Haditechnikai makettek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 587
5 190
113
A baloldali két doboz Sz-300PM/PMU1 (SA-20A), míg a jobboldali két doboz Sz-300PSz/PMU (SA-10B) komplexumhoz tartozik.
A jobb felső doboz felírata el van írva, egyértelműen Sz-300PSz/PMU (SA-10B) komplexumhoz tartozó 5P85Sz/SzU SzPU van a képen.

Ez már oké lenne? :)

015cf73307905e56a0d1948aaad70335.jpg
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Köszi az észrevételt, a keleti cuccokhoz egyáltalán nem értek, annyi csak, hogy összeszedtem a T-sorozatot harckocsiból, plusz most kedvet kaptam az S-300-hoz. Radarok szempontjából nehéz a makettező élete, nincs nagy választék, kb csak ez az orosz "bolt" van, szép árakkal :D

f1b45fe5e690100d7e5433fbc2c10ae5.png


Az indítójárműből szerencsére van több féle is, akkor azt cserélem, és így már 3 doboz fog passzolni :)

Az SzPU (jobb felső) meg az RPN (jobb alsó) összeillik, és így önmagában ez a két jármű képes légvédelmi harcot vívni.
A két bal oldali doboz összetartozik, PBU (fent) RLO (lent), egyetlen légvédelmi ezred vezetési pontot alkotnak, ami hat osztály számára szolgáltat célmegjelölést.
Mondjuk ha azt feltételezzük hogy az Sz-300 rendszer elemei általában lefelé kompatibilisek, akkor mondhatod hogy a RLO+PBU tud célmegjelölést biztosítani az RPN számára, szóval én nem cserélgetnék semmit sem.
:cool:
Másrészt úgysem tudja a fentieket rajtunk kívül senki sem.
;)
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Köszi az észrevételt, a keleti cuccokhoz egyáltalán nem értek, annyi csak, hogy összeszedtem a T-sorozatot harckocsiból, plusz most kedvet kaptam az S-300-hoz. Radarok szempontjából nehéz a makettező élete, nincs nagy választék, kb csak ez az orosz "bolt" van, szép árakkal :D

f1b45fe5e690100d7e5433fbc2c10ae5.png


Az indítójárműből szerencsére van több féle is, akkor azt cserélem, és így már 3 doboz fog passzolni :)

Viszont ez az NVO igencsak kellene, ha Tornado-kat akarsz elméletben levadászni.
Az RLO+PBU csak közepes magasságokon érkező légicélokat (meg ballisztikus rakétákat) oszt el maximum 6 RPN felé, a kismagasságon nagy sebességgel érkező Tornado-k felderítésére annyira kevés idő áll rendelkezésre, hogy minden RPN számára a saját NVO-ja adja a közvetlen célmegjelölést.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 587
5 190
113
Mai, makettbolti meglepetés: ha valakit érdekelne az orosz "új generációs" földi eszközök, megfizethető áron (4ezer Ft körül) már elérhető 1/72-ben is: Armata, T-15, Bumerang, Terminator.
 
  • Tetszik
Reactions: emel

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 033
24 590
113
Örvendetes, hogy most már nemcsak a rakéta indító állványok, de a rávezető lokátorok is kaphatóak. A 3 db 2P25 KUB indító mellé még 1 db-ot és a SzURN-t is megtudom venni most már, ami egy teljes üteg, sőt a P-40 SZOC-t is. A KRUG és a Sztrela 10 is megvan, még a Sztrela 1 kell majd és meg lesz a magyar sorozat.
A 00206 Dvina indító állvány rakétával
55e93e87a73c9.jpg

és a 00204 és 00205 ZIL-157 TZM mellett
P014372001.JPG

10032679t2.jpg

megjelent a 01033 ZIL-131V változat is.
1019710-13016-29-pristine.jpg

09550 SA-5 Gammon 5P72/5V28
5d69e0e35af07.jpg
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 033
24 590
113
Inkább az a gáz, hogy csak ennyit tudsz hozzátenni. Ismered legalább magát a makettet? Jelenleg én még csak képeken láttam. Hallgatom az ésszrevételeidet.
f-30569.jpg

dokl4e7vaaa-ne_-e1538185819602.jpg

TRUM-01043_2.jpg
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Inkább az a gáz, hogy csak ennyit tudsz hozzátenni. Ismered legalább magát a makettet? Jelenleg én még csak képeken láttam. Hallgatom az ésszrevételeidet.

Én ezen a maketten röhögtem csak fel.

Trumpeter-01038-1-35-48N6E-5P85S-TEL-S-300PMU-SA-10-GRUMBLE.jpg_q50.jpg


Ez itten egy F-16-os, amire 4db AIM-54 Phoenix légiharc rakétát raktak a makett készítői (ha érted a hasonlatot)...
... gondolom egy ilyen gyártótól te sem vennéd meg a makettet, mert csak azt árulják el magukról, hogy fingjuk sincs arról az eszközről amit modelleznek.

P9220014.jpg

az eredeti jármű...

A fenti maketten a Szlovák Sz-300PMU komplexum 5P58SzU indítójárműve látható, egyedi átfestése után.
Ehhez a komplexum típushoz 5V55K és 5V55R légvédelmi rakétákat rendszeresítettek, a 48N6E típust nem képes alkalmazni.
:rolleyes:
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 033
24 590
113
Én ezen a maketten röhögtem csak fel.

Trumpeter-01038-1-35-48N6E-5P85S-TEL-S-300PMU-SA-10-GRUMBLE.jpg_q50.jpg


Ez itten egy F-16-os, amire 4db AIM-54 Phoenix légiharc rakétát raktak a makett készítői (ha érted a hasonlatot)...
... gondolom egy ilyen gyártótól te sem vennéd meg a makettet, mert csak azt árulják el magukról, hogy fingjuk sincs arról az eszközről amit modelleznek.

P9220014.jpg

az eredeti jármű...

A fenti maketten a Szlovák Sz-300PMU komplexum 5P58SzU indítójárműve látható, egyedi átfestése után.
Ehhez a komplexum típushoz 5V55K és 5V55R légvédelmi rakétákat rendszeresítettek, a 48N6E típust nem képes alkalmazni.
:rolleyes:
Már értelek és egyetértek veled azzal, hogy nem létező változatot ne csináljanak. Én azt hittem, hogy a 30N6 makettel van bajod. Viszont lehet, hogy a dobozon lévő kép félrevezető. Ezeket grafikusok készítik és rossz képről dolgoztak. Mivel Kínának van Sz-300PMU2 rendszere, szerencsésebb lett volna arról, vagy az eredeti orosz változatról csinálni a borító képet. Maga a makett így néz ki.
TRUMPETER-01038-1-35-Scale-RUSSIAN-48N6E-of-5P85S-TEL-S-300PMU-SA-10-GRUMBLE-Plastic.jpg_q50.jpg

TRUMPETER-01038-1-35-Scale-RUSSIAN-48N6E-of-5P85S-TEL-S-300PMU-SA-10-GRUMBLE-Plastic.jpg_q50.jpg

10ab6a0a23b17df319d5102a1b8fba06.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Én ezen a maketten röhögtem csak fel.

Trumpeter-01038-1-35-48N6E-5P85S-TEL-S-300PMU-SA-10-GRUMBLE.jpg_q50.jpg


Ez itten egy F-16-os, amire 4db AIM-54 Phoenix légiharc rakétát raktak a makett készítői (ha érted a hasonlatot)...
... gondolom egy ilyen gyártótól te sem vennéd meg a makettet, mert csak azt árulják el magukról, hogy fingjuk sincs arról az eszközről amit modelleznek.

P9220014.jpg

az eredeti jármű...

A fenti maketten a Szlovák Sz-300PMU komplexum 5P58SzU indítójárműve látható, egyedi átfestése után.
Ehhez a komplexum típushoz 5V55K és 5V55R légvédelmi rakétákat rendszeresítettek, a 48N6E típust nem képes alkalmazni.
:rolleyes:
Még szerencse, hogy a rakéták nem látszanak a maketten. Így csak a felirat hibás. Vagy más hiba is van? Mert akkor ez már az én szemben is a szőrszálhasogatás szintje. A makett lényege a vizuális pontosság. A címként meg majd kijavítják.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
T

Törölt tag 1945

Guest
Már értelek és egyetértek veled azzal, hogy nem létező változatot ne csináljanak. Én azt hittem, hogy a 30N6 makettel van bajod. Viszont lehet, hogy a dobozon lévő kép félrevezető. Ezeket grafikusok készítik és rossz képről dolgoztak. Mivel Kínának van Sz-300PMU2 rendszere, szerencsésebb lett volna arról, vagy az eredeti orosz változatról csinálni a borító képet. Maga a makett így néz ki.
TRUMPETER-01038-1-35-Scale-RUSSIAN-48N6E-of-5P85S-TEL-S-300PMU-SA-10-GRUMBLE-Plastic.jpg_q50.jpg

TRUMPETER-01038-1-35-Scale-RUSSIAN-48N6E-of-5P85S-TEL-S-300PMU-SA-10-GRUMBLE-Plastic.jpg_q50.jpg

10ab6a0a23b17df319d5102a1b8fba06.jpg

Maga a makett szép, és egyértelműen az Sz-300PSz vagy Sz-300PMU komplexum 5P58Sz vagy 5P58SzU indítójárművét ábrázolja.
Az Sz-300PMU2 5P85SzE2 indítójármű nagyon másképp néz ki.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Makettező körökben mennyire számít "cikinek" a papírmakett készités?
én régóta csinálok ilyen kis cackokat mert nincs türelmem a rendes műanyaghoz, ezek könyebbek.
T-18-tank-paper-model.jpg
A makettezés egy hobby, örömszerző szabadidős kikapcsolódás, így semmi se ciki azon belül!! ;) Nagy versenyeken vannak külön papírmakett-kategóriák is. Szóval sok jó makettet, és az a lényeg hogy neked tetsszen, jó élményeid legyenek vele, örömmel lásd a kész maketteket a polcon/vitrinben, esetleg kiállításokon is. Legyen rá sok szabad időd és üdv a csapatban. :)