A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 026
113
Nézhetne a kolléga a kamerába de attól még jó :D
Nekem az a megdöbbentő, hogy amúgy saját környezetemben is igen sok embernek el kellett magyarázzam, hogy nem épp megszálljuk a strat intézményeket, kórházakat, hogy megpuccsoljuk a demokráciát, meg Viktort koronázzuk.

Félelmetes a sötétség néhol, szükség van az ilyen szájbarágós és leegyszerűsített 101 infókra a lakosság felé!
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Te már tudod az új költségvetést?
Remélhetőleg már változott az összeg! Legalábbis a "várt" nemzeti konzultációs íveket sem kaptuk meg, amit a "börtönbiznisz" ügyében küldtek volna!
A következő talán majd arról fog szólni, hogy nem is kaptuk meg azt a támogatást a koronavírus elleni küzdelemre, amit az EU kommunikál!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Remélhetőleg már változott az összeg! Legalábbis a "várt" nemzeti konzultációs íveket sem kaptuk meg, amit a "börtönbiznisz" ügyében küldtek volna!
A következő talán majd arról fog szólni, hogy nem is kaptuk meg azt a támogatást a koronavírus elleni küzdelemre, amit az EU kommunikál!
Hát eddig még nem lett utalva, amúgy még csak nem is plusz pénz, hanem a költségvetési ciklusból bennmaradt pályázati pénzek egyben kiadva szóval igazából plusz segítségről nem beszélhetünk még eddig, inkább csak leegyszerűsítették a forráselosztást.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy így meg nem lesz tartalékos/önkéntes. Állhat a vas az udvaron százszámra, ha nem lesz kit beleültetni.

Ma láttam az egyik híradóban talán M1-en, hogy a növekvő munkanélküliség miatt ugrásszerűen megnőtt a honvédségbe jelentkezők száma is. Mondjuk valószínű, ha minden visszaáll a régi kerékvágásba egyszer, akkor ezek az emberek mennek vissza a korábbi munkahelyükre/szakmájukba, így viszont ha nem tudja a honvédség megtartani őket akkor kidobott pénz lesz a kiképzésük...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Ma láttam az egyik híradóban talán M1-en, hogy a növekvő munkanélküliség miatt ugrásszerűen megnőtt a honvédségbe jelentkezők száma is. Mondjuk valószínű, ha minden visszaáll a régi kerékvágásba egyszer, akkor ezek az emberek mennek vissza a korábbi munkahelyükre/szakmájukba, így viszont ha nem tudja a honvédség megtartani őket akkor kidobott pénz lesz a kiképzésük...
Ezért kéne rámenni a megtartásra most, (ennek lenne része a személyi felszereléssel való normális ellátás satöbbi)
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Remélhetőleg már változott az összeg! Legalábbis a "várt" nemzeti konzultációs íveket sem kaptuk meg, amit a "börtönbiznisz" ügyében küldtek volna!
A következő talán majd arról fog szólni, hogy nem is kaptuk meg azt a támogatást a koronavírus elleni küzdelemre, amit az EU kommunikál!
150 milliárd- ról tudtam azért kérdeztem. Nagyjábból krisss megválaszólta az eu csak kozmetikáza a bénaságát.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
.
Szükség van a szállítókra, újra most biztos nem lesz pénz, szóval lehetséges.
Hát sztem meg ha vmi akkor a KC-390 jönni fog. A brazil elnök útja most tavaszra le volt fixálva és minden külföldi útján ezzel haknizik. Ezt még el is lehet adni a népnek, a jelenlegi vészhelyzet is igazolja a jogosultságát. Inkább ez marad mint az IFV.
Ettől függetlenül mivel nem ma jön, az Ancsa felújítás is maradhat.
 
  • Tetszik
Reactions: Gyurma

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Nem lesz egy kurva fillér se rá, ne aggódjatok. vagy ezeket pimpeljük vagy keresünk valami használtat. mostanában a törökökkel jóban vagyunk, miért ne lehetne tőlük kunyerálni mondjuk M60 tankokat meg ilyen csapatszállítókat:
300px-ACV-300_Adnan.jpg

esetleg az amerikaiaktól szerezhetnénk bradleyt meg Abramsot ha adnak.

Pont a múlt héten voltam itt, van még néhány épület az egyik részen, azokat raktárként használják. de lehet hogy azokat utólag építették oda
A nagy ló sz...t. Az inkurenciával évekig bajlódtunk. Szükségünk van még olyan dolgokra, melyek már rég elhasználódtak. Ez nem a second hand bolt.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 026
113
Ezért kéne rámenni a megtartásra most, (ennek lenne része a személyi felszereléssel való normális ellátás satöbbi)
A legfontosabb ha tetszik ha nem a megtartó erőben mindig az lesz, hogy versenyképes legyen az illetmény. A nélkül bármilyen lesz a felszerelés, létszámgondok lesznek!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 501
72 483
113
.

Hát sztem meg ha vmi akkor a KC-390 jönni fog. A brazil elnök útja most tavaszra le volt fixálva és minden külföldi útján ezzel haknizik. Ezt még el is lehet adni a népnek, a jelenlegi vészhelyzet is igazolja a jogosultságát. Inkább ez marad mint az IFV.
Ettől függetlenül mivel nem ma jön, az Ancsa felújítás is maradhat.

Ha tényleg van már megkötött KC390 szerződés és 2021-re kérték az első gépet...

A KC-390 pilótája ha megkapta a típusképzést, akkor utána egyből repülhet bármikor bárhová? Csak az utasszállító gépeknél van az hogy 1000 óra után repülhet felügyelet nélkül?

Az An-26 havonta átlagosan 2-3 alkalommal repül, valószínűleg a pilóták jártasságának fenntartásához. Nem tudom, mennyire van rá valós szállítási igény. Nyilván most van, mert az utasszállító gépek egy ideje már csak országon belül gyakorolnak.

Az utóbbi időben elég nagy a csend nemzetközi szinten a KC-390 körül... a portugálokkal aláírták a szerződést és brazilok átvették a második gépet. A többi hír csak marketing hír volt.

A brazilok is "mediterrán" nép, valószínűleg őket is nagyon kiüti a koronavírus...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Ha tényleg van már megkötött KC390 szerződés és 2021-re kérték az első gépet...

A KC-390 pilótája ha megkapta a típusképzést, akkor utána egyből repülhet bármikor bárhová? Csak az utasszállító gépeknél van az hogy 1000 óra után repülhet felügyelet nélkül?

Az An-26 havonta átlagosan 2-3 alkalommal repül, valószínűleg a pilóták jártasságának fenntartásához. Nem tudom, mennyire van rá valós szállítási igény. Nyilván most van, mert az utasszállító gépek egy ideje már csak országon belül gyakorolnak.

Az utóbbi időben elég nagy a csend nemzetközi szinten a KC-390 körül... a portugálokkal aláírták a szerződést és brazilok átvették a második gépet. A többi hír csak marketing hír volt.
Sztem ha van szerződés nem 21-ben jön, hanem joval később. Ezért van(?) az Ancsa felújítás.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Bazz amit most veszünk az lesz 30 évig utána ha egy 40 éves (vagy majdnem 60) fostaligát veszünk kurvára nem vagyunk előbbre semmivel. A tankok jönnek a francnak akarsz m60-ast még?


Ha jól látom, ez egy FNSS ACV 15-ös , hát ha netán úgy alakulna , hogy használt Bradley vagy Marver akkor már inkább ez a török járgány, vagy biztos, hogy nem egy Puma, vagy esetleg Kaplan 20-as. Persze ez nem a kívánságom, csak szerintem a minimális képességet a láncos IFV-k terén azért helyre kéne állítani , mert úgy tudom, hogy semmink nincs. Persze, ment az ábrándozás a 100 vagy 200 Pumáról, én már kevesebbel is kiegyeznék, mert valahogy ebben a szar helyzetben nem tudom elképzelni, hogy legalább rendelést ne adjanak le, jóval kevesebb mennyiségre. Ha netán ebben a nehéz időben többen jelentkeznek hivatásosnak, a felszerelésen kívül, gondolom valami technikát is kell adni a kezükbe. A másik dolog : a szállítógépekre ha jól tudom el volt különítve 275 millió dollár, hát legalább abból is 1 db jól jönne, mert gondolom nem csak a haderő fejlesztést fogja érinteni a spórolás.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Az ACV családot speciel gyártják és fejlesztik jelenleg is
fnss1.jpg
DM0OmH0WsAA8Vo8.jpg:large
acv-15-tech.jpg
6ztzlmcyc1t31.jpg
6d9069ff6d158a5900b297c3193f0fe9.jpg

Nem egy Puma,de egy jolbevált és minden szükséges változatban létezik.Amerikai fejlesztés,dél koreaiak is gyártják.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Koronaválság
A zágrábi kormány visszamondta a többcélú harci repülőgépek beszerzésére kiírt januári tendert.

Akkor mi megyünk? Ezeket ki kellene most használni, ha mi nem vérzünk el.

Így lehet a kanyarban előzni...
Nah, a bolgárok viszont beleálltak.
8 F16-ost vesznek az USA-tól. 2027-ig szállítják le.
https://www.defense-aerospace.com/a...rder-to-produce-eight-f_16s-for-bulgaria.html
Az árakat nem nagyon értem. Vki aki jó angolos, leforditja?
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül