Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Érdekes a hozzászólásokban az Airbnb utálat...
Mert van alapja? Ahol én lakom ott is van néhány lakás, amiről tudok, hogy az. Pedig a Nagykörúton kívül lakom.
Volt már, hogy arra értem haza, hogy esete 7-kor bömbölt a zene, üvöltöztek az erkélyen és olyan szinten toltál a füvet, hogy 3 emelettel lentebb zavarta a orromat.

Nem maga az Arbnb a baj, hanem az egész alacsony hozzáadott értékű szarság, ami lényegében az olcsó repülés + ebből jön. Csak, ha sok van, akkor a sok kicsi * sok = komoly pénz. De valódi hozzáadott érték nélkül.
  • A kocsmában eladják ugyanazt a sört, amit a Sparban ötödannyiért veszel meg.
  • Kiadnak egy lakást, amire valahonnan olt tőke valakinek. Aztán kb. annyi meló van vele, mint a saját lakásoddal otthon és a szállodákkal ellentétben n+1 szabály nem vonatkozik rájuk. Egyenlőbb az egyenlők között? Ez ám a szép "verseny".
  • Tehát lényegében sokszor a külföldi tőke kiszorítja a hazai munkaerőt, aki csal élni szeretne.
Csak akkor felveti a kérdést, hogy ennek mi értelme van, amikor az egésznek rohadt nagy az ökológiai lábnyoma? De erről már írtam.
A megoldást nem tudom, de az, hogy egyeseket ez nem zavar, azért számomra meglepő, hogy egyesek szerint ez így jó ahogy van. Ahogy az is, hogy teljesen OK, hogy városban autópálya megy át, de bezzeg agglomárációban ez már nem fér bele...

Kurvára ki van fordulva a világ magából.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Mert van alapja? Ahol én lakom ott is van néhány lakás, amiről tudok, hogy az. Pedig a Nagykörúton kívül lakom.
Volt már, hogy arra értem haza, hogy esete 7-kor bömbölt a zene, üvöltöztek az erkélyen és olyan szinten toltál a füvet, hogy 3 emelettel lentebb zavarta a orromat.

Nem maga az Arbnb a baj, hanem az egész alacsony hozzáadott értékű szarság, ami lényegében az olcsó repülés + ebből jön. Csak, ha sok van, akkor a sok kicsi * sok = komoly pénz. De valódi hozzáadott érték nélkül.
  • A kocsmában eladják ugyanazt a sört, amit a Sparban ötödannyiért veszel meg.
  • Kiadnak egy lakást, amire valahonnan olt tőke valakinek. Aztán kb. annyi meló van vele, mint a saját lakásoddal otthon és a szállodákkal ellentétben n+1 szabály nem vonatkozik rájuk. Egyenlőbb az egyenlők között? Ez ám a szép "verseny".
  • Tehát lényegében sokszor a külföldi tőke kiszorítja a hazai munkaerőt, aki csal élni szeretne.
Csak akkor felveti a kérdést, hogy ennek mi értelme van, amikor az egésznek rohadt nagy az ökológiai lábnyoma? De erről már írtam.
A megoldást nem tudom, de az, hogy egyeseket ez nem zavar, azért számomra meglepő, hogy egyesek szerint ez így jó ahogy van. Ahogy az is, hogy teljesen OK, hogy városban autópálya megy át, de bezzeg agglomárációban ez már nem fér bele...

Kurvára ki van fordulva a világ magából.
Egyre többen látják ezt meg, és sztem ez jó. Ez a válság talán jobban elválasztja végre a szart a májtól, hogy mi fontos és mi nem. De azért nem vagyok optimista. :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Főleg, hogy az Airbnb csak a hirdetési platform. Mint az ingatlan.com, csak alkalmi bérlésre.
Semmit nem ad hozzá, csak egy fos weblapot amiért jó nagy jutalékot kér.
Konkrétan egy balatoni nyaralónál 40 000 ft csak az ő jutalékuk a semmiért!!!(/hét)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
Érdekes a hozzászólásokban az Airbnb utálat...
Meg kell valljam nekem alapvetően nincsenek jó tapasztalataim az Airbnb kapcsán belvárosiként. Egyrészt az, hogy itt (V. ker.) szó szerint kiszorítják a lakókat és nálunk is a házban lassan több lesz a kiadott lakás, mint az ott tartósan lakó. A kialakítás pedig úgy néz ki, hogy megveszik a lakást, jó hosszan kókler módon felújítanak (persze reggel már falat fúrva hisz aludni mégis ki akarna) aztán ha mondod, hogy bocsi nem kéne téged basznak le, hogy tessék elviselni. Ok felújítás kész, jönnek a vendégek. Na momentán ott tényleg a legalja ótvar plebs is beszabadul az olcsóbb árak és fapadosok miatt. Egyszer konkrétan a folyosón lévő virágcserépbe szart bele valaki (van is fotóm, de közízlést most nem sértek vele), máskor a részegen kidőlt csávót kellett a rács elől odébbvakarni és volt olyan is mikor Abdul részegen (Allah nem látja éjjel) fogott egy cserepet tuját és elkezdte hozzáverni a postaládákhoz. A hangoskodást már nem is említem ott már kb csak az áj kól dö polísz if jú von't sztáp használ.

Természetesen a kiadók nagyobb része feketén tolja az ipart adót vagy bármit nem fizetve, mert az gáz. Szomszéd lakás ugyanez, beképzelt francia barmok, akik azt hiszik, hogy átérve a barbár Budapestre nekik mindent lehet, mert kultúrahordozó Übermenschek. Fél éven át vagy 6 brigáddal (kettő román volt belőle lol) túrták szénné a vagy 30-40 m²-es lakást örömömre. Egy acélgerenda azóta is ott fekszik a folyosón hadd essél el benne, a légkondit meg persze a folyosóra vezették ki hadd süljön meg igazán mindenki nyáron pluszban. Mikor meg lefotóztam akkor nekik állt feljebb, hogy én megsértem a személyiségi jogaikat azzal, hogy a közös társasházi területre kivezetett csövet a közös területen lefotózom és be fognak miatta perelni ha nem törlöm le :D Itt tényleg csak Torrentét tudtam volna idézni, hogy hova eriggyenek
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
Legnagyobb problémám mégis az egésszel az, hogy a társasház/lakóközösség a legújabb szabályozás szerint semmilyen módon nem szólhat bele airbnb létesítésbe. Nem kell engedélyt kérni tőle, semmi, hanem fogadd el, hogy akkor melletted most ez lesz. Arra meg hiába van szabályozás társasház által, hogy legalább minimális hangszigetelést rakjanak be legkevésbé se érdekli őket.
Nem általánosítani akarok, vannak rendesen operáló kiadók is és nem minden vendég érkezik az evolúció zsákutcáiból (érdekes módon a barbárnak tekintett oroszok mindig rendesek szoktak lenni), de jelentős hányad mégse ide tartozik.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 890
113
Nem tudom mennyi valóságalapja van, de ha igaz, durva. A pár nappal ezelőtti gyilkosságról van szó.

"Tegnap a 28as villamoson, Budapesten, egy barátunkat szúrták szíven, mert nem engedte, hogy megsimogassak a kutyáját. A fiú meghalt a helyszínen, a kutya eltunt. Ha latnatok, vagy valaki látná, kerlek írjatok.
Pepsi névre hallgat."

UPD:
Sajnos, igaz ...

https://www.blikk.hu/aktualis/krimi...zurtak-sziven-gabort-kobanyai-keseles/e6ezrg4
Viszont, a kutyust megtalálta egy hölgy:
https://www.origo.hu/itthon/2020040...g-a-gyilkossag-utan-eltunt-kutyat-pepsit.html
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 000
9 976
113
Mert van alapja? Ahol én lakom ott is van néhány lakás, amiről tudok, hogy az. Pedig a Nagykörúton kívül lakom.
Volt már, hogy arra értem haza, hogy esete 7-kor bömbölt a zene, üvöltöztek az erkélyen és olyan szinten toltál a füvet, hogy 3 emelettel lentebb zavarta a orromat.

Nem maga az Arbnb a baj, hanem az egész alacsony hozzáadott értékű szarság, ami lényegében az olcsó repülés + ebből jön. Csak, ha sok van, akkor a sok kicsi * sok = komoly pénz. De valódi hozzáadott érték nélkül.
  • A kocsmában eladják ugyanazt a sört, amit a Sparban ötödannyiért veszel meg.
  • Kiadnak egy lakást, amire valahonnan olt tőke valakinek. Aztán kb. annyi meló van vele, mint a saját lakásoddal otthon és a szállodákkal ellentétben n+1 szabály nem vonatkozik rájuk. Egyenlőbb az egyenlők között? Ez ám a szép "verseny".
  • Tehát lényegében sokszor a külföldi tőke kiszorítja a hazai munkaerőt, aki csal élni szeretne.
Csak akkor felveti a kérdést, hogy ennek mi értelme van, amikor az egésznek rohadt nagy az ökológiai lábnyoma? De erről már írtam.
A megoldást nem tudom, de az, hogy egyeseket ez nem zavar, azért számomra meglepő, hogy egyesek szerint ez így jó ahogy van. Ahogy az is, hogy teljesen OK, hogy városban autópálya megy át, de bezzeg agglomárációban ez már nem fér bele...

Kurvára ki van fordulva a világ magából.
Rosszul fogalmaztam, szerintem is gáz ami az Airbnb-ből és a hozzá kapcsolódó szolgáltatásokból lett. Arról ne is beszéljünk hogy amikor valami ellenőrzés/felmérés van akkor mindig kiderül hogy adót a bulinegyed nem fizet gyakorlatilag.
https://g7.hu/adat/20191209/nagy-uzlet-a-feketezessel-fertozott-bulinegyed-csak-nem-a-keruletnek/
 
M

molnibalage

Guest
Rosszul fogalmaztam, szerintem is gáz ami az Airbnb-ből és a hozzá kapcsolódó szolgáltatásokból lett. Arról ne is beszéljünk hogy amikor valami ellenőrzés/felmérés van akkor mindig kiderül hogy adót a bulinegyed nem fizet gyakorlatilag.
https://g7.hu/adat/20191209/nagy-uzlet-a-feketezessel-fertozott-bulinegyed-csak-nem-a-keruletnek/
Igen. Amolyan magyaros az egész bulinegyed. Feketén, megy a szekér, a tulajon híznak, majd amint beüt a baj, sírás-rívás.
Még, ha az adott mennyiségű kieső szürke/fekete pénzt is nézem, akkor meg valahogy az a furcsa, hogy egy kőkemény multihoz képest nem annyira jelentős a közvetlenül ott "elvert" pénz. Cserében a főváros számottevő részét hazavágja az életminőséget.
Amolyan magyaros vadkelet.

Semmiféle hosszútávú gondolkodás nincs jelen a hazai emberek egy fejében.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Igen. Amolyan magyaros az egész bulinegyed. Feketén, megy a szekér, a tulajon híznak, majd amint beüt a baj, sírás-rívás.
Még, ha az adott mennyiségű kieső szürke/fekete pénzt is nézem, akkor meg valahogy az a furcsa, hogy egy kőkemény multihoz képest nem annyira jelentős a közvetlenül ott "elvert" pénz. Cserében a főváros számottevő részét hazavágja az életminőséget.

Ugyanez az Uber a személyszállításban, azzal tetézve, hogy elmarad a sofőrök orvosi alkalmasságának felmérése, utasok biztosítása...
Azok az apróságok amik miatt a taxi annyiba kerül amennyibe.
 
M

molnibalage

Guest
A híres "niggerpillanat"... :( A tudat ennyire alacsony szintje semmiféle börtöntől nem emelkedik meg. Aki 80-as IQval és mély agresszivitásban él, azzal nem nagyon lehet mit kezdeni. Nem mennék bele a halálbüntetés-vitába, de annak idején a várbörtönökben volt ez az életfogytig falhoz láncolós megoldás...
Az L. és D. családnevek megfejtése nem igényel különösebb erőfeszítést...
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
M

molnibalage

Guest
Ugyanez az Uber a személyszállításban, azzal tetézve, hogy elmarad a sofőrök orvosi alkalmasságának felmérése, utasok biztosítása...
Azok az apróságok amik miatt a taxi annyiba kerül amennyibe.
Kb.
Igazából bringázás körben töprengek ezen az egész helyzeten és nem látom, hogy mi lenne a kiút.
  • Az egész szórakoztató és szolgáltató ipar nagy része lényegében arról szól, hogy nagyon egyszerű feladatokat csinálnak az emberek ahelyett, ahol szórakozni akar más.
  • Ha az ingatlan nagyon népszerű helyen van, és ezért valaki hajlandó fizetni iszonyúan túlárazva.
  • Az egész csak szórakozás, igazából létszükséglethez semmi köze.
  • Az valahol jó, hogy az emberiség akkora jólétben él, hogy ilyen úri huncutságra telik, de mi ennek az ára? Az gyök2 ember folyamatosan a technológiától várja a megoldást mindenre, amikor részben maga az emberiség életmódja a bibi.
  • Az egész vendéglátó és szórakoztató ipar egy része lényegében felszívja az alacsonyabban képzett munkaerőt, amire még nincs robot.
  • De mivel ez csak szórakozás igazából a muris az, hogy ha az emberiség máról holnapra tudatos lenne, és nem fogyasztana minden határon túl és nagyobb arányban gondolna több ember a jövőjére, akkor amúgy nagyobb arányban lenne munkanélküli lenne ez a réteg.
Mert olyan mélyen a társadalomba lett ágyazva ez a jólét, hogy gyakorlatilag nem lehet vele mit kezdeni így első blikkre.
Mert akkor hogyan lehetne ezt az egész iparágat golyóállóbbbá tenni?
  • Ha lehet erre biztosítást kötni, de a többség nem teszi, akkor a drágább kihal a piacon, ha nem építi bele árába.
  • Ha beleépíti, akkor a béren kéne spórolni. Ez sem megy.
  • Most akkor kötelező érvénnyel fognak valamilyen módon költséget emelni, hogy a kisebb fogyasztás * magasabb termék árral valahol a kereslet - kínálati görbe elviselhető helyen legyen, de ezzel mégis megszűnne a mai tömeges turizmus? A világ egyes vidékein szinte ma ez az egyetlen megélhetés, ahol kb. az az egyeten cikk, hogy mondjuk nem a nagyváros közepén vannak és ezért pénzt lehet kérni. Ha ez nincs, akkor kb. a vidék még inkább elnéptelenedik...
Na, akkor innen szép győzni...
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113

Igazából bringázás körben töprengek ezen az egész helyzeten és nem látom, hogy mi lenne a kiút.

  • Az egész szórakoztató és szolgáltató ipar nagy része lényegében arról szól, hogy nagyon egyszerű feladatokat csinálnak az emberek ahelyett, ahol szórakozni akar más.
  • Ha az ingatlan nagyon népszerű helyen van, és ezért valaki hajlandó fizetni iszonyúan túlárazva.
  • Az egész csak szórakozás, igazából létszükséglethez semmi köze.
  • Az valahol jó, hogy az emberiség akkora jólétben él, hogy ilyen úri huncutságra telik, de mi ennek az ára? Az gyök2 ember folyamatosan a technológiától várja a megoldást mindenre, amikor részben maga az emberiség életmódja a bibi.
  • Az egész vendéglátó és szórakoztató ipar egy része lényegében felszívja az alacsonyabban képzett munkaerőt, amire még nincs robot.
  • De mivel ez csak szórakozás igazából a muris az, hogy ha az emberiség máról holnapra tudatos lenne, és nem fogyasztana minden határon túl és nagyobb arányban gondolna több ember a jövőjére, akkor amúgy nagyobb arányban lenne munkanélküli lenne ez a réteg.
Mert olyan mélyen a társadalomba lett ágyazva ez a jólét, hogy gyakorlatilag nem lehet vele mit kezdeni így első blikkre.
Mert akkor hogyan lehetne ezt az egész iparágat golyóállóbbbá tenni?

  • Ha lehet erre biztosítást kötni, de a többség nem teszi, akkor a drágább kihal a piacon, ha nem építi bele árába.
  • Ha beleépíti, akkor a béren kéne spórolni. Ez sem megy.
  • Most akkor kötelező érvénnyel fognak valamilyen módon költséget emelni, hogy a kisebb fogyasztás * magasabb termék árral valahol a kereslet - kínálati görbe elviselhető helyen legyen, de ezzel mégis megszűnne a mai tömeges turizmus? A világ egyes vidékein szinte ma ez az egyetlen megélhetés, ahol kb. az az egyeten cikk, hogy mondjuk nem a nagyváros közepén vannak és ezért pénzt lehet kérni. Ha ez nincs, akkor kb. a vidék még inkább elnéptelenedik...
Na, akkor innen szép győzni...


Hat kb.
Viszont jobb lenne elmozdulni az igenyesebb turizmus iranyaba.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Ez szerintem régen is így lett volna, csak ez még hangsúlyosabb. Régen is volt luxus, akkor is dolgoztak abban emberek.

Volt, de nem általánosságban. A mai gazdaság egy felfújt lufi az állandó növekedési kényszerrel.