Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Na ugye.... kezdődnek a szirénhangok. Az utolsó mondat a lényeg az egész cikkből. Minden más bullshit meg szinezék.
Speciel nekem nem, mert ez a lényeg:

"Másrészt az is kiderült, hogy a koronavírus halálozási rátája ötször kisebb a településen, mint Németország egészében: a diagnosztizált vírushordozók 0,37 százaléka vesztette életét."

Ez az első széles körű teszteléssel megerősített igazolása azoknak a modelleknek, amelyek szerint egyrészt a regisztrált fertőzöttek száma mindig elenyésző a valódiakéhoz képest, másrészt általában egy ilyen számot produkálnak (a regisztrált fertőzöttek száma általában tíz-tizenötször kevesebb ennél):

220-250 összes fertőzöttre jut egy halott, ami hozzávetőleg: 0,45-0,4-es halálozást jelent.

A 0,4 százalék körüli halálozás lehet a valós szám.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
1310 fertőzött (+120)
1110 aktív eset (+109)
115 gyógyult (+3)
85 elhunyt (+8)
31961 mintavétel (+2013)
17490 hatósági házi karanténban (+1484, két nap alatt)
terkep0411.jpg
1410 fertőzött (+100)
1197 aktív eset (+87)
118 gyógyult (+3)
99 elhunyt (+14)
33532 mintavétel (+1571)
15333 hatósági házi karanténban (-2157)
20200412megyei-bontas.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 479
113
Szóval. Lényeg a lényeg.
Mindenki kezdjen el valamilyen formában, C, D vitamint és Cinket szedni.
Ez parancs!!!
:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Ja és emellett, hagyja el a piát meg a cigit és az édességet (meg mindenféle szénhidrátot) is.
Ha más nem, kicsit lefogytok.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 979
113
Szóval. Lényeg a lényeg.
Mindenki kezdjen el valamilyen formában, C, D vitamint és Cinket szedni.
Ez parancs!!!
:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Ja és emellett, hagyja el a piát meg a cigit és az édességet (meg mindenféle szénhidrátot) is.
Ha más nem, kicsit lefogytok.
Cinket? Most adtam oda delutan a cinkspret az ocsemnek... :p
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ja és emellett, hagyja el a piát meg a cigit és az édességet (meg mindenféle szénhidrátot) is.
Ha más nem, kicsit lefogytok.
Pont most, a legkirályabb ünnepen? Végre büntetlenül lehetne piálni, csajozni, és nagyokat enni, erre tönkrevágja az egészet ez a #&@## vírus. Már rohadtul elegem van belőle. :hadonaszos:
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
"Elsősorban a tünetek súlyossága dönti el, ki az, aki lélegeztetőgépre kell tenni és ki az, akit nem – hívta fel rá a figyelmet Dr. Csomós Ákos a HírTV a a Honvédkórház Központi Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztályénak osztályvezető főorvosa kifejtette azt is, mivel nincs gyógymód az újtípusú koronavírusra, ezért kizárólag a beteg szervezete tudja felvenni a kór ellen a küzdelmet."
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 479
113
Pont most, a legkirályabb ünnepen? Végre büntetlenül lehetne piálni, csajozni, és nagyokat enni, erre tönkrevágja az egészet ez a #&@## vírus. Már rohadtul elegem van belőle. :hadonaszos:
Gondolom akkor lesz vége a dolognak, mikor lesz valamilyen oltás, vagy gyógyszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
T

Törölt tag 2361

Guest
Szóval. Lényeg a lényeg.
Mindenki kezdjen el valamilyen formában, C, D vitamint és Cinket szedni.
Ez parancs!!!
:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Ja és emellett, hagyja el a piát meg a cigit és az édességet (meg mindenféle szénhidrátot) is.
Ha más nem, kicsit lefogytok.

nem lehet.

most kaptam egy zacsi csokit, pont amikor eldontottem h lefogyok picit :D


amugy nem ertem mibol van elegetek ott magyarba? itt szerbiaban pentek ota nem lehet a hazbol kimeni.

elotte mielott kitrombitaltak ezt a hosszu tiltalmat meg kiadtak a nyugdijat meg valami segelyt ugyan abban a napban. beindult a nepseg a bankokba es utana a boltokban..sorok voltak meg a kutya/macska kajas bolt elott is.. en ennyi embert itt meg soha nem lattam, nem is tudtam h elnek annyian itt ebbe varosba...

eleg ha egy beteg volt itt a varosba abba cirkuszba..most lehet egy csomo uj beteg..es ez ment mindenfele az orszagban...

igy ez a karantenozosdi es tobbi hulyeseg total haszontalan...vagy meg igy lehet megtobb beteg lesz mint ez a sok hulyeseg nelkul
 
  • Tetszik
Reactions: sata and antigonosz

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 479
113
nem lehet.

most kaptam egy zacsi csokit, pont amikor eldontottem h lefogyok picit :D


amugy nem ertem mibol van elegetek ott magyarba? itt szerbiaban pentek ota nem lehet a hazbol kimeni.

elotte mielott kitrombitaltak ezt a hosszu tiltalmat meg kiadtak a nyugdijat meg valami segelyt ugyan abban a napban. beindult a nepseg a bankokba es utana a boltokban..sorok voltak meg a kutya/macska kajas bolt elott is.. en ennyi embert itt meg soha nem lattam, nem is tudtam h elnek annyian itt ebbe varosba...

eleg ha egy beteg volt itt a varosba abba cirkuszba..most lehet egy csomo uj beteg..es ez ment mindenfele az orszagban...

igy ez a karantenozosdi es tobbi hulyeseg total haszontalan...vagy meg igy lehet megtobb beteg lesz mint ez a sok hulyeseg nelkul
Mindegy, egy kis multivitamintól nem hiszem, hogy bajod lesz.g
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas