tudásom és annak megértési szinte felett annyival vagyok, hogy össze sem tudnám mérni.

A fejődés azon területeken, ahol semmi tudásom nem volt igen látványos számomra is. Hpasp olvasta részben az angol fordítását is a HTÖ-nek és mondta, hogy látszik, hogy emésztődött és kiegészült sok mindennek az, amit 2 éve tudtam és ma.

A nyugati túlfogyasztásról és hozzáállásról mindig is megvolt a magam véleménye. Csak most még látványosabb lett az, hogy helyzet van. Szélsőségesen énközpontú. Nagy szavak vannak a felelősségről, meg a fenntarthatóságról, de ha kicsit is életmódot kell váltani, na, azt már nem. Legalábbis egy részük ilyen.
Így igaz! Balázs, beértél! Ezt nem bántásból mondom.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 028
113
Ez tipikusan olyan dolog amit a piac nem szabályoz, mert aki belehal az nem reklamál. De a piacgazdaság szabályaiba esetleg beleférhet, mert van rajta haszon ...
Hát ez durva. A rohadt drága szutyok rendszerük erre képes...
Ott ha van pénzed, a világ egyik legjobb szolgáltatását kapod. Méreg drágán, de megbízhatóan. Ha nincs, akkor jajj neked! Sicko!!! Michael Moorertől! Amerikai docufilmes az Usa egészségügyi rendszeréről! Félelmetes és szomorú egyben! Kötelezően nézős!
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Hát ez durva. A rohadt drága szutyok rendszerük erre képes...
Vagy pedig hülyeséget olvastál! :) Nem kezelik C-vitaminnal a betegeket, hanem a gyulladás miatt fellépő hiányt pótolják vele, amitől a betegek relatíve jobban is lesznek. Kínában próbálkoztak óriási adag C-vitaminnal kúrálni a fertőzést, de nincs róla megbízható adat, hogy mennyire használ. Nyilván segít valamennyire, de nem gyógymód.

Az tévhit ám, hogy minden amerikai tökhülye. :D
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 499
113
Vagy pedig hülyeséget olvastál! :) Nem kezelik C-vitaminnal a betegeket, hanem a gyulladás miatt fellépő hiányt pótolják vele, amitől a betegek relatíve jobban is lesznek. Kínában próbálkoztak óriási adag C-vitaminnal kúrálni a fertőzést, de nincs róla megbízható adat, hogy mennyire használ. Nyilván segít valamennyire, de nem gyógymód.

Az tévhit ám, hogy minden amerikai tökhülye. :D



Biztos.....? :rolleyes:
Átlag Johnny, lóf@sz Billy ott sem ért tobbet a világból, mint a mi jancsink alsó bogyoros valagpuszta túlsóról, ahogy az árkot gerebjézi kozmunkában.
Mesélték.... :rolleyes::D
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Biztos.....? :rolleyes:
Átlag Johnny, lóf@sz Billy ott sem ért tobbet a világból, mint a mi jancsink alsó bogyoros valagpuszta túlsóról, ahogy az árkot gerebjézi kozmunkában.
Mesélték.... :rolleyes::D
A hangsúly azon volt, hogy nem minden amerikai olyan :D Amennyire a fórumokból következtetni lehet, az átlag IQ-t inkább a fekete és a latin népesség húzza le -- fura sztorik vannak arról, hogy az iskolai számonkérés rendszere is többször megkapta már a "rasszista" jelzőt, mert egyes "rasszok" sokkal gyengébben teljesítenek, főleg természettudományos téren. A megoldás "természetesen" a követelmények megvágása, a szintek leszállítása.
 
M

molnibalage

Guest
Igazából azért furcsa az egész, mert számomra semmi változás nincs. Eddig is így ment.
Vásárolni mentem ki bringázva, meg barátnővel sétálni, messze elkerülve mindenkit, mert ahol élünk, ezt nagyon könnyű megvalósítani még átlagos hétköznapon is, nemhogy most. Kb. annyi van, hogy az ajánlás már kötelezővé lépett elő és szankcionálják a gyök2-őt, ha nem tartja be. Már, ha tudja ki. Mióta ez a helyzet van rendőrt nem láttam a környékünkön...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 028
113
Igazából azért furcsa az egész, mert számomra semmi változás nincs. Eddig is így ment.
Vásárolni mentem ki bringázva, meg barátnővel sétálni, messze elkerülve mindenkit, mert ahol élünk, ezt nagyon könnyű megvalósítani még átlagos hétköznapon is, nemhogy most. Kb. annyi van, hogy az ajánlás már kötelezővé lépett elő és szankcionálják a gyök2-őt, ha nem tartja be. Már, ha tudja ki. Mióta ez a helyzet van rendőrt nem láttam a környékünkön...
Így van, gyakorlatilag az lett kihirdetve amit HA nem teljesen hülye valaki, eddig is betartott!

Szerintem be fognak rendelni tömegesen minden rendvédelmist, katonát, és mehetünk ellenőrizni, kikényszeríteni a józan ész diktálta a szabályokat!

Végre! Erre vártam két hete!
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon and fip7

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Igazából azért furcsa az egész, mert számomra semmi változás nincs. Eddig is így ment.
Vásárolni mentem ki bringázva, meg barátnővel sétálni, messze elkerülve mindenkit, mert ahol élünk, ezt nagyon könnyű megvalósítani még átlagos hétköznapon is, nemhogy most. Kb. annyi van, hogy az ajánlás már kötelezővé lépett elő és szankcionálják a gyök2-őt, ha nem tartja be. Már, ha tudja ki. Mióta ez a helyzet van rendőrt nem láttam a környékünkön...

Igazából három ponton változott a helyzet:

  • Lett egy olyan szabályozás, hogy reggel 8 és 12 között a 65 év alattiak nem mehetnek élelmiszerboltba. A 65 év felettiek ekkor végezhetik el a napi (heti, havi) bevásárlását úgy, hogy nem találkoznak a fiatalabbakkal.
  • Értelmezés szerint a nem alapvető bolti teendőkhöz, illetve nem munkavégzéshez tartozó beszerzéseket (pl. Hi-fi bolt vagy ruhabolt) felfüggesztik.
  • A kocsmák, kávézók, büfék, beülős szórakozóhelyek csak elvitelre dolgozhatnak (múlt pénteken mi még le tudtunk ülni a párommal a Starbucks-ban például, szerk.: a félreértések elkerülése végett gyermek-háziorvosi praxisban szakasszisztens, munkába hoztam-vittem, de mától már egyedül jár autóval).
 
M

molnibalage

Guest
Így van, gyakorlatilag az lett kihirdetve amit HA nem teljesen hülye valaki, eddig is betartott!

Szerintem be fognak rendelni tömegesen minden rendvédelmist, katonát, és mehetünk ellenőrizni, kikényszeríteni a józan ész diktálta a szabályokat!

Végre! Erre vártam két hete!
Ez irónia? Gondolom értelmesebb dolgot is el tudsz képzelni, mint gyö2 embereket terelgetni és megmondani nekik, hogy viselkedjenek...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 028
113
Ez irónia? Gondolom értelmesebb dolgot is el tudsz képzelni, mint gyö2 embereket terelgetni és megmondani nekik, hogy viselkedjenek...
Sajnos nem!

Komolyan ott tartok, hogy féltem őket saját maguktól, attól meg még inkább, hogy összefertőzzék a kreténségük miatt azokat is, akiknek MUSZÁJ kimenni épp kajáért, vagy strat. fontosságú cégnél dolgoznak.

Nincs itt semmi irónia, már tenni szeretnék érdemben valamit végre!
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
/Én is két munkálatot mondtam vissza a házunkban pedig a mesterembereket nem volt könnyű összeszervezni. Konkrétan több hétig tartott.
Na ez nekik is nem kis kiesés. Akitől az anyagokat vettem volna annak is. És gondolom nem én vagyok az egyetlen az oraszágban/

Havernak 4 építkezése állt meg a héten. Ha megint beszakad az ingatlanpiac (átlagembernek nem lenne rossz, mert nagyon elszaladtak az árak) benne lehet a pakliban, hogy a magas áron vett telek, építőanyag és munkabér árát sem tudja visszahozni a kész házak eladásával, nemhogy még hasznot realizáljon.

Ez irónia? Gondolom értelmesebb dolgot is el tudsz képzelni, mint gyö2 embereket terelgetni és megmondani nekik, hogy viselkedjenek...

Tegnapelőtt elmentem postára befizetni az öregék helyett 3 csekket. Kint álltunk sorban hárman, 1,5-2 méteres közökkel. Picit sztálingózott a hó meg hideg északnyugati szél fújt. Az első srác mire be tudott menni addigra 6 ember jött ki, 2 ablak működött. Szóval a pár négyzetméteren minimum 7 ember tolongott, de az is lehet, hogy mielőtt beálltam a sorba már többen is kijöttek.