A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

H

Hummen23

Guest
A tavalyi honvédelmi napon a nurol makina járműveinél lévő katona azt mondta, hogy általánosan lesznek rendszeresítve a honvédségnél. Ez gondolom nem 20-30 darabot jelent.
Vagy esetleg félretájékoztatott.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 123
113
Attól még a 40-50 éves technika ugyan úgy szétporlik, mert meghalnak olyanok, akik amúgy néhány héttel később halnának meg.

Korona ide, korona oda ilyen 200as tételek mellett nem hinném hogy megérné gyárat felhúzni. Inkább megkérném őket hogy dobjanak már hozzá egy 20-30 darabot az eredeti mennyiséghez hisz most a KMW-nek is nagyon nagy szüksége lesz megrendelésekre.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
A tavalyi honvédelmi napon a nurol makina járműveinél lévő katona azt mondta, hogy általánosan lesznek rendszeresítve a honvédségnél. Ez gondolom nem 20-30 darabot jelent.
Vagy esetleg félretájékoztatott.
Szerintem esélyes, hogy nem csak a BRDM-ek leváltását tervezik velük! Migránsokat ijesztgetni tökéletesen megfelelnek, parancsnoki, híradós,de akár MISTRAL platformnak és külszolgálatra is felhasználhatják!
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 830
4 750
113
Agyon is csapnák még a fideszesek is őket, ha most egy ilyen gyárat húznának fel nem pedig az egészségügyre költenék.Szeretem a modern haditechnikai dolgokat de lássuk be,hogy pont egy ilyenre van most a legkevésbé szükségünk
Reagan óta tudjuk, hogy a recesszióból való kilábalás egyik legbiztosabb módja a hadiipari megrendelések növelése. (a 80-as években így rángatta ki az USA-t a recesszióból). Nyugaton most is a válságból való kilábalás egyik módja lesz a hadiipari megrendelések növelése: a németek, USA, franciák biztos hogy óriási megrendeléseket fognak adni a saját hadiiparuknak. Nálunk a BTR-ek cseréje a végtelenségig nem halasztható. Win-win helyzet lenne a Lynx hazai gyártása: növelné a GDP-t és újabb munkahelyeket hozna létre, a hazai gyártás mindig a legolcsóbb (az adók, járulékok azonnal mennek vissza a költségvetésbe), fejlődne a hazai hadiipar, a Honvédség pedig végre korszerű harcjárművet kapna hazai szervízháttérrel. A Rheinmetall nyilván örülne a megrendelésnek, lenne egy referenciája az ausztrál tenderen, engedélyezné a magyarországi gyártást, a cseheknek is felajánlotta. Lehetett írni a gazdaság újraindításáért felelős akciócsoportnak javaslatokat. Én a Lynx Kf41 hazai gyártását javasoltam legalább akkora darabszámban, hogy leválthassa a BTR-eket.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Reagan óta tudjuk, hogy a recesszióból való kilábalás egyik legbiztosabb módja a hadiipari megrendelések növelése. (a 80-as években így rángatta ki az USA-t a recesszióból). Nyugaton most is a válságból való kilábalás egyik módja lesz a hadiipari megrendelések növelése: a németek, USA, franciák biztos hogy óriási megrendeléseket fognak adni a saját hadiiparuknak. Nálunk a BTR-ek cseréje a végtelenségig nem halasztható. Win-win helyzet lenne a Lynx hazai gyártása: növelné a GDP-t és újabb munkahelyeket hozna létre, a hazai gyártás mindig a legolcsóbb (az adók, járulékok azonnal mennek vissza a költségvetésbe), fejlődne a hazai hadiipar, a Honvédség pedig végre korszerű harcjárművet kapna hazai szervízháttérrel. A Rheinmetall nyilván örülne a megrendelésnek, lenne egy referenciája az ausztrál tenderen, engedélyezné a magyarországi gyártást, a cseheknek is felajánlotta. Lehetett írni a gazdaság újraindításáért felelős akciócsoportnak javaslatokat. Én a Lynx Kf41 hazai gyártását javasoltam legalább akkora darabszámban, hogy leválthassa a BTR-eket.

A baj csak az,hogy nem nyugaton vagy az amerikaiaknál vagyunk!Itthon egy válság egészen mást jelent mint egy gazdag nyugati országban.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Ha már hazai összeszerelés meg német,én inkább egy a Rába H családdal összefésűlt Agilis változatot tartanák reálisnak.(vagy Patriat,ha nem ragaszkodunk a teuton technikához).A Rába egy komótos ütemű összeszerelést meg tudna csinálni
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 830
4 750
113
A baj csak az,hogy nem nyugaton vagy az amerikaiaknál vagyunk!Itthon egy válság egészen mást jelent mint egy gazdag nyugati országban.
Hidd el, hogy nem: minden európai ország ugyanarra készül. Óriási pénzekkel pl. a németek 1000 milliárd euróval fogják támogatni a saját gazdaságukat. És mindenki hitelből, újabb államkötvényekből fogja finanszírozni. Nálunk még hagyján, hogy legalább első lépésben átcsoportosítással és nem újabb adósságból finanszírozzák a gazdaság újraindítását.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Reagan óta tudjuk, hogy a recesszióból való kilábalás egyik legbiztosabb módja a hadiipari megrendelések növelése. (a 80-as években így rángatta ki az USA-t a recesszióból). Nyugaton most is a válságból való kilábalás egyik módja lesz a hadiipari megrendelések növelése: a németek, USA, franciák biztos hogy óriási megrendeléseket fognak adni a saját hadiiparuknak. Nálunk a BTR-ek cseréje a végtelenségig nem halasztható. Win-win helyzet lenne a Lynx hazai gyártása: növelné a GDP-t és újabb munkahelyeket hozna létre, a hazai gyártás mindig a legolcsóbb (az adók, járulékok azonnal mennek vissza a költségvetésbe), fejlődne a hazai hadiipar, a Honvédség pedig végre korszerű harcjárművet kapna hazai szervízháttérrel. A Rheinmetall nyilván örülne a megrendelésnek, lenne egy referenciája az ausztrál tenderen, engedélyezné a magyarországi gyártást, a cseheknek is felajánlotta. Lehetett írni a gazdaság újraindításáért felelős akciócsoportnak javaslatokat. Én a Lynx Kf41 hazai gyártását javasoltam legalább akkora darabszámban, hogy leválthassa a BTR-eket.
Dudit kiegészíteném még azzal hogy a 80 as években a társadalom kissé nem volt annyira nyitott mint most. Nyugaton is egy kicsit már másképp lehetne kivitelezni a dolgot. Nem azt mondom hogy nem lehet, de közel se oly mértékben mint régen. Sajnos itthon is hát....... inkább ebbe ne menjünk bele.
A Lynx mellé meg nagyon sok körítés kellene is. Mert hiába az a szép IFV ha nincsen meg hozzá a köret. Egy hazai gyártás se úgy menne mint a csentintés. Persze most lehet könnyebben lehetne hisz lenne rá normális szakik. Még az ideiglenesen hazatértekből is lehetne válogatni. De mi lesz a válság után ha a nyugat ismét beindul? Mert attól tartók ha nem lesz megtartó ereje annak a gyárnak nagyon hamar kiürülne. Az igazán jól tudó szakikat kint is honorálják és nem kevés jutattással. Inkább egy összeszerelés mert erre lenne kapacitás itthon is szerintem. Főleg most. De itt is felmerül hogy ha kifutna pl egy ősszerelés a szakikat,mérnőkőket stb.... meg is kellene valahogy valamilyen termékvonallal tartani.
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 691
93
Olyasmi, de mivel zárt csoport, nem írnám meg melyik, a neveket sem véletlenül takartam ki, legyen elég annyi, hogy van köze egy bizonyos Tiborhoz, OK? Bár 1600 körüli taggal azért nem igazán nevezhető egy szűk asztaltársaság mások által nem látott bizalmas beszélgetésének az ottani kommentelés. Persze a törzskommentelők valóban nincsenek túl sokan ott sem, ahogy lenni szokott (pl. itt sincs túl sok, de attól még sokan láthatják, miket írunk). Köztük egy bizonyos migszol-alapító hölgy is időként elég aktív időnként, rá utaltam egy félmondattal. De talán már ennyivel is túl sokat mondtam :D
azt is csak dühöngő közveszélyes elmebetegnek tudom elképzelni, aki polgárháborúról delirál... :(
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
442
1 458
93
"A HM utasítással egyben módosította a munkakör-gazdálkodással kapcsolatos feladatokról szóló 9/2014. (II. 12.) HM utasítást is, és a haderőreformmal összefüggésben a fegyvernemi, szakági alcsoport szakmai felelős szervezeteknél megjelent:

  • a nehézharckocsi,
  • az önjáró tüzér és a
  • kibervédelmi alcsoport is."

Milyen alcsoport alá tartoznak a T72-esek? Nem egy kalap alá veszik a Leo-kat és a t72-eseket? Ha igen akkor eddig miért nem volt ilyen alcsoport? Másik kérdés: a nehézharckocsi kifejezés még él napjainkban ? ( csak simán mint harckocsi hallottam megnevezve, illetve angolul is MBT nem heavy tank )
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Milyen alcsoport alá tartoznak a T72-esek? Nem egy kalap alá veszik a Leo-kat és a t72-eseket? Ha igen akkor eddig miért nem volt ilyen alcsoport? Másik kérdés: a nehézharckocsi kifejezés még él napjainkban ? ( csak simán mint harckocsi hallottam megnevezve, illetve angolul is MBT nem heavy tank )

A világon sehol nem ér már a nehéz harckocsi.Ma már harckocsi van mindenféle kategória nélkül.A T-72 is ugyan úgy MBT(Magyarországon talán a közepes harckocsi a legmegfelelőbb rá,de igazaból már csak egy kategória van) mint az Abrams vagy a Leopard 2.
A nehéz harckocsik ideje a 60-as évek elején lejárt azzal,hogy nem volt értelme olyan nehéz dögöket gyártani amit ugyan olyan könnyen kilőnek mint a kistesókat.